مشاوره مالی خبره: متولی سرمایه گذاری بانکداری در امور مالی همه گیر دوبلین

[ad_1]

به Money Matters خوش آمدید: شیرجه هفتگی GLAMOUR به دنیای امور مالی – امور مالی شما. این اوقات نامشخص به ما یادآوری کرده است که درک پول ما چقدر مهم است و هنوز هم … چقدر کم در مورد آن صحبت می کنیم و چقدر در محرمانه بودن است.
این اکنون متوقف می شود.
ما قصد داریم این تابو پول را بشکنیم ، ما در مورد همه امور مالی شخصی صحبت می کنیم ، از نکات پس انداز پول تا ISA و حقوق بازنشستگی هر هفته ، زنی که در یک موقعیت منحصر به فرد قرار دارد ، صادقانه به ما درمورد اقتصادی خود می پردازد و متخصص ما نکات آسان در مورد چگونگی مقابله با آن را به او می گوید. بنابراین ، یک کوپا را بگیرید ، یک صندلی بنشینید ، و بیایید در مورد پول صحبت کنیم …

فراموش نکنید که برای دریافت محتوای اختصاصی مالی ، به گروه جدید فیس بوک GLAMOUR ، Money Matters ، بپیوندید و از طریق آدرس [email protected] با ما در تماس باشید و دفترچه یادداشت پول ناشناس خود را ارائه دهید.

من 25 ساله هستم و در حالی که بدهی ها را پرداخت می کنم در خانه زندگی می کنم. چگونه می توانم سر و صدا را متوقف کنم و پس انداز کافی برای جابجایی کنم؟

اولیویا * 26 ساله است ، در زمینه سرمایه گذاری بانکی کار می کند و در خانه با خانواده در دوبلین زندگی می کند. او پس انداز می کند تا ملکی بخرد و شهریه خود را برای دوره کارشناسی ارشد پرداخت کند. اینجا ماه پول اوست …

من در چهار سال گذشته به عنوان متولی در سرمایه گذاری بانکی کار می کنم. من خوش شانس هستم که در تمام شیوع بیماری استخدام شده ام و هنوز هم در خانه در کنار خانواده زندگی می کنم. من شغل خود را دوست دارم و امنیت آن زیاد است ، من در تمام شیوع بیماری از خانه کار می کردم بنابراین تحت تأثیر قفل شدن قرار نگرفتم.

من پس انداز می کنم تا امیدوارم امسال اولین خانه ام را بخرم. همزمان هزینه شهریه کارشناسی ارشد را نیز که 9000 یورو است پس انداز می کنم. من نمی خواهم برای پرداخت وام برای وام اقدام کنم ، می خواهم آن را به صورت نقدی پرداخت کنم.

من پس انداز خوبی هستم من از 20 سالگی پس انداز ودیعه خانه خود را شروع کردم. اما احساس می کنم خیلی پس انداز می کنم و به اندازه سایر افراد هم سن و سال خودم از زندگی خود لذت نمی برم. احساس می کنم کنار گذاشته ام و زندگی اجتماعی ندارم. آیا هنوز باید پس انداز بیشتری برای ودیعه خانه بدهم یا ابتدا صندوق اضطراری خود را تأمین کنم؟

همچنین ، من دوست دارم بیشتر سرمایه گذاری کنم ، اما نمی دانم چگونه. احساس می کنم پول بیشتری در حساب پس انداز خود نشسته ام که نرخ سود کمی دارد. و من 3٪ به حقوق بازنشستگی خود کمک می کنم ، اما تعجب می دانم که آیا باید موارد بیشتری اضافه کنم؟

بیشتر درآمد شما برای اجاره و صورتحساب است؟ بله ، ما نیز اما هنوز راههایی وجود دارد که باعث می شود پول شما بیشتر کشیده شود تا در واقع بتوانید از زندگی لذت ببرید – در اینجا چگونگی این کار آمده است

حسابهای من

حساب جاری: 440 یورو
حساب پس انداز: 49000 یورو ودیعه خانه
صندوق اضطراری: 2000 یورو

درآمد من

حقوق سالانه: 50،000 یورو (حدود 43،400 پوند) 36،600 یورو پس از کسر مالیات و کسورات (حدود 31،800 پوند)
دستمزد ماهانه: پیش از مالیات 4،167 یورو (تقریباً 3،620 پوند) 3050 یورو پس از کسر مالیات و کسورات (تقریباً 2،650 پوند)
سایر پرداخت های دریافتی: هیچ یک

کارهای من

اجاره: هر ماه 250 یورو کمک به والدینم
صورتحساب: برق ، 100 یورو؛ من همچنین هر دو ماه 100 یورو برای قبض های خانه پرداخت می کنم. پهنای باند / تلفن ، 100 یورو ؛ مواد غذایی ، تقریبا 100 یورو
دیگر: من ماهیانه 2500 یورو پس انداز می کنم (2000 یورو در گلدان سپرده من ، 400 یورو برای صندوق اضطراری و 100 یورو در سهام)
بودجه هفتگی: من همیشه هرماهه وقتی بودجه می گیرم بودجه خود را انجام می دهم
آنچه در این ماه صرف کردم: حدود 150 یورو (بدون احتساب قبض ها و مشارکت در خانه)

بدهی های من

من هیچ بدهی ندارم بدون وام دانشجویی و هیچ کارت اعتباری

فکرهای من

آنچه می خواهم برای آن ذخیره کنم: من می خواهم پس انداز بیشتری برای ودیعه خانه ام انجام دهم زیرا حدود 60 هزار یورو پول لازم دارم. من همچنین می خواهم برای شهریه های دوره کارشناسی ارشد خود پس انداز کنم. و من می خواهم بتوانم مثل بقیه افراد هم سن و سال خودم زندگی کنم. هر بار که حقوق می گیرم حدود 80٪ از درآمد خود را پس انداز می کنم ، بنابراین احساس می کنم پول کافی برای درمان خودم ندارم.
چگونه می خواهم پول خود را برای آینده برنامه ریزی کنم: من می خواهم پول کافی برای ودیعه خانه و همچنین شهریه خود داشته باشم. من حدود 3 درصد به حقوق بازنشستگی خود کمک می کنم ، اما می خواهم این موضوع را مطرح کنم و سهام بیشتری سرمایه گذاری کنم.
بدترین عادت پول من: من در خرید کیف های لوکس وسواس دارم ، اما از زمان اولین قفل هیچ چیزی خریداری نکرده ام و به بودجه خود پایبند هستم
نگرانی بزرگترین پول من: احساس می کنم هرگز نخواهم توانست به اهداف مالی خود برسم. خرید انفرادی در خانه بسیار سخت است.
حال و هوای کنونی پول: 🎓 🤞

«کمک به خرید» برای نسل ما خوشایند به نظر می رسد – اما در واقع چه معنایی دارد و آیا واقعاً برای کسانی که قصد خرید اولین خانه های خود را دارند ، مفید است؟

1. کمتر پس انداز کنید
شما در بازی پس انداز برنده هستید ، ودیعه خانه دارید ، اما به نظر می رسد آنچه واقعاً به آن احتیاج دارید مجوز برای پس انداز کمتر و لذت بیشتر از زندگی است. بنابراین شما اینجا هستید: پول همه چیز نیست. در عوض به آن فکر کنید روغنی که چرخ های زندگی را کمی راحت تر می کند. اغلب اوقات به این معنی است که دست های خود را از آن دور نگه دارید ، رضایت را به تأخیر می اندازید تا بعداً بتوانید چیزهای بهتری داشته باشید (خانه ، دانشگاه و غیره).

شما این نکته را پایین آورده اید ، اما آنچه که پس اندازکنندگان خوب غالباً فراموش می کنند این است که زندگی فقط برای لذت بردن از زندگی در آینده نیست. هزینه و مراقبت از خود امروز باید اولویت شما باشد. در سطح اساسی ، این به معنای اطمینان از سقف بالای سر ما ، غذا در یخچال است ، اما روش های دیگری نیز وجود دارد که برای نگهداری از خود به پول نیز نیاز داریم. صرف هزینه های دوستی و صرف سرگرمی موارد اضافی بیهوده ای نیست. اگر امسال چیزی یاد گرفته ایم ، این امر برای شادی ما حیاتی است.

2. تعادل مجدد
این س comesال پیش می آید ، بنابراین چه چیزی پس انداز کنم و چه چیزی باید خرج کنم؟ در اینجا هیچ پاسخ صحیحی وجود ندارد ، اما من پیشنهاد می کنم دوباره آنچه را که اکنون ذخیره می کنید مرور کنید و تعادل آنچه را که به کجا می رسد متعادل کنید. شما باید پنج دسته داشته باشید: گلدان سپرده خانه ، صندوق اضطراری ، سرمایه گذاری ها ، صندوق تحصیل و صندوق لذت. 2500 یورویی که هم اکنون پس انداز می کنید را بگیرید و هر ماه آن را بین آن چهار دسته تقسیم کنید. با روتین بودجه ماهانه خود ، از آن زمان برای برنامه ریزی فعالیتهای سرگرم کننده ، ارتباط با همسران و غیره استفاده کنید.

3. صرفه جویی در هیولا
حق با شماست که نشستن روی یک دسته پول نقد حرکت مالی خوبی نیست. در حالی که احساس خوبی دارد ، با نرخ بهره بسیار پایین ، شما می توانید ضرر کنید. تورم یک درصد افزایش قیمت است و پس انداز شما را جبران می کند مثل اینکه فردایی وجود ندارد. اگر نرخ تورم بالاتر از میزان پس انداز شما باشد ، پول شما قادر خواهد بود در مدت یک سال ، دو سال و غیره چیزهای کمتری برای شما بخرد …

4. پس انداز کنید یا سرمایه گذاری کنید؟
که باعث می شود من سرمایه گذاری کنم. اگرچه این می تواند راهی برای غلبه بر تورم باشد (اگر اوضاع در مسیر درست پیش رود ، به یاد داشته باشید که می توانید از این طریق ضرر کنید …) ، توصیه می شود برای بلند مدت ، معمولاً پنج سال سرمایه گذاری کنید. این بدان معناست که اگر خرید خانه خیلی زود روی کارت ها قرار دارد ، ممکن است سرمایه گذاری بسیار خطرناک باشد زیرا شما وقت کافی برای بیرون انداختن دست اندازهای بازار را نخواهید داشت. با این اوصاف ، اگر خوشحال هستید که پولی را که لزوماً برای ودیعه خانه شما نیست کنار بگذارید ، این ممکن است همچنان یک گزینه باشد. در غیر این صورت ، سعی کنید به پس انداز محصولاتی که نرخ تورم را کاهش می دهند یا مطابقت دارند ، نگاه کنید.

5. قدرت بازنشستگی
حقوق بازنشستگی اساساً قابلمه های سرمایه گذاری فوق العاده شارژ شده ای است که ضعیف به بازار عرضه می شود. همانطور که پرداخت به حقوق بازنشستگی شما غیرجنسی است ، در واقع یک روش خارق العاده برای سرمایه گذاری و آمادگی برای آینده شماست. شما فقط 26 سال دارید ، اما اگر کارفرمای شما مزایای سخاوتمندانه ای مانند مطابقت با هر آنچه را که برای حقوق بازنشستگی خود پرداخت می کنید ، ارائه دهد ، تا یک درصد مشخص ، بیشترین استفاده را از آن می کنید. این مستر کلاس بازنشستگی مکان خوبی برای شروع است.

آلیس تاپر نویسنده و بنیانگذار Go Fund Yourself است.
این ستون راهنمایی ارائه می دهد ، نه مشاوره مالی. برای مشاوره سرمایه گذاری شخصی ، همیشه بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید.
* نام تغییر کرده است.

مهار اشتیاق برای صرفه جویی در تأثیرات شما فقط در موجودی بانکی شما تأثیرگذار است – در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>