پس رسوایی! توسط Jean Paul Gaultier: چرا ما آخرین عطر طراح را دوست داریم

[ad_1]

غالباً نمی توان کل صنعت را رسوا کرد ، اما هیچ کس مانند ژان پل گولتیه جنجال نمی داند.

این طراح لباس فرانسوی به خاطر ایجاد یک یا دو رسوایی در طول زندگی حرفه ای نیم قرن خود مشهور است. ژان پل که به عنوان “وحشتناک” دنیای مد (به عنوان “پسر بد”) شناخته می شود ، با پیشگامی در زیبایی شناسی خنثی جنسیتی (که اکنون ستایش شده است) ، با قرار دادن مدونا در سوتین مخروطی افسانه ای خود و اجتماع متجاوز ، دیدگاه های صنعت را به چالش کشید. در سال 1985 وقتی او برای اولین بار مردان را با دامن به پایین باند فرستاد او یکی از دنباله دارهای اصلی مد است ، یک کودک وحشی است که ریسک می کند و جهش می کند ، در نهایت ، قلمرو مد را همانطور که امروز می شناسیم شکل می دهد.


ژان پل گوتیر در آخرین نمایش خود با حضور کارن السون (سمت چپ) ، دیتا فون تیز (مرکز سمت چپ) و کارلی کلوس (راست)

گتی ایماژ

بنابراین فقط شایسته است که عطر جدید او ، So Scandal! ، ادای احترامی به گذشته عجیب و غریب این طراح نمادین بپردازد. مارک So Scandal! که از 21 آوریل تا 7 اوت به طور انحصاری در Boots موجود است – همانند سایر عطرهای موجود در طیف Scandal طراحان – پاهای برهنه بطری است ، نوعی قصیده برای زنان بدون عذر خواهی در همه جا. بطری را با رنگ تمشک اسپریتز کنید و یک دسته گل مجلل از شکوفه پرتقال ، گل یاسمن و توبروز بدست آورید – ما می توانیم تصور کنیم این نوع رایحه ای است که هنگام نشستن در صف اول در یکی از نمایش های ژان پل با آن احاطه شده اید.

هدبند لاغر در حال تبدیل شدن به روند مو است که در همه جا می بینید

و این نمایش ها ، اول از همه و همه ، عشق واقعی ژان پل بود. باند وی بیشتر از مد مد تئاتر بود. او در سال 2007 کوکروکا ایرلندی را از باند خود دور زد ، با کلیشه های مذهبی بازی کرد ، یک نمایش کامل را به فریدا کالو در سال 1998 اختصاص داد و بسیاری از باند های وی نیز برهنه و اروتیسم تقویت شد ، که فقط به جذابیت طراح افزود.

“اگر شما در نمایش ژان پل گوتیر نبودید ، هیپ نبودید. شما آوانگارد نبودید. ”سوئدی مدل ، نائومی کمپبل در مصاحبه اخیر خود با فیلتر بدون فیلتر با ژان پل گفت.


ژان پل مغز متفکر سوتین مخروطی معروف مدونا بود

گتی ایماژ

ژان پل نیز در نمایش های خود همیشه قهرمان فراگیری و تنوع بوده است. او قبل از ابداع این اصطلاح از مدلهای سایز بزرگ استفاده می کرد ، مردان و زنان از هر سنی و رنگ پوست را در باندهای خود رد می کردند و همیشه ترجیح می داد که نقشهای سنتی جنسیتی را با بیشترین حد ممکن خم کند.

پنج دهه و چرخش راه راه برتون بعد ، ژان پل برای همیشه به عنوان یکی از برجسته ترین مبتکران مد شناخته خواهد شد. او در سال 1990 پس از طراحی بیش از 300 لباس برای Blond Ambition Tour مدونا ، به رهبری طراحی صحنه و لباس فیلم پرداخت عنصر پنجم و همچنین از سال 2003 تا 2010 به عنوان مدیر خلاق در هرمس زمام امور را در دست داشت.


ژان پل در آخرین نمایش باند مد خود در سال 2020

گتی ایماژ

آخرین نمایش کوتور وی در ژانویه سال گذشته شاید همان نمایش بود که میراث رسوائی او را بهترین نمایش داد. این کار با یک مدل بیرون آمدن از یک تابوت که توسط بو جورج سرناد شده بود آغاز شد و بیش از 200 نمادین ترین چهره او را در طول مراسم یک ساعته به نمایش گذاشت. در مصاحبه با نائومی ، او در مورد آنچه بعدی برای مارک تجاری خود بود ، یاد داشت و اظهار داشت که نمایش های Couture (زمانی که می توانند دوباره زنده شوند) هر فصل توسط یک طراح متفاوت کنترل می شود ، بعضی از آنها را می شناسیم و برخی دیگر هرگز از آنها شنیده اید ، به آنها یک سکوی بزرگ برای نمایش کالاهای خود می دهید.

ژان پل در طول مصاحبه به طراحان مشتاق توصیه کرد: “اگر به چیزی اعتقاد دارید ، آنچه را باور دارید انجام دهید.” “برای اینکه شما ایمان داشته باشید این کار را با تمام انرژی ، تمام عشق خود انجام می دهید و این بهترین کار است.”


شاید همه ما باید از ژان پل نشانه بگیریم. بدون ریسک پذیری و عزم او ، مد به اندازه امروز سرگرم کننده و فراگیر نخواهد بود. این میراثی است که نمادین ترین لحظات مد را برای ما به ارمغان آورده است ، و لحظه ای که هم اکنون با احترام از عطر Scandal که در بالای سر او قرار دارد ، زندگی می کند. پس رسوایی! سرگرم کننده و معاشقه با اشاره ای سرمستانه مست – هر آنچه ژان پل و مارک او تجسم دارد. با توجه به این یادداشت ، ما فقط می خواهیم به پایین چکمه ها برویم و یک بطری So Scandal را برمی داریم! خودمان

کشف بنابراین رسوایی! منحصراً در Boots

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>