مصاحبه بازیگر فناوری GLAMOR زنان سال 2021 بازیگر فناوری Tania Boler

[ad_1]

Femtech طی یک دهه گذشته (به درستی) شاهد یک رشد متعالی بوده است ، زیرا سرانجام فناوری جدید مانند ردیاب های دوره ، راه حل های باروری و مواردی که به طور کلی باعث بهبود زندگی یک زن می شوند ، اولویت بندی می شوند.

تانیا بولر ، برنده جایزه GLAMOR Women of the Year 2021 Technology Gamechanger Award ، از زمان تأسیس Elvie ، یکی از مارک های برجسته فمت تک در جهان ، در سال 2013 پیشگام در صنعت femtech بوده است.

پیش از این ، تانیا در سازمانهای غیر دولتی مختلف جهانی و سازمان ملل مناصب رهبری داشت. اما ایده الوی – که محصول برجسته آن پمپ سکوت سکوت آن است – هنگامی که خودش باردار بود و بسیاری از مشکلات بهداشتی منحصر به فرد را که قرن هاست زنان با آن روبرو هستند ، کشف کرد.

در اینجا دقیقاً نحوه دستیابی به میلیون ها نفر به عنوان یک زن در تجارت از طریق زنانی که خودشان این کار را انجام داده اند آورده شده است

در سال 2019 ، تانیا 42 میلیون دلار (30 میلیون پوند) برای الوی جمع کرد که بیشترین مبلغی است که در فمتک ساخته شده است. او در مورد به چالش کشیدن تابوها وقتی صحبت از سلامتی زنان می شود ، علاقه مند است ، وی در اینجا به GLAMOR می گوید که چرا شما به عنوان یک زن با فناوری باید “مانند کرگدن” پوست داشته باشید و چگونه او برای شکستن هنجارهای فرهنگی بدن زنان را شرمنده می کند.

س بزرگترین لحظه تغییر بازی در زندگی شما چه بوده است؟

آ اگرچه من در بسیاری از کشورها و در زمینه های مختلف کار کردم و بیش از 15 سال تجربه در سلامت زنان دارم ، بیش از هر چیز ، داشتن یک کودک مهمترین لحظه “a-ha” را برای من به عنوان یک زن ایجاد کرد. وقتی باردار شدم ، فهمیدم که در مورد بدنم خیلی کمتر از آنچه باید به خصوص در اطراف کف لگنم می دانم. در حالی که وقت خود را در فرانسه می گذراندم (شوهرم فرانسوی است) ، متوجه شدم که طبیعی است که زنان فرانسوی پس از تولد در کلاس های توان بخشی کف لگن شرکت کنند تا به تقویت مجدد بدن خود کمک کنند. باور نمی کردم که چنین چیزی در کشورهای دیگر وجود داشته باشد ، به خصوص که بعداً فهمیدم از هر سه زن یکی در طول زندگی خود با مشکلات کف لگن روبرو می شود. همانطور که بیشتر تحقیق کردم ، آمار تکان دهنده ای راجع به بی اختیاری و افتادگی (نیمی از زنان بالای 50 سال) را آموختم. من گفتگوها را با محققان و فیزیوتراپیست ها شروع کردم تا ببینم برای ایجاد تغییر چه کاری می توانیم انجام دهیم. سرانجام ، متوجه شدم که نوآوری در فن آوری در این زمینه وجود ندارد و بیشتر آنچه در آن زمان برای زنان در بازار وجود داشت ، به سادگی بی تأثیر بود. ارائه بی فیدبک به موقع به زنان مطمئن ترین راه برای تشویق به تعهد به آموزش کف لگن است ، با این حال این فناوری فقط در بیمارستان ها در دسترس بود. من هرگز قصد راه اندازی مشاغلی را نداشتم ، اما با همه این اطلاعات ، قصد داشتم یک مربی و برنامه هوشمند Kegel ایجاد کنم که همان بازخورد زیستی در زمان واقعی را ارائه می دهد که برای زنان بسیار غیرقابل دسترسی به نظر می رسد ، در حالی که این کار را سرگرم کننده و راحت می کند. بنابراین ، در پاییز سال 2015 ، Elvie Trainer را راه اندازی کردیم.

س بزرگترین چالشی که از نظر شخصی یا شغلی با آن روبرو شده اید چیست و چگونه از پس آن برآمدید؟

آ یکی از اولین موانع هنگام جمع آوری کمک مالی برای الوی ترینر اتفاق افتاد و من از استفاده از واژه واژن طفره می روم. در یک مورد ، 15 دقیقه داخل زمین بودم که فهمیدم سرمایه گذار با الوی ترینر بازی کرده است ، اما نمی دانستم این چیست! البته آنها سرمایه گذاری نکردند. این جلسه به من آموخت که همیشه پیش قدم باشم و پیرامون مسئله کوتاهی نکنم. اکنون من هنوز آزمایش واژن را با سرمایه گذاران احتمالی انجام می دهم – وقتی آنها واژه V را بگویم ، واکنش آنها چیست؟ این یک تست سرگرم کننده است و اگر پاسخ خوب نباشد ، نشانه آن است که بین ما کارساز نخواهد بود. برای الوی پمپ ، بزرگترین چالش ما ساخت فناوری بود که بتواند مشکلات شیردهی زنان را که مدتهاست تحمل کرده بودند برطرف کند. ما همچنین می دانستیم که باید سرمایه گذاران را متقاعد کنیم که زمان آن فرا رسیده است که راه حلی بهتر از آنچه در دسترس زنان بوده است. ما این کار را با استخدام طراحان زن کلاس جهانی انجام دادیم که نیازهای زنان را درک می کردند و محصولی زیبا را خلق می کردند که پس از آن صحبت می کرد.

چگونه 42 میلیون دلار برای مارک انقلابی femtech خود جمع کردم (و 5 مرحله برای کمک به شما در انجام همین کار)

س چه نقطه عطفی در استفاده و یافتن صدای خود برای شما وجود داشت؟

آ من به عنوان یک محقق بهداشت جنسی ، همیشه علاقه مند به گفتگوهای آزاد و صادقانه پیرامون سلامتی و سلامتی زنان بوده ام. با این وجود تابوهای زیادی وجود دارد که بدن زنان را احاطه کرده است. یک نقطه عطف عظیم برای من تلاش برای از بین بردن این تابوها در مقیاس بزرگتر بود ، به منظور ایجاد نوآوری های فن آوری که این مسائل را برطرف می کند. کار ما در الوی بحث در مورد سلامت زنان ، تغییر دیدگاه مردم و آموزش زنان و مردان در مورد موضوعات مهم – اغلب صمیمی – را تشویق می کند. ما این را فرصتی عالی برای ایجاد تغییر واقعی در فرهنگ خود به طور كلی می دانیم ، به طوری كه یك روز صحبت درباره سلامتی زنان مانند بحث در مورد شکستگی پا خواهد بود.

س قهرمان تغییر بازی شما کیست؟

آ پدر من یک کارآفرین سریالی بود و همیشه مرا وادار می کرد که باور کنم می توانم هر کاری انجام دهم. او مرتباً ویلیام پیت جوان را به یاد می آورد که در 24 سال نخست وزیر انگلیس شد و می گفت: “تانیا ، البته ، می توانی این کار را بکنی.” در حالی که در آن زمان این مسئله مرا عصبانی می کرد ، اما حمایت او همیشه مرا از آن طرف راحت تر می کرد و من را ترغیب می کرد بلند پروازی هایم را بالا ببرم. تا آنجا که شخصیت های عمومی می روند ، من همیشه سیندی گالوپ را تحسین کرده ام ، به خاطر سخنرانی صریح و بی امانش در آرزویش برای تغییر جهان. جمله ای که از وی برجسته است این است: “به کمک به زنان در سفر کلی سلامتی خود ، از جمله سلامتی جنسی ، افتخار کنید.”

س چه توصیه ای به زنان دیگر دارید که امیدوارند در جیب خود در جهان تغییر ایجاد کنند؟

آ تراشیدن فضا در دنیای مرد محور هرگز آسان نیست ، و پریدن از چیزی که می تواند ترسناک باشد ، وقتی نمونه های زیادی را که توسط دوستان یا رهبران زن دیگر ذکر شده ، ندیده اید. با این حال ، یک شبکه در حال رشد از زنان کارآفرین شگفت انگیز و همفکر وجود دارد که مایل به حمایت از شما و کمک به شما برای ایجاد ارتباطات مهم هستند. من همچنین می گویم که در کنار زندگی و تنفس ماموریت خود ، (گاهی اوقات) باید پوستی مانند کرگدن داشته باشید و سعی کنید چیزی را خیلی شخصی نگیرید. شنیدن انتقاد از موضوعی که شما آنقدر به آن علاقه دارید و برای آن خیلی زحمت کشیده اید ممکن است سخت باشد ، اما گاهی اوقات ، این همان چیزی است که شما برای تغییر مثبت باید بشنوید.

مارک انقلابی femtech الوی به تازگی دو محصول جدید شیردهی جدید را حذف کرد (با لیست انتظار قوی 15000 نفری!)

س یک توصیه شما برای تغییر بازی چیست؟

آ از استخدام افرادی باهوش تر از شما نترسید! شریک تجاری من این کار را از همان ابتدا تشویق کرد و ما مهندسان برتر را از کلمه کل استخدام کردیم. یافتن افراد مناسب برای ایجاد تیم خود کاملاً رمز موفقیت است. و همینطور که مقیاس می زنید ، مهمترین چیز است. شما باید اطراف خود را با افرادی که به اندازه شما ایمان به این ماموریت دارند ، محاصره کنید و در انجام مشاغل مورد نیاز خود بهترین باشید.

“این پیام می دهد که چیزی اشتباه است یا شرم آور”: مادران از اینکه کمپین قدرتمند نشان دادن طرف اصلاح نشده شیردهی ممنوع است ، عصبانی هستند

س بیستمین سالگرد GLAMOUR است. در آن زمان بزرگترین پیشرفتی که در زمینه کاری خود دیده اید چیست؟ چقدر دیگر باید ادامه دهیم؟

آ وقتی الوی را هفت سال پیش تأسیس کردم ، اصطلاح femtech حتی وجود نداشت. و این منطقی است ، زیرا سلامت زنان در طول تاریخ در فضای فناوری نادیده گرفته می شد ، و این شامل مردانگی صنعت و هنجارهای فرهنگی بود که زنان را ممنوع کرده است که صریحاً در مورد بدن خود صحبت کنند. اما ، در سال های اخیر ، شاهد همگرایی سه روند هستیم: همه ما با صراحت بیشتری در مورد بدن خود صحبت می کنیم. نوآوری در فن آوری حسگر به این معنی است که نظارت بر زمان واقعی بدن اکنون امکان پذیر است. و سرانجام ، درک ما از سلامتی و سلامتی به طرز چشمگیری از یک “پزشک-بیمار” به افرادی که کنترل شخصی دارند ، تغییر کرده است. همه اینها در کنار اصطلاح “femtech” – که به عنوان یک نام دسته بندی بسیار مفید است ، زیرا به شرکتها و بنیانگذاران زن اجازه می دهد قدرت جمعی بیشتری داشته باشند – در این فضا رونق گرفته است ، و حتی تحولات هیجان انگیز دیگری نیز در پیش است.

س امید شما به زنان از نظر همه آنچه برای 20 سال آینده – و به طور کلی برای زنان کمپین می کنید – چیست؟

آ زنان همیشه می دانند که لیاقت بیشتری دارند. آنها فقط به ماركها ، رهبران انديشه و سكوهايي نياز داشتند كه بتوانند زمينه را براي زمينه سازي و كشف آنچه بايد درباره بدنشان بياموزند ، كمك كنند. تا آنجا که آینده در انتظار ما خواهد بود ، ما اطمینان داریم که 20 سال آینده فمتک حتی مرتبط تر و تغییر دهنده زندگی را به ارمغان خواهد آورد ، در حالی که همچنان زنان این فضا را تشویق می کنیم تا با صراحت صحبت کنند ، موانع را بردارند و تابوها را بر هم بزنند. همه گیری همچنین مسائل مربوط به تقسیم عادلانه کار در خانه یا فقدان آن را زنده کرده است و اینکه چگونه مشاغل باید با همدلی و تحریک تغییرات ملموس برای ایجاد محل های کار که بر ضد زنان کار نمی کند ، پیش بروند.

شما می توانید اولین جوایز GLAMOR Women of the Year مجازی را دوباره تماشا کنید و همه برندگان شگفت انگیز ما را در اینجا کشف کنید.

جوایز حماسه GLAMOR Women of the Year Awards 2021: The Gamechangers Awards را همینجا تماشا کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>