ماشین حساب تخمک گذاری چیست و آیا می تواند به شما در باردار شدن کمک کند؟

[ad_1]

تلاش برای کودک می تواند پیچیده باشد ، از هر 2 زوج 1 نفر در روزهای اشتباه باردار می شوند.

متأسفانه شما نمی توانید هر روز از هفته فقط رابطه جنسی برقرار کنید و کودکی را باردار شوید – این فقط بدانید که بارورترین روزهای شما چیست – و دانستن احتمال تخمک گذاری در یک روز خاص ممکن است شانس شما را حتی بیشتر کند. به همین دلیل بسیاری از خانم ها برای دیدن روزهایی که بیشترین تخمک گذاری را دارند (روزی که به احتمال زیاد تخمک آزاد می کنند) از ماشین حساب تخمک گذاری استفاده می کنند.

میانگین زمان تلاش برای کودک براساس سن شما چقدر است؟ یک دکتر آن را خراب می کند …

معطل باش ، تخمک گذاری حتی چیست؟

تخمک گذاری معمولاً 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعدی شما اتفاق می افتد ، اما ممکن است از ماه به ماه دیگر – حتی در زنان با چرخه منظم – متفاوت باشد.

همانطور که دکتر دکتر راس پری ، مدیر پزشکی پزشکی ، توضیح می دهد: “دانستن روزهایی که به احتمال زیاد بارور هستید – و روز سخت تخمک گذاری – می تواند احتمال بارداری شما را افزایش دهد. چرخه قاعدگی معمولاً 28 روز طول می کشد ، اما هر زن متفاوت است. “

زنان هر ماه تقریباً شش روز فرصت دارند که بتوانند باردار شوند. این پنجره بارور شامل روزی است که یکی از تخمدان های شما تخمک آزاد می کند (روز تخمک گذاری) و همچنین پنج روز قبل از آن.

“از آنجا که اسپرم می تواند تا 5 روز پس از رابطه جنسی در بدن زن زنده بماند ، شما در واقع می توانید باردار شوید حتی پس از 4 یا 5 روز قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی. پنجره باروری شما تعداد روزهایی است که تخمک و اسپرم می توانند زنده بمانند ،” او اضافه می کند.

Covid ممکن است به باروری مردان آسیب برساند بنابراین در اینجا آنچه شما باید بدانید آورده شده است

چگونه می توانید تخمک گذاری خود را محاسبه کنید؟

آقای حسن Shehata MD FRCOG FRCPI ، یک متخصص زنان و زایمان متخصص فوق تخصص پزشکی مادران در بیمارستان های NHS Trust بیمارستان Epsom و St. ، توضیح می دهد که در اصل ، سه نوع ماشین حساب تخمک گذاری وجود دارد:

برنامه
برنامه ای وجود دارد که با تعیین روز اول چرخه که البته آن را ضبط می کنید ، به یک برنامه (مانند Flo ، Ovia یا چرخه طبیعی) متکی است و سپس به طور خودکار زمان تخمک گذاری را محاسبه می کند. برای استدلال ، اگر این چرخه 28 روز باشد ، محاسبه می کند که دوره باروری شما احتمالاً بین روز 12 تا 16 است. این فقط در صورتی انجام می شود که یک چرخه منظم داشته باشید. اگر چرخه نامنظمی داشته باشید ، برنامه ها کار نمی کنند.

یک برنامه احتمالاً گزینه آسان تری است اما اگر می خواهید روز تخمک گذاری خود را رقم بزنید ، باید چرخه قاعدگی خود را ترسیم کرده و مدت زمان ماندگاری آن را ثبت کنید. طبق وب MD: “روز 1 اولین روز قاعدگی شما است. از آنجا که طول چرخه شما ممکن است کمی از ماه به ماه دیگر متفاوت باشد ، بهتر است چند ماه پیگیری کنید. هنگامی که شما به طور متوسط ​​18 روز را کم کنید از طول کوتاهترین چرخه شما. این اولین روزی است که احتمال باروری دارید. بعد 11 روز از طولانی ترین چرخه خود کم کنید. این آخرین روزی است که احتمال باروری دارید. داشتن رابطه جنسی بین آن دو تاریخ بهترین نتیجه را برای باردار شدن به شما می دهد. “

آزمایش ادرار
نوع دوم ماشین حساب در جایی که به افزایش LH (هورمون لوتئین سازی) متکی باشد به آزمایش ادرار متکی است. این سیستم با تعیین تقریبی چرخه شما کار می کند و به شما می گوید چه زمانی آزمایش ادرار خود را شروع کنید. این تغییر در افزایش موج LH را تشخیص می دهد تا تقریباً به شما بگوید بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی چیست. باز هم ، با توصیه داشتن در اواسط چرخه جنسی کار می کند. این سیستم می تواند برای کسانی که چرخه نامنظمی دارند کار کند. تعیین زمان آزمایش ممکن است در صورت چرخه نامنظم دشوار باشد ، اما می توانید آزمایش را از روز 10 یا 11 چرخه شروع کنید ، اما به این معنی است که اگر کسی چرخه طولانی مدت یا نامنظمی داشته باشد ، باید بیشتر استفاده کند آزمایشات ، که می تواند بسیار گران شود. برای زنان مبتلا به تخمدان پلی کیستیک (PCOS) ، ممکن است آزمایش ادرار برای آنها دشوار باشد زیرا دارای LH مداوم بالا هستند و بنابراین این کیت ها همیشه موجی را که در زنان غیر PCOS اتفاق می افتد تشخیص نمی دهند. هر زنی باید از بهترین روش برای خود استفاده کند و اگر مطمئن نیست باید با پزشک یا متخصص باروری در این باره صحبت کند.

به این ترتیب قند می تواند روی باروری شما تأثیر بگذارد

بررسی دما
نوع سوم با تشخیص تغییر دما در حدود 0.2 درجه سانتیگراد کار می کند. مانند آزمایش ادرار ، شما آزمایش را در یک روز مشخص از چرخه شروع می کنید ، بنابراین اگر چرخه شما حدود 28 روز طول بکشد ، آزمایش خود را از روز 10 آغاز می کنید و تغییر دما را مشاهده خواهید کرد.

آیا علائم تخمک گذاری وجود دارد؟

آقای حسن Shehata MD FRCOG FRCPI می گوید مهمترین چیز این است: زنان نباید علائم تخمک گذاری خود را کنار بگذارند. “برخی از زنان افزایش مخاط دهانه رحم از طریق واژن را مشاهده می کنند ، برخی تغییرات پستان را مشاهده می کنند ، و برخی احساس درد در شکم خود می کنند ، بنابراین برخی از زنان در تشخیص تخمک گذاری عالی عمل می کنند. بنابراین زنان باید به علائم کلاسیک تخمک گذاری توجه کنند. همچنین اگر آنها از ماشین حساب های باروری استفاده می کنند. “

STD قدرت باروری شما را کاهش می دهد: در اینجا همه مواردی است که باید بدانید

اگر در حال باردار شدن هستید ، با پزشک عمومی خود قرار ملاقات بگذارید تا به دنبال مشاوره پزشکی و ارزیابی گزینه های خود باشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>