نکات عملی برای مبتلایان به آندومتریوز

[ad_1]

مارس ماه آگاهی از آندومتریوز است ، زمانی اختصاص داده شده به تمرکز بر روی یک بیماری سوtood تفاهم که 1.5 میلیون نفر در انگلیس به آن مبتلا هستند.

به طور خلاصه ، آندومتریوز جایی است که سلول های داخلی رحم را تقلید می کنند و در سایر نقاط بدن یافت می شوند. این سلول ها جمع می شوند و خونریزی می کنند ، اما بر خلاف یک دوره ، راهی برای فرار ندارند. علائم از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می تواند شامل درد مزمن لگن ، پریودهای دردناک ، مثانه و حرکات روده ای دردناک و گاهی ناباروری باشد. مکانهایی که آندومتریوز شناسایی شده اند ، گسترده هستند و شامل لگن ، روده ، مثانه و حتی ریه ها هستند.

با میانگین تأخیر در تشخیص 8 سال و بدون درمان فعلی آندومتریوز ، تقریباً یک دهه وقت صرف کردم تا بفهمم چرا علائمی از جمله درد شدید ، خستگی و خونریزی شدید را تجربه کردم.

سرانجام در 23 سالگی تشخیص داده شد ، این تجربه مداوم از همان اوایل نوجوانی در تمام جنبه های زندگی من نفوذ کرده است.

از فرو ریختن در مطب گرفته تا احساس گرسنگی در شبهای شب ، احساس خستگی بیش از حد برای رسیدن به جای دوستان و دائماً خواهان تسکین ، من 20 سال با آندومتریوز زندگی کردم. Endo دلیل این است که من یک نویسنده مستقل هستم ، زیرا سالها پیش به دلیل افزایش روزهای بیماری نتوانستم در کار خود مستقر شوم.

همانطور که گزارش جدید خواستار “بهبود فوری” مراقبت از آندومتریوز است ، یک پزشک به سوالات ما در مورد وضعیت ناتوان کننده پاسخ می دهد

اما ، من همچنین یک جعبه ابزار استراتژی های مقابله ای ایجاد کرده ام. چند نکته کاربردی را برای کمک به شما در صورت آندومتریوز بخوانید و لطفاً برای کمک حرفه ای با پزشک خود صحبت کنید.

بیاموزید که از خود دفاع کنید

بیان علائم و نگرانی ها در شرایطی که از نظر جسمی و عاطفی بیشتر خسته شده اید ، بسیار دشوار است. در واقع ، ممکن است احساس غیرممکن باشد. اما شما بهترین مدافع خودتان هستید و بدن خود را بهتر از هر کس می شناسید. حتی یک متخصص پزشکی. مبتلایان به اندو احساس عدم جدی گرفتن یا کاهش علائم را گزارش می کنند. یک بار توسط دکتر با عنوان “یک چیز کوچک مضطرب” ، به من گفته اند که همه چیز در ذهن من است. من ده ها سال صرف یادگیری اهمیت فوق العاده صحبت کردن کردم. بیش از هر چیز دیگری به یاد داشته باشید که تجربیات شخصی شما کاملاً معتبر است.

در قرارهای پزشکی ، تکرار کنید که آندومتریوز چه تاثیری در زندگی شما دارد و س questionsالاتی را که می خواهید از قبل بپرسید ، لیست کنید. اگر از کیفیت مراقبت ارائه شده راضی نیستید نظر دوم را بگیرید. وقتی قفل کردن کم شد و امکان پذیر شد ، یک دوست ، شریک زندگی یا یکی از اعضای خانواده را به قرارهای خود ببرید. آنها می توانند آنچه را که گفته شده به خاطر بسپارند یا حتی فقط در آنجا شما را همراهی می کنند ، بنابراین می توانید آنچه را که می خواهید درباره آن بحث یا توضیح دهید ، اجرا کنید.

صحبت از علائم نمودارسازی است ، Sora یک برنامه کاملاً جدید برای آندومتریوز است که مانند یک دستیار مراقبت های بهداشتی مجازی طراحی شده است. و همچنین ردیابی بینش کاربر و محرک های احتمالی درد ، پشتیبانی جامعه و اطلاعاتی در مورد درمان و مدیریت درد را فراهم می کند.

بهترین پشتیبانی را جستجو کنید

هرگز احساس نکنید که باید توصیه های ناخواسته هرکسی را درمورد رفع سریع یا اتخاذ نگرش مثبت تر جذب کنید. پذیرش مهم است و اگر آن را سخت می دانید ، سخت است.

برای سالها ، پزشکان به من گفتند که فقط دراماتیک هستم. تا اینکه آندومتریوز تقریباً مرا کشت که سرانجام جدی گرفته شدم

به دوستانتان بگویید در حین شعله ور شدن چه چیزی از آنها نیاز دارید ، چه این فضا باشد یا راحتی بیشتر. به حساب های اینستاگرام از جملهthisisendoglobalgeorgiewilemanmichellehopewell وmummyspaininthearse نگاه کنید ، تا افراد گفتگوی اندو را عادی کنند.

آخرین کمپین تبلیغاتی تابو Bodyform را بررسی کنید که واقعیت درد آندومتریوز را جستجو می کند ، و هشتگ آنها را #Painstories جستجو کنید. به نظر منthisthingtheycallrecovery نیز مفید است – جنی به طور صریح بیماری مزمن پایدار را به تصویر می کشد.

Endometriosis-UK.org دارای بخشی است که مراجعه به یک متخصص آندومتریوز را پوشش می دهد. به علاوه ، می توانید یک پرسشنامه مشاوره بارگیری کنید و به دستورالعمل های کیفیت NICE برای مراقبت بهینه از آندومتریوز دسترسی پیدا کنید. اندومتریوز انگلستان محل کار شما برای جستجوی اطلاعات در مورد مراکز تخصصی درمان آندومتریوز و همچنین کلینیک های کنترل درد و فیزیوتراپی است. از نظر حیاتی ، این موسسه خیریه می تواند به شما کمک کند تا از محل کار شما به یک کارفرمای دوستدار آندومتریوز تبدیل شود و شما را به سمت داستان های شخصی تحت پوشش مدیریت آندومتریوز در محل راهنمایی کند. آنها همچنین یک تیم پشتیبانی را برای تماس ، جامعه آنلاین و گروه های محلی ارائه می دهند.

مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید

در صورت نیاز به استراحت روزانه / هفته / ماه ، محدودیت هایی را در محل خود تعیین کنید ، چه در ذهن شما باشد و چه به شخص دیگری. لازم نیست خودتان را توجیه کنید یا از ضرب و شتم معذرت خواهی کنید. گذشته از درمان و مسکن ، گرما درمانی همیشه نجات دهنده من بوده است. نمکهای آن و اپسوم در حمام. هرگز بدون بسته های حرارتی ، اخیراً بطری YuYu را کشف کرده ام که یک بطری آب گرم و طولانی است که دور بدن خود می پیچید.

آندومتریوز با پیامدهای عاطفی رابطه ای ناگسستنی دارد. تجربه خودم شامل چندین عمل ، درمان هورمونی و اقدامات تهاجمی بوده است. به دلیل ابتلا به آدنومیوز بیماری آزار دهنده خواهر (جایی که دیواره رحم از دیواره عضله آن شکسته می شود) در سال 2015 نیاز به جراحی اساسی داشتم. در نتیجه قادر به بچه دار شدن نبودم ، قلبم شکست.

با غم و اندوه مبارزه کردم ، احساس گناه کردم ، زیرا می دانستم که خوش شانس هستم که صاحب دو فرزند شدم (علی رغم اینکه گفته شد این اتفاق نمی افتد) و به نوعی مبارزه خودم را بی اعتبار کردم. که دوباره فکر می کنم ، چیزی است که مبتلایان به آندومتریوز به خوبی می دانند ، زیرا ما مجبور هستیم که در حالی که زندگی در اطراف ما ادامه دارد ، از بین درد ناتوان کننده حرکت کنیم. با احساس ناتوانی در پردازش همه چیز ، کابوس دیدم و از یک روانشناس سلامت زنان باور نکردنی کمک گرفتم. ما لایه های از دست دادن را انتخاب نکرده و می توان آندومتریوز تروما را درگیر کرد. من توصیه می کنم هر زمان که ممکن است به دنبال مکالمه درمانی باشید.

‘آندومتریوز آرزوهای من برای داشتن یک خانواده بزرگ را از بین برد’: یک مبتلا داستان صریح زندگی خود را با زندگی در یک بیماری ناتوان کننده به اشتراک می گذارد

بدانید که زندگی با اندو یک اندازه مناسب همه مراحل نیست

افراد مبتلا به آندومتریوز با علائم کاملاً متفاوتی روبرو می شوند و شدت آنها همیشه با میزان بیماری موجود ارتباط ندارد. این یک شرایط پیچیده است ، و ممکن است تجربه و نیازهای شما با دیگران یکی نباشد.

فهمیدم که مصرف بیشتر گلوتن و لبنیات کمی کمک می کند ، و برخی با سعی در رژیم کم FODMAP برای کاهش مشکلات گوارشی و همراهی با نفخ ، قسم می خورند. این شامل قطع کربوهیدرات های زنجیره ای کوتاه مانند نان و شیر در حالی که روی غذاهایی مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ ، برنج ، میوه و سبزیجات تمرکز می کنید. پیش فرض این است که شما ممکن است عوامل محرک احتمالی را از بین ببرید و ببینید کدام غذاها علائم را تشدید می کنند. تحقیقات خود را انجام دهید ، اگرچه شک دارید ، به دنبال مشاوره تغذیه ای متخصص باشید.

رژیم FODMAP به شما کمک می کند IBS و نفخ شکم شما برای همیشه بهبود یابد ، در اینجا نحوه پیروی از آن آورده شده است …

یادتان باشد که تنها نیستید

زندگی با آندومتریوز می تواند به شدت منزوی باشد و بسیار مهم است که بدانید تنها نیستید. علایم یا گزینه های درمانی شما به هر میزان پیشنهاد شود ، بیش از هر چیز دیگر – در سکوت مبارزه نکنید. همانطور که کاملاً شایسته آن هستید ، حتماً به همه کمکهای موجود دسترسی پیدا کنید.

تمام آمارها از اندومتریوز انگلستان.

نامه سرگشاده اما بارنت به مبتلایان به آندومتریوز را باید بخوانید: “این شما را از خود می دزدد و می تواند رنگ را حتی از درخشان ترین روز بدزدد”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>