نامه سرگشته اما بارنت درباره آندومتریوز

[ad_1]

این نامه ای سرگشاده به هرکسی که آندومتریوز دارد یا کسی که فکر می کند ممکن است باشد.

اول از همه: من شما را می بینم. من شما را می شناسم و شما آن را جبران نمی کنید. این وحشتناک ، تنها و فوق العاده ناعادلانه است. من می دانم که شما نمی خواهید دوباره درد داشته باشید یا از این طریق محدود شوید. من می دانم که شما از شکایت خسته شده اید و فقط می خواهید در بدن خود احساس سبکی کنید. اما من همچنین می دانم که شما در حال کنترل این بیماری هستید در حالی که تمام تلاش خود را می کنید تا یک شریک ، دوست ، دختر ، والدین یا خواهر و برادر عالی باشید. و احتمالاً سعی در پایین نگه داشتن شغلی نیز دارد.

چرا الان دارم می نویسم؟

هفته آینده ماه آگاهی از آندومتریوز است. که برای مبتلایان به این بیماری فلج کننده کمی شبیه یک شوخی بیمارگونه است زیرا هر ماه ماه آگاهی از اندو است. در واقع هر دقیقه بستگی به وضعیت شما در آن روز دارد. اما این یک ورزش افزایش آگاهی بسیار مهم است زیرا بسیاری از افراد هنوز علائم را نمی دانند و سالها و سال تشخیص داده نمی شوند.

آندومتریوز یک دزد است. این شما را از خود دور می کند و می تواند رنگ را حتی از درخشان ترین روز بدزدد. کسانی که دردناک هستند می دانند که کاملاً از آنچه من در مورد آن هستم آگاهی دارند.

برای کسانی که فقط کورکورانه به این دنیا نوک می زنند – یا سعی می کنند از فردی که در این گرداب شلخته گیر کرده است پشتیبانی کنند – استقبال می کنند. شما به هوش خود در مورد خود و برخی حمایت های مناسب – جسمی و عاطفی نیاز خواهید داشت. این بیماری نیست که با آن بازی شود. در حقیقت پزشکان می گویند این یکی از دردناک ترین شرایط موجود است – اجساد بی روح.

فقط برای عقب انداختن یک دقیقه. بیایید اصول را بپوشانیم – همانطور که من کاملاً آگاه هستم وقتی بالاخره در سن 31 سالگی تشخیص داده شدم – دو دهه کامل پس از شروع دوره قاعدگی – حتی نمی توانستم آندومتریوز را هجی کنم – چه رسد به اینکه آن را تعریف کنم.

تعریف رسمی این است: آندومتریوز نامی است که در آن سلولهای مشابه سلولهای داخلی رحم (رحم) در جای دیگری از بدن یافت می شوند.

همانطور که گزارش جدید خواستار “بهبود فوری” مراقبت از آندومتریوز است ، یک پزشک به سوالات ما در مورد وضعیت ناتوان کننده پاسخ می دهد

این سلول ها هر ماه به همان روشی که در رحم هستند واکنش نشان می دهند ، تجمع یافته و سپس تجزیه و خونریزی می کنند. برخلاف سلولهای موجود در رحم که به صورت پریود از بدن خارج می شوند ، این خون راهی برای فرار ندارد.

چگونگی بروز آن می تواند زن به زن متفاوت باشد اما مشخصه آن برای بسیاری از افراد درد دردناک و استخوان زنی است. همچنین معمولاً با مشکلات باروری ، مشکلات روده و مثانه مرتبط است. (برای مشاهده لیست کامل علائم ، به وب سایت خیریه عالی اندومتریوز انگلستان مراجعه کنید)

تنها روش تشخیص رسمی انجام روش سوراخ کلید است – که به بیهوشی نیاز دارد – به نام لاپاراسکوپی. این تنها راه برای اطمینان از آندومتریوز است. من می خواهم این مسئله را تحت فشار قرار دهم زیرا من با بسیاری از زنانی که مشکوک به داشتن آن هستند ملاقات می کنم و با آنها صحبت می کنم – اما شما فقط از طریق این روش فقط به طور قطعی اطلاع دارید – که به عنوان یک عمل تشخیصی – به جراح اجازه می دهد تا برخی از آنها را حذف کند از بافت اسکار در حالی که باز شده اید).

اعتقاد بر این است که از هر 10 زن یک نفر از اندومتریوز زنده مانده است – من کلمه زنده ماندن را عمداً استفاده می کنم. با این حال هنوز به طور متوسط ​​هفت سال طول می کشد تا تشخیص داده شود. هیچ درمانی وجود ندارد. همچنین پزشکان یا دانشمندان چگونگی بروز آن را نمی فهمند. این س theال را به وجود می آورد – آیا ارزش این را دارد که بدانید که اگر از شر آن خلاص نشوید این چیز وحشتناک را دارید؟ می توانید مواردی را نصب کنید که بهتر است مسکن ها را نشناخته و بلعید.

اما این اشتباه است. در بسیاری از سطوح. دانش قدرت است. و بله مواردی مانند Mirena Coil و داروهای مسکن و درمانی خاص می توانند کمک کنند. به علاوه بسته های گرمایی ، بسته های یخ ، شش بسته آبجو – هر آنچه که شما را از بین می برد.

این به این دلیل است که تنها چیزی که تقریباً دردناک تر است داشتن آندومتریوز است – این نیست که بدانید به آن مبتلا هستید. احساس می کنید ذهن خود را از دست می دهید. احساس می کردم این درد را تصور می کنم که می دانستم اشتباه است و متناسب با پریود منظم نیست. احساس می کردم در کنار دوست دخترانم که با کمی ناراحتی پریود می شوند اما هنوز می توانند کار کنند ضعیف هستم. نمیتونستم به عنوان مثال ، گاهی اوقات من نمی توانستم در مدرسه ورزش کنم – 10 روز از ماه دویدن یک مسئله مهم بود و همچنان ادامه دارد. من خوش شانس بوده ام که همیشه توانسته ام از طریق درد قفل فک کار کنم زیرا این کار من در رادیو عمدتا بی تحرک است. اما من گاهی اوقات وقتی در استودیوی تلویزیون مشغول فیلمبرداری هستم ، به راحتی نمی توانم بایستم و همیشه باید نزدیک یک حلقه بازی باشم.

و هنوز و هنوز – بدون تشخیص. به مدت 20 سال

برای سالها ، پزشکان به من گفتند که فقط دراماتیک هستم. سرانجام جدی گرفته شدم تا اینکه آندومتریوز تقریباً مرا کشت

من بارها و بارها به پزشکان مراجعه کردم. و به من گفتند بدشانس هستم. هیچ کس به دلیل سوice نیت این حرف را نزده – همانطور که من با زحمت نسخه مسکن دیگری را به داروخانه بردم. اما ، همانطور که من در کتاب خود ، دوره ، https://www.amazon.co.uk/Period-Emma-Barnett/dp/0008308071 به طور گسترده نوشتم ، فقط وقتی اتفاق افتاد که سعی کردم برای یک کودک تلاش کنم – فایده ای نداشت – سرانجام یک دوست ، که اتفاقاً یک متخصص زنان و زایمان است ، به نقاطی که دیگران نگذاشته اند پیوست.

اخیراً نیز به من آدنومیوز (بیماری که در آن پوشش داخلی رحم (آندومتر)) از دیواره عضلانی رحم (میومتر) شکسته شده است ، تشخیص داده شده ام.

پریودهایم حتی بیشتر دردناک می شود. و حتی مقابله با آن کمتر شناخته شده یا پیشنهاد شده است. همانطور که دکتر من با شکوه و ناخوشایند گفت: “این فیل در رحم است.” فراموش کردم بخندم

اوایل این هفته من به دختری از دوستانم زنگ زدم که با عادت ماهیانه ای که با او تماس گرفته بود 999 خیلی درد داشت. او در حال تلاش برای رفتن خصوصی است – کاری که او نمی خواست یا فکر می کرد مجبور به انجام آن باشد.

من او را آرام کردم و با گزینه هایی صحبت کردیم – که گزینه های کمی وجود دارد اما گزینه هایی وجود دارد.

تشخیص و برنامه مراقبت از آندومتریوز در زمان های طبیعی دشوار است.

در طول کوید؟ یک وضعیت بد بسیار بدتر شده است. همانطور که برای بسیاری از شرایط وجود دارد اما زنان مبتلا به اندو قبلاً در تلاش بودند که دیده یا شناخته شوند.

بنابراین من این را می گویم. صبر کن. تا جایی که می توانید با هر پزشکی که می توانید صحبت کنید برای خود وکالت کنید. و پزشکان؟ لطفاً ما را بشنوید و سریع و خوشحال به متخصصان مربوطه مراجعه کنید.

‘آندومتریوز آرزوهای من برای داشتن یک خانواده بزرگ را از بین برد’: یک مبتلا داستان صریح زندگی خود را با زندگی در یک بیماری ناتوان کننده به اشتراک می گذارد

برای توصیف درد و رنج کلمات را پیدا کنید – وب سایت هایی وجود دارند که نحوه بیان علائم و احساس درد را توصیه می کنند. کار استلا بولو در این مورد فوق العاده است. و به خود اعتماد کنید. زیرا می دانید که آیا چیزی در بدن شما درست نیست یا خیر. من به شما اعتماد دارم. میبینمت. و همینطور میلیونها نفر دیگر که فقط سعی می کنند عملکرد خود را بدل کنند.

اما بارنت ساعت زن رادیو 4 BBC و Newsnight شب BBC Two را ارائه می دهد. بر توییتر/ اینستاگرام اوemmabarnett است. کتاب او نامیده می شود این در مورد زمان خونین است. عادت زنانه.

دو هفته آینده به GLAMOR برگردید تا قسمت بعدی او را بخوانید.

به تعصب بزرگ جنسیتی درد زنان خوش آمدید: از نظر علمی ، درد دوره ای به اندازه حمله قلبی دردناک است ، بنابراین چرا پزشکان آنها را رد می کنند؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>