طرز تهیه تکه های یخ قهوه

[ad_1]

با تابستان در افق نه چندان دور ، ما در حال بررسی تغییر دوره دو ساله خود از قهوه داغ به قهوه سرد هستیم. قهوه یخ زده ، به طور ساده ، بهترین راه برای خنک شدن در یک روز گرم تابستان است (و این به ما کافئین کافیه که خیلی لازم هم هست. هورا!).

با این حال ، بدترین چیز در مورد قهوه یخ زده زمانی است که توسط همان چیزی که به آن نامیده می شود رقیق شود: یخ. به همین دلیل ما عاشق روند جدید TikTok در قرار دادن تکه های یخ قهوه در قهوه سرد شما هستیم.

چرا #tiktokmademebuyit ترند است – محصولات آمازون مورد تأیید TikTok که باید ASAP به سبد خرید خود اضافه کنید

این ایده محبوبیت اواخر را با رونق گرفتن بسیاری از مکعب های قهوه 1.4 میلیون بازدیدکننده بر روی سیستم عامل اشتراک ویدیو مشاهده کرده است و ایده اصلی این است که مکعب های یخ را از قهوه تهیه کنید تا نوشیدنی تابستانی خود را خنک و پر از طعم نگه دارید تا جایی که امکان دارد.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

به علاوه ، ساختن یک سینی مکعب برای خودتان نیز بسیار آسان است. در زیر ، جیمز کارتر ، متخصص قهوه در Coffee-Direct.co.uk به طور دقیق نحوه تهیه این لقمه های کوچک خوب را در خانه نشان می دهد.

طرز تهیه تکه های یخ قهوه

عناصر

یک دسته قهوه تازه و قوی که به سلیقه شما درست شده باشد (حتی اگر عاشق موکا باشید کمی کوکو هم به آن اضافه کنید). قبل از افزودن شیر ، به نکات زیر مراجعه کنید.

روش

  1. اطمینان حاصل کنید که سینی مکعب یخ کاملا تمیز شده است. از سینی های سیلیکونی بهتر است برای آماده سازی جداکننده مکعب ها استفاده کنید.
  2. با استفاده از یک دسته تازه قهوه غلیظ یا مواد باقی مانده ، اجازه دهید تا قهوه در دمای اتاق خنک شود. قهوه را با احتیاط داخل سینی های خود بریزید و داخل فریزر قرار دهید. 450 میلی لیتر باید برای پر کردن بیشتر سینی های مکعب یخ کافی باشد.
  3. مکعب ها بسته به دمای فریزر شما در مدت 3 تا 4 ساعت آماده می شوند. بعد از اولین انجماد حدود 2 هفته قابل استفاده خواهند بود.

آنچه در TikTok بارگذاری می کنید می تواند منجر به سرقت شود. در اینجا آنچه شما باید در مورد اخبار نگران کننده بدانید آورده شده است

نکات مهم در تهیه تکه های یخ قهوه

برای تقویت خامه اضافی می توانید شیر را به دم قهوه اضافه کنید ، اما باید در نسبت مناسب باشد.

کارتر توضیح می دهد: “شما می توانید لبنیات را برای یک افزایش خامه اضافه کنید.” “برای این افزودن ، نسبت قهوه به شیر 8: 1 بهترین است زیرا شیر زیاد می تواند کیفیت انجماد را کاهش دهد.

“به جای قهوه معمولی ، می توانید از قهوه دم کرده سرد برای مخلوط خود استفاده کنید. سریعتر هم یخ می زند! “

برای دیدن این جاسازی شده ، باید کوکی های هدف را موافقت کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

همچنین بهتر است مخلوط را پس از ریختن در هر مکعب ، سفارشی کنید. کارتر اضافه می کند: “با افزودن نعناع ، دارچین ، یا حتی اضافه کردن یک مخلوط شیر شکلات برای تغییر نوع موکا ، در انتخاب خود خلاق باشید.”

”برای ماکیاتوی کاراملی ، 240 میلی لیتر قهوه سرد ، 240 میلی لیتر شیر و 60 گرم کارامل را ترکیب کنید. هم بزنید تا ترکیب شود و مخلوط را در سینی مکعب یخ بریزید. “

بهتر است پس از ریختن و یخ زدگی ، مکعب ها را در یک کیسه غذای مهر و موم شده نگهداری کنید تا استفاده طولانی شود و از آلوده شدن مکعب به مواد معطر خارجی در فریزر جلوگیری کنید.

ما می دانیم که در این تابستان فریزر ما از چه چیزی پر خواهد شد.

یک روش جدید کانتورینگ که اثر “بلند” می دهد در TikTok ویروسی می شود

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>