هر آنچه در مورد جنسیت جنسی باید بدانید

[ad_1]

آگاهی پیرامون عدم جنسیت مسیری طولانی را طی کرده است. امسال اولین باری است که روز جهانی جنسیت را در 6 آوریل به رسمیت می شناسد ، که توسط فعال و مدل Yasmin Benoit بنیانگذار شده است ، و افراد بیشتری نسبت به گذشته با این گرایش شناسایی می شوند. با گفتن این سخنان ، هنوز مقدار قابل توجهی از سردرگمی و برخی از فرض های ظالمانه درباره جنسیت وجود دارد که باید مورد احترام قرار گیرند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

بنابراین ، غیرجنسی چیست؟

کمی متفاوت از سایر گرایش های جنسی ، که برای انتقال ترجیحات جنسی استفاده می شود ، غیرجنسی یک گرایش جنسی است که توسط کسی تعریف می شود که هیچ تمایل جنسی به رابطه جنسی ترجیحی خود ندارد.

این بدان معنا نیست که شخصی که خود را غیرجنسی معرفی می کند ، احساسات عاشقانه ای را تجربه نمی کند یا تمایل به نزدیکی جسمی ندارد و بسیاری از افراد غیرجنسی از روابط عاشقانه لذت می برند ، اما آنها مورد علاقه جنسی نیستند.

اما آیا این فقط میل جنسی کم نیست؟

ممکن است جنسیتی شبیه میل جنسی کم یا میل جنسی کم باشد ، اما چند تفاوت اساسی وجود دارد که آن را متمایز می کند. میل جنسی کم می تواند دلایل مختلفی از تغییرات هورمونی گرفته تا داروهای مختلف داشته باشد. از طرف دیگر ، جنسیت گرایی یک گرایش جنسی معتبر است که ممکن است شخصی با آن شناخته شود. علت آن هیچ چیز نیست و نیازی به درمان ندارد – این فقط نحوه تولد کسی است.

در اینجا واژه نامه مفیدی از اصطلاحات LGBTIQA + برای تعهد متحدان به حافظه آورده شده است

چرا این همه افراد ناگهان غیرجنسی می شوند؟

ممکن است به نظر برسد که بسیاری از افراد به طور ناگهانی می گویند که آنها را غیرجنسی معرفی می کنند ، اما غیرجنسیت چیز جدیدی نیست. فقط این است که جامعه به سمت بازتر شدن نسبت به جهت گیری های مختلف رشد کرده و مردم از داشتن دید نسبت به آنچه که هستند احساس قدرت و راحتی بیشتری می کنند.

بعضی اوقات من می خواهم رابطه جنسی برقرار کنم و گاهی نه – آیا من غیرجنسی هستم؟

همانطور که در مورد همه امور یا جنسیت و گرایش وجود دارد ، یک منطقه خاکستری وجود دارد و اگر احساس خوبی با شما نداشته باشد لازم نیست که خود را با اصطلاحات خاصی برچسب بزنید. بسیار ممکن است که شما در طول زندگی خود متفاوت از جنسیت خود احساس کنید ، و شما همچنان حق دارید با هر کدام از جهت گیری های مورد نظر خود را شناسایی کنید.

آیا افراد غیرجنسی تجرد دارند؟

برخی از افراد غیرجنسی به این دلیل که تمایلی برای انجام این کار ندارند ، ترجیح می دهند به هیچ وجه در اعمال جنسی شرکت نکنند. با این حال ، بسیاری از افراد غیرجنسی مخالف نیستند که به عنوان بخشی از تجربه پیوند ، در تجارب جنسی توافقی شرکت کنند ، آنها ممکن است از ایجاد لذت برای همسر خود لذت ببرند یا ممکن است بخواهند برای نوزادی تلاش کنند.

برخی از افراد غیرجنسی نیز برای تسکین استرس یا فقط به دلیل اینکه از احساس ارگاسم لذت می برند ، خودارضایی می کنند ، اما هیچ تحریک جنسی انگیزه ای برای انجام آنها نخواهد داشت.

من فکر می کنم شریک زندگی من غیرجنسی است. باید چکار کنم؟

با آنها صحبت کنید تا زمانی که از مکانی عاشقانه و با ذهن باز به بحث بپردازید ، برقراری ارتباط کلیدی در هر رابطه سالم است. و به یاد داشته باشید ، اگر آنها به عنوان غیرجنسی شناخته می شوند ، به این معنی نیست که شما را دوست ندارند یا اینکه شما مجبور به جدا شدن از زندگی هستید و به این معنی نیست که مجبورید رابطه جنسی را متوقف کنید. اما ممکن است به شما کمک کند بهتر یکدیگر را درک کنید ، بنابراین همیشه ایده خوبی است که در مورد آن صحبت کنید.

مردم فکر می کنند که من باید غیر دوست داشتنی ، آشفته یا بیمار روانی باشم. در اینجا معنای واقعی بودن غیرجنسی و معطر بودن آن است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>