نکات مالی خبره: پیشخدمت در امور مالی همه گیر در ایرلند شمالی

[ad_1]

به Money Matters خوش آمدید: شیرجه هفتگی GLAMOUR به دنیای امور مالی – امور مالی شما. این اوقات نامشخص به ما یادآوری کرده است که درک پول ما چقدر مهم است و هنوز هم … چقدر کم در مورد آن صحبت می کنیم و چقدر در محرمانه بودن است.
این اکنون متوقف می شود.
ما قصد داریم این تابو پول را بشکنیم ، ما درمورد همه امور مالی شخصی از نکات پس انداز پول تا ISA و حقوق بازنشستگی چت می کنیم. هر هفته ، زنی که در یک موقعیت منحصر به فرد قرار دارد ، صادقانه از نظر مالی به ما کمک می کند و متخصص ما نکات آسان در مورد چگونگی مقابله با آن را به او می گوید. بنابراین ، یک کوپا را بگیرید ، یک صندلی بنشینید ، و بیایید در مورد پول صحبت کنیم …

فراموش نکنید که برای دریافت محتوای اختصاصی مالی ، به گروه جدید فیس بوک GLAMOUR ، Money Matters ، بپیوندید و از طریق آدرس [email protected] با ما در تماس باشید تا دفترچه پول ناشناس خود را ارائه دهید.

من از کار طراحی 32k k سالانه خود زائد می شوم – اگر به زودی کار جدیدی پیدا نکنم چگونه از نظر مالی مدیریت خواهم کرد؟

کلر * 25 ساله است و به عنوان پیشخدمت در ایرلند شمالی کار می کند. شغل او فصلی است و نگران این است که ساعات کمتری را در فصل کم بگذراند و می خواهد درباره سرمایه گذاری اطلاعات بیشتری کسب کند. اینم ماه پولش

من به عنوان پیشخدمت کار می کنم و هر لحظه تقریباً 40 ساعت در هفته وقت دارم. این یک مکان بسیار فصلی است و ما بسیار به گردشگران اعتماد می کنیم – من نگرانم که نتوانم این تعداد ساعت را به خصوص در فصل کم ادامه دهم. من به فکر شغل دیگری بوده ام تا خلا any را پر کنم ، اما نگران این هستم که چه مدت قادر به ادامه این کار هستم.

سالها پایین وقتی که من 40 ساله هستم ، نمی خواهم دو شغل کار کنم تا بتوانم از پس زندگی خودم بر بیایم. من می خواهم سرمایه گذاری کنم ، اما هیچ سرنخی از کجا نمی توانم شروع کنم. من برنامه ها را جستجو کرده ام ، اما نمی دانم آنها چقدر خوب یا قابل اعتماد هستند. من یک مستمری بازنشستگی شروع کرده ام و دوست دارم یک مستمری خصوصی نیز شروع کنم ، اما پدر و مادرم می گویند که با نرخ سود در بانک ارزش آن را ندارد.

آرزویم این است که خانه ای قدیمی بخرم که بتوانم آن را جدا کنم و درستش کنم و بفروشمش یا شاید در خودم زندگی کنم.

“Covidflation” هزینه های زندگی را افزایش داده است ، در حالی که حقوق ما ثابت مانده است – در اینجا چند هک برای پایین آوردن هزینه ها آورده شده است

حسابهای من

حساب جاری: 900 پوند
حساب پس انداز: 6،025 پوند به علاوه 1000 پوند برای کمک به خرید ISA

درآمد من

حقوق سالانه: پیش از مالیات 16000 پوند ؛ 13،332 پوند پس از کسر مالیات من فقط کار جدیدی را شروع کرده ام بنابراین این یک ایده است.
دستمزد ماهانه: 35 هزار و 355 پوند قبل از مالیات ؛ 1111 پوند پس از کسر مالیات. من به صورت ساعتی دستمزد می گیرم و نکاتی دریافت می کنم تا این تعداد ماهانه کاملاً متفاوت باشد.
هرگونه پرداخت ورودی دیگر: 0 پوند

کارهای من

اجاره: ماهیانه 200 پوند – خوشبختانه با پدر و مادرم زندگی می کنم
صورتحساب: 14 پوند برای تلفن من ؛ 5 پوند برای طرح خانواده Spotify
دیگر: بیمه اتومبیل سالانه 500 پوند و سالانه مالیات خودرو حدود 60 پوند است. ماهیانه 40 پوند بنزین. متأسفانه من به ماشینم احتیاج دارم زیرا ما در مناطق روستایی زندگی می کنیم.
سرریز: یک ساعت اپل خریداری کرد. بازسازی شد بنابراین 100 پوند بود
بودجه هفتگی: 500 پوند 400 پوند بود ، اما من آن را قرار دادم تا دوباره بعد از کوید چیزهایی باز شود.
آنچه در این ماه صرف کردم: 465 پوند من از Monzo برای پیگیری بودجه خود استفاده می کنم و این باعث می شود که من از حساب جاری خود که دستمزدم را پرداخت می کند فاصله بگیرم.

بدهی های من

بدهی دانشجویی: 18،082.99 پوند

نظرات من

امیدهای مالی من برای آینده: داشتن خانه خودم
بدترین عادت پول من: من خیلی خرج غذا می کنم. بیرون غذا خوردن یا خرید مواد غذایی یا فقط یک میان وعده برای ماشین. من در کنترل اشتیاقم ضعیف هستم.
نگرانی بزرگترین پول من: اینکه من وقتی بزرگتر می شوم قادر به تأمین هزینه های زندگی خود نخواهم بود و نمی توانم چنین شغل بدنی کار کنم.
حال و هوای کنونی پول: 🤯 🏡

چگونه می توان از نظر اقتصادی به عنوان دانشجو یا دانش آموز مقطع متوسطه سالم (بدون کنار گذاشتن تفریح!) سالم ماند

1. سرمایه گذاری درخشان است
سرمایه گذاری کمی بیش از همه گیر شده است. از Gamestop گرفته تا حساب توئیتر Elon Musk ، احساس می شود که تقریباً همه در بازارها درآمد کسب می کنند و به وضوح همه ما بخشی از آن را می خواهیم. آنچه مهم است به یاد داشته باشید این است که همه سرمایه گذاری ها برابر نیستند. بسیاری از مواردی که در رسانه های اجتماعی و اخبار مشاهده می کنیم به “سرمایه گذاری” به قمار نزدیکتر است – سهام فن آوری مرسوم ، مد روز را انتخاب کنید و امیدوار باشید که در مدت زمان کوتاهی سود خوبی کسب کنید. به طور کلی این یک سرمایه گذاری با ریسک بالا است – و اغلب اوقات بدون صندوق اضطراری مناسب یا برنامه بلند مدت سرمایه گذاری می کنید.

2. بدون جرم ، اما …
اگرچه ممکن است یک عده مرد فوق العاده باهوش (و خوش شانس) با توانایی انتخاب سهام خاص و بازنشستگی در سن 24 سال وجود داشته باشد ، اما این یک عرف نیست. این همان جایی است که تنوع ایجاد می شود: در مقابل انتخاب یک سهام و امید به پیروزی بزرگ ، کسانی که چشم دراز مدت دارند (ما پنج سال صحبت می کنیم ، نه کمتر) تمایل به سرمایه گذاری در انبوه شرکت ها و دارایی های مختلف برای خطر آنها را کاهش می دهد. سرمایه گذار دان وارن بافت آن را با توهین توضیح داد: “متنوع سازی محافظت در برابر جهل است.”

3. انبار کاه را بخرید
چند سال پیش یک پسر باحال به نام جان بوگل با ایجاد “صندوق شاخص” تنوع را برای افرادی مثل من و شما امکان پذیر کرد. اگر سرمایه گذاری در یک شرکت خرید یک گل رز واحد است ، سرمایه گذاری در یک صندوق شاخص خرید یک دسته کامل است. “در سوله به دنبال سوزن نباشید. فقط انبار کاه را بخرید! ” جان گفت. “دسته” یا وجوه مشابه دیگری به نام ETF وجود دارد که به روشی مشابه کار می کنند.

4- حالا چه؟
سوال پیچیده این است که شما واقعاً چگونه در این وجوه سرمایه گذاری می کنید. جدا از پرداخت یک مشاور مالی – که گرانترین گزینه است – شما دو گزینه دارید. سرمایه گذاری DIY: ارزانترین گزینه برای مراجعه به یک “سوپرمارکت صندوق” مانند Vanguard (M&S سوپرمارکت ها ، زیرا فقط بودجه خود را می فروشد) ، Fidelity یا Hargreaves Lansdown. یا اگر اطمینان ندارید که صندوق شخصی خود را انتخاب کنید ، به یک مشاور روبو مانند جوز هندی ، MoneyBox یا Wealthsimple مراجعه کنید که از الگوریتم های هوشمندانه استفاده می کنند (اما کمی بیشتر شارژ می کنند) تا همه کارها را برای شما انجام دهد.

5. حساب خود را انتخاب کنید
با انتخاب سیستم عامل (تقریباً به آنجا رسیده ایم …) ، سپس می توانید نوع حسابی را که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید انتخاب کنید. علاوه بر حقوق بازنشستگی (که به هر حال یک سرمایه گذاری است ، نه یک حساب پس انداز با نرخ بهره) سپس بسیاری از افراد در ISA سهام و سهام (S&S) یا ISA مادام العمر S&S (LISA) سرمایه گذاری می كنند.

LISA برای هر کسی که بخواهد از نردبان ملک استفاده کند یا کمی بیشتر برای بازنشستگی پس انداز کند ، عالی است. مزیت واقعی این است که شما در ازای هر پولی که پس انداز می کنید یا سرمایه گذاری می کنید ، 25 bonus پاداش می گیرید و حداکثر 1000 bonus پاداش در سال دریافت می کنید. با تشکر ، ریشی نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که شما فقط می توانید از پاداش H2B ISA یا LISA نسبت به خرید خانه استفاده کنید ، اما می توانید HTB ISA خود را به LISA منتقل کنید. مهمتر از همه ، قبل از هر گونه تحقیقی ، تحقیق خود را انجام دهید. حتی سرمایه گذاری بلند مدت نیز بدون خطر نیست. همیشه احتمال از دست دادن پول وجود دارد ، به همین دلیل سرمایه گذاری حداقل برای پنج سال و داشتن یک صندوق اضطراری مناسب ضروری است. برای کمک به یافتن LISA ، به این راهنما نگاهی بیندازید. سرمایه گذاری مبارک و موفق باشید!

آلیس تاپر نویسنده و بنیانگذار Go Fund Yourself است. برای راهنمایی و راهنمایی بیشتر در مورد پول ،gofundyourself را دنبال کنید.
این ستون راهنمایی ارائه می دهد ، نه مشاوره مالی. برای مشاوره سرمایه گذاری شخصی ، همیشه بهتر است با یک مشاور مالی صحبت کنید.
* نام تغییر کرده است.

فرآیند ثروت سازی 3 مرحله ای که شما * باید بدانید تا مغز خود را دوباره آموزش دهید تا ثروتمندتر شود (بله ، واقعاً)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>