سندرم شخصیت اصلی ، شرایط هزاره ای که با خودشیفتگی وسواس شده است

[ad_1]

برای هرکسی که هرگز تماشا کرده باشد نمایش ترومن، این ایده که زندگی شما در واقع می تواند یک درام بزرگ باشد ، در واقع یک بیماری است ، به آن سندرم شخصیت اصلی لقب داده اند و کارشناسان معتقدند که زمان زیادی در حال افزایش است.

علت این امر افزایش رسانه های اجتماعی و تمرکز آن بر خودشیفتگی و رفتارهای تبلیغی از خود است ، وقتی شخصی خود را شخصیت اصلی و سایر افراد اطراف خود را صرفاً موارد اضافی می داند.

روانشناس دکتر مایکل جی وتر به ایمیل روزانه، سندرم شخصیت اصلی یک “نتیجه اجتناب ناپذیر تمایل طبیعی انسان برای شناسایی و اعتبار سنجی با فناوری در حال پیشرفت است که امکان تبلیغ فوری و گسترده خود را فراهم می کند.”

در TikTok ، هزاران فیلم از هزاره های جوان و ژنرال زومرز وجود دارد که به سیستم عامل می روند تا محتوایی از آنها را تظاهر کنند (اما نه همیشه) که به عنوان شخصیت های اصلی با برچسب “شخصیت اصلی” که بیش از 5.4 میلیارد بازدید داشته است ، بدلکاری می کنند. ، در حالی که در اینستاگرام است ، # شخصیت اصلی در بیش از 80،000 پست ظاهر شده است.

TikTokerashlaward سال گذشته در ابتدای شیوع همه گیر در یک ویدئو یک روند را آغاز کرد که در آن او مردم را تشویق می کند “شروع به زندگی عاشقانه کنند”.

دوستی های پس از همه گیری: آیا خوشبختی ما در کنار هم بودن می تواند در کنار غم و اندوه و عدم اطمینان وجود داشته باشد؟

او در این ویدئو با صدای کم فایلی به سبک فیلم می گوید: “شما باید خودتان را به عنوان شخصیت اصلی تصور کنید ، زیرا اگر این کار را نکنید ، زندگی ادامه خواهد داد.”

برای دیدن این جاسازی شده ، باید کوکی های هدف را موافقت کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

ویدیوهای خودخواهانه تری ظاهر شد ، جایی که TikTokers سخنان او را بر اساس کلیپ های الهام گرفته از فیلم هالیوود ، رانندگی در شهرهای صندلی عقب ماشین یا بوسه زدن در زیر باران لقب گرفته است ، عکسهایی که به نظر می رسد مستقیماً از صحنه ها گرفته شده اند از یک رام-کام

کاربر TikToklexaprolesbian سال گذشته کلیپ هایی از بازگشت او به خانه کودکی و پیاده روی روزانه به اشتراک گذاشت که ظاهرا به همسایگان خود یادآوری می کند که او “شخصیت اصلی” در شهر خود است.

برای دیدن این جاسازی شده ، باید کوکی های هدف را موافقت کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

در یک کلیپ او را دراز کشیده در وسط جاده دیده است ، امیدوار است که مردم “به او نگاه کنند” و توجهی را که “در دوره راهنمایی به او نکرده است” نشان دهند.

در زیر عنوان یک عنوان دیگر آمده است: “نوشیدن لیوان شراب و تماشای بالکن ، بنابراین همه در این ساحل می دانند که من شخصیت اصلی هستم.”

آیا ما توسط اینستاگرام مغز جک خورده ایم؟ همانطور که به ما گزینه پنهان کردن لایک ها داده شده است ، ما بررسی می کنیم که چگونه گرم مغز ما را برای همیشه سیمی کرده است …

دکتر Shungu Hilda M’gadzah ، مدیر / مشاور ارشد DEI روانشناس در Inclusive Psychologists Limited به GLAMOR گفت: “تأثیر سندرم شخصیت اصلی بسته به شدت آن می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در موارد شدید ، می تواند منجر به قطع ارتباط افراد با واقعیت شود و مصرف شده توسط دنیای خودشان

“جوانان اغلب می توانند نیاز به فرار از واقعیت خود را داشته باشند ، چه این از فشارهای همه گیر یا سایر فشارهای جامعه باشد. رسانه های اجتماعی ابزاری برای فرار در اختیار آنها قرار می دهند اما می توانند همه کاره و ماندگار باشند.

“این سندرم همیشه شدید نیست و اغلب قابل کنترل است. این در مورد این است که اجازه ندهید آن را تسخیر کند و نیازها و مشکلات شما را همیشه مهمتر از دیگران نمی داند. “

هلن لولین ، مدیر شرکت Infinity Wellbeing گفت که این شرایط “ممکن است یک مزیت موقتی برای تقویت عزت نفس داشته باشد ، اما فقط در صورتی که دیگران نقشی را که به آنها داده شده است بازی کنند. نمونه های بسیاری از افراد مشهور وجود دارد که با شخصیت اصلی مبارزه می کنند ، از امی واینهاوس به مایکل هاچنس. اینها ، همانطور که همه می دانیم ، پایان خوبی نداشتند. “

وی افزود: جوانان با تمرین زندگی در لحظه می توانند از این سندرم دوری كنند. قدم زدن در طبیعت ، ذهن آگاهی عملی یا مراقبه همه به شما كمك می كند. به جای آنكه فكر می كنید می خواهید ، به كسی كه الان هستید ضربه بزنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>