پنج زبان عشق کدامند و چگونه بر روابط تأثیر می گذارند؟

[ad_1]

مشاجره با دوست پسر هفت ساله من یکی از کمترین کارهای مورد علاقه من است. ممکن است تعجب آور به نظر نرسد ، اما با اختلافات کمی آتشین من همیشه جذاب نبوده است. در واقع در روابط قبلی من کاملاً از مسابقه فریاد عجیب و غریب استقبال کرده ام و به عنوان یک روش خوب برای بیرون آوردن بخار ، اختلافات خود را هوا داده و – ناگزیر – پس از آن بوسه و آرایش می کنم. اما الان فرق کرده است.

نه به این دلیل که سرم شلوغ یا ضعیف تر است ، یا اینکه حرفهای همسرم را در حین مشاجره دوست ندارم (گرچه من به طور کلی نمی گویم) عشق ) ، اما به دلیل اینکه – حتی پس از هفت سال – ما در هنر خنک سازی کاملاً تسلط نداریم.

دعواهای ما ، اگرچه نادر است ، اما به حدی بالا می گیرد که من به ناچار در نهایت دور می شوم تا با گفتن چیزی که پشیمان می شویم ، از تشویق هرکدام از ما برای آسیب رساندن بیشتر جلوگیری کنم. متأسفانه ما هر دو خیلی لجباز هستیم تا بتوانیم اولین نفری باشیم که دوباره وارد فضای یکدیگر می شویم. این لحظات سرد شانه معلوم است که چندین ساعت به طول انجامیده اند و من شک ندارم که اگر اصرار من در مورد بحث و گفتگو به رختخواب نرویم روزهای گذشته طول می کشد ، .

5 احمقانه ترین دعوای قرنطینه ای که با شریک زندگی ام انجام داده ام

من آنجا نشسته ام و خورش می کشم و منتظر می مانم که اولین حرکت را انجام دهد. وارد شوید و عذرخواهی کنید ، مرا بغل کنید یا حتی فقط به مضحک بودن ما بخندید تا تنش را از بین ببرید. از طرف دیگر ، او از لحظه آرامش سپاسگزار است و ساده لوحانه معتقد است که به ما امکان خنک شدن را می دهد و PS5 را بیرون می کشد. بگذارید به شما بگویم ، اگر من از قبل عصبانی نمی شدم ، مطمئنا موسیقی متن FIFA از آن مطمئن است.

اما در حالی که من در ابتدا تصور می کردم که این بعد از ظهرهای طولانی و دردناک (که غالباً شبها به طول می انجامد) به طور حتم به لجبازی بی دریغ من و امتناع جاهلانه او از همیشه با کشف دنیای “عشق زبانها” که موفق به درک و درک آسان رفتارهای مخالف خود شده ایم ، ابتدا عذرخواهی کرده یا اسلحه خود را زمین بگذارید.

مشاور بهداشت عاطفی ، نویسنده و عمه آگونی اینستاگرام ، راکسی نافوسی توضیح می دهد: “مفهوم” زبان های عشق “توسط گری چاپمن ایجاد شده است.

“او 5 زبان عشق را تعریف کرد که نشان دهنده 5 روش مختلف برای ابراز و دریافت عشق است. همه ما یک یا دو زبان برجسته عشق داریم. پیدا کردن زبان عشق شما و همسرتان به شما کمک می کند درک عمیق تری از هر یک از آنها را پیدا کنید. نیازهای دیگران است و به شما کمک می کند تا عشق خود را به بهترین شکل ممکن به یکدیگر منتقل کنید. “

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

من و دوست پسرم وقتی صحبت از علایق ، سلیقه ، احساس شوخ طبعی و خواسته هایمان برای آینده می شود ، تقریباً یکسان هستیم ، اما همیشه می دانیم که گچ و پنیر هستیم. رفتار کردن.

من بیش از حد فکر خواهم کرد و بیش از هر چیز و همه چیز را تجزیه و تحلیل خواهم کرد ، در حالی که او آنقدر آرام است که عملا افقی است. من با حداقل یک ساعت وقت اضافی به ایستگاه قطار خواهم رسید ، در حالی که او در آخرین ثانیه از بین درها می پرد و امیدوار است که بتواند بلیط هواپیما را خریداری کند. من در مورد چیزی که هفته ها پیش گفتم صحبت خواهم کرد در حالی که او احتمالاً حتی در آن زمان حتی آن را شنیده بود.

بنابراین تعجب آور نیست و کاملاً طبیعی است که خواسته ها و نیازهای ما از روابط ما متفاوت است. اما در حالی که این همیشه واضح بود ، من هرگز آن را به اندازه راه درک نکردم من دوست داشتن که دوست داشته باشی لزوماً یکسان نیست او دوست دارد باشد و بنابراین عشقی که می خواهم باشد دريافت كردن لزوما بهترین نوع عشق به دادن، و بالعکس.

چرا بسیاری از زنان یک رئیس کل در اتاق هیئت مدیره هستند اما اغلب قادر نیستند دقیقاً آنچه را که می خواهند یا در یک رابطه نیاز دارند بیان کنند؟

یادگیری و درک این مسئله نه تنها باعث تقویت روابط ما در اوقات خوب شده است ، بلکه باعث شده است که بعد از جنگ کاملاً ساده تر و فرمول تر شود زیرا ما دقیقاً می دانیم که بیشترین معنی را برای یکدیگر دارد. من “متاسفم” و نوازش ها را دوست دارم ، در حالی که او پیشنهاد عملی تری را ترجیح می دهد (معمولاً من شام درست می کنم / سطل آشغال را بیرون می آورم) یا چیزی ملموس تر.

“به عنوان مثال ،” راکسی توضیح می دهد ، “اگر می دانید که زبان عشق شریک زندگی شما وقت با کیفیت است و شما کلمات تأییدی است ، پس ممکن است اطمینان حاصل کنید که هر روز وقت خاصی را برای جلب توجه غیرمجاز به آنها اختصاص می دهید ، و در عوض می توانید بپرسید که آنها تلاش بیشتری می کنند تا عشق / قدردانی خود را به صورت کلامی ابراز کنند. “

بنابراین پنج زبان مختلف عشق چیست ، و چگونه می توانید مطمئن باشید شخصی را که زبانهای عاشقانه شما با زبانهای مختلف متفاوت است تأمین کنید؟

1. کلمات تأیید

شخصی که زبان عشق وی کلمات تأییدی است برای ابراز عشق و قدردانی مکتوب یا گفتاری ارزش قائل است.

  • دوست دارد: نامه های عاشقانه ، شنیدن “دوستت دارم” ، دریافت تعارف ، پیام کوتاه مکرر

2. لمس فیزیکی

افرادی که به عنوان زبان عشقشان لمس جسمی دارند ، هنگام دریافت علائم جسمی محبت ، بیشترین محبت را احساس می کنند. لمس می تواند به عنوان یک رابط احساسی تأیید کننده و قدرتمند برای افراد با این زبان عشق عمل کند.

  • دوست دارد: در آغوش گرفتن ، گرفتن دست ، نشستن از نزدیک ، بوسیدن

3. اقدامات خدمات

شخصی که زبان اصلی او عشق اوست ، خدمات او را “مفید بودن” و ژستهای عشق می داند. هیچ کار خیری از نظر شخصی با این زبان عشق ، چه بزرگ و چه کوچک ، مورد توجه قرار نمی گیرد.

  • دوست دارد: پیشنهاد کمک به آنها در کارهای خانه ، پختن یک وعده غذایی ، پر کردن ماشین آنها با بنزین

4. زمان کیفیت

افرادی که زبان عاشقانه اوقات با کیفیت است ، مهم این است که وقت خود را با شخصی که کاملاً در کنار آنها است ، بگذرانند.

  • دوست دارد: تماس چشمی ، گفتگوهای معنادار ، توجه نامشخص

5. دریافت هدیه

برای کسانی که زبان عشقشان هدیه گرفتن است ، آنها هدیه را نمادهای قابل توجهی از عشق می دانند. این در مورد ارزش پولی نیست بلکه ژست نمادین و تلاش پشت آنها است. وقتی هدیه نشان می دهد که گیرنده چه شناختی از آنها دارد ، به ویژه احساس محبت می کنند.

  • دوست دارد: جشن گرفتن مناسبت های خاص ، نشانه های سپاس ، هدایای متفکرانه

45 ایده هدیه متفکرانه برای هدیه سالگرد که شریک زندگی یا زوج مورد علاقه شما آنها را بپسندند

اساساً همه ما متفاوت هستیم و همه ما در تنوع گسترده روابط خود نیازها و خواسته های بسیار متفاوتی داریم.

“با دیگران رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار شود” یک روش عالی برای بررسی اینکه آیا شما هرگز نامهربان یا بی فکر هستید ، اما وقتی صحبت از روابط می شود – عاشقانه یا غیر از این – در نظر گرفتن و درک چگونگی انجام این کار اغلب مثمر ثمر است. با آنها طوری رفتار کنید که آنها می خواهند معالجه شوند.

قرنطینه: لذت غیرمنتظره (و وحشت گاه به گاه) از به اشتراک گذاشتن زندگی حرفه ای با شریک زندگی خود در هنگام انزوای شخصی

برای کشف بیشتر توصیه های بهداشت احساسی راکسی نافوسی ، به وب سایت وی اینجا مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از Charlie Teather ، سردبیر مد Glamour UK ، وی را در Instagramcharlieteather دنبال کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>