وام های پرداخت روز: هر آنچه باید بدانید

[ad_1]

وام های کوتاه مدت و با سود بالا که در غیر این صورت به عنوان وام های روزپرداخت شناخته می شود ، یک استخوان واقعی در صنعت مالی است. آنها اغلب آخرین گزینه برای افرادی هستند که قادر به دریافت اعتبار با شرایط بهتر نیستند ، اما همچنین ممکن است افراد در صورت نیاز به گرفتن مقدار کمی پول ، یا پول نقد در حساب بانکی شما را خیلی سریع به آنها وام بدهند. آنها در گذشته مشمول حکم قانونی بودند ، با برجسته ترین خدمات وام روزپرداخت ، وونگا ، وقتی مجبور شد به مشتریان بازپرداخت کند ، به دلیل اینکه به اندازه کافی شفاف سازی نکرده بود ، به مدیریت پرداخت. اکنون مقررات به مراتب بیشتری برای وام دهندگان کوتاه مدت وضع شده است و آنها باید مشخص کنند که در پایان چه مقدار بازپرداخت خواهید کرد. همچنین اکنون توزیع بازپرداخت ها در طی چند ماه معمول است ، به جای اینکه کل مبلغی که از حساب بانکی شما هنگام پرداخت دریافت می شود ، جمع شود.

آیا ارز رمزنگاری شده یک سرمایه گذاری مناسب است یا یک قمار خطرناک؟ آنچه شما برای دانستن نیاز دارید * اینجاست

این نوع وام ها ، شکل بسیار گران قیمتی با نرخ بهره (APR) بیش از 500٪ است. وقتی آن را با مثال (هنوز هم بالا) APR 40٪ برای اضافه برداشت مقایسه می کنید ، می بینید که این رقم در واقع چقدر است. یک وام دهنده مثال 480 پوندی را طی 9 ماه وام آورده است و مبلغ قابل پرداخت 959.04 پوند است – تقریباً دو برابر. علاوه بر این ، وام دهندگان وام مسکن به شدت از آنها بیزار هستند و وام گرفتن را در آینده دشوارتر می کنند.

اگر قصد گرفتن وام روز پرداخت را دارید ، خوب است که به گزینه دیگر خود نگاه کنید – اطلاعات زیادی در مورد کارت های اعتباری صفر یا کم درصد ، اضافه برداشت ، اتحادیه های اعتباری و انتقال پول در moneysavingexpert.com وجود دارد. اگر در حال حاضر در یکی هستید ، در اینجا چگونگی ادامه کار برای جلوگیری از هرگونه مشکل وجود دارد:

پرداخت های خود را به موقع انجام دهید

پیش فرض وام روزپرداخت می تواند منجر به افزایش کارمزد و افزایش استرس مالی شود ، بنابراین پرداخت نکردن پرداخت موضوعی نیست که بتوان آن را به راحتی پذیرفت. اطمینان حاصل کنید که از برنامه پرداخت های خود اطلاع دارید و می توانید پول کافی در حساب خود را برای پوشش دادن بازپرداخت ها بگذارید. حتی بهتر ، اگر می توانید پس انداز کنید تا وام را زودتر بپردازید ، ارزش این را دارد که آیا می توانید با سود کمتری برای تسویه حساب زودهنگام مذاکره کنید.

اگر همه چیز دشوار شد اقدام کنید

اگر شک دارید که نمی توانید بازپرداخت های خود را انجام دهید ، یا شرایط شما تغییر کرده و کوتاه مدت مانده اید ، برای اقدام وقت تلف نکنید. اگر دوست یا عضوی از خانواده خود دارید که می تواند در کوتاه مدت به شما کمک کند ، این یکی از شرایطی است که ممکن است درخواست کمک عاقلانه باشد. در غیر این صورت ، باید وام دهنده خود را در جریان بگذارید و ببینید آیا می توانید شرایط پرداخت خود را مجدداً انجام دهید. اگر فکر کردن در این مورد شما را با یک عرق سرد روبرو می کند ، موسسات خیریه ای مانند StepChange و CAP می توانند شما را در روند کار راهنمایی کنند ، یا حتی به نمایندگی از شما برای مقرون به صرفه تر شدن اوضاع و کاهش فشار از طرف شما مذاکره کنند.

من یک مادر تنها با هزینه 32 هزار پوند هستم ، اما هنوز هم برای زنده ماندن باید به مزایای آن اعتماد کنم … در اینجا نحوه کارکردن آن در طی همه گیری وجود دارد

اجازه ندهید که از رفتار بد خود دور شوند

هر وام دهنده وظیفه دارد خدمات خوب و شفاف به مشتری به شما ارائه دهد و در مورد شرایط پرداخت پیشگام باشد. اگر موارد ارتباطی یا خدماتی وجود داشته باشد ، یا معتقدید که وام شما به اشتباه فروخته شده است – یعنی هرگز نمی توانستید از پس آن بر بیایید ، یا شرایط کاملاً مشخص نشده بود – می توانید به سرویس Ombudsman Service شکایت کنید. این یک سرویس رایگان است که در مورد اینکه عادلانه وام دهنده عمل کرده است یا خیر ، تصمیم می گیرد و در صورت عدم رسیدگی صحیح به وام ، گاهی اوقات می توانید غرامت دریافت کنید.

شما به Breathing Space حق دارید

طبق مقررات جدیدی که توسط دولت وضع شده است ، در صورت داشتن بدهی مشکلی ، از جمله مسدود کردن سود یا کارمزد قابل پرداخت ، می توانید از طریق دادرسی وام دهنده خود 60 روز مهلت بگیرید. این می تواند مقداری زمان لازم را برای متوقف کردن وحشت ، جمع آوری افکار شما و بررسی کمک در دسترس شما فراهم کند. اگر بدهی شما باعث بحران سلامت روان شده است ، باید از طریق یک مشاور بدهی ثبت شده ، یا یک موسسه خیریه یا یک متخصص بهداشت روان به آن دسترسی پیدا کنید. در این مورد اخیر ، مدت زمان تنفس شما به اندازه دوره بحران ، به علاوه 30 روز ادامه دارد.

وام های روزپرداخت معمولاً بهترین روش برای وام گرفتن نیستند و در صورت عدم مدیریت دقیق آنها ، یکی از آسان ترین راه های ایجاد مشکل در بدهی ها است. اما اگر قبلاً یکی از آنها را داشته اید و نگران پرداخت بازپرداخت ها هستید – یا اینکه چقدر برای شما هزینه دارد – گزینه هایی در دسترس شماست ، ناامید نشوید.

ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ با ما در تماس باشید [email protected] دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید و به مشاوره متخصص ما که متناسب با امور مالی شماست دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>