چرا برخی از زوج ها می توانند پس از تقلب بهبود یابند و برخی دیگر نمی توانند

[ad_1]

وقتی کسی می گوید مورد کلاهبرداری قرار گرفته است ، واکنش خشم همدلانه و تصور رویارویی به سبک تلویزیون واقعیت آسان است. اما خیانت مفهوم جدیدی نیست – تا زمانی که روابط وجود داشته باشد ، کسی از هر “قوانینی” که برای آنها وضع شده بود تخطی می کند. Heartbreak-rage-move on به فرمولی گفته می شود که قرن هاست از انواع مختلف فرهنگ پاپ ، از کتاب مقدس گرفته تا ملودرام های فیلم ، تغذیه می کند. تک همسری مادام العمر هنوز یک آرمان فرهنگی است.

آسان است فرض کنیم که خیانت به طور خودکار پایان یک مشارکت است ، اما به همین سادگی نیست – و این چیز خوبی است. برابری اجتماعی بیشتر بین زن و مرد ، افزایش روابط و متخصصان رابطه جنسی مانند استر پرل ، و کاهش لکه ننگ در مراجعه به درمان ، همه اینها را برای زوج ها راحت تر کرده است که فکر می کنند فراتر از یک گزینه دودویی “با هم بمانند یا جدا شوند” در پی خیانت صمیمی

اما این بدان معنا نیست که وقتی شریک زندگی یکی دیگر را تقلب می کند ، حرکت به جلو آسان تر است. اگر در امر مقابله با خیانت در مورد موضوعی اتفاق نظر دارند که کارشناسان در مورد آن اتفاق نظر دارند ، این است که اگر بهبودی امکان پذیر است ، بازسازی یک رابطه سالم کار سختی است.

میلیاردها نفر در یک روند ویروسی عجیب و غریب ، شکست های خود را در TikTok ثبت می کنند … و ما نمی توانیم تماشا کنیم

دیوید كلوو ، درمانگر مجوز ازدواج و خانواده ، مالك مركز مشاوره Skylight در شیکاگو ، می گوید: “این یک راه طولانی برای بهبود است وقتی یک شریک زندگی تقلب می کند.” “زوجین پس از یک رابطه عاشقانه انجام می دهند و می توانند کنار هم بمانند ، اما برای ترمیم اعتماد شکسته کار زیادی طول می کشد.” كلوو می گوید كه بیشتر زوجین وقتی تقلب می كنند بهبود نمی یابند اما “آنهایی كه بهبود می یابند می توانند با گذر از روند بهبودی از رابطه قوی تر شوند.”

به هر حال زمان می برد. او می گوید که دیده است حداقل یک سال طول می کشد ، اما بهبودی معمولاً دو سال طول می کشد.

جوزف Cilona ، روانشناس بالینی مجاز مستقر در منهتن ، Psy.D. ، می گوید ، به دلیل حساس بودن موضوع ، دشوار است که بدانید چند زن و شوهر پس از خیانت در کنار یکدیگر می مانند. وی می گوید: “علی رغم آمارهای مبهم ، حدس و گمان اینكه زوج های بیشتری پس از خیانت در كنار یکدیگر بمانند منطقی به نظر می رسد ، نه”.

چند عامل وجود دارد که باعث می شود یک زن و شوهر بیشتر تلاش کنند تا آن را حل کنند ، روانشناس ، پل کلمن ، روانشناس ، نویسنده کتاب «یافتن آرامش وقتی قلب شما قطعه قطعه است» ، می گوید – یعنی آیا آنها تعهدات شدیدی نسبت به یکدیگر دارند یا خیر. مثل بچه ها یا خانه. وی می گوید: “اگر زوجی با هم قرار ملاقات بگذارند یا به تازگی زندگی مشترک خود را شروع كرده باشند ، دیگر نیازی به ادامه کار برای ایجاد اعتماد نیست.”

آیا کوید پایان رابطه گاه به گاه را مشخص کرده است؟ عاشقانه های سریع در حال افزایش است و دلیل آن چیست

تقلب باید متوقف شود

کارشناسان می گویند برای ادامه زندگی یک زن و شوهر باید موارد زیادی رخ دهد. اولین و مهمترین آن این است که تقلب متوقف شود. كلوو می گوید: “كسی كه تقلب كرده نمی تواند شخصی را كه با او تقلب كرده اند دوباره ببیند.”

واشنگتن دی سی ، لنا درهالی ، MS ، L.PC و درمانگر مجاز ایماگو ، موافق است. “من فکر می کنم اگر شما در یک رابطه کاری کار می کنید و فرد همچنان در حال دیدن شخص مقابل است ، اتلاف وقت است ، زیرا هیچ اعتمادی در آنجا وجود ندارد ،”.

صداقت کامل ضروری است

بعد از اینکه مشخص شد این ماجرا به پایان رسیده است ، درهالی مشتری های خود را از طریق فرایندی راهنمایی می کند که در آن فردی که مورد کلاهبرداری قرار گرفته می تواند به همان اندازه که می خواهد درباره آنچه اتفاق افتاده است س questionsال کند. این می تواند چندین جلسه طول بکشد و این به صداقت کامل بستگی دارد.

درهالی می گوید: “برخی از افراد می خواهند از همه چیز در مورد ماجرا مطلع شوند.” “آنها می خواهند بدانند كه كجا ، چند بار اتفاق افتاده است. برخی افراد نمی خواهند به همان اندازه اطلاعات بدانند. آنچه در مورد امور ترسناک است این است که موارد ناشناخته زیادی وجود دارد. سپس شما به نوعی فرآیند توانایی تخلیه احساسات خود را به طرف شریک زندگی خود و روند شریک زندگی خود که می تواند آن بخشش را دریافت کند ، به حرکت در می آورید. “

اعتماد باید دوباره ساخته شود

كلوو می گوید: “خیانت آسیب زننده ترین قسمت ماجراست.” “کسی که فریب خورده است معمولاً تلاش می کند تا دیگر واقعیت را بداند. توانایی آنها تشخیص می دهد چه چیزی واقعی است آسیب می بیند. “

برای جبران این مشکل ، درهالی می گوید فردی که تقلب کرده باید کاملاً صادق باشد ، حتی اگر به ظاهر به همسرش آسیب برساند ، زیرا ادامه پنهان کردن حقیقت می تواند آسیب بیشتری وارد کند.

این شامل اجازه دادن به شریکی است که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است ، ایمیل ها و تلفن های همراه را ببیند ، که کلمن آنها را “آزمایش های دارویی تصادفی” می نامد. “” به نظر می رسد که متقلب اکنون در دوره آزمایشی است و این ایده آل نیست ، اما شریک خیانت شده نیاز به بازسازی دارد اعتماد و ایمان ، “او می گوید. “دانستن اینکه آنها می توانند از طریق تلفن یا رایانه شریک زندگی خود بررسی کنند کمی اطمینان بخش است.”

تحویل رمزهای عبور ایمیل و شبکه های اجتماعی می تواند نشانه دیگری از وثاقت باشد. درهالی می گوید: “دادن رمزهای عبور ، مواردی از این دست ، هدیه ای است که شخصی که به شما خیانت کرده است می گوید:” شما می توانید 100 درصد به من اعتماد داشته باشید و می توانید کارهای من را جستجو کنید و می توانید آنچه را که باید انجام دهید انجام دهید. ” . “افراد زیادی با آنها کار کرده ام که بسیار مایلند رمزهای عبور و مواردی از این دست را به همسر خود بدهند.”

قرار ملاقات می تواند در بهترین زمانها دلهره آور باشد ، چه رسد به اینکه بعد از قفل کردن. در اینجا توصیه های تخصصی برای بازگشت به آنجا وجود دارد

البته ، فناوری می تواند با حذف برنامه ها از تلفن هایشان یا برقراری ارتباط با شرکای رابطه از طریق مواردی مانند Snapchat ، ادامه رفتار بد و بدون ثبت سابقه را برای شیادان فراهم کند. درهالی می گوید: “آنچه متأسفانه اکنون شروع به دیدن آن کرده ام این است که روش هایی برای پنهان کردن چیزها وجود دارد.” “نه برای ترساندن مردم ، اما این یک چالش است.”

باید به موضوعات اساسی پرداخت

همچنین برای زوجین مهم است که مسائل روابط فراتر از تقلب را ارزیابی کنند. كولمن می گوید: “یك رابطه آشفته بهانه ای برای تقلب نیست ، اما اگر می توان در زمینه های وسیع تری – ارتباطات ، اوقات با هم بودن ، رابطه جنسی و غیره را بهبود بخشید – می تواند به هر دو اطمینان خاطر دهد كه احتمال وقوع تقلب كمتر است.”

شری آماتنشتاین ، یک مددکار اجتماعی و درمانگر بالینی مجاز ، می گوید: “یک چیز مهم در مورد زوج ها این است که آنها همیشه بفهمند که دو نفر در آنجا هستند و هر شخص باید مال خود را داشته باشد ، زیرا سرزنش مسئله بزرگی است.” وی همچنین می گوید استفاده از هرگونه مهارت ارتباطی که زوجین همیشه دارند بسیار مهم است ، حتی اگر کامل نباشند. “من کار می کنم تا مردم وسایل خود را داشته باشند. اگر آنها مایلند همه چیزهای سرکوب شده خود را بیرون بیاورند و یاد بگیرند که چگونه بهتر ارتباط برقرار کنند ، مطمئناً می تواند کمک کننده باشد. “

سیلونا می گوید ، فریبکار همچنین باید نه تنها مسئولیت کامل خیانت را به عهده بگیرد ، بلکه صبر و حوصله را نشان دهد و درک کند که بهبودی از اعمال آنها روندی طولانی است.

با هم ، دوباره از اول شروع کنید

سرانجام ، زن و شوهر باید اساساً روابط خود را از نو بسازند. “این زن و شوهر باید قطعات خود را رها کنند [partnership] که کارایی ندارند ، و سپس به سمت ایجاد پویایی جدید در روابط پیش می روند. ” “زوجین می توانند از یک رابطه خارج شوند و درک بهتری از اینکه هر کس چه کسانی هستند و از روابطشان می خواهند بیرون بیایند.”

آماتنشتاین موافق است. او می گوید: “این قرار نیست که یکسان باشد ، اما این بدان معنا نیست که از جهاتی نمی تواند قوی تر از آنچه در ابتدا بود ، باشد.” “اما شما می توانید از طریق آن چیزی جعل کنید.”

کارشناسان می گویند این امکان وجود دارد که زوجین پس از خیانت به رابطه ای شاد ادامه دهند ، البته به شرطی که بخواهند کار را ادامه دهند. کلمن می گوید: “این زوج می توانند پس از یک رابطه زنده بمانند و رشد کنند.” “آنها مجبورند – در غیر این صورت رابطه هرگز رضایت بخش نخواهد بود.”

اما زن و شوهرهایی که تصمیم به جدایی بعد از رابطه دارند هنوز هم می توانند از درمان بهره مند شوند ، مخصوصاً اگر بچه دار شوند. “من همیشه می گویم که زوج درمانی این نیست که” اوه وای ، ازدواج نجات یافته است. زیرا همیشه این بهترین نتیجه نخواهد بود. ”آماتنشتاین می گوید. “اگر هر کس از آن یاد بگیرد و بتواند در هنگام بچه دار شدن به زندگی ادامه دهد و در زندگی دیگران باشد ، این کاملاً یک موفقیت است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>