پانسمان زخم کامفیل پلاس کلوپلاست

سطح بیرونی کامفیل مربع غیر قابل نفوذ نسبت به آب است و بیمار امکان دوش گرفتن دارد. سطح خارجی کامفیل مربعی همانند کامفیل شفاف کلوپلاست با یک لایه نیمه تراوا پوشانده شده است که با وجود اجازه تبخیر و عبور اکسیژن، نسبت به میکرو ارگانیسمها غیر قابل نفوذ است. کامفیل سدان وجود ۷% آلژینات کلسیم در کامفیل مربعی علاوه بر افزایش ظرفیت جذب اگزودا، به ژلی که تشکیل میشود چسبندگی و قوام بیشتری میدهد و این امر ریسک خیس خوردگی پوست (maceration) را به حداقل می رساند.سطح خارجی کامفیل مربعی با یک لایه نیمه تراوا پوشانده شده است که با وجود اجازه تبخیر و عبور اکسیژن، نسبت به میکرو ارگانیسم ها غیر قابل نفوذ است. 1- جابجا كردن بيماري كه قادر به حركت نيست روي تشك به 4 طرف طي شبانه روز حداقل هر2ساعت يك بار انجام شود.

حداقل زمان مصرف این پانسمان 3 تا 4 روز است.مراقبت از تراکئوستومی تمیز کردن لوله تراکئوستومی بر حسب ضرورت انجام می شود ولی حداقل باید یک بار در هر شیفت انجام شود. حداقل زمان مصرف این پانسمان ۳ تا ۴ روز است. حداقل زمان مصرف این پانسمان 3 تا 4 روز است. در کنار جذب ، پانسمان های آلژینات نیز ماده ای مانند ژل را تولید می کنند که برای کمک به روند بهبود مناسب می باشند. نوعی پانسمان مدرن و غیر چسبنده است که برای پر کردن زخم های حفره ای کاربرد بسزایی دارد. برای تعویض پانسمان باید از لبهها شروع و پس از آزاد کردن آنها به تدریج به سمت مرکز پانسمان حرکت کرد. کامفیل مربع به سطح زخم نمیچسبند و فقط به پوست سالم اطراف زخم میچسبند و لذا تعویض آنها بدون درد و آسیب به زخم است.

خوابیدن دراز مدت در یک وضعیت ثابت، ساییدگی بدن بیمار بر روی بستر و یا صندلی، استفاده از لگن نامناسب، کشیدگی بر روی ملحفه بستر بیمار میتواند به بافتهای بدن او آسیب وارد کند. این زمان معمولا برمبنای وضعیت زخم و وزن بیمار بین ۴ تا ٧ روز است و بهترین زمان برای تعویض است. بهترین شرایط را برای التیام زخم فراهم سازد. لبههای کامفیل مربع دارای دستگیرههای پلاستیکی است که امکان در دست گرفتن آن را برای چسباندن، بدون تماس دست یا دستکش با سطح چسبنده پانسمان فراهم میکند. حالآنکه در زخمهای بزرگتر و وسیعتر ممکن است هر 2 تا 3 روز نیاز باشد تا پانسمان روی زخم را تعویض نماییم.

پانسمانهایی که به زخم می چسبند اغلب در هنگان برداشتن درد زیادی ایجاد کرده و ممکن است قسمتی از بافت جدید را از زخم جدا کنند. ازاین پانسمان ها می توان برای پیشگری از ایجاد وپیشرفت زخم بستر در مناطقی از پوست که در معرض فشار وسایش قرار دارند استفاده نمود. پانسمان های مختلفی برای زخم ها استفاده می شود که هر کدام مورد کاربرد متفاوتی دارند ولی هدف تمامی آن ها کاهش عفونت است. که به سر آن سوزن وصل می شود و یک پیستون دارد که بداخل بدنه می رود. در برخی مواقع تزریق ممکن است سر سوزن از کلاهک کنده شود لذا بهتر است کمی سر سوزن درخارج پوست باقی بماند. هیچ بقایایی روی زخم باقی نمیماند و به این ترتیب شستشوی زخم با نرمال سالین بسیار ساده و راحت خواهد بود.

هیچ بقایایی روی زخم باقی نمی ماند و به این ترتیب شستشوی زخم با نرمال سالین بسیار ساده و راحت خواهد بود. 2-نشیمن گاه را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید محل تزریق ربع فوقانی خارجی خواهد بود. در کودکان دو تا سه سال ران محل مناسب تری است برای تزریق عضلانی. معیار اصلی در انتخاب محل مناسب تریق عضلانی محل و ریسک کمتر صدمه به بافت های مهم خصوصا عروق و اعصاب است و در کل سرینها مناسب ترین محل برای تزریق عضلانی در افراد دو تا سه سال است. بیماران بستری شده، در حال کما، افراد فلج و یا افرادی که از صندلیهای چرخدار استفاده میکنند در معرض ابتلا به زخم بستر میباشند. هنگامی که بیماران مانند افراد عادی نتواند از راه طبیعی نسبت به دفع مواد زائد اقدام کنند، بر روی شکم بیمار یک دهانه برای خروج ادرار و مدفوع ایجاد می شود.

زخم فشاری به زخمی گفته می شود که به علت وارد آوردن فشاری بیش از فشار طبیعی مویرگها(32میلیمترجیوه) به مدت طولانی بر سطح پوست ایجاد می گردد که موجب نکروز ناکیه محدودی از بافتهای نرم می شود. زمانی که فردی دچار بیماری می شود و مجبور است مدت طولانی در رختخواب دراز بکشد ابتلا به زخم بستر اولین مشکلی است که ممکن است اتفاق بیوفتد. باند به نحوی دور زخم پیچیده میشود که جریان خون را دچار مشکل نکند. از کامفیل و انواع آن میتوان به کامفیل ماده دار یا کامفیل مربعی اشاره کرد که به عنوان لایه محافظ پوست استفاده می شوند. زمان عوض کردن آن وقتی است که ژل شیری رنگ که در زیر کامفیل کلوپلاست تا نزدیکی لبه های پانسمان رسیده باشد مانند یک چراغ راهنما به ما خاطر نشان می کند که کامفیل را عوض کنیم.

امروزه محصولات Comfeel Plus به دلیل اثربخشی ، تطبیق پذیری و دامنه وسیعی از محصول ، به عنوان پانسمان استاندارد در بسیاری از کلینیک های مراقبت از زخم ، انتخابی مطمئن و قابل اعتماد است. این محصول با آبرسانی به زخم و پیشگیری از زخم بستر، مراحل درمان را سریعتر میکند. کرم بریر کامفیل مناسب زخم بستر کلوپلاست 60 میلی لیتر لایه ای بر روی پوست ایجاد میکند که در برابر نفوذ آب بسیار مقاوم است. زخم بستر عارضه ای است که در اثرفشار دراز مدت به یک یا چند نقطه از بدن ایجاد شده و باعث آسیب جدی بافتهای بدن از جمله لایههای پوستی درم، اپیدرم و ماهیچهها میگردد.

پانسمان کامفیل کلوپلاست

تعویض پانسمان در منزل از جمله خدماتی است که توسط تیم صبور و دلسوز همراه شما برای رفاه حال بیماران در منزل انجام میشود. پانسمان یعنی پوشاندن قسمتی از بدن که عارضهای از جمله زخم، سوختگی، عمل جراحی و … هنگامی که پانسمان روی زخم قرار میگیرد، این ذرات در تماس با اگزودای زخم آن را جذب میکنند و ترکیب ژل مانندی، که معمولا شیری رنگ است، تشکیل میدهند که به تدریج زخم را می پوشاند. همچنین این لایه را “لایه باهوش” می نامند، به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان اگزودا و رطوبت بستر زخم تنگ یا گشاد میشوند و نسبت تبخیر را تنظیم میکنند.

کامفیل مربعی از ذره های سلولزی که رطوبت را جذب میکنند ساخته شده است که در یک توده پلاستیکی و چسبنده قرار دارد. گاز (gauze) یکی از رایجترین و استانداردترین پوششها برای قرار دادن روی سطح زخم است. یکی از قویترین و اصلی ترین برند های فعال در بخش تولید پانسمان زخم بستر،برند کلوپلاست است. کامفیل یکی از چندین شرکت تولید کننده پانسمان های نوین است که بیشتر از سایر محصولات شرکت های دیگر در ایران شناخته شده است. یکی از این مخاطرات ایتلای شخص بیمار به عارضه زخم بستر میباشد. انجام و تعویض این پانسمانها نیازمند دانش درمانگری زخم میباشد که شما میتوانید از وحود پرستاران مجرب در این زمینه بهرمند باشید. نگهداری از بیمار در منزل نیازمند آموزشهای ویژه ای است تا با داشتن علم کافی از به وجود آمدن خطر هایی که میتواند سلامتی شخص بیمار و یا پرستار را به خطر اندازد جلوگیری شود.

خطر بیشتری از نظر زخمهای فشاری قرار دارند. وپیشرفت زخم بستر در مناطقی از پوست که در معرض فشار وسایش قرار دارند استفاده نمود. چه کسانی بیشتر در معرض زخم بستر هستند؟ موسسهی خدمات پرستاری همراه شما به صورت شبانهروزی به بیماران عزیز خدمات پزشکی را در بهترین شرایط ممکن ارائه میدهند، به طوریکه تمام کسانی که مایل هستند تحت نظر این موسسه در منزل به روند درمان خود ادامه دهند خیالشان راحت باشد که محیطی مشابه به فضای بیمارستان، بلکه بهتر در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. زیرا رطوبت خود را به بافتهای خشکیده و مرده اطراف زخم منتقل کرده و تجزیه و از بین رفتن آنها را تسریع می کنند.

پانسمان کامفیل چیستاین پانسمانها با توجه به رطوبت موجود در بافت خود برای زخمهای خشک و دردناک مورد استفاده قرار میگیرند. توجه کنید که بهترین زمان برای تعویض کامفیل، هنگامی است که سطح روی پانسمان تغییر رنگ داده و پانسمان به لحاظ ترشحات زخم اشباع شده است. پانسمان کردن هر نوع جراحتی با دیگری فرق دارد و کار هرکسی نیست چراکه کوچکترین اشتباه ممکن است موجب عفونت و عمیقتر شدن جراحت شده و مدت زمان درمان زخم به طول انجامد. مواد و روش ها: در این پژوهش کارآزمایی بالینی 29 بیمار با 40 زخم فشاری درجه 2 و 3 که ویژگی های مورد نظر پژوهشگر را داشتند بعنوان مشارکت کننده در پژوهش انتخاب و پس از همسان سازی بطور تصادفی بر حسب بیمارستان بستری به دو گروه درمان و کنترل تقسیم شده اند ( بیمارستان بطور تصادفی و نمونه ها بصورت هدفمند انتخاب شدند).

روش های درمان زخم بستر کدامند ؟ احتمالات بر این است که تا به امروز شما روش مناسبی برای درمان درست زخم ها در پیش نگرفته باشید. سطوح چسبنده کامفیل ضد فشار نیز از جنس پانسمان هیدروکلوئید است و مانند کامفیل مربعی است که با تنظیم شرایط رطوبتی زخم و جذب کردن اگزودا امکان درمان را بیش از پیش افزایش می دهد. کامفیل شفاف تنها پانسمان شفاف از جنس هیدروکلوئید در دنیا است. کامفیل شفاف تنها پانسمان از جنس هیدروکلوئید در سراسر جهان است. سطح بیرونی کامفیل غیر قابل نفوذ است و لبه های آن دارای دستگیره های پلاستیکی است که باعث در دست گرفتن کامفیل بدون استفاده از دست یا دستکش با سطح چسبنده پانسمان می شود. هدف از بخیه از بین بردن فضای مرده ایجاد شده به علت زخم برقراری فشار زخم یکنواخت در طول خطوط لبه زخم مجاور سازی بخش ایی تلیان لبه های بافت برقراری فشار عرضی در محل زخم تا زمانی که بافت ترمیم شده وقدرت کافی برای نگهداشتن را در کنار هم داشته باشد.

با سرعت بیشتری بهبود داد.

مواد موجود در ترکیبات این نوع پانسمان روند بهبودی را هم سرعت میبخشد. از آنجا که پانسمان شفاف با استفاده از یک فیلم شفاف ساخته می شود ، نظارت بر زخم ها با استفاده از این نوع پانسمان در مقایسه با باند پارچه ای یا فوم بسیار ساده تر است. ترکیبات کلسیم آلژینات، سدیم کربوکسی متیل سلولز، پلی اورتان فیلم چطوری مصرف کنیم معمولا بین ۲ تا ۳ روز حداکثر ۷ روز و زمان تعویض هنگام اشباع شدن و تغییر رنگ کامل سطح خارجی پانسمان میباشد. زخمهای تاولی، سوختگی و وریدی را میتوان با یاری پانسمان کامفیل با سرعت بیشتری بهبود داد. پانسمان را بیجهت نباید تعویض کرد و این کار را تنها باید زمانی انجان داد که ژل شیری رنگ به نزدیکی لبههای پانسمان رسیده و پانسمان اشباع شده است.

پانسمان کامفیل همچنین میتواند حفرههای زخم را بهخوبی پرکرده و از بافت و رشتههای عصبی موجود در آن محافظت نماید. کامفیل شفاف بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند و بیمار آن را به عنوان یک عامل مزاحم حس نمی کند. کامفیل مربع بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند و بیمار آن را به عنوان یک عامل مزاحم حس نمیکند. همچنین این لایه را “لایه باهوش” مینامند، به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان اگزودا و رطوبت بستر زخم تنگ یا گشاد میشوند و نسبت تبخیر را تنظیم می کنند. کامفیل شفاف از ذرات سلولزی جاذب رطوبت که در یک توده الاستیک و چسبنده قرار گرفته اند تشکیل شده است. بنابراین،این پانسمانها باید در خارج از بیمارستان و در دسترس بیمارو موسسات خدمات پرستاری نیز قرار میگیرند.

پانسمان کامفیل قیمت

چون موسسهی خدمات پرستاری همراه شما تمامی این اعمال پزشکی را تحت نظر پزشک متخصص مربوطه در خانهی بیمار انجام میدهند. کاندوم شیت کلوپلاست محافظت روزانه را عرضه می کند و به دلیل نامعلوم بودن کسی متوجه استفاده شما از آن نمیشود. تا شما مراجعه کنندگان عزیز نگران درمان زخم های بیمار خود نباشید. اما در مرحله سوم و چهارم زخم بستر درمان در شرایط سخت و دشوارتری قرار می گیرد. قبل و پس از 4 هفته مداخله، ابزار پوش مورد سنجش قرار گرفته و نمرات حاصل از آن در هر دو گروه مورد مقایسه قرار می گیرد. هنگامی که پانسمان کامفیل ضبدری روی زخم قرار میگیرد، این ذرات در تماس با اگزودای زخم آن را جدب می کنند و ترکیب ژل مانندی، که معمولا شیری رنگ است، به وجود می آورند که به تدریج زخم را می پوشاند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>