سندرم پوست برشته شده: راش گرما چیست ، چه عواملی باعث آن می شود و چگونه می توانم آن را درمان کنم؟

[ad_1]

ظاهراً بهار است ، چه کسی می دانست؟ بعد از آنچه طولانی ترین زمستان به نظر می رسید از همه زمان ها (به طور جدی ، ژانویه و فوریه مانند یک سال کامل احساس می شود) ، وعده هوای گرمتر خبر بسیار خوبی است. اما وقتی این را می نویسم از پنجره بیرون نگاه می کنم ، باران آن را خفه می کند ، من دو جامپر می پوشم و یک پتو گرم دارم که روی پاهایم ریخته شده است. بله ، من WFS هستم (از روی مبل کار می کنم) ، وانمود نکنید که شما هم نیستید.

بنابراین ، شما را بخاطر می آورند که لباسهای خود را از پشت کمد لباس خود حفر نکرده اید و به دنبال عینک آفتابی که از آگوست 2020 نپوشیده اید ، هستید.

و اگر مانند من ، تا ماه مارس هنوز روی پتو گرم شده / بخاری قابل حمل / بطری آب گرم هستید ، ممکن است بخواهید در مورد یک بیماری پوستی بدانید که طی هفته های اخیر طوفان زیبایی TikTok را به دنبال داشته است – سندرم پوست برشته .

سندرم پوست برشته شده چیست؟

سندرم پوست برشته شده رایج ترین نامی است که به بیماری پزشکی معروف به “اریتم اب ننگ” گفته می شود. در لاتین به معنای واقعی کلمه “قرمزی ناشی از آتش” ، سندرم پوست برشته دارای بثورات لکه دار و متقاطع است که معمولاً به رنگ قهوه ای یا قرمز است. این بثورات ممکن است احساس سوزش داشته باشند یا خارش داشته باشند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

چه عواملی باعث ایجاد سندرم پوست برشته می شوند؟

سندرم پوست برشته شده اغلب در اثر تماس مداوم با گرمای متوسط ​​، مانند بطری آب گرم روی شکم یا ایستادن بیش از حد نزدیک بخاری قابل حمل است.

توجه به این نکته مهم است که این موارد به عنوان سوختگی طبقه بندی نمی شوند زیرا منابع گرما به اندازه کافی گرم نیستند تا باعث سوختن پوست شود. در عوض ، سندرم پوست برشته شده یک بثورات بیش از حد رنگدانه ای است که در اثر قرار گرفتن در معرض گرمای سطح پایین ایجاد می شود.

در شبکه های اجتماعی روشن است که بسیاری از زنانی که سندرم پوست برشته شده را تجربه می کنند نیز کسانی هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت منظم از بطری های آب گرم برای کمک به مدیریت علائم دردناک ، دچار بیماری هایی مانند IBS و آندومتریوز می شوند.

چگونه می توان سندرم پوست برشته شده را درمان کرد؟

دکتر زینب لافتاه ، متخصص پوست ، از نظر جلوگیری از پوست برشته شده ، می گوید: “اریتم اب ایگلن” معمولاً با تماس مستقیم پوست با پتوهای گرم شده ، بطری های آب گرم ، بخاری ها و لپ تاپ ها دیده می شود ، بنابراین جلوگیری از تماس مستقیم از ایجاد این تغییرات پوستی جلوگیری می کند.

رویکرد مشابهی برای درمان شعله های خفیف اعمال می شود. دکتر لافتا می گوید: “این تغییرات پوستی در مرحله اولیه قابل برگشت هستند و اگر پوست در معرض حرارت مداوم قرار نگیرد ، قرمزی ملایم طی ماه ها کمرنگ خواهد شد.”

“در هنگام شراره های حاد ، یک استروئید موضعی خفیف ممکن است به کاهش التهاب کمک کند. بهینه سازی سد پوست با استفاده منظم از مرطوب کننده نیز مهم است.”

دکتر لافتا محدوده La Roche Posay Toleriane را توصیه می کند که با گلیسیرین و آب چشمه حرارتی غنی شده و برای تسکین پوست تحریک شده فرموله شده است.

اکنون خرید کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>