مشاوره مالی خبره: مشاور شغلی در امور مالی همه گیر ادینبورگ

[ad_1]

به Money Matters خوش آمدید: شیرجه هفتگی GLAMOUR به دنیای امور مالی – امور مالی شما. این اوقات نامشخص به ما یادآوری کرده است که درک پول ما چقدر مهم است و هنوز هم … چقدر کم در مورد آن صحبت می کنیم و چقدر در محرمانه بودن است.
این اکنون متوقف می شود.
مشتاق شکستن تابوی پول ، ما در حال گفتگو درباره همه امور مالی شخصی هستیم ، از نکات پس انداز پول تا ISA و حقوق بازنشستگی. هر هفته ، زنی که در یک موقعیت منحصر به فرد قرار دارد ، صادقانه از نظر مالی به ما کمک می کند و متخصص ما نکات آسان در مورد چگونگی مقابله با آن را به او می گوید. بنابراین ، یک کوپا را بگیرید ، یک صندلی بنشینید ، و بیایید در مورد پول صحبت کنیم …

فراموش نکنید که برای دریافت محتوای اختصاصی مالی ، به گروه جدید فیس بوک GLAMOUR ، Money Matters ، ملحق شوید و از طریق آدرس [email protected] با ما در تماس باشید و دفترچه یادداشت پول ناشناس خود را ارائه دهید.

من هر ماه 80٪ از درآمدم را بابت هزینه های یونی و ودیعه در خانه پس انداز می کنم ، اما احساس می کنم از دست می دهم. چگونه می توانم زندگی اجتماعی داشته باشم و * پس انداز کنم؟

امی * 26 ساله مشاور شغلی در ادینبورگ است که پس انداز می کند تا خانه اول خود را بخرد. با این حال او نمی تواند وام رهنی بگیرد زیرا از نظر عقاید اسلامی بهره او ممنوع است زیرا طبق قوانین شریعت بهره برداری تلقی می شود. بنابراین او به دنبال راه های دیگری برای رسیدن به هدف خود است که مطابق با ایمان او باشد. اینجا ماه پول اوست …

من در حال حاضر در خانه با پدر و مادرم زندگی می کنم ، که چنین نجات دهنده مالی برای من بوده است – گرچه کاملاً می دانم حضور در آن موقعیت بسیار ممتازی است. من کار خود را در دسامبر 2020 شروع کردم پس از سالها نقش مدیر با حقوق کم ، بنابراین دستیابی به این شغل برای خودم و پس اندازهای من تقویت اعتماد به نفس بوده است. من واقعاً از کارم لذت می برم و خوشبختانه تقریباً دو برابر بیشتر از آخرین نقشم بوده ام. من خوشبختانه در کل اوضاع همه گیر مشغول به کار شدم و سرانجام رابطه خود را با امور مالی بهبود بخشیدم و حتی موفق شدم به عنوان دستیار مجازی یک مزاحمت جانبی نیز بدست آورم.

هدف اصلی من پس انداز در یک خانه برای خرید خودم است و انجام آن به تنهایی آسان نیست اما من مصمم هستم! اما به دلیل ایمان اسلامی قادر به گرفتن وام یا مشارکت در برنامه های دولتی نخواهم بود زیرا آنها دارای بهره هستند که طبق قوانین شریعت مجاز نیست. بنابراین من می خواهم برای خرید ملکی در ادینبورگ حدود 250 تا 300 پوند پول نقد پس انداز کنم.

من می دانم که انجام این کار بدون رهن دیوانه به نظر می رسد ، اما نگه داشتن امور مالی من در حد اعتقاد من برای من فوق العاده مهم است ، بنابراین اگر مدت زمان طولانی طول بکشد مشکلی نیست چون من در طولانی مدت در آن کار می کنم.

به دلیل همه گیری ، من بیشتر علاقه مند به سواد مالی شده ام زیرا قبلاً وحشتناک بودم و پولم را به درستی مدیریت نمی کردم. من اکنون از مواردی مانند بازپرداخت پول و یافتن راه هایی برای به حداکثر رساندن هر پولی که خرج می کنم استفاده می کنم.

من به دلیل نگرانی از داشتن کارت بهره اعتباری و بدهی ، هرگز استفاده نکرده ام اما یاد گرفته ام که در صورت استفاده صحیح (جلوگیری از بهره) ، می توانم پول نقد و مایل Air را بدست آورم ، که برای شروع مجدد تعطیلات مفید خواهد بود. من دوست دارم بینش بیشتری در مورد نحوه کار کارت های اعتباری و کدام یک از بهترین ها داشته باشم ، زیرا من در این مورد بسیار بی اطلاع هستم. من همچنین برای پیگیری هزینه های خود از کارت Monzo استفاده می کنم و از آنجا که از استفاده از برنامه لذت می برم و می توانم گلدان های جداگانه صرفه جویی کنم بسیار مفید واقع شده است.

من می خواهم برای افزایش دستمزد دستیار مجازی خود مذاکره کنم ، زیرا شغل اصلی من تنها برای تأمین اهداف مالی من کافی نیست. در حالی که من به عنوان یک پس انداز کننده بهتر تبدیل شده ام ، دوست دارم اطلاعات بیشتری در مورد راه های تهیه خانه با روشی منطبق بر شرع ، جایی که / نحوه استفاده از کارت های اعتباری و همچنین هرگونه مشاوره در مورد نحوه شروع سرمایه گذاری ، کسب کنم – اما دوباره در یک بستر اسلامی – برای رسیدن به اهداف من.

می خواهید پس انداز برای خانه اول خود را شروع کنید؟ اینها نکات کاربردی است * همه * می توانند امتحان کنند

حسابهای من

حساب جاری: 55.06 پوند
حساب پس انداز: 7،277.50 پوند

درآمد من

حقوق سالانه: ناخالص 18،676 پوند 14،889 پوند پس از کسر مالیات و کسورات
دستمزد ماهانه: ناخالص 1،556.33 پوند ؛ 1،240.75 پوند پس از کسر مالیات و کسورات
سایر پرداخت های ورودی: حدود 280 پوند از فشار کنارم

کارهای من

اجاره: 0 پوند پدر و مادرم انتظار پرداخت من را ندارند
صورتحساب: قبض تلفن ، 12 پوند ؛ نت فلیکس ، 9.99 پوند
دیگر:

  • سعی می کنم ماهانه 540 تا 800 پوند پس انداز کنم
  • من ماهیانه 50 تا 100 پوند به امور خیریه می دهم
  • من تازه یک صندوق پس انداز اضطراری تأسیس کردم و 100 پوند در ماه هزینه می کردم
  • من برای یک رایانه جدید پس انداز می کنم ، بنابراین تمام درآمد اخیر خود را از شلوغی کنارم در یک گلدان مونزو قرار داده ام که اکنون 534.31 پوند دارد.

سرریز: اخیراً پول خود را صرف هدیه ، مسواک برقی و کارت ریلی جدید کرده اید.
بودجه هفتگی: من هر ماه 300 پوند به حساب مخارج Monzo خود می گذارم و از این طریق حدود 75 پوند در هفته هزینه می کنم
آنچه در این ماه صرف کردم: 269.77 پوند

بدهی های من

وام دانشجویی

نظرات من

آنچه می خواهم برای آن ذخیره کنم: من قصد دارم در حدود پنج-شش سال ملک خودم را خریداری کنم ، از جمله اثاثیه همراه آن. برای صعود احساس یک تپه عظیم است ، اما من در حال پیشرفت به سمت آن هستم. من همچنین قصد دارم صندوق اضطراری خود را افزایش دهم زیرا این چیزی است که همه کارشناسان مالی توصیه می کنند!
چگونه می خواهم پول خود را برای آینده برنامه ریزی کنم: من قصد دارم در بلند مدت به دنبال سرمایه گذاری برای رسیدن به هدف پس انداز خانه ام باشم. همچنین ، سال آینده قصد دارم به تعطیلات بروم ، بنابراین می خواهم پس انداز کنم و امیدوارم اگر بخواهم از کارت اعتباری استفاده کنم از مزایای برگشت وجه و سفرهای احتمالی استفاده کنم (منطقی!)
بدترین عادت پول من: 300 پوندی که هر ماه کنار می گذارم تمام می شود! من بعضی اوقات خودم را می بینم که تقریباً با اتمام هزینه های غیرمنتظره تقریباً در حال اتمام است و سعی می کنم خریدهای بزرگ را زودتر از موعد برنامه ریزی کنم تا یک باره هزینه نکنم.
نگرانی بزرگترین پول من: برای همیشه در کنار پدر و مادرم زندگی می کنم و توانایی تهیه هزینه خانه خودم را ندارم چون مجبورم این کار را خودم انجام دهم.
حال و هوای کنونی پول: 🙅🏽 🏡

“کمک به خرید” برای نسل ما خوشایند به نظر می رسد – اما در واقع معنای آن چیست و آیا واقعاً برای کسانی که قصد خرید اولین خانه های خود را دارند ، مفید است؟

1. معرفی ، طرح خرید خانه
خوشبختانه صنعت مالی انگلیس طی سالهای گذشته مسیری طولانی را طی کرده است. در حال حاضر تعداد فزاینده ای از محصولات مالی نوآورانه وجود دارد که به افراد با ایمان اجازه می دهد تا احکام دین خود را پاس داشته باشند. همانطور که می گویید ، طبق قانون شریعت شما قادر به استفاده از محصولی نیستید که شما را ملزم به پرداخت بهره کند بنابراین چگونه می توانید خانه ای بدون خاله بزرگ ثروتمند یا برنده قرعه کشی خریداری کنید؟ با انجام این مبالغ ، بدون هیچ گونه کمک مالی ، متوسط ​​خانوار (با حدود 30،000 پوند درآمد) حدود 41 سال طول می کشد تا بتوانند متوسط ​​قیمت خانه (249،000 پوند) را بپردازند ، با این فرض که 500 پوند در ماه پس انداز کنند. نه ممنون. خبر خوب این است که برنامه های خرید مسکن مطابق با شرع وجود دارد.

2. نکات برجسته
چند برنامه خرید مسکن سازگار با شریعت وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. ایجارا – مانند قرارداد اجاره ای که در آن اجاره و شارژ پرداخت می کنید تا پایان توافق نامه که فقط در آن صورت است که شما به طور کامل صاحب خانه هستید. مرابحه – جایی که وام دهنده خانه را برای شما می خرد و آن را با قیمت بالاتر به شما می فروشد. شما حداکثر برای مدت 15 سال بازپرداخت می کنید و از روز اول مالک ملک هستید. سرانجام ، Musharaka رو به کاهش است – این مانند قرارداد مالکیت مشترک است که در آن شما و وام دهنده مشترکاً مالکیت املاک را بر عهده دارید. با بازپرداخت سهم شما افزایش می یابد.

برای واجد شرایط بودن در یک برنامه خرید مسکن منطبق با شرع ، معمولاً حداقل 20٪ از اموال را به ودیعه نیاز دارید. بنابراین بیایید بگوییم شما قصد خرید یک ملک 250،000 پوندی در ادینبورگ را داشتید ، شما باید 50،000 پوند پس انداز کنید. هنوز هم زیاد است ، اما بسیار عملی تر از پس انداز 40 ساله است.

3. می توانید از طرح ها استفاده کنید
خبر بهتر این است که ارائه دهندگان برنامه خرید خانه می توانند از طرح راهنمای خرید نیز بیشترین بهره را ببرند. قبل از اینکه چمدان خود را ببندید و از والدین خود خداحافظی کنید ، مطمئن شوید که قبل از جهش ، توصیه های حقوقی و مالی خوبی دریافت کرده اید. خدمات مشاوره پول لیستی از بانک های سازگار با شرع را ارائه می دهد که این برنامه ها را ارائه می دهد و اطلاعات بیشتری در مورد مواردی را می توان به دست آورد.

4. سرمایه گذاری کنید؟
با داشتن امیدواری بیشتر در مورد مالکیت خانه ، می توانید تمرکز خود را بر روی مراحلی بگذارید که باعث سریعتر شدن آن می شود. شما در حال شکستن اهداف پس انداز خود هستید ، بنابراین با در نظر گرفتن این رقم ماهانه و درک بهتر از نوع سپرده مورد نیاز خود ، باید تصوری از زمان ممکن خرید داشته باشید. به احتمال زیاد برای تحقق آن پنج سال به علاوه فرصت خواهید داشت ، این بدان معناست که سرمایه گذاری می تواند برای شما باشد. البته ، این بدون خطر نیست. سیستم عامل های سرمایه گذاری به شما می گویند “سرمایه شما در معرض خطر است” ، با این وجود هرچه سرمایه گذاری کنید شانس بیشتری برای کسب درآمد خواهید داشت. حتی سیستم عامل های سرمایه گذاری حلال مانند Wahed Invest نیز وجود دارد.

5. قانون طلایی
بسته به نحوه استفاده از کارت اعتباری ، یا جیب خود را می بندید یا جیب بانک را می بندید. این یا اینکه شما در کدام اردوگاه هستید به پرداخت هزینه یا سود بستگی دارد. تا زمانی که از کارت اعتباری رایگان یا کارت شارژ استفاده کنید – این کارت بدون هزینه ماهانه است – و قبض خود را به موقع پرداخت کنید ، برنده خواهید شد. یادآوری ها و حتی بهتر از آن ، بدهی مستقیم را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که آن قبض ها را به موقع پرداخت می کنید.

آلیس تاپر نویسنده و بنیانگذار Go Fund Yourself است.
این ستون راهنمایی ارائه می دهد ، نه مشاوره مالی. برای مشاوره سرمایه گذاری شخصی ، همیشه بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید.
* نام تغییر کرده است.

مهار اشتیاق برای صرفه جویی در تأثیرات شما فقط در موجودی بانکی شما تأثیرگذار است – در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>