نحوه جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی در پوست سر شما

[ad_1]

پس از آنکه اساساً هر روز در ماه مه باران می گذشت ، سرانجام هوای انگلیس با روزهای آفتاب ، آسمان بدون ابر و دمای بیش از 20 درجه برای ما رقم خورد. و بعد از یک زمستان که در یک قفل به سر برد ، واقعاً معادل یک تعطیلات دور افتاده استوایی احساس شد.

اما در حالی که ما در زدن SPF به صورت و بدن مهارت کافی داریم ، یکی از ناحیه هایی که می خواهیم از آن غافل شویم پوست سر ما است. و اگر در این هفته بالای سر شما کمی احساس درد می کند یا متوجه پوست انداختن پوست از روی خط مو یا جدا شدن آن شده اید ، پس می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنیم.

آنابل کینگزلی ، متخصص مغز و اعصاب در فیلیپ کینگزلی می گوید: “در حالی که فکر می کنم مردم نسبت به سلامت پوست سر آگاهی بیشتری پیدا می کنند ، اما در مورد محافظت در برابر آفتاب هنوز هم از پوست سر ما غافل می شوند.” “پوست سر ما پوست است و می تواند مانند پوست صورت ، بازوها و پاها توسط آفتاب آسیب ببیند. کوتاه مدت ، این می تواند مشکلاتی مانند قرمزی ، درد و لایه برداری بعدی ایجاد کند – اما قرار گرفتن در معرض آفتاب و تکرار آفتاب سوختگی می تواند منجر به سرطان پوست در ناحیه پوست سر ما شود. “

در اینجا دقیقاً نحوه جلوگیری از آفتاب سوختگی وجود دارد – از جمله فرمول کاربردی ضد آفتاب که باید در مورد آن بدانید

چگونه می توانم از پوست سرم در برابر آفتاب محافظت کنم؟

بارزترین روش برای محافظت از پوست سر در برابر اشعه ماورا بنفش ، استفاده از کلاه یا روکش مشابه آن است ، ترجیحاً کلاه آفتابی با لبه های گسترده ، که گوش و پشت گردن شما را نیز می پوشاند.

اما اگر کلاهی برای دستی ندارید ، یا اینکه به سادگی کلاه کلاه نیستید ، چه می کنید؟

آنابل می گوید: “در طول تابستان ، موهای ما سه عنصر اصلی را دارند که می توانند با آن مقابله کنند: خورشید ، دریا و آب کلر.” “به تنهایی ، هر یک از اینها می تواند آسیب رسان باشد ، اما وقتی آنها را ترکیب می کنید ، که معمولاً چنین است ، موها می توانند به طور خارق العاده ای خشک ، شکننده ، کسل کننده و با انتهای شکاف پر شوند.

“یک محصول که از مو در برابر همه این عناصر محافظت می کند ، کرم Swimcap فیلیپ کینگزلی است. در اصل برای تیم شنای همگام المپیک آمریکا ساخته شده و از مو در برابر اشعه ماورا بنفش ، آسیب نمک و آب استخر محافظت می کند ، و در عین حال مو درمان هیدراتاسیون. “

در غیر این صورت ، از لایه ضخیمی از کرم ضد آفتاب مقاوم در برابر آب در سرتاسر خط مو ، جدا شدن و مناطقی که مو نازک است استفاده کنید. اگر نمی خواهید کرم غلیظ را روی سر خود بمالید ، از مه SPF یا مه موی ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر این هفته مدت زیادی را در آفتاب سپری کرده اید ، این بهترین نکات تخصصی و هک های خانگی برای درمان آفتاب سوختگی است.

موهای ما چطور؟

Anabel اضافه می کند: “محافظت از مو در برابر اشعه ماورا بنفش نیز مهم است ، زیرا موهای شما می تواند درست مثل پوست شما بسوزد – فقط این را احساس نمی کنید”. “اشعه ماورا بنفش به روش مشابه سفید کننده روی مو عمل می کند ؛ پروتئین آن را تخریب می کند
ساختار ، رشته ها را ضعیف تر و آسیب پذیر تر در برابر شکستگی و آسیب بیشتر می کند. برای جلوگیری از این امر ، از کرم ضد آب حاوی فیلترهای UV استفاده کنید. “

ممکن است فکر کنید: “صبر کنید ، آیا موهای ما از پوست سر خود در برابر آفتاب محافظت نمی کند؟” – و در حالی که موهای ما میکند برخی از محافظت در برابر اشعه ماورا some بنفش را به ویژه در صورت ضخیم بودن ، در معرض قرار گرفتن پوست قسمت های پوست سر (مانند فراق یا سایر نواحی که ممکن است موهای نازک تری داشته باشند) ایجاد کنید ، باعث می شود پوست سر ما در معرض آفتاب آسیب پذیر باشد.

بهترین لوسیون های پس از آفتاب برای خنک سازی و آبرسانی پوست آفتاب سوختگی که به کمی کمک نیاز دارد

چگونه می توانم پوست سر آفتاب سوخته را درمان کنم؟

در مرحله اول ، اطمینان حاصل کنید که پس از یک روز در معرض نور خورشید ، هیدراتاسیون را بازیابی کنید. اگر درد دارید ، یک ضد التهاب بدون نسخه مانند ایبوپروفن باید به شما کمک کند و همچنین مرطوب کننده منظم با لوسیون های آبرسان بعد از آفتاب است.

در مورد موهای آسیب دیده از آفتاب ، Anabel توصیه می کند که یک روش تهویه مطبوع قبل از شامپو وجود داشته باشد که با موهای خشک ، غیر الاستیک و بیش از حد متخلخل مانند الاستیک کننده فیلیپ کینگزلی و مفید نگه داشتن یک اسپری ضدعفونی کننده روبرو شود ، زیرا مسواک زدن گره ها یا گره ها باعث شکستگی بیشتر می شود .

در اینجا بهترین اسپری های UV برای خرید مو برای محافظت از پوست سر و رشته های شما وجود دارد …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>