پرنسس لطیفه کیست که سعی کرد از دبی فرار کند و اکنون کجاست؟

[ad_1]

اگر مستند بی بی سی 2018 را تماشا کرده اید فرار از دبی: رمز و راز شاهزاده خانم گمشده، داستان تکان دهنده شاهزاده خانم لطیفه ، دختر یکی از ثروتمندترین افراد جهان ، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، نخست وزیر امارات را می دانید.

در فوریه 2018 ، لطیفه سعی در فرار از دبی داشت اما مورد رهگیری قرار گرفت و به مدت سه سال ، جهان چیزی از محل زندگی او نمی دانست.

اما نام این زن 35 ساله اخیراً دوباره خبرساز شده است ، پس از آنكه اسیر تلفن در اسارت به او قاچاق شد و تصاویر مخفی به Sky News منتشر شد.

در اینجا همه آنچه درباره پرنسس لطیفا ، تلاش برای فرار وی و دستگیری بعدی آن باید بدانید آورده شده است …

پرنسس لطیفه دبی کیست؟

شیخ لطیفه بنت محمد بن راشد آل مکتوم دختر 35 ساله حاکم میلیاردر دبی ، شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، 71. وی معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی است. وی شش همسر و 30 فرزند دارد.

مادر لطیفه حوریا احمد المعاش است.

چرا او تلاش کرد و فرار کرد ، و چگونه؟

لطیفه گفت برای فرار از چنگال پدرش می خواست از دبی فرار کند. وی وی را به بدرفتاری با خود و خواهر بزرگترش ، شمسا ، اعمال کنترل شدید بر زندگی آنها و یک سری ادعاها از جمله قتل متهم کرده است.

شمسا در ژوئیه سال 2000 هنگامی که در تعطیلات در املاک خانوادگی خود در ساری بود ، سعی در فرار داشت. شیخ بدون اطلاع پلیس به جستجوی وی پرداخت. شمسا بیش از یک ماه در کمبریج ردیابی شد. از آن زمان او در جمع دیده نشده است.

در ژوئن 2002 ، در سن 16 سالگی ، لطیفه اولین تلاش برای فرار را با تلاش برای عبور از مرز امارات به عمان انجام داد ، اما در دبی دستگیر و به مدت سه سال و چهار ماه زندانی شد و در آنجا گفت که در سلول انفرادی نگهداری و مورد شکنجه قرار گرفت.


در سال 2011 ، لطیفه – که اجازه گذرنامه ، رانندگی یا ترک دبی را نداشت – با هرو ژوبرت ، افسر سابق اطلاعات فرانسه ، که قبلاً پس از محکومیت به جرم اختلاس از دبی فرار کرده بود ، تماس گرفت. طی چند سال آینده ، آنها با کمک دوست لطیفه Tiina Jauhiainen ، فرار او را برنامه ریزی کردند.

در 24 فوریه 2018 ، لطیفه و تینا 26 مایل از امارات متحده عربی تا عمان را طی کردند ، سپس با قایق بادی و جت اسکی عمان را ترک کردند تا با هرو ، که در یک قایق تفریحی پرچمدار ایالات متحده منتظر بود ، ملاقات کنند. آنها قصد داشتند تا به گوا در هند بروند ، جایی که لطیفه می تواند به ایالات متحده پرواز کند و درخواست پناهندگی سیاسی کند.

در مورد دستگیری چطور؟

هشت روز بعد ، قایق هنگام نزدیک شدن به گوا توسط نیروهای ویژه هند رهگیری شد. گفته می شود که از نارنجک های دودی استفاده شده و لطیفا و تینا را با تهدید اسلحه نگه داشته اند.

قبل از آزادی دو هفته بعد ، تینا ، هرو و سه خدمه در امارات بازداشت شدند. محل نگهداری لطیفه مشخص نیست.

درست قبل از اقدام به فرار ، لطیفه یک پیام ویدیویی “فقط در صورت” در آپارتمان تیینا ضبط کرد ، که نقشه و دلایل فرار خود را مستند می کرد ، آن را برای گروهی از افراد معتمد ارسال کرد و از آنها خواست که در صورت شکست طرح او آن را منتشر کنند. این ویدیو در مارس 2018 منتشر شد و جهان شروع به پرسیدن کرد: “پرنسس لطیفه کجاست؟”

درست چند روز قبل از مستند بی بی سی فرار از دبی: رمز و راز شاهزاده خانم گمشده آزاد شد ، دولت دبی با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه لطیفه و شمسا “مورد ستایش و گرامی داشته می شوند” و لطیفه “در دبی ایمن است” و تولد خود را در “حریم خصوصی و آرامش” جشن می گیرد.


الان پرنسس لطیفه کجاست؟

در فوریه 2021 ، مشخص شد که دوستان لطیفه موفق شده اند تلفن را به او قاچاق کنند ، جایی که وی گفت که او را در “زندان ویلا” نگهداری می کنند.

اسکای نیوز موفق شد برخی از س Laالات را از لطیفه جویا شود و در فیلم های مخفی منتشر شده برای این سازمان ، ادعا می کند که وی پس از اینکه توسط سربازان قایق تسویه حساب شد و به زور به دبی بازگشت ، گروگان گرفته شده است.

او می گوید: “این پسر با کیسه ای کوچک ، مانند کیسه استتار ، آمد و یک سوزن بیرون آورد و من را به بازوی من تزریق کرد.”

اسکای نیوز همچنین گزارش می دهد که لطیفه موارد زیر را می گوید:

  • “او را کتک زدند ، مواد مخدر گرفتند و در زندان زندانی کرد.
  • “او را در یک ویلا سلطنتی حبس کرده اند و زیر نگهبان مسلح و میله های پنجره ها قرار داده اند.
  • او یک گروگان است ، پاسپورت خود را می خواهد و آزاد است که از امارات متحده عربی خارج شود. “

ویدئویی که توسط لطیفه گرفته شد نیز برای BBC Panorama منتشر شد.

در آن ، او می گوید: “من این ویدئو را از دستشویی انجام می دهم زیرا این تنها اتاق است که می توانم آن را قفل کنم …

“من یک گروگان هستم و این ویلا به زندان تبدیل شده است. تمام پنجره ها بسته شده اند ، من نمی توانم پنجره ای را باز کنم. پنج پلیس در خارج و دو زن پلیس در خانه هستند. من حتی نمی توانم به بیرون بروم هوای تازه بگیرید. “

در نوزدهم فوریه ، خانواده سلطنتی دبی با صدور بیانیه ای از طریق سفارت امارات در لندن ادعا کردند که شاهزاده خانم “در خانه مراقبت می شود”.


“در پاسخ به گزارش رسانه ها در مورد شیخا لطیفه ، ما می خواهیم از کسانی که ابراز نگرانی برای سلامتی او کرده اند ، تشکر کنیم ، علی رغم پوشش خبری که قطعاً منعکس کننده موقعیت واقعی نیست.

“خانواده وی تأیید کرده اند که از معظم له در خانه و تحت حمایت خانواده و متخصصان پزشکی مراقبت می شود.

“او همچنان پیشرفت می کند و ما امیدواریم که او در زمان مناسب به زندگی عمومی بازگردد.”

از کجا بفهمیم او هنوز زنده است؟

هیچ مدرکی با این بیانیه منتشر نشد که ثابت کند لطیفه هنوز زنده است.

رهبران جهان ، از جمله بوریس جانسون ، خواستار کسب اطلاعات در مورد وضعیت سلامتی او شده اند و اکنون کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار اثبات زنده بودن شاهزاده خانم شده است.

ما با در دسترس قرار دادن اطلاعات بیشتر ، این داستان را به روز می کنیم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>