ماساژ پرینه چیست و فواید آن چیست؟

[ad_1]

باردار بودن شما را با دنیای جدیدی روبرو می کند – از خریدهای “اجباری” (خدا شما را رحمت کند ، بالش بارداری) تا بیماری های ناخواسته زیبایی (چرا لبهای من لعنتی خشک است؟). اما یک چیزی که انتظار نداشتم در آن قرار بگیرم “ماساژ پرینه” بود.

به محض انتشار اخباری که انتظار داشتم ، پیام های مفیدی از دوستان برای من دریافت شد. ‘Mama Mio Tummy Rub Butter مانع از ایجاد علائم کشش می شود!’ ، ‘شما * باید * برای ثبت نام در The Bump Plan’ ، ‘فراموش نکنید که تمرینات کف لگن خود را انجام دهید’ برخی از پیام های مورد استقبال بیشتر بودند با من “شما نیاز به ماساژ پرینه دارید”

“ماساژ پرینه چیست؟” ، من به طور غیرعادی گوگل کردم و امیدوارم که با فیلم هایی از ماساژهای آرامش بخش بدن روبرو شوم. LOL درعوض ، من با تصاویر پیچیده ای از منطقه بین واژن و انبوه شما روبرو شدم و راهنمایی در مورد چگونگی ماساژ دادن بهتر این ناحیه (یا بدتر ، شریک زندگی خود را مجبور به انجام این کار کنید!) برای “آماده سازی بافت ها برای کشش بالای سر کودک” در طول تولد

به عنوان کسی که در مورد تولد ساده لوح است و به وضوح شوخ طبعی بسیار نابالغی دارد ، من کل این مفهوم را خنده دار و غیرضروری می دانم اما وقتی شروع به صحبت با دوستان بیشتر و خواندن کتاب های بیشتر کردم ، به سرنوشت خود پی بردم: مجبور شدم ماساژ پرینه را امتحان کنم.

هنوز در ضرر اینکه جهنم واقعاً چیست و چگونه آن را بدون آسیب رساندن به خودم انجام دهم ، از جین میسون ، بنیانگذار شرکت زایمان طبیعی ، خواستم تا واقعیت ها را برای من بیان کند. اگر شما هم فکر نمی کنید ماساژ پرینه WTF چیست ، امیدوارم که آنها رژگونه شما را نجات دهند.

اولا ، چه چیزی در واقع است پرینه؟

جین به من اطمینان داد: “شما ممکن است ندانید که قسمت اطراف پرینوم کجاست – بسیاری از زنانی که من با آنها صحبت می کنم آنها را نمی شناسند ، بنابراین در آنجا تنها نیستید.” پیو خوب دقیقا چیست؟ “پرینه شما ناحیه ای از پوست و عضلات زیرین است که بین دهانه واژن و مجرای پشت (مقعد) شما قرار دارد. این ناحیه است که با تولد سر کودک کشیده می شود و به همین ترتیب این ناحیه است که تمایل به پاره شدن دارد یا بریده می شود. در صورت تولد در صورت تولد. ” گچا

شلوار استرچ مخصوص بارداری که باید برای هر سه ماهه (و فراتر از آن) بپوشید در حالی که هنوز هم شیک به نظر می رسد

ماساژ پرینه چیست؟

جین توضیح می دهد: “ماساژ پرینه ماساژ پرینه در داخل و خارج برای آماده سازی برای تولد است” ، جین توضیح می دهد که هر زمان از هفته 34 بارداری شروع شود. “ماساژ در حالت ایده آل باید 2-3 بار در هفته انجام شود ، اما اگر می خواهید این کار را هر روز انجام دهید ، کاملاً قابل قبول است. انجام آن 5-10 دقیقه طول می کشد و اگر بیشتر باشد توسط خود شخص یا شریک زندگی خود انجام می شود راحت (رسیدن به ناحیه با رشد دست انداز شما دشوارتر می شود) – بعضی از خانمها دوست دارند آن را در “اوقات صمیمی” با شریک زندگی خود بگنجانند زیرا برای آنها طبیعی تر است. “

فواید ماساژ پرینه چیست؟

هنوز مطالعات زیادی در زمینه ماساژ چند ساله انجام نشده است ، اما می تواند:

 • خطر پارگی و آسیب دیدن پرینه را کاهش دهید
 • خطر اپیزیوتومی را کاهش دهید
 • از ایجاد زخم جلوگیری کنید
 • درد پس از زایمان همراه با اشک و ضربه را کاهش دهید
 • خطر بی اختیاری ادرار پس از زایمان و بی اختیاری مدفوع را کاهش دهید

برای انجام ماساژ از چه چیزی می توان استفاده کرد؟

“روغن به عنوان روغن کاری لازم است ، روغن ماساژ پایین زیر پرینه برای این کار مناسب است زیرا فاقد عطر است بنابراین برای ناحیه حساس پرینه مناسب است ، در واقع بدون آلرژن است زیرا از ترکیبی از روغنهای گیاهی طبیعی با دقت انتخاب شده است. جین گفت: (حتی روغن آجیل!) و به این دلیل که هدف آن برای شغلی که با شیمی دانان خود تضمین کرده ایم ساخته شده است که استفاده از آن برای ماساژ پرینه کاملاً بی خطر است.

چگونه ماساژ پرینه را انجام دهم؟

 • اولین کار این است که اطمینان حاصل کنید که شما (یا همسرتان) دستان تمیز و ناخن های کوتاه دارید ، مثانه خود را خالی کرده و در مکانی آرامش پیدا کرده اید که مزاحمتی برای شما ایجاد نکند. برخی از خانم ها آینه را برای کمک به تجسم منطقه مفید می دانند ، در حالی که استفاده از آن در برنامه خواب قبل از حمام یا دوش نیز محبوب است زیرا گرما را به بافت های اطراف منطقه می رساند که به روند کمک می کند. موقعیت می تواند احساسی باشد که احساس راحتی می کنید. نیم نشسته ، یک پا به بالا روی توالت ، حمام یا چهارپایه ، روی دیوار چمباتمه زده اید.
 • بعد ، 1-2 قطره روغن پایین ماساژ را روی انگشتان خود قرار دهید (انگشتان اشاره و انگشتان میانی) و آن را به قسمت خارجی پرینه خود بمالید.
 • انگشت شست خود را در حدود 2 اینچ (5 سانتی متر) درون واژن قرار دهید.
 • با انگشتان شست به سمت راست مقعد فشار دهید تا بتوانید کشش عضلات اطراف واژن و بافت های واژن را احساس کنید. هنگامی که این فشار رو به پایین را دارید ، از انگشتان شست خود برای جارو کشیدن از یک طرف به طرف دیگر در یک حرکت موزون شکل “U” / جناح استفاده کنید. در حالی که با انگشتان دیگر پرینه را از خارج ماساژ دهید. هنگام ماساژ ، فشار ثابت به مقعد وارد کنید. این ممکن است سوزن سوزن شود ، اما نباید صدمه ببیند! این همچنین به شما کمک می کند احساسی را که هنگام شروع تاج زدن کودک خود تجربه می کنید ، تشخیص دهید.
 • تمرکز خود را بر روی شل کردن عضلات کف لگن خود هنگام ماساژ قرار دهید ، تفاوت در احساس آن را در داخل مشاهده خواهید کرد ، درک درستی از این مسئله هنگام تولد بسیار مفید است زیرا کف لگن متشنج ، به تعبیری با شما سعی دارید کودک را بیرون بیاورید!
 • پرینه ممکن است هنگام شروع احساس سفتی کند ، اما به مرور زمان با شل شدن و کشیدگی بافت ها تغییر ایجاد می کنید. به یاد داشته باشید این نباید صدمه ببیند! اگر شریک زندگی شما در حال انجام ماساژ است ، فقط همان دستورالعمل ها را دنبال کنید اما از آنها بخواهید با استفاده از همان شکل “U” از حرکت انگشتان استفاده کنند. مهم است که به شریک زندگی خود بگویید چه مقدار فشار وارد کند.
 • سرانجام ، اگر از تبخال ، برفک واژن یا سایر عفونت های شناخته شده رنج می برید ، ماساژ پرینه را انجام ندهید. اگر به هر یک از این عفونت ها مشکوک هستید ، با ماما یا پزشک عمومی خود تماس بگیرید.
 • همه ماماها از ماساژ پرینه آگاهی دارند و بیشتر آنها در پایان بارداری در مورد آن با شما صحبت می کنند ، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برای شما مناسب است با مامای خود مشورت کنید.

11 بهترین بالش بدن برای * تضمین * خواب خوب شبانه ، چه باردار باشید و چه نباشید

چرا مهم است و اگر قبل از تولد آن را انجام ندهم چه اتفاقی می افتد؟

جین گفت: “ماساژ پرینه برای مادران باردار مهم است زیرا خاصیت انعطاف پذیری پرینه را افزایش می دهد ، به این معنی که در حین زایمان در برابر کشش انعطاف پذیرتر خواهد شد.” وی همچنین توضیح می دهد که جریان خون پرینه را بهبود می بخشد و توانایی کشش راحت تر و دردناک تر در هنگام تولد کودک شما را دارد. وی ادامه داد: احتمال ایجاد اشک در ناحیه پرینه کمتر است و شما کمتر به اپیزیتومی (برش جراحی ایجاد شده بین دهانه واژن و مقعد) احتیاج دارید که تقریباً از هر 7 تولد 1 در انگلیس رخ می دهد.

بنابراین آیا آن را امتحان خواهید کرد؟

12 مادر آنچه را که کسی هنگام بارداری به آنها می گفت در میان می گذارند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>