فمینیسم مالی و توانمندسازی زنان

[ad_1]

آیا هرگز با احساس طاقت فرسای بیدار می شوید که به اندازه کافی کار نمی کنید؟ آیا هرگز از اینکه بخشی از مشکل واقعی هستید ، ترس دارید؟ تو تنها نیستی.

ما در حال تماشای سوختن جنگل بارانی آمازون هستیم ، میلیون ها نفر برای زنده ماندن تلاش می کنند زیرا در فقر مطلق به سر می برند ، کودکان قادر به دریافت مراقبت های بهداشتی اولیه یا رفتن به مدرسه نیستند. با این وجود در اینجا خودم را پیدا می کنم ، زندگی ممتازی را تجربه می کنم ، آنچه را که می خواهم مصرف می کنم و بیش از آنچه می خواهم می گیرم. راحت نشسته ، راحت نیست. بنابراین اگر بتوانید از پول خود به عنوان اهرم تغییر استفاده کنید ، چه می کنید؟

آیا ارز رمزنگاری شده یک سرمایه گذاری مناسب است یا یک قمار خطرناک؟ آنچه شما برای دانستن نیاز دارید * اینجاست

سرمایه گذاری به معنای تخصیص پول (یا سرمایه) به نوعی تلاش (اعم از یک شرکت ، یک پروژه یا چیز دیگر) با امید به منافع بعدی تعریف می شود. به ما گفته شده است که تنها منفعت آینده که ارزش تعقیب آن را دارد ، پول است.

اما اگر ما به عنوان انسانی دلسوز و دلسوز ، بخواهیم چیزی بزرگتر را هدف بگیریم چه می شود؟ و اگر “سود آینده” در واقع چیزی فراتر از بازده مالی بزرگتر ، فراتر از پول باشد ، چه می کنید؟ اگر “منافع آینده” منعکس کننده تمایل ما برای حرکت به سوی جهانی پاک تر باشد ، چه می شود؟ منصفانه تر؟ عادلانه تر؟ جرات می کنم آن را بگویم ، خوشحال تر؟ اینگونه بود که درگیر امور مالی پایدار و سرمایه گذاری مسئولانه شدم.

پول به عنوان نیرویی برای همیشه

از نظر من ، پول باید نیرویی برای همیشه باشد. این بدان معنی است که ما باید سرمایه گذاری کنیم تا در فعالیت هایی سرمایه گذاری کنیم که منافع واقعی و سازنده ای برای اکثر مردم در سراسر جهان به همراه داشته باشد. در عین حال ، ما نباید در شرکت ها یا بخشهایی که به مردم آسیب می رسانند سرمایه گذاری کنیم. بله ، مطمئناً ، تعداد زیادی از مسائل و چالش ها در رابطه با نحوه اندازه گیری منافع یا شناسایی منظور ما از آسیب وجود دارد. اما در هیچ مرحله ای این مسائل و چالش ها به این معنی نیست که ما نباید تلاش کنیم.

سرمایه گذاری پایدار دریچه ای را نشان می دهد که از طریق آن می توانیم به دنیای خود و اهداف شخصی و اجتماعی که تعیین می کنیم نگاه کنیم. وقتی سرمایه گذاری را انتخاب می کنیم ، وقتی سهام یا صندوق سرمایه گذاری را انتخاب می کنیم ، داریم یک چیز را بر چیز دیگر انتخاب می کنیم. ما ترجیح خود را به همان روشی که مصرف کنندگان در هنگام خرید کالایی بر کالای دیگر انتخاب می کنیم ، نشان می دهیم. ما فقط در مورد نقش پول صحبت نمی کنیم. ما در مورد نقش شرکت ها و بخش ها صحبت می کنیم و به طور فعالانه در مورد آنهایی که می خواهیم برنده شویم تصمیم گیری می کنیم.

این یک معامله بزرگ است ، زیرا اگر بپذیریم که توانایی تصمیم گیری آگاهانه در مورد سرمایه گذاری را داریم – و ما به دنبال چیزی فراتر از صرف درآمد بیشتر هستیم – به ناچار ما را مجبور می کند که هدف شرکت ها و نقشی که آنها در جامعه دارند را زیر سوال ببریم. همچنین دیدن اهرم های مختلف تغییر در اختیار ما واقعاً توانمند است.

من برای خرید خانه پس انداز می کنم ، اما اعتقاد اسلامی من پرداخت سود را منع می کند ، بنابراین نمی توانم وام بدهم. چگونه می توانم از راه شرعی به هدف خود برسم؟

فمینیسم مالی

یکی ، من از نحوه کار خسته شده ام و به من گفته می شود زنان نمی توانند تأثیری داشته باشند. قوانین بازی می تواند تغییر کند اما به احتمال زیاد این خود ما زنان هستیم که باید خود آنها را تغییر دهیم.
من واقعاً معتقدم که سرمایه گذاری پایدار فرصتی را برای زنان مانند من و شما فراهم می کند تا بتوانند سایر جنبه های زندگی جمعی ما را تحت تأثیر قرار دهند. ما می توانیم خودمان را آموزش دهیم و به آنها قدرت دهیم تا با پول خود تفاوت ایجاد کنیم.

مسئله این است که راهنمایی های زیادی برای افرادی که فقط می خواهند در سفر سرمایه گذاری پایدار خود شروع کنند وجود ندارد. صنعت مالی توجه زیادی به هرکسی که دلار زیادی برای سرمایه گذاری ندارد ، نمی دهد. و این کاملا اشتباه است. این صنعت همچنین از طریق اصطلاحات مضحک و اصطلاحات مزخرف ، کار خارق العاده ای در زمینه کنار گذاشتن مردم انجام می دهد. بسیاری از زنان احساس می کنند که از صنعت مالی کنار گذاشته شده اند ، چه به دلیل اعتماد به نفس ، استفاده بیش از حد از اصطلاحاتی که ما را کنار می گذارد یا به سادگی نحوه تعامل این صنعت با زنان است. صدای فمینیستی در من فریاد می زند که این باید تغییر کند.

یک روند مهم دیگر نیز وجود دارد – ما انبوهی از داده ها را داریم که به ما می گوید بسیاری از زنان از مسائل پایداری دلسوز و الهام گرفته شده اند و این امر تا تصمیمات مالی آنها نیز گسترش می یابد.

شکاف سرمایه گذاری جنسیتی

زنان به اندازه مردان سرمایه گذاری نمی كنند ، كمتر برای بازنشستگی صرف می كنند و بیشتر پول نقد می كنند. و این منجر به کسری مالی قابل توجهی در طولانی مدت می شود. البته ، شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی این کمبود را تشکیل می دهد ، اما همچنین به این معنی است که زنان نتوانسته اند درآمد بیشتری را بدست آورند. نتیجه این که زنان ثروت کمتری دارند و انتظار دارند بازنشسته شوند بسیار کمتر از مردان.
نگه داشتن پول به صورت نقدی ممکن است احساس امنیت بیشتری در شما ایجاد کند. البته من این را می فهمم ، به خصوص در این اوضاع آشفته و چالش برانگیز. با این حال ، اگر به طور فعال سرمایه گذاری خود را شروع نکنید ، ممکن است بازده مالی بالقوه خود را از دست بدهید.

در عین حال ، شما از دست دادن فرصت انجام کار مثبت و سازنده با آن از نظر تأثیرات اجتماعی یا زیست محیطی را از دست می دهید. اگر به طور فعال سرمایه گذاری می کنید می توانید در بخشهایی سرمایه گذاری کنید که واقعاً می خواهید رشد کنید – مانند انرژی پاک یا مارک های مصرف کننده پایدار – و یا اینکه بطور فعالانه پول خود را در شرکتهایی با سوابق قوی در زمینه های زیست محیطی و اجتماعی قرار دهید دنیا صدف شماست.

پیروی از ‘روندهای پرما’ شیوه ای پنهان است که مدل ست * همیشه * مد روز به نظر می رسد – در اینجا یکی از مواردی است که می توانید از آن استفاده کنید

خوب چگونه شروع می کنید؟

سرمایه گذاری پایدار در حال رشد است – این بدان معنی است که کار برای ما آسان تر شده است. اول از همه ، آنچه را که برای شما مهم است در اولویت قرار دهید. از خود بپرسید – چه نوع موضوعاتی برای من مهم است؟ سپس اولویت های خود را به باورهای سرمایه گذاری پایدار تبدیل کنید. اینها اصول راهنمایی هستند که مشخص می کنند شما کی هستید و با سرمایه گذاری های خود می خواهید به چه چیزی برسید.

بعد ، تعیین هدف کنید. می خواهید سرمایه گذاری های شما به چه نتیجه ای برسد؟ هرچه مشخصات شما بیشتر باشد ، شناسایی نحوه و مکان سرمایه گذاری آسان تر خواهد بود. اطلاعات و تجزیه و تحلیل زیادی وجود دارد ، بنابراین از آنها به نفع خود استفاده کنید. یک سرمایه گذار پایدار تصمیم گیری کاملاً آگاهانه و مدبرانه است.

جسیکا رابینسون نویسنده کتاب فمینیسم مالی است: راهنمای یک زن برای سرمایه گذاری برای یک آینده پایدار – در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>