مشاوره مالی خبره: بازاریاب دیجیتال در امور مالی همه گیر لندن

[ad_1]

به Money Matters خوش آمدید: شیرجه هفتگی GLAMOUR به دنیای امور مالی – امور مالی شما. این اوقات نامشخص به ما یادآوری کرده است که درک پول ما چقدر مهم است و هنوز هم … چقدر کم در مورد آن صحبت می کنیم و چقدر در محرمانه بودن است.
این اکنون متوقف می شود.
مشتاق شکستن تابوی پول ، ما در حال گفتگو درباره همه امور مالی شخصی هستیم ، از نکات پس انداز پول تا ISA و حقوق بازنشستگی. هر هفته ، زنی که در یک موقعیت منحصر به فرد قرار دارد ، صادقانه از نظر مالی به ما می پردازد و متخصص ما نکات آسان در مورد چگونگی مقابله با آن را به او می گوید. بنابراین ، یک کوپا را بگیرید ، یک صندلی بنشینید ، و بیایید در مورد پول صحبت کنیم …
و فراموش نکنید که برای دریافت محتوای اختصاصی مالی ، به گروه جدید فیس بوک GLAMOUR ، Money Matters ، بپیوندید.

من 37 ساله هستم ، و تمام وقت با 32 هزار پوند در سال کار می کنم ، اما فقط پس انداز مناسب برای حقوق بازنشستگی را شروع کردم – آیا خیلی دیر آن را ترک کردم؟

مولی * 26 ساله است و تمام وقت در بازاریابی دیجیتال کار می کند. او با دوست خود آپارتمانی را در لندن اجاره کرده و در هنگام بیماری همه گیر از خانه کار می کند. این ماه پول او است …

من با دوستم یک آپارتمان دو خوابه در لندن اجاره کردم. هر دوی ما در خانه در حال قفل کار بوده ایم که باعث می شود گاهی دیوانه شویم اما حداقل با هم کنار می آییم. اجاره لندن واقعاً گران است ، و این مبلغ عمده ای از حقوق من است که هر ماه از بین می رود ، بنابراین در 12 ماه گذشته فکر می کردم که چرا هنوز برای زندگی در اینجا اینقدر پول می دهم. اما پس از آن امیدوارم که در تابستان امسال همه چیز باز شود و یک مکان جالب برای حضور دوباره باشد.

من تمام وقت در بازاریابی دیجیتال کار می کنم. من 18 ماه در کارم بوده ام ، گاهی اوقات ممکن است استرس زا باشد اما بیشتر آن را دوست دارم و احساس خوشبختی می کنم که از این کار جلوگیری کردم. این اولین کار “مناسب” من بعد از سالها کار پاره وقت و مستقل است و اکنون نیز با کارم حقوق بازنشستگی دریافت کرده ام ، بنابراین بالاخره احساس می کنم از نظر مالی کمی در مسیر پیشرفت هستم ، اما هنوز هم احساس اضطراب می کنم در مورد پول زیاد

هزینه های من قطعاً در حین قفل شدن کاهش یافت ، اگرچه من و همسرمان عاشق Deliveroo هستم و خودم را در خرید چیزهایی در اینستاگرام مجذوب می کنم زیرا زمان زیادی را صرف پیمایش می کنم. اما من در یک سال گذشته توانسته ام بالاخره پس انداز کنم – قبلاً که زندگی اینقدر شلوغ بود و دائماً بیرون می رفتم هرگز نمی توانستم.

اکنون من این قابلمه کوچک پس انداز را دارم و احساس می کنم برای ادامه رشد آن انگیزه دارم. اگرچه وقتی خیلی به آینده فکر می کنم کمی ناامید می شوم که هرگز توانایی خرید مکانی را ندارم. اما تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که پس انداز خود را ادامه دهم و امیدوارم بتوانم در آینده به شغل با درآمد بهتر دست پیدا کنم. من پس اندازم در ISA معمولی است ، اما آیا جایی دیگر هست که باید آن را قرار دهم تا سود بیشتری کسب کنم؟

همچنین ، من نگرانم که نمره اعتباری من بد است زیرا من یک بار درخواست کارت اعتباری کردم و رد شدم ، اما هیچ وقت نمی دانستم چرا. من شنیده ام که این می تواند روی نمره اعتباری شما تأثیر بگذارد ، بنابراین سعی نکردم دوباره کارت اعتباری بگیرم. من می دانم که نمره اعتبار چیزی است که بانکها هنگام درخواست وام خود بررسی می کنند ، بنابراین من می خواهم اکنون امتیاز خود را بهبود ببخشم تا با مشکل روبرو نشوم.

من در اصل می خواهم سعی کنم خودم را در شرایط خوبی قرار دهم در حالی که هنوز 20 ساله هستم و حداقل یک روز به خودم فرصت می دهم صاحب مکان خودم شوم اما احساس می کنم حتی نمی دانم از کجا شروع کنم !

امتیازات اعتباری: WTF این است و چگونه می توانم یکی از آنها را بدست آورم؟

حسابهای من

حساب جاری: 176 پوند
حساب پس انداز: 2850 پوند

درآمد من

حقوق سالانه: 29500 پوند 23702 پوند مالیات پستی
دستمزد ماهانه: پیش از مالیات 2،458 پوند ؛ 1975 پوند پس از مالیات
سایر پرداخت های دریافتی: 0 پوند

کارهای من

اجاره: 850 پوند
صورتحساب: ماهیانه حدود 220 پوند
دیگر: 10 پوند برای Netflix و 10 پوند کمک خیرخواهانه ؛ من سعی می کنم هر ماه 200 تا 300 پوند پس انداز کنم
سرریز: من فقط 90 پوند برای یک لباس هزینه کردم ، اگرچه اینطور نیست که جایی برای پوشیدن آن داشته باشم!
بودجه هفتگی: من سعی می کنم به 100 پوند در هفته وفادار بمانم ، اما اگر روزی بد داشته باشم و بخواهم یک معالجه داشته باشم اغلب از پنجره بیرون می رود.
آنچه در این ماه صرف کردم: پس از اجاره و صورتحساب ، حدود 550 پوند.

فقط وام دانشجویی من ، کارت اعتباری ندارم

فکرهای من

آنچه می خواهم برای آن ذخیره کنم: بلند مدت ، دوست دارم یک آپارتمان از خودم بخرم (اگرچه می دانم این مساله خیلی دور است) ، اما کوتاه مدت دوست دارم بعد از قفل کردن ، بدون تعویض پس اندازم ، با دوستانم تعطیلات برنامه ریزی کنم.
چگونه می خواهم پول خود را برای آینده برنامه ریزی کنم: من می خواهم یاد بگیرم که با پس انداز خود چه کار کنم ، بنابراین ممکن است این بدان معنی باشد که شروع به سرمایه گذاری می کنم؟
بدترین عادت پول من: سرم را در ماسه ها فرو می برم! من در حال تلاش برای تغییر آن هستم و بیشتر درمورد امور مالی خود قرار می گیرم ، اما من همیشه از بررسی موجودی حساب بانکی خود وحشت دارم و هنگامی که آنجا کمتر از آنچه فکر می کردم وجود دارد ، مضطرب می شوم.
نگرانی بزرگترین پول من: این که ما از قفل بیرون خواهیم آمد ، زندگی به همان شکل قبلی برمی گردد و من وسوسه می شوم که پس اندازم را برای پرداخت هزینه های تعطیلات و شب های بیرون از من صرف کنم. پس از آن من در پس از پس انداز باقیمانده به میدان اول بر می گردم.
حال و هوای کنونی پول: 🤯 🤷🏽

من در دبی 38 هزار پوند بدون مالیات معلم هستم – اما وقتی به خانه بروم حقوقم نصف می شود. چگونه می توانم اکنون پس انداز خود را به حداکثر برسانم و برای آینده خود برنامه ریزی کنم؟

کارشناس ما چه می گوید

1. سوختگی را بزنید
بالا و پایین این کشور ، تبلیغات Deliveroo و Instagram در ربودن پس انداز قفل خود بی رحم بوده اند. اگر شروع کرده اید که پیک های محلی خود را کمی خوب بشناسید ، رمز شکستن پس انداز صرفه جویی در اشتراک و حذف است. چه برچسب های مد روز باشد و چه مارک های مراقبت از پوست ، از حساب هایی که دنبال می کنید عبور کرده و از بزرگترین وسوسه کنندگان خلاص شوید. این شامل لغو اشتراک از ایمیل های تخفیف Deliveroo است که به نظر می رسد شما را در ضعیف ترین حالت قرار می دهد. برای تبلیغات ، وارد تنظیمات IG خود شوید ، به “تبلیغات” ، سپس “داده های مربوط به فعالیت خود از شرکا” بروید و گزینه “استفاده از داده های شرکای” را بردارید.

2. حقایق امتیاز اعتبار در مقابل داستان
بله ، درست است که درخواست کارت اعتباری می تواند در پرونده اعتباری شما اثری از خود برجای بگذارد (اگر آنچه را که “چک اعتبار سخت” نامیده می شود انجام دهند) اما از بررسی نمره خود دریغ نکنید. گاز نمی گیرد (قول می دهم). و ارزش آن را دارد که هیچ اشتباهی رخ ندهد. در پرداخت گزارش اعتباری نیز گیر ندهید. همه آژانسهای مرجع اعتباری موظفند نسخه ای از گزارش اعتباری شما را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند اما یافتن آنها در وب سایتهایشان * eyeroll * را دشوار می کند. “گزارش اعتبار قانونی” گوگل و مراقب باشید که به نسخه پولی وارد نشوید ، مگر اینکه واقعا به آن نیاز داشته باشید. واقعیت واقعی ، در واقع چیزی به عنوان نمره اعتبار جهانی وجود ندارد. شرکت هایی مانند Experian و Clearscore الگوریتم های خاص خود را برای تولید یک “امتیاز” دارند که به شما درک خوبی از “اعتبار” شما می دهد ، اما این مورد توسط وام دهندگان استفاده نمی شود. به نسخه های رایگان پایبند باشید و در صورت مشاهده هرگونه خطا ، با آژانس وام دهنده و امتیازدهی اعتبار صحبت کنید. به عنوان آخرین چاره ، می توانید “اطلاعیه تصحیح” را به پرونده خود اضافه کنید.

3. شما به کارت اعتباری نیاز ندارید
اگر می خواهید نمره خود را افزایش دهید ، ادعاهای نیاز به کارت اعتباری را نادیده بگیرید. ما می بینیم که شما بخش های بازاریابی خدمات مالی را دارید … هیچ کس به کارت اعتباری نیاز ندارد. بله ، آنها می توانند یک ابزار مالی مفید باشند اما آمادگی ثبت نام افراد در آنها بدون توجه به مناسب بودن آنها می تواند منجر به مشکل شود. مشکلاتی در شکل قبض های کارت اعتباری بزرگ ، گران قیمت و با بهره بالا. همه چیز در مورد متعادل سازی ارزش با ریسک است. آیا نمره اعتباری شما نیاز به افزایش دارد؟ آیا می توانید به یکی اعتماد کنید؟ اگر این منفی سخت است ، به روش های دیگر برای بهبود نحوه مشاهده توسط وام دهندگان نگاه کنید: گزارش اجاره ، پرداخت به موقع قبض ها ، ماندن در یک شغل و در همان آدرس برای مدت طولانی و حضور در لیست انتخابات همه می تواند کمک. نمره اعتباری خود را بررسی کنید (ممکن است به طرز خوشایندی تعجب کنید) و سپس بررسی کنید که آیا کارت اعتباری واقعاً چیزی است که اکنون به آن نیاز دارید.

PS اگر تصمیم دارید برای یکی از اینها اقدام کنید ، همیشه ارزش این را دارد که قبل از تهیه برنامه کامل ، از یک چک کننده واجد شرایط بودن استفاده کنید.

4- پول خود را سر کار بگذارید
شما دارید بازی پس انداز را میخکوب می کنید ، اما آیا می توانید کارهای بیشتری انجام دهید تا پول خود را به کار بیاندازید؟ اول ، شما باید “صندوق اضطراری” را کنار بگذارید. یک دیگ پول که شما را در روزهای سخت و مهمتر از همه ، یک دسترسی آسان (که معمولاً نگه داشتن آن به صورت نقدی است) می بیند. چقدر ذخیره کردن یک چیز شخصی است اما به عنوان یک قانون کلی ، حداقل سه ماه هزینه زندگی را در نظر بگیرید. اکنون با هر پس انداز اضافی می توانید کمی هوشمندانه عمل کنید. تا زمانی که قصد ندارید پول نقد خود را ASAP هزینه کنید ، نگه داشتن آن در یک حساب کم بهره که با تورم همگام نیست اساساً به این معنی است که پول شما با گذشت زمان کم ارزش می شود. اینکه مالکیت خانه را هدف اصلی خود بدانید ، یک ISA Lifetime می تواند یکی از این اهداف باشد. به طور خلاصه ، 25 bonus پاداش دولت را با حداکثر 4000 پوند در سال در سنین 18 تا 50 سال تأمین کنید. این حداکثر پاداش 33000 پوندی است! آنچه در مورد ISA مادام العمر مفید است این است که به غیر از خرید خانه و بازنشستگی ، از انصراف در کار خود صرفنظر می کنید. صرفه جویی در پس انداز قفل کردن کار شما کاملاً دشوارتر می شود.

5. برای سرمایه گذاری یا پس انداز؟
Lifetime ISA دارای دو طعم است: Cash و Stocks and Shares. با استفاده از مورد دوم ، شما می توانید در بازار سهام سرمایه گذاری کنید ، که می تواند به معنای بازده بهتر باشد. با این حال ، مهم است که به یاد داشته باشید که در مورد سرمایه گذاری ، همانطور که می توانید درآمد کسب کنید ، می توانید آن را نیز از دست دهید. به همین دلیل سرمایه گذاری در دراز مدت بهترین است زیرا به شما فرصتی می دهد تا از دست اندازهای بازار دور شوید. ما حداقل 5 سال صحبت می کنیم تحقیق خود را انجام دهید ، از فهرست معامله گران اینستاگرام دوری کنید و اگر سردرگم هستید ، این مستر کلاس سرمایه گذاری رایگان را بررسی کنید.

آلیس تاپر نویسنده و بنیانگذار Go Fund Yourself است.
این ستون راهنمایی ارائه می دهد ، نه مشاوره مالی. برای مشاوره سرمایه گذاری شخصی ، همیشه بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید. * نام تغییر کرده است.

نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ با ما در تماس باشید [email protected] دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید و به مشاوره متخصص ما که متناسب با امور مالی شماست دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها ناشناس هستند.

بهترین ابزارهای مدیریت پول (کاملاً رایگان!) که به شما کمک می کند از پس امور مالی خود برآیید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>