شاهزاده فیلیپ دوک ادینبورگ درگذشت

[ad_1]

شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ ، متاسفانه در 99 سالگی درگذشت.

در بیانیه کاخ باکینگهام آمده است: “با ناراحتی عمیق اعلیحضرت ملکه از مرگ شوهر محبوب خود اعلیحضرت سلطنتی وی شاهزاده فیلیپ ، دوک ادینبورگ خبر دادند. اعلیحضرت سلطنتی امروز صبح با آرامش در قلعه ویندزور درگذشت. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

پرنس از زمانی که رسماً از وظایف سلطنتی در سال 2017 بازنشسته شد ، از یکسری مسائل بهداشتی رنج می برد.

وی در اوایل سال جاری برای احتیاط در بیمارستان شاه ادوارد هفتم بستری شد.

در حالی که بیماری دقیق فاش نشده است ، اما به دلیل ویروس کرونا نیست.

دوک در طول اقامت توسط پسرش ، پرنس چارلز دیدار شد. طبق قوانین فعلی قفل انگلستان ، مراجعه به یک نفر در بیمارستان “بهانه معقولی” برای خروج از خانه تلقی می شود و هر بیمارستان بازدیدکنندگان را به صورت موردی در نظر می گیرد. وب سایت بیمارستان کینگ ادوارد هفتم می گوید بازدیدکنندگان “فقط در شرایط استثنایی” در هنگام شیوع بیماری در نظر گرفته می شوند.

به گفته این منبع ، پرنس فیلیپ ، که قرار بود صدمین سالگرد تولد خود را در ماه ژوئن جشن بگیرد ، هنگام بستری شدن بدون کمک وارد بیمارستان در ماریلبون شد.

هنوز هیچ اطلاعات رسمی در مورد مراسم خاکسپاری وی منتشر نشده است ، اما این قابل درک است که او مطابق خواسته هایش ، به جای تشییع جنازه دولتی ، یک مراسم تشریفاتی سلطنتی به او داده می شود.


مراسم تشییع جنازه احتمالاً در همان مکان عروسی دوک و دوشس ساسکس ، نمازخانه سنت جورج در محوطه قلعه ویندزور برگزار می شود.

برخلاف بیشتر پادشاهان و همسرانشان ، دوک ادینبورگ در ابی وست مینستر به خاک سپرده نخواهد شد. در عوض ، در کنار ملکه ویکتوریا و پرنس آلبرت ، او را در Frogmore ، نزدیک به Windsor آرام می گیرند.

ملکه اکنون هشت روز عزای رسمی خواهد داشت. در این مدت به قوانین اجازه سلطنتی داده نمی شود و امور ایالت متوقف می شوند. به طور گسترده تصور می شود که ملکه فقط در مدت سی روز به وظایف عمومی باز می گردد.

پرنسس یوگنی و همسرش جک بروکسبانک در اشاره ای بزرگ به پدربزرگش نام پسر تازه متولد شده خود را آگوست فیلیپ هاوک بروکسبان گذاشته اند.

دوک بیش از 70 سال با ملکه الیزابت دوم ازدواج کرده بود و به عنوان طولانی ترین همسر تاریخ انگلیس شناخته شد.

RIP ، شاهزاده فیلیپ

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>