پودر قبل از تمرین “خشک پاششی” جدیدترین روند خطرناک بروز تیک توک است

[ad_1]

یک چالش عجیب و غریب جدید در شبکه های اجتماعی به نام “scooping خشک” در TikTok ایجاد شده است. این امر همچنین برخی از افراد را به شدت بیمار می کند – و متخصصان بهداشت را نگران کننده جدی می کند.

اسکوپینگ خشک به معنای قرار دادن یک پیمانه پودر قبل از تمرین (یا گاهی پودر پروتئین) در دهان شما است ، به جای اینکه پودر را با آب یا مایع دیگری مخلوط کنید و طبق میل خود بنوشید. افراد معمولاً مکمل های پودر شده قبل از تمرین را به امید افزایش انرژی جسمی و تمرکز ذهنی قبل از ضربه زدن به سالن بدن سازی مصرف می کنند ، یاسی انصاری ، MS ، RD ، CSSD ، متخصص تغذیه متخصص تغذیه ، متخصص مجاز در رژیم های غذایی مستقر در لس آنجلس و سخنگوی رسانه ملی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی ، به SELF می گوید. انصاری می گوید ، ایده پیمایش خشک خشک تقویت این اثرات حتی بیشتر است.

اما طبق چندین فیلم و گزارش خبری تیک توک ، این روش می تواند سلامتی افراد را به خطر بیندازد. به گزارش بوزفید ، به عنوان مثال ، یک زن 20 ساله پس از خشک کردن اسکوپ خشک با حمله قلبی به بیمارستان رفت. و نیوزویک گزارشی از یک فرد تأثیرگذار بر تناسب اندام گزارش داد که چهار قاشق خشک را با چهار پیمانه مخلوط شده با آب دیگر تعقیب کرد و با فشار خون بالا و تورم مغزی به سمت ER رفت. به گزارش نیوزویک ، به نظر می رسید زن دیگری پس از خشك كردن خشك دچار تنفس می شود.

25 بهترین پودر پروتئین برای خانم ها و نحوه انتخاب پروتئین مناسب برای شما

خطرات سلامتی واقعی است و کارشناسان نگران هستند.

كلی جانسون-آربور ، پزشك و متخصص طب اورژانس ، كلی جانسون-آربور ، پزشك و متخصص پزشكی در مرکز سموم سرمایه ملی ، به SELF می گوید: “من چند نگرانی قابل توجه در مورد این چالش دارم.” دکتر جانسون-آربور می گوید روند اسکوپینگ خشک یادآور چالش دارچین سال ها پیش است که Poison Control در مورد آن تماس های فراوانی گرفت – و پیش بینی می کند اگر افراد بیشتری اسکوپینگ خشک را امتحان کنند افراد بیشتری دچار ترس های سلامتی می شوند. “من فکر می کنم مردم باید واقعاً مراقب این کار باشند.”

بیایید با خطرات احتمالی آنچه در واقع در این پودرها است – حداقل طبق برچسب – شروع کنیم. انصاری می گوید: مکمل های قبل از تمرین معمولاً حاوی موادی مانند کربوهیدرات ، کافئین ، اسیدهای آمینه ، کراتین مونوهیدرات ، عصاره چای سبز و ویتامین های گروه B هستند. تحقیقات نشان می دهد برخی از این مواد ممکن است در برخی افراد به افزایش عملکرد ورزشی کمک کند ، در حالی که بسیاری از مزایای آنها اثبات نشده است.

انصاری می گوید ، این مواد منفرد در افراد سالم می تواند بی خطر باشد ، زیرا به عنوان دستورالعمل مصرف می شود. اما بدن همه افراد کمی متفاوت است و هنگامی که شما ترکیبی غلیظ از چند ماده را مصرف می کنید نمی توانید انتظار داشته باشید. انصاری توضیح می دهد: “همه وقتی به درستی با مایعات مخلوط می شوند ، در برابر محصولات قبل از تمرین واکنش یکسانی نخواهند داشت. انصاری می گوید ، از آنجا که بسیاری از محصولات دارای ترکیبات اختصاصی هستند ، شناخت دقیقاً چه مقدار از این مواد مختلف در حال مصرف هستید ، دشوار است. “از کجا می دانید که مخلوط غلیظی که یک باره مصرف می کنید تأثیر منفی روی شما نخواهد گذاشت؟ این ممکن است یک ماده منفرد نباشد بلکه ترکیب باشد. “

17 بهترین پودر پروتئین وگان برای کمک به دریافت پروتئین توصیه شده شما (که حتی افراد غیر وگان نیز آن را دوست دارند)

حتی مواد نسبتاً خوش خیم و خوب مطالعه شده نیز می توانند خطرناک باشند. آناری می گوید ، پودرهای قبل از تمرین می توانند حاوی غلظت زیادی (100 میلی گرم یا بیشتر در هر وعده) کافئین باشند که تقریباً همان فنجان قهوه است. انصاری می گوید که این مساله می تواند علائمی مانند احساس ناخوشی ، ناراحتی معده و افزایش ضربان قلب را ایجاد کند ، خصوصاً در صورت عدم رقیق شدن و / یا مقادیر بیشتر از مقدار مجاز ، دکتر جانسون-آربور می گوید: در مقدار زیاد ، “کافئین قطعاً می تواند بسیار سمی و بسیار خطرناک باشد.”

دکتر جانسون-آربور می گوید ، مصرف بیش از حد کافئین ، که علائمی مانند تپش قلب ، درد قفسه سینه ، مشکل تنفس و سرگیجه را ایجاد می کند ، می تواند شما را در بیمارستان بیاندازد. مصرف بیش از حد کافئین تهدید کننده زندگی به احتمال زیاد در افرادی که مشکلات قلبی اساسی دارند ، داروهایی مصرف می کنند که اثرات مشابهی دارند ، تحمل کافی به کافئین ندارند یا همزمان از سایر نوشیدنی های کافئین دار نیز می نوشند ، تهدید کننده زندگی است. -آربور می گوید.

نگرانی بیشتر در مورد پودرهای قبل از تمرین ممکن است همان چیزی باشد که شما نمی دانید در آنها وجود دارد.

“این مکمل های تمرینی به عنوان غذا یا دارو در نظر گرفته نمی شوند. آنها مکمل های غذایی در نظر گرفته می شوند و این صنعت در ایالات متحده کاملاً نظارتی ندارد »، دکتر جانسون-آربور توضیح می دهد. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مکمل های غذایی را قبل از ورود به بازار آزمایش نمی کند و آنچه روی بسته بندی نوشته شده است همیشه آنچه در آن است نیست. دکتر جانسون-آربور می گوید: “فقط این که چیزی بدون نسخه یا آنلاین در دسترس است لزوماً به معنای ایمن بودن آن نیست.” “[Pre-workout powders] کاملاً خوش خیم نیستند. ”

پودرهای مکمل می توانند حاوی مواد تشکیل دهنده بیشتر یا کمتر از موارد گفته شده باشند – یا حاوی موادی هستند که در آن ذکر نشده است ، چه به دلیل برچسب زدن فریبنده یا نادرست یا آلودگی. وقتی نوبت به پودرهای قبل از تمرین می رسد که به عنوان تقویت کننده انرژی به بازار عرضه می شوند ، “این مواد ممکن است فقط حاوی ویتامین های گروه B یا چنین چیزی بی ضرر باشند ، اما مکمل هایی وجود دارند که حاوی داروهایی هستند که باعث می شوند شما خیلی خیلی احیا شوید” ، دکتر جانسون -آربور می گوید. دکتر جانسون-آربور می گوید ، تعدادی از مواد محرک و ترکیبات مشابه در ایالات متحده ممنوع شده است ، اما مراکز کنترل سم و بیمارستان ها هنوز افرادی را می بینند که در معرض این مواد قرار گرفته اند ، به این معنی که مردم آنها را از نظر غلط یا غیرقانونی مصرف می کنند. محصولات محققان به عنوان مثال محرک های ممنوع در تمرینات و مکمل های کاهش وزن را پیدا کرده اند که با نام های گمراه کننده برچسب گذاری شده اند.

این خطرات درمورد مکمل های موجود در سراسر کشور (شامل پودرهای قبل از تمرین که طبق دستور مصرف می شوند) اعمال می شوند و مصرف پودر بدون رقیق سازی آن با آب فقط خطر را افزایش می دهد. دکتر جانسون-آربور خاطرنشان کرد ، به علاوه ، مردم ممکن است به خصوص تمایل به استفاده از پودرهای قبل از تمرین بیش از حد داشته باشند. “مردم فکر می کنند که اگر کمی انرژی بیشتری از یک پیمانه بدست آورند ، ممکن است با گرفتن 5 پیمانه انرژی پنج برابر به آنها بدهد و مشکلی نخواهد بود.”

آخرین خطر عمده در بلع مقدار زیادی پودر خشک ، احتمال خفگی یا مشکل تنفسی است. در حالی که بسیاری از افراد با برخی سرفه ها و پاشیدن ها می توانند از احساس ناراحت کننده خلاص شوند ، اما افرادی که بیماری پزشکی دارند ، مانند مشکلات تنفسی ، عواقب جدی دارند. دکتر جانسون-آربور می گوید ، افرادی که آسم دارند ممکن است دچار حمله آسم شوند. دکتر جانسون-آربور می گوید ، برای افرادی که مشکلات ریوی دارند ، مکش پودر به داخل ریه ها می تواند این علائم را تقویت کرده و آسیب جدی وارد کند. (دکتر جانسون-آربور خاطرنشان کرد ، با توجه به مشکلات بالقوه طولانی مدت ریه که می تواند به دنبال عفونت COVID-19 باشد ، این گروه از افراد در حال حاضر بزرگتر از حد معمول است).

بهترین بطری های شیکر پروتئین برای نوشیدنی های کاملاً مخلوط بعد از تمرین

برای اکثر افراد ، خطرات احتمالی اسکوپ خشک بیشتر از فواید فرض شده – یک تن است.

انصاری می گوید: “مکمل های قبل از تمرین به طور کلی برای اکثر افراد مورد نیاز نیستند” و افزود که غذا بهترین (و ایمن ترین) روش برای اکثر افراد برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز برای یک تمرین عالی است. اگر می خواهید عملکرد خود را با یک مکمل افزایش دهید ، انصاری توصیه می کند ابتدا با یک پزشک یا متخصص تغذیه ثبت نام کنید ، همیشه مکمل را طبق دستور مصرف کنید (به معنای دوز توصیه شده و مخلوط با مایعات است) و با مارک تجاری همراه باشید توسط یک سازمان آزمایش شخص ثالث مانند NSF یا Informed-Choice (که به اطمینان از ایمنی و کیفیت مکمل کمک می کند) گواهی شده است.

در این سناریو شما یا کسی که می دانید در یک وضعیت ترسناک قرار دارد ، دکتر جانسون-آربور مردم را تشویق می کند که با تماس با Poison Control احساس راحتی کنند. او می گوید: “اگر آنها پس از تلاش برای این چالش یا هر چالش دیگر در رسانه های اجتماعی به هر طریقی احساس بیماری كنند ، مردم باید بدانند كه Poison Control 24/7 در دسترس است.” “این برای عموم مردم همیشه رایگان است و ما برای کمک به اینجا هستیم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>