نوزدهم چیست؟ تعطیلات آمریکایی توضیح داده شده است

[ad_1]

ممکن است این هفته شنیده باشید که رئیس جمهور جو بایدن قانون ژوئنته روز استقلال ملی را امضا کرد ، سندی که تاریخ ویژه را به عنوان تعطیلات رسمی در ایالات متحده به رسمیت می شناسد. اما تعداد کمی از مردم در این طرف برکه با روز مهم و آنچه که آن را مشخص می کند آشنا هستند.


نوزدهم چیست؟

در 19 ژوئن 1865 ، به آمریکاییان آفریقایی تبار در گالوستون ، تگزاس گفته شد که آنها آزاد هستند. این چند ماه پس از آن بود که ایالت های شمالی ایالات متحده در جنگ داخلی بر سر برده داری و بیش از دو سال از اعلامیه رئیس جمهور آبراهام لینکلن در تاریخ 1 ژانویه 1863 ، جنوب را شکست دادند.

این روز به زودی در میان آفریقایی آمریکایی ها به عنوان نوزدهم شناخته شد – اصطلاحی که کلمات “ژوئن” و “نوزدهم” را به هم پیوند می دهد. در حالی که این روز ، یک قسمت حیاتی از تاریخ آمریکا است ، این اولین سالی است که پس از اعتراضات تابستان گذشته و تقاضای تغییر سیستمی با ظهور جهانی جنبش زندگی زندگی سیاه ، به عنوان تعطیل عمومی گرامی داشته می شود.

این روز همچنین به عنوان “روز آزادی” یا “روز رهایی” شناخته می شود و از اواخر دهه 1800 در جوامع آفریقایی آمریکایی جشن گرفته می شود.

سفیدپوستان ، در اینجا چگونگی تلاش برای داشتن متحدان بهتر و فعالانه ضد نژادپرستی آمده است

نوزدهم چگونه جشن گرفته می شود؟

بر اساس Juneteenth.com – وب سایتی که جشن های ارزشمند نسل ها را دنبال می کند ، جشن های نوزدهم طی قرن ها تغییر کرده است. در ابتدا یک گردهمایی سالانه بود که مردم در آنجا نماز می خواندند و با خانواده جمع می شدند. در سالهای اولیه ، افرادی که قبلاً به بردگی گرفته شده بودند این روز را با زیارت به گالوستون گرامی داشتند.


امروزه خانواده ها و جوامع سیاهپوست مهمانی های سالانه خود را با غذا ، نوشیدنی و موسیقی برگزار می کنند. برخی از شهرها مانند آتلانتا ، واشنگتن و فورت ورث ، تگزاس – جایی که فیلم 2020 است نوزدهم تنظیم شد – این مراسم را با رویدادهای بزرگتر مانند رژه ، مهمانی های خیابانی و جشنواره هایی با محل اقامت و مشاغل محلی ، علامت گذاری کنید.

به دنبال قانون روز استقلال نوزدهم ، بسیاری از شرکت ها از جمله نایک ، اوبر ، توییتر ،
اعلام کرده اند که از زمانی که تاریخ آخر هفته می رسد ، به کارمندان یک روز تعطیل پرداخت می کنند. به همین ترتیب ، فرمانداران برخی از ایالت ها مانند نیویورک و ویرجینیا نیز این روز را برای کارمندان ایالت تعطیل اعلام کرده اند.

به همین دلیل است که ما باید مجسمه ها و یادآوری های گذشته را نگه داریم – و همچنین نمادهای آینده را گرامی بداریم

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>