شارلوت کارول تجربه خود را در زمینه آندومتریوز ، سقط جنین و حاملگی خارج رحمی به اشتراک می گذارد

[ad_1]

هشدار راه انداز: از دست دادن کودک.

من فهمیدم که در 26 آگوست 2019 باردار هستم. این دوشنبه تعطیلات بانکی بود و من تازه از جشنواره فرینج ادینبورگ به خانه رسیده بودم.

من چند هفته قبل دچار لکه بینی و درد در ناحیه کمر شده ام ، اما به دلیل اینکه زیاد برای کار به مسافرت می روم ، آن را در صندلی های راحت و راحت EasyJet قرار می دهم. علاوه بر این ، من در سن 25 سالگی به آندومتریوز مبتلا شدم ، بنابراین کاملاً احساس درد می کردم.

من در زمان ناهار در ناتینگ هیل با نامزدم دیه گو بودم و ناگهان درد هر روز بدتر و بدتر شد. من چنان از درد غلبه کردم که می دانستم اتفاق جدی رخ می دهد. به او گفتم: “ما باید فعلاً به بیمارستان برویم.”

تا وقتی که به آنجا رسیدیم ، من از شدت درد دو برابر شده بودم و نمی توانستم صاف بایستم. مشاور به من گفت آزمایش بارداری بدهم.

برای سالها ، پزشکان به من گفتند که فقط دراماتیک هستم. سرانجام جدی گرفته شدم تا اینکه آندومتریوز تقریباً مرا کشت

گفتم: “چرا؟ احتمالاً فقط فتق است.” اما او اصرار کرد.

وقتی آزمون مثبت برگشت ، شوهر و هیجان من و نامزدم غافل شدیم. ما به طور فعال برای باردار شدن تلاش نمی کردیم ، اما در مورد آن صحبت کرده بودیم و در مرحله ای از رابطه خود بودیم که آماده بودیم. به هم نگاه کردیم ، خیلی خوشحال بودیم.

سپس به من ضربه زد – لکه بینی ، کمر درد. به من گفتند که من به احتمال زیاد حاملگی خارج رحمی (وقتی تخمک بارور در خارج از رحم کاشته می شود) دارم و کودکم را از دست خواهم داد.

ما را به بیمارستان بارداری در اوایل بارداری منتقل کردند. در این مرحله ، درد به حدی بود که حتی نمی توانستم آن را پرتاب کنم. فقط باورنکردنی بود. یک کانول برای مورفین در بازوی چپ من بود ، سپس پرستار بازوی دیگر من را خواست. امیدوارم برای مسکن های بیشتر باشد ، اما بعد او گفت: “این یکی برای انتقال خون است.”

آن وقت است که ترس مطلق من را گرفت. لوله فالوپ من در معرض ترکیدن بود و خونریزی داخلی می تواند طی چند دقیقه مرا از بین ببرد.

من نه تنها در شرف از دست دادن نوزادی بودم که نمی دانستم دارم ، بلکه زندگی واقعی من کاملاً در معرض خطر بود.

به من گفتند که لوله رحمی که تخمک را نگه داشته است باید کاملاً برداشته شود و من فقط گریه کردم. آیا این باعث می شود 50٪ باروری کمتری داشته باشم؟ اگر لوله دیگرم به قدری در اثر آندومتریوز منقبض شده باشد که باعث ناباروری من شود چه؟ اگر این تنها یک بار بارداری من بود چه می شد؟ با چرخیدن داخل سالن عمل ، متحجر شدم. من فقط مدام فکر می کردم: “چطور نمی دانستم؟”


قبل از تشخیص آندومتریوز پنج سال زودتر ، من حتی نام بیماری را نشنیده بودم. در مورد آن كم بحث شده ، كم تحقیق شده و كم تشخیص داده می شود. 62٪ از زنان با علائم آندومتریوز به پزشک مراجعه نمی کنند زیرا فکر نمی کنند این بیماری به اندازه کافی جدی است ، فکر نمی کنند جدی گرفته شود یا فکر می کنند دوره های دردناک طبیعی است. برای زنان جوان 16 تا 24 ساله ، این آمار به 80 درصد افزایش می یابد. با این حال این یک بیماری است که از هر 10 نفر 1 نفر را تحت تأثیر قرار می دهد.

حتی با گذشت چندین سال از تشخیص من ، هیچ تصوری در مورد تأثیر آندومتریوز بر باروری – تحقیقات نشان می دهد 30-50٪ از زنان مبتلا به آندومتریوز نابارور هستند – یا افزایش خطر حاملگی خارج رحمی است.

به همین دلیل تصمیم گرفتم فیلمم را بسازم ، موضوع، با جزئیات تجربه من از سقط جنین ، حاملگی خارج رحمی و آندومتریوز ، برای افزایش آگاهی از این موارد که بسیاری از زنان از آن آگاه نیستند یا مسواک می زنند ، زیرا فکر می کنند این مسئله مهم نیست یا جدی گرفته نمی شود. چون بدن ما سزاوار جدی گرفتن است و من نمی خواهم هیچ زنی مانند من در مورد باروری خودم بی اطلاع باشد. در نهایت ، من می خواستم درد و از دست دادن خود را به چیزی آموزنده و توانمند تبدیل کنم. چیزی امیدوار کننده

من تا به حال یک مورد “سقط جنین از دست رفته” را نشنیده بودم. این دقیقاً همان اتفاقی است که برای من افتاده است …

زیرا برای هر زنی که در موقعیت من باشد قول می دهم که آنجا باشد است دلیلی برای امیدوار بودن در حین جراحی ، پزشکان دریافتند که لوله رحمی باقی مانده من در اثر آندومتریوز منقبض نشده است و من و دیهگو وقتی فهمیدیم که فقط چند هفته بعد باردار شدیم بسیار هیجان زده شدیم. ما ماه گذشته ازدواج کردیم و دختر بچه ما اکنون هر روز قرار است منتظر بماند.

بنابراین ، پیام من برای زنان دیگر این است که آنچه بدن شما به شما می گوید را نادیده نگیرید. درخواست کمک کنید ، و خواستار جدی گرفتن آن هستید. باروری ، آندومتریوز و بارداری می تواند یک جهنم سنگین باشد – اما یک چیزی که می توانم قول دهم این است که شما تنها نیستید.


برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

فیلم “موضوع” شارلوت را در thetopic.co.uk تماشا کنید یا از طریق آرگو فیلم پخش جریانی کنید.

اگر تحت تأثیر داستان شارلوت قرار گرفته اید ، برای مشاوره و پشتیبانی به miscarriageassociation.org.uk یا sands.org.uk مراجعه کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>