مقابله با بی اعتمادی در واکسن COVID-19

[ad_1]

هفته گذشته هنگام طرح طرح جذب واکسن ، ندیم زاهاوی ، وزیر استقرار واکسن COVID-19 ، گفت: “واکسیناسیون راه خروج از این بیماری همه گیر است.” چند ماه پیش ، تصور واکسن ویروس کرونا به عنوان یک امید خیالی به نظر می رسید. اکنون ، سه واکسن مجاز به استفاده هستند و بیش از 15 میلیون نفر اولین حمله خود را علیه ویروسی که بیش از 118000 نفر در انگلیس جان خود را از دست داده اند ، دریافت کرده اند.

تولید و آزمایش واکسن COVID-19 با چنین سرعتی یک تلاش علمی باورنکردنی بوده است. اکنون چالش ، از نظر منطقی ، در ساخت و اداره میلیون ها دوز است. اما ، همانطور که تحقیقات فزاینده ای از تحقیقات نشان می دهد ، شاید چالش بزرگتر در سطح جمعی باشد.

برای اطمینان از اینکه واکسن ها پادزهر م toثری برای بیماری همه گیر هستند ، مردم باید آنها را مصرف کنند. اما بی اعتمادی به واکسن COVID افزایش می یابد ، به طوری که بسیاری از افراد این واکسن را بی اثر ، غیرضروری ، ناامن یا همه موارد فوق می دانند.

Vinay Nair ، یک متخصص بخش خیریه که در حال حاضر برای مقابله با واکسن تلاش می کند ، می گوید: “برای مدتی ، این امر به عنوان حاشیه کوچکی از ضد واکسر کنار گذاشته شد ، اما در واقع ، بی اعتمادی به واکسن COVID در همه جامعه در سراسر کشور اتفاق می افتد.” اطلاعات نادرست و بی اعتمادی به انگلیس و ایالات متحده از طریق شرکت وی Lightful.

کدام جوامع کمتر واکسینه می شوند؟

وینای توضیح می دهد: “ما می دانیم كه بی اعتمادی به واكسن به ویژه در بین جوامع سیاه پوستان و آسیا زیاد است.” “در حقیقت ، مطالعه طولی خانوار انگلستان نشان داد که 72٪ از پاسخ دهندگان سیاه پوست گفته اند که احتمال واکسینه شدن آنها بسیار بعید است یا بسیار بعید است. برای گروه های پاکستانی و بنگلادشی ، این رقم 42٪ بود.” در مقابل ، ONS دریافت که فقط 15٪ از سفیدپوستان تمایلی به لخت شدن ندارند.

زنان و افراد جوان نیز تمایل کمتری داشتند ، اما مشاوران گروه مشاوران علمی برای موارد اضطراری (Sage) نگرانی خاصی را در مورد مصرف واکسن در برخی از گروه های قومی اقلیت ابراز داشتند.

وینای می گوید: “وقتی میزان خطر افزایشی را كه ویروس برای گروه های سیاه و جنوب آسیا ایجاد می كند در نظر بگیرید – با یافته هایی كه افراد BAME احتمال مرگ دو برابر COVID دارند – این یافته ها نگران كننده است.”

اگر اضطراب شما در مورد ویروس کرونا زیاد احساس شود چه باید کرد

چرا بی اعتمادی اینقدر رایج است؟

عدم اعتماد غیرقابل انکار به دولت نسبت به نحوه کنترل بحران COVID تاکنون در جوامع وجود دارد. اما وقتی شیوع نژادپرستی نهادی را در سیستم مراقبت های بهداشتی در نظر می گیرید – 60٪ از سیاه پوستان معتقد نیستند که سلامتی آنها به همان اندازه افراد سفیدپوست محافظت شده است – همراه با مسائل تاریخی رفتار غیراخلاقی و بازنمایی در تحقیقات دارویی ، جای تعجب نیست که اعتماد در جامعه سیاهان واکسن به ویژه کم است.

وینای می گوید: “یک بی اعتمادی عمیق و تاریخی در مورد نابرابری های بهداشتی سیاه پوستان و اقلیت های اقلیت وجود دارد ،” به ویژه هنگامی که به چگونگی درمان جوامع BAME نگاه می کنید ، به عنوان مثال در آزمایش های تاریخی برای واکسن های مختلف. “

برای مقابله با این بی اعتمادی ، گزارش Sage بر لزوم تعامل با منابع معتبر مانند پزشکان عمومی و پاسخ دانشمندان در جامعه BAME به نگرانی های واکسن تأکید کرد.

وینای می گوید: “پاسخ در اولین جامعه بودن و دیجیتال بودن است.” “با توجه به اینکه این سطح عمیق بی اعتمادی وجود دارد ، ما باید با قهرمانان جامعه و رهبران ایمان محور همکاری کنیم تا از آنها در ایجاد اعتماد به واکسن حمایت کنیم. ضروری است که آنها را به اطلاعات مناسب مجهز کرده و در زمینه مقابله آموزش دهیم. اطلاعات غلط دیجیتالی ، به طوری که آنها اطلاعات دقیق و مثبتی را از کانال های جامعه خود پخش می کنند. “

اخبار جعلی واکسن بسیار زیاد است – از کجا می توانیم به اطلاعات معتبر دسترسی پیدا کنیم؟

وینای می گوید ، این بدان دلیل است که نظریه های توطئه و اخبار جعلی در مورد واکسن مانند آتش سوزی آنلاین در حال گسترش است و این تنها به بی اعتمادی دامن می زند. وی می گوید: “ما اطلاعات غلط خاص را در اینجا تکرار نمی کنیم زیرا این امر ضد نتیجه است.” “اما اطلاعات غلط بیشتر مربوط به مواد واکسن است – داستانهای کاملاً نادرست درباره آنچه در تولید واکسن رخ می دهد – به علاوه عوارض جانبی بالقوه و سرعت تولید.”

تمام اطلاعات مورد نیاز شما به راحتی و از طریق منابع معتبر و قابل اعتماد بصورت آنلاین در دسترس است. برای جدیدترین مقاله ها و مطالعات دانشگاهی ، از Google Scholar استفاده کنید. یا Vinay به سایتهایی اشاره می کند که به طور خاص برای مقابله با اخبار جعلی COVID تأسیس شده اند ، مانند Infotagion و تأیید شده UN. این سایتها ضمن برجسته کردن اطلاعات قابل اعتماد و دارای منبع بررسی شده ، از محتوای کاذب و گمراه کننده علامت گذاری می کنند.

زنان سیاه پوست مبتلا به سرطان با زنان سفید پوست متفاوت برخورد می کنند. حقیقت. گزارش جدیدی خواستار اقدام فوری NHS شده است

چگونه مکالمات مربوط به دیدگاههای مختلف واکسن را کنترل کنیم؟

وینای همچنین اشاره می کند که بی اعتمادی به واکسن ها معمولاً با تمسخر و ناباوری روبرو می شود. کسانی که تردید دارند مورد تمسخر قرار می گیرند و به عنوان “ضد واکسر” برچسب گذاری می شوند ، که فوق العاده ضد تولید است.

وی می گوید: “همدلی کلیدی است.” “ما باید شک و تردید را با همدلی برطرف کنیم – به ویژه هنگامی که تصدیق می کنید که نگرانی ها غالباً ناشی از نابرابری تاریخی و تجارب پیش داوری است – و در گفتگوها شرکت کرده و به نگرانی ها پاسخ دهیم.”

در مورد نگرانی با سرعت ساخت واکسن چطور؟

وقتی نوبت به سرعت تولید واکسن و شیوع آن می رسد ، وینای می گوید: “اگر ببینید چطور COVID روی کل جهان تأثیر گذاشته است ، ما قبلاً هرگز در کل بشریت روی یک مسئله واحد تمرکز نکرده ایم.

“به طور معمول ، عرضه به صورت متوالی اتفاق می افتد – شما آن را توسعه می دهید ، آن را آزمایش می کنید و موارد دیگر. اما با COVID ، از آنجا که توجه ، منابع ، مهارت ، نیروی مغزی و پول زیادی به واکسن منتقل شده است ، ما قادر به استفاده از این موارد هستیم – فرآیندهای متوالی در همان زمان. “

اگر در مورد واکسن COVID-19 شک یا نگرانی دارید ، با کسی که از او مطلع شده و به او اعتماد دارید – مانند پزشک عمومی یا رهبر ایمان – صحبت کنید و از وب سایت های مورد بحث در این مقاله استفاده کنید که فقط واقعیت قابل اعتماد را ارائه می دهند اطلاعات بررسی شده

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>