نمره اعتبار چیست و چگونه می توانم یک امتیاز کسب کنم؟

[ad_1]

من بعنوان فردی در اواخر 20 سالگی فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است که اعتراف کنم اکنون یک فرد بالغ مناسبی هستم (این به معنای آن است). اما یک چیز که هنوز هم نمی توانم سرم را ببندم ، امتیازات اعتباری است.

با رویاهایی (بسیار دور) از مالکیت یک روز ، فکر کردم زمان آن فرا رسیده است – اما از کجا شروع کنم؟ و اینکه آیا کارت اعتباری ندارم چگونه می توانم نمره اعتباری خود را ایجاد کنم؟

برای پی بردن به همه این موارد ، من با جان المور ، مدیر وب سایت مقایسه مالی NerdWallet UK در مورد همه امتیازات اعتبار صحبت کردم.

بنابراین ، اگر شما هم مثل من بی خبر هستید ، ادامه مطلب را بخوانید تا از همه چیزهایی که باید بدانید مطلع شوید.

6 قانون ساده برای مدیریت امور مالی خود پس از قفل کردن که همه می توانند به آن پایبند باشند

نمره اعتباری چیست؟

المور می گوید: “نمره اعتبار یک عدد سه رقمی است که نشان می دهد فرد در هنگام وام گرفتن و بازپرداخت پول چقدر قابل اعتماد است.”

این بدان معناست که وقتی شخصی به دنبال وام گرفتن است ، معمولاً از او خواسته می شود امتیاز اعتبار خود را در برنامه خود ارائه دهد.

المور ادامه می دهد: “بانک ها ، وام دهندگان و کارگزاران سپس از امتیاز برای تعیین میزان تمایل به وام دادن و میزان سود برای بازپرداخت استفاده می کنند.”

نمرات اعتبار چگونه کار می کنند؟

برای امتیازات اعتباری ، هرچه عدد بالاتر باشد ، بهتر است. با این حال ، المور می گوید بسته به آژانس اعتباری که شخص برای اندازه گیری آن استفاده می کند ، متفاوت است.

“هر آژانس اعتباری روش کمی متفاوتی برای محاسبه نمره اعتبار دارد – آنها این روش ها را در وب سایت های خود ترسیم می کنند. با این اوصاف ، سه شاخص اصلی وجود دارد که معمولاً در این محاسبات گنجانده می شوند. ”المور توضیح می دهد.

“سابقه پرداخت یک فرد شاخص اصلی است ، زیرا به وام دهندگان کمک می کند تا هنگام رعایت مهلت پرداخت ، میزان اطمینان خود را تعیین کنند. سابقه ثابت شده برای همراهی با پرداخت های منظم به افزایش نمره فرد کمک می کند.

“بدهی جاری نیز یک عامل کمک کننده است. هرچه شخص در حال حاضر بدهکار باشد ، نمره اعتبار پایین تر خواهد بود.

“تاریخچه اعتبار (به عنوان مثال چگونه شخصی اعتبار خود را در گذشته مدیریت کرده است) نیز در امتیاز اعتبار کسی تأثیر دارد. این بدان معنی است که بار بدهی فرد ، تعداد خطوط اعتباری و به موقع بازپرداخت اعتبار در نظر گرفته خواهد شد. کسانی که با مسئولیت پذیری اعتبار خود را طی سالهای گذشته مدیریت کرده اند ، احتمالاً نمره اعتباری بالاتری خواهند داشت. “

چرا داشتن یک “ذهنیت بدون عنوان” شما را از نظر اقتصادی عقب نگه می دارد

چگونه نمره اعتباری خود را ایجاد می کنید؟

کارت اعتباری یا کارت سازنده اعتبار یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد امتیاز اعتباری شما است.

“این کارت ها با محدودیت های اعتباری پایین تر و قابل کنترل تر هستند. معمولاً از 200 تا 1000 پوند متغیر است ، بنابراین خطر کمی برای فرد بیش از توان خود وجود دارد. علاوه بر این ، نرخ بهره نسبت به سایر کارتهای اعتباری بسیار بالاتر است و در نتیجه کاربران را تشویق می کند که مراقب هزینه های خود باشند. “

این کارتهای اعتباری کار با بازپرداختهای منظم را برای کاربران آسان تر می کند که می تواند به اثبات مسئولیت بدهی کاربر کمک کند.

المور می افزاید: “یک نکته ساده دیگر شامل محدود کردن تعداد برنامه های اعتباری شخص است.” “این بدان دلیل است که هر برنامه توسط آژانس های اعتباری ثبت می شود. بنابراین ، درخواست مكرر در یك مدت كوتاه نمره اعتباری هیچ کس را نخواهد داشت. ”

چرا به نمره اعتباری نیاز دارید؟

المور می گوید ، وقتی با مسئولیت پذیری مدیریت شود ، بدهی می تواند “ابزاری مفید” برای کمک به مردم در دستیابی به اهداف مالی خود باشد – خواه به دنبال خرید خانه اول یا اولین اتومبیل خود باشید (برای ما خوب به نظر می رسد).

“این بدان دلیل است که امتیازات اعتباری به وام دهندگان اجازه می دهد پیش بینی کنند که احتمال بازپرداخت بدهی شما چقدر است. بنابراین ، افرادی که امتیازات اعتباری بالاتری دارند ، مورد استقبال بیشتری از سوی وام دهندگان قرار می گیرند. از مزایای این کار می توان به توانایی وام گرفتن مبالغ بیشتر و در برخی موارد با بهره های کمتر از بازپرداخت بدهی اشاره کرد. نمرات اعتباری قوی حتی ممکن است منجر به تأیید آسان خانه های اجاره ای یا آپارتمان شود. “

“بدون نمره اعتبار ، پیش بینی الگوهای بازپرداخت یک شخص دشوار است. بنابراین ، حتی اگر آنها در زندگی خود هرگز بدهکار نبوده باشند – که مطمئناً می تواند به عنوان یک نکته مثبت تلقی شود – وام دهنده در مورد مسئولیت بازپرداخت خود هیچ مرجعی نخواهد داشت. و این می تواند موفقیت برنامه استقراض آنها را محدود کند.

اگر می خواهید خانه ای بخرید آیا به نمره اعتباری نیاز دارید؟

تحقیقات اخیر از شاخص خریداران اولین بار در بانک Aldermore نشان داد که یک سوم از افراد (35٪) که قصد خرید خانه اول خود را دارند ، یک بار برای رهن در سال 2020 رد شده اند ، در حالی که 10٪ با بیش از یک رد مواجه شده اند – بنابراین نمره اعتباری بالاتر به شانس خود در تأمین رهن کمک کنید.

“در این مورد ، نوسانات اقتصادی ناشی از COVID-19 و رکود بعدی باعث تشدید بازارهای اعتباری شده است ، وام گرفتن وام برای افرادی که امتیازات اعتباری پایین یا وجود ندارند دشوار است. با این حال ، متقاضیانی که نمره اعتباری بالاتری دارند ، به احتمال زیاد یک برنامه موفقیت آمیز دارند. ”المور می گوید.

“امتیازات اعتباری اساساً بینندگان را در مورد نحوه مدیریت پول افراد به وام دهندگان ارائه می دهد. بنابراین ، اگر قرار است وام دهنده ای به فرد اجازه دهد تا مبلغ هنگفتی را برای پرداخت خانه بپردازد ، به آنها اطمینان می دهد که بازپرداخت می شود. به این ترتیب ، متقاضیانی که امتیاز بالایی دارند ، بیشتر مورد تأیید وام دهنده قرار می گیرند. “

5 درس مالی ضروری که ما از TikTok آموخته ایم و شما * باید * بدانید

اگر کارت اعتباری نمی خواهید ، آیا روش های دیگری برای ایجاد نمره اعتباری خود وجود دارد؟

برای کسانی که در داشتن کارت اعتباری مردد هستند ، جای تعجب است که ثبت نام برای رأی دادن می تواند اولین قدم آسان برای ایجاد اولین امتیاز اعتباری شما باشد.

المور توضیح می دهد: “این به آژانس های اعتباری و وام دهندگان اجازه می دهد هویت شما را تأیید کنند.” “همگام بودن با پرداخت قبض های عادی و بدهی های مستقیم ، مانند آب و برق یا قبض های تلفن همراه ، همچنین به تقویت امتیازات اعتباری کمک می کند – این به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که یک فرد در هنگام بازپرداخت قابل اعتماد است. ساده ترین راه برای انجام این کار تنظیم بدهی مستقیم با تامین کنندگان است. به این ترتیب ، بزرگسالان می توانند بدون تلاش دیگر ، هزینه های پرداختی را پرداخت کنند.

“برای کسانی که اخیراً با یک شریک زندگی مشترک جدا شده اند ، اطمینان از اینکه دیگر امور مالی به هم مرتبط نیستند مهم است. زن و شوهرهایی که از نظر مالی مشترک اشتغال دارند ، بهتر یا بدتر می توانند بر امتیازات اعتباری یکدیگر تأثیر بگذارند. بنابراین مهم است که حساب های مشترک را ببندید و بدهی های مشترک را در اسرع وقت تسویه کنید. “

المور می گوید که همین مورد در مورد خانه های قبلی نیز صدق می کند و در صورت امکان ، بهتر است امور مالی را جدا نگه دارید تا عوامل بیرونی در نمرات اعتبار تأثیر نگذارد.

بدهی چه تاثیری روی امتیاز اعتبار شما دارد؟

تا زمانی که پول قرض نگیرید ، قادر به بازپرداخت آن نیستید ، بدهی نباید تأثیر زیادی روی نمره اعتبار شما بگذارد. بازپرداخت منظم بدهی می تواند به تقویت آن کمک کند.

با این وجود وام های فراتر از توان شخصی می تواند امتیازات اعتباری را کاهش دهد. عدم پرداخت منظم بازپرداخت ها مطمئناً تاریخ اعتبار یک فرد را لکه دار می کند – این حتی می تواند نمره اعتباری را تا شش سال کاهش دهد. “

“اگر کسی توانایی بازپرداخت بدهی را نداشته باشد ، وام دهندگان مجاز هستند که با گرفتن حکم دادگاه شهرستان پول بدهی خود را دنبال کنند یا حتی برای ورشکستگی بدهکار اقدام کنند. گرچه این یک بدترین سناریو است ، اما فقط اهمیت معقول بودن با میزان بدهی یک شخص را برجسته می کند. “

برای کسانی که خود را در رسیدگی به بدهی ها دیده اند ، موسسات خیریه ای وجود دارند که می توانند به آنها کمک کنند. StepChange یا Citizens Advice می تواند به افرادی که احساس می کنند بدهی آنها غیرقابل حل است ، کمک کند و به افراد در تدوین استراتژی بازپرداخت کمک می کند.

برای مشاوره مالی ، به گروه GLAMOR Money Matters در فیس بوک ما بپیوندید facebook.com/groups/glamourmoneymatters.

ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ از طریق [email protected] با ما در تماس باشید تا دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید تا به مشاوره متخصص و متناسب با امور مالی ما دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند.

“درآمد منفعل” راز پول ساز ثروتمندان است و شما می توانید در حالی که می خوابید انجام دهید. در اینجا چگونگی …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>