مصاحبه مگان مارکل و پرنس هری ثابت می کند که رنگ آمیزی هنوز زنده است

[ad_1]

این احساس ناخوشایندی است که هنگام تماشای فیلمی دریافت می کنیم که شخصیتی کاملاً واضح و دارای دو پدر و مادر سیاه پوست و در عین حال شخصیت ، فرزند آنها را زندایا ، یارا شهیدی یا آماندلا استنبرگ بازی می کنند.

این احساس بی تردیدی است که ما به آن دست می یابیم ، در حالی که از نژاد پرستی که مگان مارکل مجبور به تحمل آن بوده است ، می دانیم که اگر یک زن مو تیره و 4c مو با ویژگی های آفروسانتری بیشتر در خانواده سلطنتی ازدواج می کرد ، بسیار بدتر بود. و این آن احساس ناخوشایندی است که ما دریافت می کنیم وقتی ، علیرغم اینکه می دانیم مگان مارکل در خانواده ای ازدواج کرده است که سابقه اخیر بردگی و استعمار خشونت آمیز را دارد ، حتی پسرش به دلیل داشتن میراث سیاه می تواند از طرف یکی از اعضای خانواده سلطنتی مورد تحقیر قرار گیرد.

مصاحبه مگان مارکل و پرنس هری اپرا: 9 لحظه مهمترین فک که می توانید هفته ها درباره آن صحبت کنید

مگان بمبی را که در مسابقه قرار داشت و مرکز گفتگو قرار داد ، تأیید کرد که در واقع یک عنصر نژادپرستی نسبت به مگان در خانواده سلطنتی وجود دارد:

“در آن ماههایی که من باردار بودم ، تقریباً در همان زمان ، ما به طور همزمان داریم ، مکالمه” به او امنیت داده نمی شود ، به او عنوانی داده نمی شود “، و همچنین نگرانی ها و گفتگوها در مورد تاریکی پوست او ممکن است هنگام تولد باشد “، مگان به یک اپرا شوکه شده نشان داد.

اپرا – آشکارا متحیر شد – سپس حرفش را قطع کرد و گفت: “نگه دار. نگه داشتن همین الان بایستید یک مکالمه وجود دارد … درمورد اینکه کودک شما چقدر تاریک خواهد شد؟ “

مگان پاسخ داد: “به طور بالقوه ، و این به چه معناست یا به نظر می رسد”.
مگان بدون اینکه فاش کند با چه کسی مکالمه انجام شده است ، گفت: “من فکر می کنم که این امر برای آنها بسیار مضر خواهد بود. این از هری به من منتقل شد. این صحبت هایی بود که خانواده با او داشتند. “

اپرا سپس از شاهزاده هری در مورد مکالمه س askedال کرد ، اما هری پاسخ داد که این چیزی است که “هرگز قصد ندارد آن را به اشتراک بگذارد” و اضافه کرد ، “من کمی شوکه شدم.” هری همچنین گفت كه احساس می كند یكی از “غم انگیزترین” بخشهای چند سال گذشته این است كه هیچ یك از اعضای خانواده “زیر و بویی استعماری” برخی از رسانه های پوشش داده شده در اطراف مگان را صدا نمی زند. وی افزود: “و این ، صدمه می زند.”

این بسیار ناراحتی است که ما هنگام تماشای این احساس احساس می کنیم – و می شنویم که میگن در حال گفتن گفته است که چگونه پسرش می تواند ارزش خانواده را به عنوان یک نماد بریتانیایی به دلیل اجداد مادرش کم کند – که ممکن است اجداد پدرش در بردگی نقش داشته باشند . و این شک و تردید هنگامی که مگان مارکل به اوپرا می گوید که حضور او در خانواده سلطنتی ، به عنوان یک زن دو نژاد با پوست روشن ، “نمایندگی” مثبتی را برای کشورهای مشترک المنافع فراهم می کند ، در حالی که تنها دلیل موجودیت مشترک المنافع به شیوه امروز است. به ستم مردم غیر سفیدپوست توسط امپراتوری انگلیس تا اواخر قرن 20 همان امپراتوری انگلیس که این مفهوم را تداوم بخشید که افراد با پوست روشن از افراد با پوست تیره برتر هستند. امپراتوری که رنگ گرایی را به جهان سوق داد.

به همین دلیل است که بعنوان یک زن سیاه پوست ، قلدر مانند مگان مارکل خوانده می شود

Colourism ، اصطلاحی که بطور گسترده توسط آلیس واکر در سال 1982 ابداع می شود ، توسط مریام وبستر تعریف شده است: “تعصب یا تبعیض به ویژه در درون یک گروه نژادی یا قومی که به افرادی با پوست روشن تر از افرادی که دارای پوست تیره تر هستند ، علاقه مند است.” بسیاری ریشه های رنگ آمیزی را به تاریخ بردگی آفریقایی در آمریکای شمالی انگلیس بیش از 400 سال پیش نسبت می دهند. سیاه بودن در آمریکا در آن زمان به معنای بردگی شما بود و اگر در آمریکا سیاه پوستی به دنیا می آمدید برده به دنیا می آیید. اما اگر در آمریکا سفیدپوست بودید ، ممکن بود صاحب یک فرد سیاه پوست شوید. کاملاً واضح بود که چه کسی در بالا و پایین این سلسله مراتب نژادی قرار دارد.

از آنجا که به سیاه پوستان به عنوان مال نگاه می شد ، این واقعیت تأسف آور بود که زنان سیاه پوست اغلب توسط ارباب سفیدپوست خود مورد تجاوز قرار می گرفتند. به همین دلیل ، زنان سیاه پوست برده غالباً نوزادانی با پوست روشن به دنیا می آورند که به عنوان برده متولد می شوند و این “امتیاز” را دارند که می توانند “کارهای خانه” دلپذیرتر از کار در مزارع مانند پوست تیره را انجام دهند. بردگان

هر چه نزدیکی شما به سفیدی نزدیکتر باشد ، زندگی بهتری خواهید داشت و در حالی که سیستم بردگی به طور رسمی پایان می یابد ، رنگ آمیزی همچنان ادامه دارد. تاریخ پیامدهایی دارد و سلسله مراتب نژادی سازی می توانند تکامل یابند ، در حالی که ما به شکل های مختلف تکامل یافته و آشکار می شویم. پس از پایان بردگی ، این سیستم کاست غیر رسمی به پایان رسید ، با افراد سفید پوست در بالا ، افراد دارای پوست روشن در وسط و افراد با پوست تیره در پایین تا قرن های 19 و 20 با مواردی مانند “آزمایش کیسه کاغذ قهوه ای” ، جایی که اگر تیره تر از کیف بودید می توانستید از مشاغل و سایر فعالیت ها کنار گذاشته شوید. امروزه ، مردم به بازنمایی سیاهی در رسانه ها به عنوان ادامه رنگ آمیزی اشاره می کنند ، زیرا زنان پوست تیره اغلب در جریان اصلی فیلم و تلویزیون نشان داده نمی شوند.

در حقیقت ، اخیراً مردم در مورد رنگ آمیزی در رسانه ها با توجه به یک مستند جدید در مورد مرگ و میر مادران صحبت می کنند که شبکه 4 در اواخر سال جاری منتشر خواهد کرد. همانطور که اکنون برخی می دانند ، در انگلیس زنان سیاه پوست گروهی هستند که به احتمال زیاد در حین و بعد از بارداری و زایمان می میرند. تا همین اواخر ، زنان سیاه پوست پنج برابر مرگ و میر مادران زنان سفیدپوست داشتند اما از دسامبر سال 2020 مشخص شده است که زنان سیاه پوست اکنون چهار برابر مرگ و میر مادران دارند. NHS از این اختلاف آگاه است اما متأسفانه ، همانطور که اخیراً یک کمیته مشترک حقوق بشر مجلس لردها دریافت ، “هیچ هدفی برای پایان دادن به آن ندارند”.

احتمال مرگ زنان سیاه پوست در بارداری و زایمان پنج برابر بیشتر از زنان سفیدپوست است. این کمپین در حال اقدام است (و آنها به شما نیاز دارند)

و بنابراین اکنون بسیاری از زنان سیاه پوست انگلیس امیدوارند که این مستند ممکن است تحت فشار NHS قرار گیرد ، بنابراین NHS در واقع شروع به انجام کاری در مورد این اختلافات مخرب می کند. با این حال ، آنچه بسیاری از مردم راضی نیستند نحوه تولید این مستند است. تا ابتدای دسامبر ، نویسنده و روزنامه نگار Candice Brathwaite ، یک زن سیاه پوست سیاه پوست ، فکر کرده بود که قرار است مستندی درباره مرگ مادران سیاه پوست انگلیس را به دست بیاورد.

ما NHS را دوست داریم. اما این بدان معنا نیست که نژادپرستانه نیست (با 60٪ سیاه پوستان در انگلیس که اعتقاد ندارند سلامتی آنها به همان اندازه سفیدپوستان محافظت می شود)

به دنبال موفقیت کتابش در مورد مادران سیاه پوست انگلیسی ، من مادر تو نیستم، او از طرف یک شرکت تولیدی دعوت شد و در حال گفتگوهای گسترده برای تهیه مستندی در مورد مرگ مادران سیاه پوست انگلیس بود که میزبان او خواهد بود. با این حال ، مستند او رد شد و به جای آن مستند دیگری به میزبانی مجری معروف تلویزیونی ، راشل هیومز ، سبز شد.

راشل هیومز مادر سه نژادی است و بسیاری از رسانه های اجتماعی گیج شده اند که چرا یک زن نژاد مختلط به جای زن سیاه پوست برای حضور در این مستند انتخاب شده است ، به ویژه اینکه زنان سیاه پوست از مرگ و میر مادران بالاتر هستند زنان نژاد. با این حال ، تفاوت بین میزان مرگ و میر مادران زنان سیاه پوست و زنان نژاد مختلط نسبتاً کم است – آنها هر دو میزان مرگ و میر مادران مادران بسیار بالاتر از زنان سفیدپوست هستند. علاوه بر این ، همانطور که کتابهایی مانند برتر آنجلا ساینی به ما نشان داده اند ، هیچ نژاد گسسته انسانی وجود ندارد – نژاد یک ساختار اجتماعی است. بنابراین به نظر اشتباه است که بگوییم فردی با میراث سیاه پوست مختلط نباید مستندی را درباره موضوعی که بر سیاهپوستان انگلیس تأثیرگذار است ارائه دهد.

با این وجود ، از آنجا که راشل یک زن نژاد پوست سبک و نژاد مخلوط است و کندیس نیز یک زن سیاه پوست تیره است ، بسیاری از رسانه های اجتماعی همچنین اظهار داشتند که این ممکن است نمونه دیگری از رنگ آمیزی باشد – رسانه های تلویزیونی زن تیره پوست را کنار گذاشتند و به دنبال در عوض یک زن با پوست سبک تر. با این حال ، هنوز نمی دانیم که چرا مستند کندیس با نور سبز روشن نشده است و تهیه کننده مستند راشل نشان می دهد که راشل برای ارائه انتخاب شده است زیرا “از شرایط دور شده” و ممکن است در موقعیت بهتری برای نشان دادن “عنصر کشف” باشد هنگام کشف آمار مرگ و میر مادران در این مستند.

هر اتفاقی که باشد ، مطمئناً تعجب آور نیست که بسیاری از مردم به این نتیجه رسیده اند که این مورد دیگری از رنگ آمیزی است. پس از همه ، اگر شما در انگلیس سیاه پوست هستید ، احتمالاً از مهاجران کارائیب و آفریقایی از مستعمرات سابق انگلیس ، که هر دو سابقه رنگ آمیزی دارند ، تبار هستید. همانطور که شاعر قرن بیستم انگلیس-جامائیکا ، اونا مارسون ، اغلب در مورد این کار صحبت می کرد ، در استعمار کارائیب ، مردم سبک پوست به دلیل سابقه برده داری ، اغلب به پوست های تیره ترجیح داده می شدند. و در بیشتر مناطق استعماری آفریقا ، استعمارگران سیاه پوست از استعمارگران سفیدپوست پایین تر شناخته می شدند ، شاید این امر توضیح دهد که چرا بسیاری از مردم آفریقای سیاه امروز نیز پوست خود را سفید می کنند تا سبکتر به نظر برسند.

بنابراین جای تعجب نیست که امروز در انگلستان ، فرزندان سیاهپوست استعمارگران همچنان اثرات رنگ آمیزی را احساس می کنند. سلسله مراتبی که اجداد ما به آنها معرفی و متعاقباً تکثیر شدند ، همچنان توسط ما تولید می شود ، برخی از مردان سیاه پوست انگلیسی تیره ادعا می کنند که آنها فقط می خواهند با “لایت” ها قرار بگذارند تا فرزندانشان نیز پوست روشن تری داشته باشند.

در سطح جهانی ، رنگ آمیزی به ویژه در دنیای مد و زیبایی مورد توجه قرار می گیرد زیرا استاندارد جهانی زیبایی هنوز هم زنان سفید پوست لاغر است. بنابراین رنگ آمیزی بیشترین تأثیر را در زنان تیره پوست در این صنعت دارد ، زیرا آنها همچنان ایده آل خود را گسترش می دهند که هرچه به سفیدتری نزدیکتر شوید جذابیت بیشتری داشته باشید ، با 76٪ تبلیغات مد در بهار 2016 زنان سفیدپوست با وجود اکثر زنان در سیاره غیر سفید بودن

با توجه به اینکه صنعت مد و زیبایی واقعاً آنها را به عنوان یک بازار هدف نمی بیند ، اغلب برای زنان پوست تیره یافتن جایگاه خود در صنعت غیر فراگیر و یافتن محصولی که واقعاً برای آنها مفید باشد بسیار دشوار است. به نظر می رسد که فقط هنگامی که زنان رنگین پوست در اتاق هستند ، زنان با پوست تیره واقعاً در دستور کار قرار می گیرند ، مانند مشهورترین مواردی که ریحانا در طیف وسیعی از سایه های پوست تیره در خط Fenty Beauty خود قرار داد ، معروف ترین کار را انجام داد.

بدون اینکه ما بخشی از بحث باشیم ، از بحث خارج می شویم ، اما تاسیس 570 میلیون دلار شرکت برای ادامه کار به عهده افراد مشهور نیست. برای مقابله با رنگ گرایی ، صنعت باید شروع به مشارکت دادن زنان تیره در مکالمه ، تنوع بخشیدن به اتاقهای تابلوهای خود و راه اندازی محصولات کند – به هر حال ، وقتی سایه های پوست تیره در بازارهای پایه ای که می فروشند ، گنجانده شود. سریع.

اما در سطح جهانی ، رنگ آمیزی فقط توسط همه ما قابل تشخیص است که رنگ آمیزی را به خاطر آنچه که هست تشخیص دهیم ، به عنوان بخشی از یک سیستم برتری سفید با ماندگاری بالا ، مکان های خود را در آن سیستم تشخیص می دهیم و تلاش می کنیم با اقدامات خود این سیستم را خنثی کنیم. این کار به صورت روزمره با کارهای بسیار ساده انجام می شود ، مانند اینکه اگر به شخصی تعارف می کنید ، به کسی نگویید که “برای یک دختر پوست تیره” زیبا به نظر می رسد بلکه فقط زیبا بودن آنها را می گوید. یا حتی فقط بلند کردن صدای زنان پوست تیره در شبکه های اجتماعی ، مانند صدای Kheris Rogers ، یک دختر 10 ساله سیاه پوست ، که یک خط پیراهن بلند کننده به نام “فلکسین در چهره من” یا سیمرا فرخ ، جنوبی آمریکایی آسیایی ، که یک کمپین عکاسی به نام “افراد کم مصرف” را به زنان پوست تیره ایجاد کرد. همانطور که یک بار ملکه پوستی تیره ، لوپیتا نیونگو گفت: “آنچه از اساس زیباست دلسوزی نسبت به خود و اطرافیان است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>