نازنین زاغاری-راتکلیف: هر آنچه باید بدانید

[ad_1]

نازنین زاغاری-راتکلیف به اتهام تبلیغات ، با تمدید مجازات پنج ساله ای که قبلاً گذرانده است ، به یک سال زندان در ایران محکوم شده است.

این زن انگلیسی-ایرانی در سال 2016 پس از تعطیلات برای دیدن پدر و مادرش به همراه دختر نوزادش در تهران ، پایتخت ایران ، جایی که مقامات وی را به توطئه علیه دولت متهم کردند ، دستگیر شد. زاغاری-راتکلیف همیشه برائت خود را حفظ کرده است.

پس چرا Zaghari-Ratcliffe در زندان است و دولت انگلیس برای کمک به چه کاری انجام می دهد؟ در مورد هر آنچه باید بدانید ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه می توان یک فعال بهتر بود – از آموزش خود تا درک اتحاد

نازنین زاغاری-راتکلیف کیست؟

نازنین زاغاری-راتکلیف کارمند خیریه انگلیسی-ایرانی و کارمند سابق بی بی سی است که در 3 آوریل 2016 در فرودگاه امام خمینی (ره) اسرائیل دستگیر شد.

مدیر سابق پروژه با بنیاد تامسون رویترز و مادر یک نفر به توطئه علیه دولت ایران متهم شد و به پنج سال زندان محکوم شد. از آن زمان او بی گناهی خود را حفظ کرد و اظهار داشت که برای تعطیلات در ایران به دیدار اعضای خانواده رفته است. زاغاری-راتکلیف می گوید او دخترش گابریلا را که اکنون شش ساله است به ایران برده بود تا سال جدید این کشور را جشن بگیرد و پدر و مادرش را ببیند. دخترش از سال 2019 با پدرش در انگلستان بازگشت.

چرا او در زندان است؟

زاغاری-راتکلیف قبل از عزیمت از ایران دستگیر شد زیرا وی به تلاش برای “سرنگونی رژیم” متهم شده بود ، هرچند هیچ اتهام رسمی علنی نشده است. خانواده وی گفته اند که مقامات سعی کردند او را وادار کنند تا در دوربین اعتراف کند که او جاسوس را آموزش داده و استخدام کرده است – چیزی که او همیشه انکار کرده است.

همسر وی ، ریچارد راتکلیف اظهار داشت که وی فکر می کند همسرش به دلیل “بدهی” انگلیس به دلیل عدم تحویل تانک به ایران در سال 1979 ، “اهرم فشار” در زندان است.

سان گزارش داد که ایران در دهه 1970 برای 1500 تانک 400 میلیون پوند به دولت انگلیس پرداخت کرده است اما آنها هرگز تحویل داده نشده اند و زاغری-راتکلیف قبلاً گفته بود که مقامات ایرانی به او گفته اند که آزادی وی به دلیل بازپرداخت پول نقدی است.

رژیم آب و هوایی می تواند به شما کمک کند هر سال یک تن CO2 صرفه جویی کنید – آنچه در اینجا باید بدانید این است

اتهامات جدید علیه او چیست؟

سال گذشته ، زاغاری-راتکلیف به دلیل ویروس کرونا از زندان منتقل شد و در خانه پدر و مادرش در تهران در حبس خانگی به سر برد. سپس برچسب مچ پا وی در ماه مارس برداشته شد. وی اکنون به اتهام تبلیغ علیه نظام در ایران به یک سال زندان و همچنین یک سال ممنوعیت سفر محکوم شده است. وكیل وی گفته است كه وی متهم به شركت در تظاهراتی در لندن از 12 سال پیش و صحبت با سرویس بی بی سی فارسی شده است.

شوهر وی به بی بی سی گفت: “تهدید وجود دارد و تهدید بزرگتر از آن است که ما از آن وحشت داشتیم.” “فکر می کنم بدترین پرونده کمی نزدیک شد.” وی افزود که قصد دارد از این حکم تجدید نظر کند.

راتکلیف همچنین گفت که اتهامات جدید “به وضوح یک تاکتیک مذاکره” در مورد بحث های هسته ای ایران است.

چگونه دولت انگلیس از او حمایت کرده است؟

پس از آخرین مجازات زاغاری-راتکلیف ، بوریس جانسون گفت: “من فکر نمی کنم درست باشد که نازنین باید به هر زمان بیشتری در زندان محکوم شود. من فکر می کنم اشتباه است که او در وهله اول وجود دارد ، و ما بسیار سخت تلاش خواهیم کرد تا از ایران آزاد شود ، توانایی او برای بازگشت به خانواده اش در انگلیس ، همانطور که برای همه پرونده های دو ملیت در ایران کار می کنیم .

“دولت متوقف نخواهد شد ، ما تلاش خود را دو برابر خواهیم کرد و همچنین با دوستان آمریکایی خود در این زمینه کار می کنیم.”

جانسون اندکی پس از نخست وزیری در سال 2019 خواستار “آزادی فوری” زاغاری-راتکلیف شد – پس از آنکه وقتی که وزیر امور خارجه در سال 2017 بود وقتی از وی خواست که او در حال گذراندن تعطیلات برای روزنامه نگاری در ایران است ، عذرخواهی کند. بعداً این موضوع روشن شد.

در سال 2019 ، دومنیک راعب ، وزیر امور خارجه گفت که دولت تلاش های خود را برای آزادی وی “دو برابر” می کند.

پس از آنکه مقامات به زاغاری-راتکلیف گفتند که وی در سپتامبر سال گذشته به اتهامات تبلیغاتی دیگری محاکمه خواهد شد ، شوهر وی گفت که وی به دولت هشدار داده است که ، مگر اینکه موضع سختگیرانه تری اتخاذ کند ، ممکن است وی تا سال 2023 آزاد نشود.

هند به دلیل Covid-19 در بحران انسانی قرار دارد ، در اینجا چگونگی کمک به شما ارائه شده است

چه اتفاقی برای او افتاده است در حالی که او در زندان بوده است؟

در آگوست 2018 ، زاغاری-راتکلیف به مدت سه روز از زندان آزاد شد که در آن او می توانست با دخترش وقت بگذراند. با این حال ، به او گفته شد كه این قابل تمدید نیست و او مجبور شد كه به زندان بازگردد ، كه این كار را داوطلبانه انجام داد تا نگهبانان جلوی دخترش او را نكشند.

در اواخر همان ماه ، وی پس از حمله اضطرابی که باعث از بین رفتن وی شد ، در بیمارستان بستری شد. در دسامبر سال 2018 ، گزارش شد که وی پس از مشاهده توده هایی در پستان خود از مراجعه به دکتر خودداری شد. این امر باعث شد که وی در ژانویه 2019 به اعتصاب غذا 3 روزه بپردازد. بعداً همان سال ، در ژوئن 2019 ، او اعتصاب غذا کرد و خواستار آزادی خود شد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>