پوستی پریورال: چگونه می توان آن را تشخیص داد و چگونه آن را درمان کرد ، همه چیزهایی که باید بدانید

[ad_1]

من روز گذشته با همسر آرایشگرم در مورد بازگشت به سالن صحبت می کردم. او گفت که از دیدن دوباره مشتری های خود هیجان زده شده است. در مورد PPE؟ او از آن وحشت دارد.

موج كلی از بیماریهای پوستی مربوط به ماسك وجود دارد كه از زمان معرفی آنها برای محافظت از ما ، بسیار جدی شده است. اصطکاک ، عدم جریان هوا – در مواردی از ماسکین ، پسوریازیس و اگزما رشد می کند. مخصوصاً در بین افرادی که مجبورند برای کارهای طولانی مدت در محل کار خود از PPE استفاده کنند.

وسوسه این است که لایه برداری از کرم های تسکین دهنده را انجام دهید ، اما درمان نادرست این شرایط می تواند مسائل را حتی بیشتر تشدید کند. بنابراین ، مهم است که قبل از استفاده از هر چیزی روی صورت خود ، دقیقاً با چه مواردی سر و کار دارید.

همسر من اعتماد کرد: “من از پوشیدن PPE در محل کارم درماتیت تماسی ایجاد کردم.” “اما به دلیل استفاده از یک کرم استروئیدی قوی برای پاک کردن آن برای مدت طولانی ، آن را به درماتیت اطراف دهان تبدیل کرد. افتضاح بود!”

این شرایطی است که هایلی بیبر قبلاً در مورد آن باز کرده است. وی در اینستاگرام استوریز گفت: “من چیزی به نام درماتیت اطراف دهان دارم.” “چند سالی است که به آن مبتلا شده ام. با عوامل مختلفی تحریک می شود و معمولاً در گونه ها و اطراف دهانم ظاهر می شود. برخی از مواردی که من متوجه آن شدم شامل امتحان یک محصول جدید است ، یک محصول خیلی سخت ، آب و هوا ، ماسک و گاهی SPF خاص. “


اما حتی اگر درماتیت اطراف دهان (به طور فزاینده ای) رایج است ، هنوز اطلاعات زیادی در مورد نحوه تشخیص یا درمان آنلاین آن وجود ندارد. از آنجا که به راحتی با سایر بیماری های پوستی اشتباه گرفته می شود ، از دکتر ماریام آدگوکه ، پزشک عمومی و بنیانگذار کلینیک سلامتی Adgoke پرسیدیم که به دنبال چه مواردی باشیم و چگونه به درستی درمان کنیم.

درماتیت اطراف دهان چیست؟

ماریام می گوید: “درماتیت پریورال یک بیماری پوستی شایع است که با قرمزی و / یا لکه ها مشخص می شود.” “این در اطراف دهان ظاهر می شود (از بین بردن لب فوقانی) ، چین های بینی و بینی (خطوط دهان به بینی) و قسمت داخلی گونه ها. با این حال ، این نام غلط است زیرا نوعی درماتیت نیست. نوعی روزاسه است. – یکی دیگر از بیماری های التهابی پوست. ”

چه تفاوتی با سایر انواع درماتیت دارد؟

“درماتیت اصطلاح پزشکی بثوراتی است که باعث التهاب پوست می شود. علل مختلف درماتیت مانند تحریک کننده ، تماسی یا آتوپیک (ناشی از آلرژی) وجود دارد. در اصل ، درماتیت نوعی اگزما است.

درماتیت پریورال نوعی روزاسه است ، بنابراین از نظر ظاهری با انواع دیگر درماتیت متفاوت است. به جای پوست خشک و پوسته پوستی که به طور مشخص با سایر درماتیت ها ایجاد می شود ، قرمزی ، لکه ها (از نظر پزشکی به عنوان پاپول شناخته می شود) و گاهی اوقات پوچک (لکه های چرکی) ، معمولاً در اطراف دهان (حفظ لب بالا) ، گونه ها مریام می گوید: “بثورات پوستی ناشی از درماتیت اطراف دهان گاهی اوقات ممکن است دردناک ، خارش دار و پوسته پوسته شوند ، اما” موقعیت بثورات و ظاهر آن را کاملاً مشخص می کند “، ماریام توضیح می دهد ،” چین های بینی

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

ماریام می گوید: “با این وجود بر خلاف روزاسه ، شما دچار برافروختگی صورت یا برجستگی عروق خونی در گونه ها یا بینی نمی شوید. “درست است که تشخیص درست شود زیرا درمان نادرست می تواند وضعیت را بدتر کند. درماتیت پریورال نباید با کرم های استروئیدی درمان شود – مانند سایر انواع درماتیت. استروئیدها در واقع وضعیت را بدتر می کنند بنابراین این مسئله کلیدی است.”

چه عواملی باعث درماتیت اطراف دهان می شود؟

“در حالی که علت دقیق آن درک نشده است ، اما معمولاً توسط کرمهای استروئیدی ایجاد می شود (چه مستقیماً روی صورت استفاده شود و چه غیرمستقیم ، اگر از کرمهای استروئیدی در قسمت دیگری از بدن استفاده می شود. همچنین می تواند به دلیل قرص یا استنشاق استروئیدی باشد. ماریام می گوید. “اما ، این می تواند توسط مواد آرایشی ، مرطوب کننده ها و ضد آفتاب ها نیز به وجود بیاید ، به خصوص اگر حاوی عطر باشند.”

آیا درماتیت اطراف دهان درمانی دارد؟

“اگر چه ممکن است پاک شدن درماتیت اطراف دهان چند هفته طول بکشد ، اما معمولاً پاسخ بسیار خوبی به درمان دارد. روش معمول این است که کرم های استروئیدی را متوقف کنید و یک بار در روز آنتی بیوتیک را به مدت 2-3 ماه مصرف کنید. همچنین یک نقش برای کرم های آنتی بیوتیکی در موارد خفیف تر ، “می گوید ماریام.

آیا محرک هایی مانند PPE وجود دارد که می تواند درماتیت اطراف دهان را بدتر کند؟

ماریام می گوید: ماشه ها شبیه روزاسه هستند. بنابراین در کنار استروئیدها (کرم ها ، قرص ها ، استنشاق کننده ها) ، “کرم های مرطوب کننده و مواد آرایشی غلیظ و انسداد می توانند پوست را مسدود کنند و باعث تکثیر فلور پوست شوند.”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

وی می گوید: “برخی از آنها قبل از شروع قاعدگی ، در دوران بارداری یا در صورت مصرف قرص های ضد بارداری متوجه شراره شده اند.” اما یکی از محرک های اخیر ماسک صورت و PPE است. ماریام می گوید: “ماسک های صورت یک محیط مرطوب و انسداد ایجاد می کنند ، بنابراین می توانند درماتیت اطراف دهان را بدتر کنند ، زیرا همچنین آکنه ، اگزما و روزاسه نیز ایجاد می کنند.”

نکات شما برای درمان درماتیت اطراف دهان چیست؟

  1. از چیدن / فشردن لکه ها خودداری کنید
  2. اگر از کرم استروئیدی در مکان های دیگری به غیر از صورت (مثلاً اگزما روی پا) استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که دست های خود را می شوید تا از انتقال کرم استروئیدی به صورت خودداری کنید
  3. هرگونه کرم صورت را که باعث بدتر شدن علائم می شود ، متوقف کنید.
  4. اگر از کرم استروئیدی روی صورت خود استفاده می کنید ، قبل از قطع آن با پزشک عمومی / پزشک خود مشورت کنید. بعضی اوقات متوقف کردن کرم های استروئیدی می تواند باعث بهبودی بثورات در بثورات برای چند روز شود و کاهش فرکانس به مدت 2 هفته قبل از قطع ممکن است مناسب تر از قطع ناگهانی باشد.
  5. با پزشک خود در مورد آزمایش آزمایش آنتی بیوتیک مشورت کنید. کرم های آنتی بیوتیکی مانند مترونیدازول و اریترومایسین در موارد خفیف مناسب هستند. در موارد دیگر ، می توان از آنتی بیوتیک خوراکی مانند لنسایکلین یا اریترومایسین استفاده کرد. یک دوره 3 ماهه برای اکثر افراد معمولاً کافی است اما در بعضی موارد دوره طولانی تری نیز لازم است. آنتی بیوتیک ها فقط نسخه ای هستند بنابراین با پزشک مشورت کنید.
  6. صورت خود را فقط با آب بشویید تا برطرف شود.
  7. پس از حل شدن ، از پاک کننده جایگزین صابون استفاده کنید ، از مرطوب کننده های معطر به خصوص پوست خشک یا حساس خودداری کنید و اطمینان حاصل کنید که از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده ای با SPF 30+ برای محافظت از پوست خود استفاده می کنید.

از خارش پوست رنج می برید؟ یک متخصص همه مواردی را که باید در مورد درماتیت بدانید آشکار می کند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>