پدرخوانده امی واینهاوس 10 سال پس از مرگ خواننده نمادین را به یاد می آورد

[ad_1]

امی واینهاوس یکی از بزرگترین ، با استعدادترین و موفق ترین خوانندگان و ترانه سرایان زن بریتانیایی در تمام دوران بود. و در حالی که آلبوم برنده چندین جایزه خود را در سال 2006 ، سیاه به سیاه و نگاه برجسته او که از دهه شصت الهام گرفته شده بود ، ممکن است او را به شهرت جهانی برساند ، اما در پایان زندگی ، متاسفانه او به خاطر زندگی عاشقانه نامنظم ، سو-مصرف مواد و اختلالات خوردن به همان اندازه مشهور شد. این هفته 10 سال می گذرد که امی در 23 ژوئیه 2011 در خانه اش در کامدن مرده است. دادرسی بعدا حکم داد که او در اثر مسمومیت با الکل در سن 27 سالگی درگذشت ، بنابراین به “27 کلوپ” معروف اسطوره های موسیقی از جمله کورت پیوست. کوبین ، جانیس جاپلین و جیمی هندریکس که همگی در این سن کم جان خود را از دست دادند.

به مناسبت این سالگرد ، ایزدبانو و پرستار ایمی ، خواننده ، دیون برومفیلد ، 25 ساله ، یک مستند متحرک MTV در مورد خواننده ساخته است ، که در آن او دوباره به زندگی کسانی می پردازد که بهترین چیزهای او را می دانند و یک جنبه نرم و مادرانه تر را نشان می دهد خواننده. او فاش می کند که امی چگونه به او راهنمایی کرده و به کارش کمک کرده ، خاطرات خوب خود را از دوران زندگی خود با امی در میان می گذارد و بیان می کند که چگونه معتقد است در ماه های منتهی به مرگ نابهنگامش در مسیر بهبودی بوده است. GLAMOR با دیون نشست تا از زندگی او با امی با خبر شود.


چرا احساس کردید که زمان مناسب برای مرور مجدد زندگی امی و رابطه شما با او و ساخت این مستند است؟

من فکر می کنم 10 سال خیلی رقم بزرگی است. من مدتی بود که به او فکر می کردم … او فقط کمی بیشتر در مغز من ظاهر می شود ، جایی که من کار خوبی انجام داده ام که هشت سال است که به او فکر نکرده ام. و بعد فکر کردم امی چنان جنبه شگفت انگیزی دارد که دوست دارم مردم آن را ببینند. من فکر می کنم مردم رابطه من و او را از دور یا در سطح سطح مشاهده کرده اند ، اما بسیار خوب است که به مردم اجازه دهیم ببینند او واقعاً چگونه است ، امی ای که فقط مهربان ، دوست داشتنی و دلسوز بود.

یکی از جالب ترین نکات در این مستند این است که شما فهمیدید هدف زندگی او مادر و همسر بودن است. می توانید کمی بیشتر در این باره صحبت کنید؟

موسیقی ، این علاقه او ، عشق او بود. او به معنای واقعی کلمه ، موسیقی را خونریزی کرد ، اما فقط می خواست یک همسر شگفت انگیز و یک مادر درخشان باشد. و فکر می کنم با من ، من جوانترین فردی بودم که واقعاً در اطراف او بودم در دنیایی پر از بزرگسالان که به نوعی طرف مادرانه ای را که او می خواست به او دادم. و من آن را دوست داشتم ، زیرا او عالی بود.

چگونه امی وارد زندگی شما شد و مادرخوانده شما شد؟

مامان من [Julie Din] و ایمی برای مدتی دوست بودند و او در صنعت موسیقی بود و کارهای PA را انجام می داد. اما مادر من از طریق دوستان و خانواده ، امی را از صنعت موسیقی بیرون می دانست ، زیرا او یهودی نیز هست ، [like Amy was]. و سپس من یک روزه را در شش سالگی به امی معرفی کردم و فکر می کنم چیزی که من و ایمی را به هم نزدیک کرد این واقعیت بود که من بسیار بسیار بی گناه بودم و با آنچه فکر می کردم بسیار صادق بودم. و بعد هرچه بیشتر وارد موسیقی می شدم و علاقه به آن را دوست داشتم ، او مانند “خوب ، هی ، بگذار من به تو کمک کنم” بود. اینکه بتوانید از بهترینها درس بگیرید چیز شگفت انگیزی است. بنابراین وقتی بهترین ها را در آنجا کسب کردید ، همه اینها را جذب می کنید.

امی واینهاوس آلبوم پرفروش قرن را به ثمر رساند

او چه چیزی را به شما یاد داد؟

من به موسیقی یا آهنگ گوش می دادم و به او می گفتم: “آه ، این آهنگ را شنیدی؟” و او مثل این خواهد بود ، “بله. شما از کجا این مطالب را می دانید؟” من مثل این هستم ، “من تازه آن را در YouTube پیدا کردم.” و او مانند “خوب ، خوب ، به این آهنگ گوش دهید” خواهد بود. و این ممکن است برخی از آهنگ های ماروین گی باشد ، و او مانند “مطالعه آن” باشد. و بعد دفعه بعدی که او را می دیدم ، مثل این می شد که “پس شما در مورد این ترانه چه چیزی یاد گرفتید؟ سه چیز به من بدهید.” … او واقعاً مصمم بود که من درس آواز بگیرم.

و او شما را وارد مدرسه تئاتر جوان سیلویا کرد که دانش آموزان گذشته آنها شامل آدل و دعا لیپا بوده اند؟

بله ، او انجام داد. بنابراین او به مدرسه سیلویا یانگ رفت. بدیهی است که هم زمان با من نیست ، اما او به آنجا رفت. و من واقعاً نمی خواستم به آن مدرسه بروم ، زیرا فقط فکر می کردم که این چیزی غیر از شهرت خواهد بود. همه این بچه ها قرار است فقط در راهرو پیروز شوند و این من نیستم. من مثل این بودم: “نه ، نه ، نه”. ما ، او ، و مادر من با هم درگیر شدیم. یادم می آید که گریه می کردم و تقریباً جیغ می کشیدم که به مدرسه نروم ، زیرا فقط فکر می کردم هیچ کس مرا قبول نمی کند. خوب ، من نمی توانستم اشتباه بیشتری داشته باشم. این یکی از بهترین مدارس بود.

او همیشه در حالی که دوست داشت 10 از 10 باشد ، وقتی که دور من بود. منظورم این است که من احمق نیستم ، اما درعین حال خیلی دوست داشتم ، “نه ، من می توانم این را کسی ببینم که می خواهد بهتر شود و سعی می کند بهتر شود ، بنابراین من قصد ندارم سوخت اضافه کنم به آتش و مدام آنها را زمین بیندازید … بنابراین راه کمک من این بود که مثل این باشم ، اگر او وزن می کشید ، من مثل این خواهم بود: “امروز وزن خوبی اضافه کردی. شما واقعا خوب به نظر می رسید. “یا اگر او موهایش را خیلی زیبا کرده بود ، من می گویم” امروز موهای شما واقعا بلند به نظر می رسند. ” فقط باعث می شود احساس اعتماد به نفس کند.

WATCH: پیش پرده جدید فیلم Amy Winehouse

و شما در سال 2009 ، هنگامی که او از مواد مخدر سم زدایی می کرد ، با او به سنت لوسیا در کارائیب رفتید؟ آن تجربه چطور بود؟

آن زمان من 12 ساله بودم. اما ، او عالی بود. این یکی از جالبترین مکانهای من است که امی را در آن به یاد می آورم ، زیرا من همیشه آن را تولد دوباره می نامم. و ، بله ، نقطه عطف بود. او قطعاً بیشترین ایمنی بود که در زندگی می گویم. در نهایت این زنی بود که خودش را بهتر می کرد.


و آیا در آن زمان از مسائلی که در زندگی او جریان داشته است ، مانند فروپاشی ازدواج او با بلیک فیلدر سیویل ، آگاهی داشتید؟

این هرگز چیزی نبود که شما راجع به آن صحبت کنید. شخصی بود همانطور که قبلاً گفتم ، من قصد ندارم به موارد منفی بپردازم. من جوان بودم. احتمالاً این یک اتفاق خوش شانسی است که من جوان بودم ، بنابراین آن طرف به من نشان داده نمی شد.

وقتی به دیدن جوان ، دستیار شخصی سابق او رفتید ، در این مستند نیز واقعاً از شما شجاع بود. و این اولین باری بود که شما دو نفر دور هم جمع شده بودید و درباره لحظه ای صحبت کردید که از مرگ او مطلع شدید ، در حالی که برای حمایت از The Wanted در تور بودید و سپس برای اجرای صحنه به صحنه رفتید. چطور بود؟

به من گفتند ، و سپس [management] مانند “گوش کنید ، بیایید به لندن برگردیم. شما مجبور نیستید این کار را انجام دهید.” اما من می دانستم و گفتم: “خوب ، ما الان اینجا هستیم. ما در وسط ولز هستیم ، هیچ بازگشتی به لندن وجود ندارد.” صادقانه بگویم حدود 15 دقیقه طول کشید تا من مجبور شدم روی صحنه باشم ، و مروجین واقعا آنچه را اتفاق افتاده بود در نظر می گرفتند و من گفتم: “نه ، ایمی از من می خواهد این کار را انجام دهم. او نمی خواست من اطراف را بدزبانی کنم “


و این فقط سه روز بعد از آخرین باری بود که شما او را دیده بودید ، او با شما در The Roundhouse در Camden روی صحنه آمده بود؟

این اولین باری بود که او می دید من به عنوان یکی از مخاطبان به صورت عمومی بازی می کنم. بنابراین ، بله ، او کنار صحنه بود … و سپس بیرون آمد و رقصید و واقعاً عالی بود. و او واقعاً خوب بود. نکات مثبت زیادی وجود داشت. و من همیشه می گویم اگر آخرین بار است که می توانی کسی را ببینی ، امیدوارم اینگونه باشد ، زیرا لحظه آخر عالی برای من بود.

درباره آمی چه آموخته اید که قبل از ساخت این مستند نمی دانستید؟

من می دانستم که او باهوش است ، اما فقط با مکالمه با افراد دیگر ، به نوعی دوباره به چقدر باهوش او معرفی شدم. فقط یک دختر ، یا زن بسیار بسیار باهوش. اوه ، او فوق العاده بامزه و فوق العاده باهوش بود. افرادی که با آنها صحبت کردم او را نیز بسیار خوب می شناختند ، بنابراین داشتن این اطمینان از اینکه من تنها کسی نیستم که برای امی چنین احساسی دارم بسیار خوب بود.

فکر می کنید چه درس هایی از زندگی و مرگ ایمی گرفته شده است؟

فقط برای اینکه مهربان تر باشم من فکر می کنم که این یک چیز بزرگ است ، مهربان بودن و فکر می کنم این چیزی است که باید واقعاً از همان لحظه تولد آموزش داده شود. من قطعاً فکر می کنم که ما بعنوان نسلی کمی بیشتر از احساسات مردم آگاهی داریم.

اگر امی امروز هنوز زنده بود ، فکر می کنید الان در سال 2021 چه کار می کرد؟

من مطمئن هستم که موسیقی وجود داشته است. من مطمئن هستم که او هنوز هم اجرا می کرد. شاید او خودش مادر بود.

به نظر شما میراث او چیست؟

ما فقط یک امی خواهیم داشت. فکر نمی کنم کسی بتواند تقلید یا تکرار کند [what she had] اصلاً اما من فکر می کنم میراث او واقعاً واقعی بودن نسبت به خودش است. من فکر می کنم هرکسی که واقعاً با او ملاقات کرده باشد یا مصاحبه یا چیزهایی از این قبیل تماشا کرده باشد ، دید که او فقط یک فرد صادق و معتبر است. و به همین دلیل است که فکر می کنم از آن زمان تاکنون چنین شخصی را ندیده ام ، زیرا بسیار نادر است.


و دیگر چه چیزی برای شما ، دیون؟

من به تازگی تک آهنگی به نام “عشق احمقانه” منتشر کردم. این اولین تک آهنگ از EP من است که در اواخر امسال منتشر خواهد شد. قرار است چند تک آهنگ دیگر نیز برگزار شود ، اما من واقعاً از این موضوع هیجان زده هستم. مدتی بود که واقعاً دوست نداشتم موسیقی بسازم ، بنابراین احساس می کردم که به شدت به این پروژه وابسته هستم. بنابراین من واقعاً هیجان زده هستم که مردم از نظر موسیقی نیز دوباره به من معرفی شوند.

Amy Winehouse and Me: Story Dionne دوشنبه 26 ژوئیه ساعت 10 شب از MTV UK پخش می شود.

موسیقی به لطف این زنان قابل توجه دیگر دنیای یک مرد نیست. تأثیرگذارترین نوازندگان فمینیست در 60 سال گذشته

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>