مد پایدار: چگونه کمد لباس خود را پایدار کنیم

[ad_1]

اصطلاح “پایداری” این روزها زیاد مطرح می شود ، اغلب توسط مارک هایی که ادعا می کنند خالی از محیط زیست هستند جعبه بازاریابی را انتخاب می کنند. اما اگرچه مطمئناً سازگار بودن با محیط زیست بر دوش صنعت مد است – و البته مارک های پایدار نیز هستند که پیشرفت بسیار مثبتی دارند – اما این امر به عهده ما مصرف کنندگان نیز است.

نیمی از ما یک قطعه لباس در کمد لباس خود آویزان کرده ایم که حتی هرگز نپوشیده ایم ، در حالی که 64٪ از ما به طور حیرت انگیزی صاحب چیزی هستیم که فقط یک بار پوشیده ایم و طبق یک نظرسنجی توسط Vanish قصد پوشیدن مجدد را نداریم .

هر هفته ، 13 میلیون لباس در زباله دان انگلیس به پایان می رسد. این مبلغ معادل حدود 350،000 تن لباس است که هر ساله در انگلیس بسته می شود. برای بافت عوارضی که منابع این سیاره را می گیرد: 13 سال طول می کشد تا یک نفر آب مورد نیاز برای ساخت فقط یک تی شرت نخی و یک شلوار جین را بنوشد.

بنابراین ، ما از آرایشگر برنده جایزه سوزی هاسلر (AKA Styled By Susie) خواستیم تا نکات خود را در مورد ساخت یک کمد لباس کاملاً پایدار و اشتباهات رایجی که باید از آنها اجتناب کنیم ، به اشتراک بگذارد.

11 مارک اخلاقی مد که احتمالاً هرگز نام آنها را نشنیده اید (اما اینکه ما * تضمین می کنیم که دوست خواهید داشت)

سوزی می گوید: “من که با هزاران زن از سراسر جهان کار کردم ، می بینم که همین اشتباهات نیز انجام شده است.” “آسان است – و بر بودجه تأثیر نمی گذارد – گرفتن کالای اضافی ارزان قیمت یا استفاده از بلوز در فروش.

“اما این زمانی است که ما بدون برنامه ریزی یا فکر کردن در مورد عواقب آن خرید می کنیم ، در نهایت لباس پوشیده نمی شود و خریدهای ما هدر می رود. کمد لباس پایدار پوششی است که به شما طول عمر ، شادی و اعتماد به نفس می بخشد.”

در اینجا نکات مهم سوزی آورده شده است …

این س yourselfال را از خود بپرسید قبل از شما می خرید

آیا می توانم از سه طریق این مورد را بپوشم؟ این سوالی است که باید قبل از خرید هر نوع لباس یا کفش از خود بپرسید. خودشه. ساده! تصمیم گیری در مورد یک لباس ممکن است دشوار باشد ، به ویژه هنگامی که به تنهایی یا آنلاین خرید می کنید. اگر می توانید این وسایل را به سه روش با قطعات موجود در کمد لباس خود بپوشید ، به دنبال آن بروید. اگر می توانید فقط ببینید که خودتان آن را به یک شکل یا به صورت یکبار پوشیده اید ، خرید آن قطعه ای ناپایدار است.

هنر دستیابی را بیاموزید

تاپ های خسته یا لباس های تخلیه شده اغلب می توانند با وسایل جانبی جاذب شوند. خواه یک گردنبند بلند باشد یا گوشواره های رنگارنگ (‘سوتین برای صورت شما’ زیرا باعث ایجاد لیفت صورت طبیعی می شود!) ، یا یک روسری جسورانه ، لوازم جانبی از لوازم ضروری هر کمد لباس است. آنها مقرون به صرفه هستند و راهی عالی برای افزودن شخصیت به کمد لباس اصلی شما هستند.

سپتامبر دست دوم ممکن است تقریباً تمام شود ، اما طرز فکر نباید باشد. در اینجا چند نکته تخصصی برای یافتن بهترین قطعات مورد علاقه قبلی آورده شده است

کمد کپسول بسازید

چه برای لباس های هوشمند مخصوص کار باشد ، چه لباس های معمولی ، کمد لباس کپسولی به طرز شگفت انگیزی آسان است. علاوه بر این ، لازم نیست برای تهیه یک قطعه طراحانه پول خرج کنید. وسایل ضروری برای یک کمد لباس کپسولی موثر عبارتند از: یک تی شرت پایه (ترجیحاً سفید) ، یک بلیزر بلند ، پیراهن (جین یا سفید) ، شلوار جین لاغر یا راست ، یک جفت مربی هوشمند ، چکمه ، کت به سبک دوچرخه سواری و یک لباس دلخواه. این موارد به راحتی می توانند با هم مخلوط شوند و در هر فصل ظاهری متفاوت ایجاد کنند. لزوماً این قطعات قطعه ای نیستند اما من توصیه می کنم برای خرید شلوار جین ، بلیزر و کفش های خود در فروشگاه های سطح بالای خیابان های بالاتر خرید اطمینان حاصل کنید که برش و کیفیت به شما طول عمر می بخشد.

فروش ، فروش ، فروش!

هرگز یک لباس را دور نریزید. در زمان Covid سخت تر بوده است ، اما به محض شروع فروش بوت اتومبیل ، یک ریل را به همراه داشته و وسایل ناخواسته خود را بفروشید. انتظار نداشته باشید که پول زیادی بدست آورید ، اما این یک روش عالی برای انتقال لباسهای قدیمی به شخص دیگری است که ممکن است آنها را بیشتر دوست داشته و به آنها احتیاج داشته باشد. برای اجناس یا قطعات گرانتر در شرایط بهتر ، در سایت های فروش دست دوم بفروشید. حتی اگر 30 پوند هم بدست آورید ، این پول بیشتر از آن است که با دور انداختن آنها بدست آورید. و شخص دیگری لباس شما را دوست خواهد داشت و گرامی می دارد و آن را از محل دفن پس انداز می کند.

برای بازیابی وقت بگذارید (نه ، لازم نیست در خیاطی حرفه ای باشید)

اگر تی شرت کمرنگ ، لکه دار یا فقط کمی فرسوده به نظر می رسد ، روش های زیادی برای تازه سازی آن وجود دارد. لکه ها را می توان با تکه ها و نقوش آهنی پوشانده ، تی ها را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد و شلوار جین سیاه کم رنگ را به رنگ اصلی خود بازگرداند. لازم نیست در خیاطی مهارت داشته باشید و یا حتی صاحب چرخ خیاطی باشید. بسیاری از تغییرات را می توان با دست انجام داد و خود را از میزان خلاقیت متعجب خواهید کرد. حتی می توانید با دادن یک اسکراب به مربیان سفید چرب و جاز کردن یا سفارشی کردن آنها با قلم های اکریلیک!

5 مبادله فوق العاده ساده و پایدار برای اینکه زندگی روزمره شما بیشتر دوستانه باشد

لباس “از پا به بالا”

بله ، آن مربیان قرمز روشن با شما تماس می گیرند ، اما آیا واقعاً می خواهید به اندازه کافی فرسوده شوید تا پول نقد خود را بپردازید ، بدون اینکه هدر رود. من همیشه توصیه می کنم از پا به بالا لباس بپوشید. اگر کفش هایی با رنگ های خنثی را انتخاب کنید ، آنها لباس های بیشتری در کمد لباس شما خواهند داشت. اگر قصد دارید از پا به بالا بپوشید ، جمع کردن یک لباس راحت تر خواهد بود.

از معامله گر بودن بپرهیزید

خرید معامله ای که توجه شما را به خود جلب می کند ، می تواند وسوسه انگیز باشد – به خصوص اگر پول تنگ باشد. قبل از انجام این کار ، از خود بپرسید چرا این کالا در فروش است؟ زیرا معمولاً یک دلیل بسیار خوب وجود دارد؛ شاید خیلی مناسب نباشد ، یا مواد در برابر پوست شما احساس خوبی نداشته باشد. اگر این یک کالای مناسب و با کیفیت خوب و مناسب بود ، به فروش می رسید. اشتباهات فروش مواردی هستند که در کمد لباس شما می مانند!

با در نظر گرفتن هدف آینده خرید نکنید

ممکن است فکر کنید خرید لباسی که کمی کمی باشد انگیزه شما برای لاغر شدن است اما در حقیقت ، احتمالاً اینگونه نخواهد بود. اگر لباس ها اکنون مناسب شما نیستند ، پس آنها را خریداری نکنید – آنها را در قفسه بگذارید. اگر کفش پاشنه دار یا مربی جدیدی مناسب نباشد ، نمی خرید ، بنابراین باید همان اخلاق را در مورد لباس نیز اعمال کنید. فقط آنچه را که نیاز دارید ، آنچه با سایر وسایل کمد لباس شما سازگار است و آنچه مناسب شماست بخرید. حتی اگر در نهایت لاغر شوید ، اندازه لباس شما – واقعاً واقعاً – تغییر چندانی نخواهد کرد.

بچه ها رو گرفتی؟ مد مورد علاقه خود را بخرید

خرید لباس های فراوان جدید برای کوچولوی شما خیلی آسان است اما در اینجاست که Kidswear Collective – وب سایتی که از قبل طراحان لباس بچه ها و بچه ها را می فروشید – وارد بازار می شود. به عنوان یک مادر آینده ، به سرعت خواهید فهمید که چقدر وقتی صحبت از لباس کودک می شود به خصوص هدر می رود و کودکان و نوجوانان علاقه مند به گسترش چرخه زندگی لباس کودک و کودک هستند. همه موارد از شبکه انحصاری ما در سراسر صنعت تهیه و تأیید شده و تیم با تأثیرگذاران مد و مارک های معتبر سهام مانند Stella McCartney Kids ، Chloé ، Burberry ، Gucci تا برچسب های کوچک و آینده کار می کند. هدف این همکاری های منحصر به فرد حمایت از استفاده مجدد ، پایداری و بخشنامه مد است و حداقل 2.5٪ از کل درآمد فروش به NSPCC اهدا می شود. هر آنچه قادر به فروش آن نیستند به یک خیریه خانوادگی به نام دهکده کوچک اهدا می شود. ما دوست داریم آن را ببینیم.

برای رزرو جلسه سبک با سوزی ، به سایت styledbysusie.co.uk بروید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>