واکسن کرونا ویروس چگونه بر دوره شما تأثیر می گذارد

[ad_1]

انتشار واکسن کرونا ویروس به خوبی و واقعاً در حال انجام است ، از بزرگسالانی که بیش از 30 سال دارند برای زخم های مفصل خود دعوت می شوند ، و وزرا آماده می شوند تا تمام افراد بالای 18 سال را برای تزریق واکسن در عرض چند هفته دعوت کنند.

ما می دانیم که برای اینکه واکسن ها یک راه حل م toثر برای همه گیری باشد ، تا آنجا که ممکن است بسیاری از افراد نیاز به یک واکسن دارند. اما همانطور که گفته شد ، ترس و بی اعتمادی به لگن Covid-19 بسیار زیاد است و یکی از مواردی که باعث نگرانی می شود گزارشات مربوط به دوره های قاعدگی افراد است.

زنان در سراسر جهان پس از واکسیناسیون تغییرات چرخه قاعدگی خود را انجام داده اند ، از جمله خونریزی زودتر از حد انتظار (اغلب اندکی پس از واکسن) ، لکه بینی ، خونریزی شدیدتر یا دوره های دردناک.

این وظیفه من است که با بی اعتمادی روزافزون به واکسن COVID مقابله کنم – این چیزی است که می خواهم همه بدانند

دکتر کیت کلنسی ، انسان شناس پزشکی ایالات متحده ، تجربیات خود را در توییتر به اشتراک گذاشت و جزئیات نحوه زودرس پریود و بعد از واکسن مدرن را بسیار سنگین تر از حد معمول بیان کرد. پس از پاسخ چندین نفر با تجربیات مشابه – از جمله کسانی که قاعدگی عادی ندارند ، مانند زنان بعد از یائسگی و مردان ترانس – او یک تحقیق را برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات قاعدگی پس از واکسن آغاز کرد.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

بنابراین برای از بین بردن اطلاعات نادرست ، ما با دکتر ایمونولوژیست باروری دکتر ویکتوریا مرد از کالج امپریال لندن صحبت کردیم ، در مورد تأثیر واکسن بر چرخه قاعدگی شما …

زنان در پی واکسن Covid چه نوع تغییراتی در چرخه قاعدگی خود گزارش داده اند؟

گزارش ها کاملاً متنوع بوده است. برخی از افراد دوره های سنگین تری را گزارش کرده اند. برخی سبک تر برخی از افراد دوره های قبلی را گزارش کرده اند. و بعداً حتی برخی از افراد عادت ماهانه را فراموش کرده اند این تنوع در گزارش ها یکی از دلایلی است که تعیین اینکه آیا این تغییرات قطعاً با واکسن ارتباط دارند دشوار است.

دیگر اینکه ما همچنین باید تغییراتی را در چرخه قاعدگی که به هر حال اتفاق می افتد در نظر بگیریم. اما کار در حال انجام است تا مشخص شود آیا این یک عارضه جانبی واکسیناسیون است یا خیر. اگر هیچ چیز دیگری نیست ، به این معنی است که ما می توانیم به مردم هشدار دهیم که ممکن است انتظار این تغییرات را داشته باشند ، به همان روشی که در حال حاضر به آنها می گوییم ممکن است انتظار زخم بازو یا کمی دما را داشته باشند.

چرا مردم متوجه این تغییرات می شوند؟

تحقیقات در این زمینه انجام می شود. اول ، به ما خواهد گفت که آیا این یک عارضه جانبی شایع است و چقدر شایع است. دوم ، انواع شرایطی که در آن رخ می دهد ممکن است به ما سرنخی از مکانیسم بالقوه بدهد. ما می دانیم که سیستم ایمنی بدن بر هورمون های جنسی تأثیر می گذارد ، و هورمون های جنسی بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارند ، بنابراین اگر این یک اثر واقعی باشد ، فکر می کنم احتمالاً با تغییر نسبت استروژن و پروژسترون در طی چرخه قاعدگی واسطه باشد.

اما احتمال دیگر این است که التهاب در سراسر بدن (همان چیزی که باعث می شود احساس خستگی کنید یا درجه حرارت ایجاد کند) بر سلولهای ایمنی در پوشش رحم تأثیر می گذارد. این سلول ها تشکیل داخلی رحم و تجمع آن را کنترل می کنند ، بنابراین تأثیر بر روی آنها نیز می تواند بر سنگینی و زمان خونریزی تأثیر بگذارد.

همزمان با شروع فعالیت برای افراد زیر 25 سال ، در اینجا هر س vaccال واکسن Covid که با دکتر به شما پاسخ داده شده است

آیا با توجه به کدام واکسن تغییراتی ایجاد می شود؟

گزارشاتی در این مورد با انواع واکسن COVID وجود دارد. من فکر می کنم این ممکن است به ما بگوید که واکسیناسیون به طور کلی می تواند دوره ها را تغییر دهد ، فقط این است که اکنون آن را مشاهده می کنیم زیرا این اولین بار است که چنین واکسیناسیون گسترده ای را در افراد قاعدگی انجام می دهیم.

در حقیقت ، ما شواهدی در دست داریم که برخی واکسن های دیگر چرخه قاعدگی را در کوتاه مدت تغییر می دهند. این در مورد واکسن HPV گزارش شده است و شواهدی وجود دارد که واکسن آنفولانزا همان کار را انجام می دهد.

به نظر می رسد اثرات روی پریود چه مدت ادامه دارد؟

افرادی که این تأثیرات را گزارش کرده اند می گویند که این اثرات بیشتر فقط برای یک ماه دوام می آورند ، هرچند که من گزارش هایی از آنها را مشاهده کردم که مدت زمان آن دو است – بنابراین این یک اثر کوتاه مدت است. این مطابق با آنچه که برای واکسنهای دیگر گزارش شده است که باعث تغییر چرخه قاعدگی می شود ، جایی که اثرات آن نیز کوتاه مدت است.

چرا دریافت واکسن Covid شما را در برنامه های همسریابی واجد شرایط تر می کند

آیا مسئله نگران کننده ای است و چه زمانی باید با پزشک عمومی آنها صحبت کنیم؟

در زنان قاعدگی ، به ویژه در زنان جوان ، داشتن چرخه نامنظم گاه به گاه ، واکسیناسیون یا عدم آن کاملاً طبیعی است. اما اگر چرخه های شما نامنظم باقی بماند یا مواردی که شما را از این بابت آزار می دهد ، توصیه می کنم با پزشک عمومی مشورت کنید. در حقیقت ، من توصیه می کنم به طور کلی ، از آنجا که راه های زیادی برای مقابله با این مشکل وجود دارد ، بسیاری از ما با دوره های نامنظم و / یا خیلی سنگین رنج می بریم.

اگر کسی پس از یائسگی دچار خونریزی شد ، بهتر است سریع با پزشک عمومی خود صحبت کنید. دلیل این امر این است که خونریزی پس از یائسگی می تواند اولین علامت یک مشکل جدی در سلامتی باشد ، و ما نمی خواهیم مردم آن را به عنوان یک عارضه جانبی واکسن رد کنند و درمان مورد نیاز خود را انجام ندهند.

همچنین لازم به ذکر است که برای واکسن های دیگری که اثرات چرخه قاعدگی را مشاهده می کنیم – HPV و آنفولانزا – ما شواهد بسیار خوبی داریم که نشان می دهد در دراز مدت به باروری آسیب نمی رسانند ، بنابراین انتظار داریم که همین مورد در اینجا نیز صادق باشد.

آیا واژن شما استرس دارد؟ علائمی که می تواند وجود داشته باشد – از خشکی تا درد در هنگام رابطه جنسی ، و چگونگی رفع آن

آیا زنان باردار یا زنانی که اقدام به بارداری می کنند ، باید نگران این موضوع باشند؟

زنانی که اقدام به بارداری می کنند می توانند با هر یک از واکسن های مصوب برای گروه سنی خود واکسینه شوند و ما شواهد خوبی داریم که نشان می دهد افرادی که واکسینه شده اند کمتر از افرادی که باردار نمی شوند باردار می شوند.

از شرکت کنندگان در آزمایشات بالینی خواسته شد که از روش پیشگیری از بارداری استفاده کنند ، اما با این وجود 57 حاملگی تصادفی در سه آزمایش واکسن مصوب در انگلیس وجود داشت. این موارد در گروه های واکسینه شده و واکسینه نشده به طور یکسان اتفاق افتاد ، نشان می دهد که واکسیناسیون احتمال بارداری را کاهش نمی دهد.

ما شواهد مشابهی از مطالعات زنان واکسینه شده و واکسینه نشده تحت IVF داریم – هیچ تفاوتی در احتمال بارداری آنها وجود ندارد. سرانجام ، در ایالات متحده آمریکا می دانیم که در پایان ماه مارس ، حداقل 4804 زن پس از واکسیناسیون باردار شده اند.

به دلیل تعداد زیادی از اطلاعات ایمنی که از ایالات متحده آمریکا در اختیار داریم ، به زنان باردار واکسن Pfizer یا Moderna ارائه می شود. این مطالعات نشان داده است که هیچ میزان افزایش سقط ، زایمان زودرس یا ناهنجاری های مادرزادی مرتبط با واکسن ها وجود ندارد.

همچنین مهم است که بدانیم سازوکارهایی که پوشش داخلی رحم را در دوران بارداری حفظ می کنند با سازه هایی که آن را در دوره قاعدگی حفظ می کنند متفاوت است ، بنابراین حتی اگر متوجه شویم که تغییرات دوره ها با واکسن ارتباط دارد ، این به این معنی نیست که انتظار داریم خونریزی در دوران بارداری همراه با واکسیناسیون مشاهده شود.

توصیه شما به کسانی که ممکن است نگران تأثیر احتمالی واکسن بر روی پریود باشند چیست؟

گزارش هایی که ما داریم و تجربه ما با سایر واکسن ها حاکی از آن است که این تأثیرات روی چرخه قاعدگی کوتاه مدت است و مشکلی در باروری در جاده ایجاد نخواهد کرد. اگر کسی تغییری در دوره قاعدگی خود تجربه کند که فکر می کند مربوط به واکسن است ، من او را تشویق می کنم که این گزارش را به سیستم رهگیری عوارض جانبی ملی ما ، کارت زرد ، گزارش کند تا بتوانیم درک بهتری از میزان شایع این بیماری داشته باشیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>