من باردار هستم و واکسن کوویید را به محض دعوت شدن می خواهم

[ad_1]

هفته گذشته که از طریق اینستاگرام پیمایش می کنید ، داستان های من پر شده است از دوستان در آفتاب غیر منتظره ، که پیتزا ها را دور میزهای سنگفرش پیاده رو شکسته و آبجوها را چنگ می زنند. من در خانه حلقه شده ام ، و از طریق آنها بسیار ناچیز زندگی می کنم ، و نزدیکترین دوستانم را ترغیب می کنم عکس هایی از وعده های غذایی ، مانیکور و مدل موهایشان را برایم ارسال کنند. در حالی که من به آزادی تازه پیدا شده آنها کمی غبطه می خورم ، اما عشق من به دست انداز بچه ای که به آرامی رشد می کنم بسیار کمتر از این احساسات است. من پنج ماهه باردار هستم و دختری بسیار دوست داشتنی و بسیار دوست داشتنی دارم و از وقتی فهمیدم او شب عید در راه است محافظت می کنم.

اولین قفل انگلستان تقریباً کاملاً منطبق با من بود. من در طی 10 هفته پس از آن فقط پنج بار از خانه خارج شدم و فقط برای قرارهای پزشکی. به هر حال من در خانه می ماندم ، اما دچار hyperemesis gravidarum ، یک نوع بیماری شدید و استفراغ در بارداری شدم.

تصور می شود که هزاران زن در هر سال به دلیل چقدر ناتوان کننده و آزار دهنده بودن ، بارداری مورد نظر را خاتمه می دهند. در حالی که من هرگز خودم آن را در نظر نگرفتم ، اما کاملاً می توانم درک کنم که چرا بعضی اینگونه فکر می کنند. پایین نگه داشتن غذا تقریباً غیرممکن بود و در کمتر از سه هفته سنگی از دست دادم. به دلیل خستگی و ضعف بعدی شش هفته در رختخواب بودم و چهار هفته دیگر حتی به حدی نرسیده بودم که بتوانم در باغ خود قدم بزنم. حالت تهوع 22 ساعت در روز ادامه داشت. تصور اینکه اگر کووید را همزمان بگیرم چه اتفاقی می افتد من را با وحشت کامل پر می کند.

من و شوهرم قبلاً یک بار ، مارس گذشته ، کوید داشتیم. بین دو نفر ما همه علائم شناخته شده را پوشش دادیم. همه اینها به این معنی است که من قبلاً می دانم کوید چه حسی دارد. حتی یک مورد نسبتاً خفیف. و من قبلاً از وحشت ناشی از ضعیف بودن در دوران بارداری می دانم. بنابراین ، از ماه ها قبل ، من درخواست واکسن Covid را داده ام. هر چند هفته یک بار با پزشک عمومی من تماس بگیرید تا درخواست به روزرسانی یا هر نوع اجازه ویژه ای داشته باشد. به عنوان یک روزنامه نگار ، من جزئیات زیادی از زندگی را در اثر ابتلا به ویروس از هم پاشیده ام ، از جمله زنان بارداری که هفته های اول یا روزهای زندگی کودک خود را از دست داده اند.

این به ذکر داستانهای کاملاً دلهره آور نیست. در مارس 2020 ، مری بواتنگ 28 ساله باردار به بیمارستان لوتون رفت و پس از فروپاشی در خانه “نفس کشیده ، خسته و ضعیف” به عنوان پرستار کار کرد. وی ویروس کرونا داشت. همسرش ارنست گفت كه او را همان روز به خانه فرستادند ، اما دو روز بعد بازگشت ، و آنجا زایمان كرد. وی پنج روز بعد در اثر مراقبت های ویژه به دلیل ویروس کرونا و نارسایی چند عضو ، درگذشت و دختری کوچک به نام ماری را پشت سر گذاشت.

در صورت بارداری یا تلاش می توانید واکسن Covid-19 را دریافت کنید؟ این چیزی است که ما تاکنون می دانیم

دیگر زنان جوان باردار با ویروس زندگی خود را زیر و رو می کنند ، از جمله گریس ویکتوری ، که در روز کریسمس سال 2020 ، یک روز پس از به دنیا آوردن پسر دو ماه زودرس ، در کما ناشی شد. به او 5٪ شانس زنده ماندن داده شد و با این وجود 10 هفته اول زندگی پسرش را از دست داد و از بین رفت. مری ، و گریس ، زنانی رنگین پوست بود. من هم همینطور.

خوشبختانه داستان های آنها نادر است ، اما وجود آنها وجود ندارد. همچنین آمار و حقایقی به آنها پیوست که نمی توان آنها را نادیده گرفت. در حالی که گفته می شود زنان باردار در انگلیس دیگر در معرض ابتلا به ویروس نیستند ، دولت انگلیس ما اظهار داشته است که “زنان بارداری که به عفونت COVID-19 علامتی مبتلا می شوند ، 2 تا 3 برابر بیشتر احتمال دارد که نوزاد خود را زودرس به دنیا آورند. ، “احساسی که هم کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) و هم مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در مورد آن توافق دارند.

دومی همچنین دریافت که افراد باردار به احتمال زیاد به بیمارستان بستری می شوند ، انجمن پزشکی مادر و جنین تخمین زده است که در آنجا 3 برابر بیشتر به ICU نیاز دارند و 2 تا 3 برابر بیشتر به حمایت از زندگی پیشرفته نیاز دارند. یک دستگاه تنفس از یک فرد غیر باردار آلوده. مطالعه دیگری از مجله پزشکی بریتانیا (BMJ) بر روی بیش از 11000 زن باردار نشان داد که 25٪ از نوزادان متولد شده از مادران مبتلا به Covid در بدو تولد نیاز به پذیرش نوزاد دارند. افزایش پذیرش در افراد باردار بدون Covid.

به عبارت دیگر ، بررسی تعداد مرگ و میر در افراد باردار مبتلا به Covid به هیچ وجه اندازه گیری جدی بودن آن نیست.

با این حال ، اگرچه NHS از نظر بالینی آسیب پذیر است ، و برخی توصیه می کنند که در سه ماهه سوم بارداری خود محافظت کنند ، افراد باردار از آزمایشات اولیه واکسن حذف شدند ، به این معنی که داده های ایمنی و خطر وجود ندارد. دکتر کریستینا آدامز والدورف ، متخصص زنان و زایمان از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن ، گفت که “حذف بیماران باردار از آزمایشات واکسن COVID-19 یک اشتباه بود” ، با اشاره به اینکه افراد باردار “یک گروه مهم هستند که به طور معمول در برابر عفونت آنفلوانزا بسیار آسیب پذیر است. “

به همین ترتیب ، وقتی واکسن ها در ماه دسامبر شروع به کار کردند ، دسترسی افراد باردار در انگلیس محدود شد. چهار ماه انتظار برای چراغ سبز دنبال شد و سرانجام در 15 آوریل پس از بیش از چهار ماه به پایان رسید. در این مدت ، داده های دنیای واقعی از افراد بارداری که واکسن را در ایالات متحده دریافت می کنند ، جمع آوری شده است ، جایی که آنها مجاز به تصمیم گیری خود هستند. این داده ها به ما می گویند که پس از دریافت 90 هزار فرد باردار ، واکسن Pfizer-BioNTech و Moderna (واکسن AstraZeneca هنوز در آنجا تجویز نشده است) هیچ نگرانی در زمینه ایمنی ایجاد نشده است.

CDC ، SMFM و کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا (ACOG) اکنون همه با هم توافق دارند. واکسن نباید از افراد باردار گرفته شود. با شرط انتظار در صورت امکان تا بعد از علامت 12 هفته و تشویق در صورت تمایل برای افزایش منافع و خطرات با پزشک خود ، افراد باردار در انگلیس اکنون می توانند واکسینه شوند. و من جلوی آن صف خواهم بود.

من می دانم که برخی از مردم فکر می کنند که من از ذهنم دور نیستم ، اما من نظر دانشمندان و دانشگاهیان را با دهه ها دانش و تجربه و موسساتی مانند CDC ، ACOG و SMFM نسبت به افرادی که هیچ کدام از آنها این تخصص همه ما دیده ایم که چگونه اطلاعات غلط و اطلاعات غلط مانند آتش سوزی گسترده می شود و ادعاهای بی اساس بسیار زیاد بوده است. به عنوان مثال ، ادعا می شد که ناباروری با ویروس در ارتباط است ، بدون شک بسیاری از افراد را ترساند – این از آن زمان توسط ACOG رد شده است.

ما همچنین دیده ایم که چگونه می توان اطلاعات را کاملاً از متن خارج کرد. فقط به هیستری در اطراف واکسن AstraZeneca و پیوندهای آن با لخته های خون نگاه کنید. چند روز پیش بود که صحبتهای وحشت زده با مقایسه های کاملاً اساسی در زمینه سازی چنین خطرات شروع به غلبه بر می کردند. همانطور که مشخص شد ، این خطر حدود 4 در 1 میلیون نفر است. در همین حال ، خطر لخته شدن خون در استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی – کاری که اکثر زنان در زندگی من انجام داده اند یا هنوز هم انجام نمی دهند – تقریبا 1200 در 1 میلیون است.

تصمیم من را به پروفسور بیت کامپمن ، متخصص عفونت و ایمنی کودکان و مدیر شبکه IMPRINT در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن ارائه داد ، او به من اطمینان می دهد که “مزایای واکسن ها کاملاً واضح است ، و هیچ تأییدی برای من نخواهد داشت. در صورت بارداری و در سه ماهه دوم یا سوم در واکسن mRNA خودم. من آنها را به دوستان و همکارانم نیز توصیه کرده ام. “

14 مادر آنچه را که کسی هنگام بارداری به آنها می گفت در میان می گذارند

“من به عنوان یک دانشمند و یک دکتر ، مدت ها با واکسن های بارداری کار کرده ام و می دانم که هر زنی درخواست واکسیناسیون را در آن زمان بسیار خاص می کند ، به این فکر زیادی می کند. هر شخصی نه فقط به سلامتی خود بلکه به سلامتی کودک خود نیز فکر خواهد کرد. “

“در طول سال گذشته ، ما اطلاعات زیادی را از ثبت رسمی بارداری جمع آوری کرده ایم که تأیید می کند COVID می تواند تأثیر جدی بر زنان باردار داشته باشد ، به خصوص در مراحل آخر بارداری ، و به خصوص اگر عوامل خطر اضافی وجود داشته باشد. یک پایگاه داده ایمنی گسترده در افراد غیر باردار وجود دارد و اگرچه هنوز هیچ آزمایش خاصی در بارداری با استفاده از واکسن COVID-19 به اتمام نرسیده است ، ما اطلاعات ایمنی هزاران زنی را داریم که واکسن های مبتنی بر mRNA را دریافت کرده اند. “

اگر کووید می گرفتم و در نتیجه اتفاقی برای کودکم می افتاد ، هرگز خودم را نمی بخشم. من خطر واکسن را با خطری که کووید ایجاد می کند مقایسه کردم و انتخاب برای من ساده است.

هر س vaccال واکسن کووید که دارید ، توسط پزشک پاسخ داده می شود (از جمله “آیا زنان باردار باید به آن مبتلا شوند” و “آیا عوارض جانبی بد به این معنی است که قبلاً ویروس کرونا داشته اید؟”)

هنگام تصمیم گیری ، من واقعاً از این صفحه توضیح دهنده CDC قدردانی کردم که گزینه ها را بدون تعصب بیان می کند. Pregnant then Screwed یکی دیگر از منابع ارزشمند بود.

من همچنین مردم را تشویق می کنم که دیگران را درباره تصمیم خود قضاوت نکنند. من کاملاً به کسانی که منتظر می مانند تا بعد از تولد نوزادشان منتظر بمانند احترام می گذارم ، همانطور که امیدوارم آنها ببینند که تصمیم من از طریق جمع آوری اطلاعات قابل اعتماد و عمل از روی عشق گرفته است ، نه ترس و غفلت.

در حال حاضر ، من مشتاقانه منتظر تماس گرفتن از پزشک عمومی و شروع وظیفه خود برای محافظت از دختر کوچکم قبل از ورود او به اینجا هستم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>