عصاره ای از نه گفتن به نژادپرستی توسط راشا باراژ

[ad_1]

هنوز به مبارزه با نژادپرستی متعهد هستید؟ کتاب جدیدی وجود دارد که به شما کمک می کند تا ثابت قدم بمانید. آخرین انتشار راشا باراژ ، نویسنده وکالت ، به عنوان نویسنده شناخته شده است به نژادپرستی نه اما برخلاف بسیاری دیگر از مطالب خواندنی آموزنده پیرامون موضوع نژاد ، این کتاب یک راهنمای عملی در مورد چگونگی جلوگیری از نژادپرستی است.

این کتاب به اندازه جیبی یک راهنمای گام به گام برای کسانی ارائه می دهد که مشتاق و آماده نقش آفرینی فعال علیه انواع نژادپرستی هستند و می خواهند بدانند که چگونه از انرژی خود برای تغییر واقعی استفاده می کنند.


همانطور که باراژ بیان کرد ، وقت آن است که با راه رفتن و اقدام به حرکت از “نژاد پرستانه” به واقعاً “ضد نژاد پرستی” نرویم. به نژادپرستی نه با شکستن راه هایی که می توانید تعصب ناخودآگاه را برطرف کرده و به یک متحد واقعی تبدیل شوید ، این کار را آسان تر می کند. ظهور اعتراض سیاه زندگی در تابستان گذشته در پی قتل جورج فلوید توسط پلیس باعث اعتراض جهانی ضد نژادپرستی در همه زمینه های زندگی شد. با این حال ، یک سال بعد ، اوضاع آرام آرام به حالت عادی ناخواسته برمی گردد. در اینجا عصاره ای از کتاب باراژ در مورد چگونگی حفظ حرکت ضد نژادپرستی در زندگی روزمره آورده شده است …

سفیدپوستان ، در اینجا چگونگی تلاش برای داشتن متحدان بهتر و فعالانه ضد نژادپرستی آمده است

درک امتیاز سفید

امتیاز سفید مزیتی است که شما اگر یک فرد سفیدپوست در جامعه امروز باشید ، از آن برخوردار هستید. بدون توجه به کاری که شخصاً انجام داده اید ، تجربه می شود. این به معنای یک زندگی آسان بدون مبارزات دیگر نیست و یا اینکه لیاقت هیچ موفقیت را ندارد. آنچه به آن اشاره می شود ، مزایای ظریفی است که یک فرد سفیدپوست هر روز به عنوان یک امر طبیعی بدست می آورد.

به این معنی:

 • یادگیری تاریخ سفید در مدرسه
 • دیدن سفیدپوستان که به طور گسترده در تلویزیون و فیلم ها نمایندگی می شوند
 • بدون نظارت محافظ امنیتی به خرید می پردازید
 • در مورد اصل شما س questionال نشده است
 • بدون موفقیت در نژاد خود موفق شوید
 • هرگز از شما خواسته نشده است که برای همه سفیدپوستان صحبت کند

شناخت این امتیاز می تواند به شما کمک کند تا اهمیت حمایت از سیاست های ضد نژادپرستی را درک کنید.

با امتیاز قدرت می آید

نکته مثبت امتیاز سفید این است که می تواند برای کمک به دیگران استفاده شود. تحمل این یک بار نیست ، بلکه راهی است که ممتازین می توانند تغییر ایجاد کنند.

اگر تصدیق کنید که از امتیاز سفید برخوردارید ، می توانید با بی عدالتی های نژادی مقابله کنید حتی اگر انجام چنین کاری ناراحت کننده باشد. با شناخت و درک مزایای اقتصادی و اجتماعی ناشی از سفیدپوست بودن ، می توانید برای تغییر این هنجارها در جامعه اقدام کنید.

شما می توانید به جای احساس شرم و احساس گناه برای به ارث بردن سیستمی که در ایجاد آن نقشی نداشته اید ، بپذیرید که آیا از آن بهره مند شده اید یا خیر و از این دانش برای ارتقا. برابری نژادی استفاده کنید.

اولین قدم ها برای مبارزه با نژادپرستی

ضد نژاد پرستی بودن معنایی فراتر از تهی از نگرش و اعتقادات نژادپرستانه است. برای ضد نژاد پرستی ، شما مسئولیت این را دارید که نژادپرستی را که در زندگی روزمره پیدا می کنید ، از جمله مقابله با حقیقت سخت نژادپرستی در درون خود ، شناسایی ، به چالش کشیده و از بین ببرید.

ماجرای کامینگز به همه اندکی طعم احساس یک فرد رنگین پوست را اعطا کرده است – تحت حمایت ، اخراج و چراغ گاز

خود را آموزش دهید

آموزش برای گسترش آگاهی شما از اینکه نژادپرستی سیستمی بر زندگی شما و اطرافیان شما تأثیر گذاشته بسیار مهم است. با یادگیری شیوه های غالباً ناخودآگاه و خودکار نژادپرستی ، می توانید شروع به شناختن آن کنید و برای جلوگیری از آن گام بردارید.

شما نباید انتظار داشته باشید که همسالان یا دوستان گروه های نژادی خاصی به شما آموزش دهند. انبوهی از منابع رایگان یا به راحتی در دسترس آنلاین و همچنین کتابهایی وجود دارد که برای بینش حیرت انگیزی که می توانند ارائه دهند هزینه نسبتاً کمی دارند.

اگر متوجه شدید س questionsالی دارید که به نظر نمی رسد پاسخ داده شود ، پس در روابطی که احساس امنیت می کنند از آنها س askال کنید و این کار را با احترام انجام دهید.

سوگیری خود را تصدیق کنید

اعتقادات ، ارزشها و تعصبات شخصی خود را انجام دهید (به صفحه 46 مراجعه کنید). این شامل سوگیری در مورد پیشینه فرهنگی خود شما است. یکی از گزینه ها شرکت در آزمون آنلاین انجمن ضمنی (IAT) است. این نگرش ها و اعتقاداتی را اندازه گیری می کند که در غیر این صورت تمایل ندارید یا نمی توانید آنها را تشخیص دهید. از خود بپرسید: به چه کسی به محل تحصیل یا کار خود اعتماد دارید و چرا؟ آیا وقت یا توجه خود را معطوف افرادی می کنید که شبیه شما هستند؟ اگر بخواهید یکی از آشنایان خود را از یک گروه نژادی متفاوت با دیگری آشنا کنید ، چه احساسی در مورد آن خواهید داشت؟

هنگامی که دانستید که تعصب دارید و می پذیرید ، می توانید الگوهای تفکر خود را تشخیص دهید و شروع به تغییر فعالانه روندهای فکری خود در آینده کنید.

شاهزاده هری می گوید که به دلیل مگان مارکل شروع به درک تعصب ناخودآگاه کرده است ، بنابراین در اینجا نحوه شناختن و غلبه بر خود وجود دارد

کلیشه های نژادپرستانه خود را بپذیرید

مطالعات نشان می دهد که می توانید بر کلیشه های نژادی خود غلبه کنید ، اما برای این کار ابتدا باید تشخیص دهید که آنها را دارید.

یک راه برای شروع با در نظر گرفتن کلمات زیر و توجه به تصاویری است که بلافاصله به ذهن خطور می کند: نظافتچی ، راننده تاکسی ، معترض صلح طلب ، پناهنده ، شخصی که به جرم کلاهبرداری مالیاتی محکوم شده است ، بمب گذار انتحاری ، شخصی “مغازه” را غارت می کند ، اصولگرای مذهبی ، مواد مخدر فروشنده ، نوازنده ویولن ، بسکتبالیست و خلبان. در مورد تصاویری که با این کلمات مرتبط می کنید چه چیزی را مشاهده می کنید؟
برای ضد نژاد پرستی ، بسیار مهم است که شما تصدیق کنید برخی گروه های نژادی از طریق رسانه ها ، فیلم ها ، زبان و روش آموزش تاریخ ، برچسب منفی خورده اند.

تلاش برای سرکوب یا انکار کلیشه های موجود در ذهن شما عملی نخواهد شد. در عوض ، این احتمال را در نظر بگیرید که می توانید افکار را مشاهده کنید بدون اینکه لزوماً به آنها اعتقاد داشته باشید.

راحت باش

شما باید راحت صحبت کنید در مورد نژاد و نژادپرستی. پنهان شدن در پشت کلماتی مانند “تنوع” یا “شامل کردن” دسترسی هر مکالمه را محدود می کند.

هر وقت در موقعیتی هستید که بخواهید در مورد نژادپرستی بحثی صریح و صریح داشته باشید ، چنین چیزی را امتحان کنید: “بحث در مورد مسابقه چالش برانگیز است ، اما من تمام تلاشم را خواهم کرد. اگر چیزی که می گویم بی احساس یا توهین آمیز است ، به من بگو که هدف من این نیست. “

به خود بیاموزید که اصطلاحات در هر زمان یا مکان مشخصی مناسب است. به عنوان مثال ، در سال 2020 رایج ترین کلمات اختصاری برای گروه های نژادی غیر سفید پوست BIPOC (سیاه ، بومی ، مردم رنگ) در آمریکای شمالی و BAME (سیاه ، آسیایی ، اقلیت اقلیت) در انگلستان بود ، اما این اصطلاحات کامل نیستند و بسیاری از مردم آنها را مشکل ساز می دانند. زبان پیرامون نژاد و نژادپرستی همیشه در حال پیشرفت است ، بنابراین پذیرفتن هرگونه بحث و جدال پیرامون اصطلاحات و آگاهی از آنها مهم است.

تعصب چالش

هرچه در زندگی و تعاملات روزمره خود نسبت به نژادپرستی هوشیارتر باشید ، ناگزیر با تعصبات ناخودآگاه دیگران و همچنین اشکال آشکار نژادپرستی مواجه خواهید شد. مقابله با شوخی های نژادپرستانه یا تعصب در بین خانواده یا دوستان می تواند به ویژه چالش برانگیز باشد. می توانید سعی کنید به مردم اطلاع دهید که احساس ناراحتی می کنید و ترجیح می دهید آنها چنین نظری در اطراف شما نداشته باشند.

برخی از مواردی که می توانید بگویید:

 • “من چیز متفاوتی را شنیده ام / تجربه کرده ام.”
 • “آیا شما فکر می کنید نظرات دیگری وجود دارد؟”
 • “از کجا شنیدی؟”
 • “درست نیست.”
 • (با آرامش) دلیل مخالفت خود را توضیح دهید.

شما فقط در یک مکالمه نمی توانید بر تعصبات افراد غلبه کنید ، اما حداقل می توانید مرزهای خود را در مورد موضوعات خاص تعیین کنید و به طور بالقوه فرآیند تأمل را برای دیگران القا کنید.

استخراج از به نژادپرستی نه توسط راشا باراژ. منتشر شده توسط سامرزدیل ، 10 ژوئن

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>