فعالان زن سیاه پوست در تأثیر قتل جورج فلوید یک سال بعد

[ad_1]

آیا این مربع های سیاه در هزاران نفر از حساب های اینستاگرام منجر به تغییر مثبتی در طی سال گذشته شده است؟ ما با برخی از فعالان زن سیاه پوست انگلستان صحبت کردیم تا کشف کنیم که 12 ماه گذشته برای فعالیت سیاه پوستان چگونه بوده است ، به علاوه آنچه که برای از بین بردن نژادپرستی نهادینه شده در انگلیس و دستیابی به برابری نژادی باید انجام شود.

سوفی ویلیامز

[instagram id=”CNj7BT1hN8″]

نویسنده هزاره سیاه، یک نقشه راه برای موفقیت زنان جوان سیاه پوست در حرفه خود ، سوفی ویلیامز ، فعال ، به تحقق عدالت نژادی در محل کار اختصاص یافته است.

چگونه در محافل اجتماعی خود متحد ضد نژادپرستی باشید

وی گفت: “بزرگترین تغییری که من در سال گذشته مشاهده کردم مشاهده این است که مردم مکالمه هایی را انجام می دهند که قبلاً انجام نمی دادند و آوردن افراد متخصص به مشاغل خود برای صحبت در مورد تجربه حاشیه نژادی و کمبود نماینده در محل کار.

من با درخواست از کارکنان خود برای صحبت در مورد آسیب های نژادی خود ، کسانی که در کار خود افرادی را استخدام کرده اند که افرادی را که محل کار را برای افراد سیاهپوست و اکثریت جهانی با بار احساسی بیشتر ساخته اند ، تحسین می کنم. واداشتن آنها بدترین و دردناک ترین اتفاقاتی را که در محیط کار برای آنها افتاده است به خاطر مزیت درک شده از تحصیل همکاران سفیدپوست ، دوباره تجربه کنند ، در حالی که غالباً این افراد کسانی هستند که واقعاً باعث ایجاد این آسیب شده اند.

کاری که در عوض باید انجام دهند این است که نشان دهند در واقع با استخدام و تبلیغ بیشتر افراد سیاه پوست و اکثریت جهانی در حال گوش دادن به متخصصان هستند. نه به شیوه ای کارآمد ، صرفاً دادن سطح پستی پست های سطح پایین که به طور معمول در مقایسه با همتایان سفیدپوش خود جایی برای پیشرفت ندارند ، بلکه نقش های تصمیم گیری ارشد را ارائه می دهند. اولاً ، به این دلیل که مشاغل می دانند مردم سیاه پوست و اکثریت جهانی به همان اندازه توانایی دارند ، اما همچنین به این دلیل که وقتی دیدگاه های مختلفی در محل کار وجود دارد – که عمیقا برای هر شغلی مفید است ، بهترین کار انجام می شود. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

Temi Mwale با داشتن مدرک حقوقی و اشتیاق به عدالت ، مبارز عدالت نژادی و مدیر بنیانگذار پروژه 4Front ، یک سازمان جوانان به رهبری عضو است که جوانان و جوامع را برای مبارزه برای عدالت ، صلح و آزادی توانمند می کند. هدف او پایان دادن به نژادپرستی نهادی و زندگی در جهانی است که ما از یک رویکرد کاملاً متفاوت برای حل تعارض در جامعه استفاده می کنیم.

“قتل وحشتناک جورج فلوید جنبش جهانی را برای برابری نژادی قوت بخشید. در سراسر جهان ، قیامهای Black Lets Matter در پاسخ متورم شدند. معترضان نه تنها خواستار عدالت شدند بلکه ما خواستار برچیده شدن سیستم های “عدالت” جنایی درنده شدیم هر کجا که به ما آسیب برساند. با این حال ، ما هنوز شاهد این تغییر نیستیم.

این مسئله در انگلیس به همان اندازه در ایالات متحده صادق است. 1784 نفر از سال 1990 در بازداشت دولت در اینجا درگذشته اند ، اما ما حتی یک مورد محکومیت مشاهده نکرده ایم. با وجود خیزش های ما در سال گذشته ، 2021 شاهد موارد بیشتری از این موارد بود. درست همانطور که امسال آغاز شد ، محمد محمد حسن پس از تماس با پلیس در ولز در حالی که 52 افسر پلیس در ساعات آخر قبل از مرگ با حسن در ارتباط بودند ، درگذشت.

اما به دنبال این ، پاسخ دولت ما معرفی لایحه پلیس ، قانونی است که قدرت پلیس و زندان را گسترش می دهد و همچنین امکان خشونت پلیس و فرار از پاسخگویی را فراهم می کند و بدون شک در جوامعی که از قبل رنج می برند ، اثرات مخربی خواهد داشت.

آینده ای درست به نظر می رسد جوامع پر رونق ، تغذیه شده و قوی باشد که در آن آزادی و صلح امری عادی است. ما برای رسیدن به آنجا یک راه طولانی در پیش داریم ، بنابراین یک سال پس از قتل جورج فلوید ، ما مجدداً به تمام کارهایی که هنوز باید انجام شود متعهد می شویم. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

یکی از چهره های جدید فعالیت های انگلیس ، ایمارن آیتون ، بنیانگذار جنبش اصلاح طلبان سیاه ، یک سازمان غیر انتفاعی جامعه ، با تمرکز بر قدرت بخشیدن به سیاه پوستان و از بین بردن نژادپرستی نهادینه شده است.

“با تشکر از صحبت های مطمئن تر در مورد نژادپرستی و نابرابری ، نهادها و سازمان های انگلیس قول حمایت مالی و معنوی خود را در رابطه با رسیدگی به تبعیض نژادی داده اند. با این حال ، یک سال بعد ، این پشتوانه پشتیبانی اکنون مانند یک عمل توخالی در حالت استقرار و “سیگنال دادن فضیلت” احساس می شود ، زیرا دشوار است درک کنید که چگونه این وعده ها به تغییرات ملموس تبدیل شده اند. به نظر می رسد تمرکز بر برابری تنوع و شمول (DEI) در درون سازمان ها وجود دارد ، اما به سختی تأکید بر پرداختن و مقابله با اقدامات و رویه های مغرضانه نژادی – که در قلب نژادپرستی نهادینه شده در انگلستان قرار دارد.

در اصل جامعه ما از بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تا سیستم حقوقی ما اختلافات نژادی وجود دارد و برای مقابله با ریشه نژادپرستی و تبعیض ، سازمان ها باید بتوانند نحوه بروز نژادپرستی در جامعه را شناسایی و درک کنند. من امیدوارم که ما شاهد ممیزی های شفاف این سیستم ها ، سیاست ها و رویه ها باشیم و ضد نژاد پرستی سنگ بنای DEI قرار گیرد. این رویکرد پایه و اساس تغییرات پایدار بلند مدت را ایجاد خواهد کرد که به دستیابی واقعی به یک فرهنگ ضد نژادپرستی کمک خواهد کرد. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

بنیانگذار Black Minds Matter و برنده جایزه GLAMOR Gamechanger ، سازمانی که درمان رایگان با درمانگران سیاه پوست را به افراد سیاه پوست و خانواده هایی که در غیر این صورت توانایی پرداخت آن را ندارند ، ارائه می دهد. کارمند پشتیبانی بهداشت روان ، موکاتوما ماموریت دارد تا انگ درمان را از بین ببرد و سلامت روان را برای همه سیاه پوستان در انگلیس قابل دسترسی کند.

“قدرت جامعه: در طول سال گذشته ، قدرت جامعه ثابت شده است که قدرتمندترین جنبه در ارتباط با انسان ، پیشرفت ، پاسخگویی و تغییرات پایدار است. اگر کسی در تاریخ 30 مه ، 2020 به من می گفت ، که در عرض یک سال عضو یک سازمان باورنکردنی خواهم بود که به مقابله با دسترسی به منابع بهداشت روان برای سیاه پوستان کمک می کند ، مطمئناً می خندیدم. حتی بهتر است ، اگر آنها ذکر کرده بودند که این سازمان برای برقراری ارتباط بیش از 1000 نفر با جراحان سیاه پوست مجاز برای جلسات درمانی با بودجه کامل و ایجاد یک جامعه مجازی با بیش از 80،000 عضو که از این هدف حمایت می کنند و برای تغییر چهره سلامت روان سیاه ، واقعاً باور نمی کردم.

اما ، پس از آنچه شاهد بودیم ، ما واقعاً گرد هم آمده ایم و همه اینها به دلیل “قدرت جامعه” امکان پذیر شده است. وقتی افراد انرژی ، تمرکز و جیب خود را به سمت تغییر و توسعه پایدار اختصاص می دهند ، چه چیزی می تواند در یک زمان کوتاه حاصل شود ، باورنکردنی است. دنیای سلامت روان Black شاهد مکالمات ، پشتیبانی ، پاسخ ها و دلسوزی بیشتری برای نیازهای رنج آوران بوده است.

راهنمای متخصص برای مدیریت سلامت روان شما در برابر تبعیض پشتیبانی می شود

کارهای بیشتری وجود دارد که باید برای بهبود دسترسی کلی به منابع بهداشت روان برای سیاه پوستان در انگلستان انجام شود. حداقل امیدوارم که دولت بتواند بودجه را برای حمایت از سازمانهایی که برای حل این مسائل در جامعه سیاه تلاش می کنند ، ارائه دهد. کار BMMUK و سازمان هایی مانند Black Trans community ، Sistah Space ، Sickle Cell Foundation و بسیاری دیگر از کارها فقط به اندازه دسترسی آنها به بودجه م effectiveثر و ماندگار است. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

این فعال برنده جایزه LGBTQI + انگلیس که به بانوی فیل معروف است ، در سال 2005 بنیانگذار Black Black Pride و کار خستگی ناپذیر خود ، از مدیر اجرایی Kaleidoscope Trust و اتحادیه صنفی ، تا حامی موسسه خیریه بی خانمانی جوانان LGBTQI + Akt در Akt کمک کرده است. افزایش دید و حمایت از اقلیت های قومی در جامعه LGBTQI + در انگلیس.

“هرج و مرج همه چیز را برمی انگیزد. در آن لحظات هرج و مرج است – بعضی زودگذر ، بعضی دیگر طولانی مدت – که ما اغلب با اطلاعات جدید یا راه هایی برای دیدن اینکه ما را مجبور به حساب کردن با دنیای اطرافمان می کنند ، ارائه می دهیم. و این سال گذشته برای بسیاری از ما که توجه می کردیم و برای کسانی که برای زنده ماندن چاره ای جز دیدن واضح ندارند ، بوده است.

من با سر و صدایی که مردم ایجاد می کنند ، خواندن آنها در حال انجام دادن ، تجارب زیسته ای که به اشتراک می گذارند بسیار دلگرم شده ام. احساس می كنم كه نسل جدید در گفتگو با بزرگان خود در مورد چگونگی جنگیدن برای آینده ای كه مستحق آن است و سوختن نیست ، به من دلگرمی می بخشد. اعمال احساسی و آسیب پذیری که در نمایش دادن و مراقبت از یکدیگر انجام داده ایم ، من را تحت تأثیر قرار داده است.

و من احساس پر از عشق و عصبانیت می کنم. من می دانم که ظرفیت هر یک از ما برای گسترش فضای خود برای ایجاد فضای لازم برای افراد دیگر است. نشان دادن عشق در لحظات هرج و مرج همیشه طبیعی نیست ، اما وقتی به یاد می آوریم که اینجا هستیم تا انسان بسیار زیبایی داشته باشیم ، کارهای بزرگی مانند عشق انجام می دهیم. و این سال به ما نشان داده است ، همانطور که سالها پیش ، عصبانیت ما در برابر نابرابری ، به عنوان احتکار منابع ، تبعیض ، نژادپرستی – همه این خشم ها درست است. بنابراین ، من امیدوارم که همه ما بتوانیم در مورد معنای ایجاد جهانی که به فضای کافی برای نشان دادن خشم همه ما نیاز دارد ، تأمل کنیم ، زیرا ما برای جهانی پر از عشق می جنگیم. “

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>