چرا برنامه غربالگری کلامیدیا جدید یک مسئله فمینیستی است

[ad_1]

اخیراً اعلام شده است که فقط در زنان زیر 25 سال آزمایشات کلامیدیا در جراحی های GP و داروخانه ها به صورت فرصت طلب ارائه می شود ، چه علائمی داشته باشند و چه نشان ندهند. در همین حال ، مردان هم سن فقط در صورت مشاهده علائم ، آزمایش مثبت همسرشان یا تحت مراقبت های یک سرویس بهداشت جنسی متخصص غربالگری می شوند. تاکنون ، هر دو جنس زیر 25 سال به طور پیشگیرانه آزمایشاتی ارائه شده است ، اما مسئولیت آن ، دقیقاً مانند پیشگیری از بارداری ، به ما منتقل شده است.

این پیام را ارسال می کند که کلامیدیا – و به طور کلی عفونت های منتقله از راه مقاربتی – یک “مشکل زن” هستند ، در حالی که سلامت جنسی باید به عهده هر کس که در حال رابطه جنسی است

این هفته آگاهی از سلامت جنسی است ، بنابراین در اینجا همه چیزهایی که باید درباره هر عفونت منتقله از راه جنسی بدانید آورده شده است

بنابراین ، چرا این تغییر؟ منطق دولت این است که در صورت عدم درمان عفونت ، زنان در معرض خطر بیشتری برای عوارض بعدی سلامتی هستند. آنتونی وایت ، مسئول ارتباطات در بهداشت عمومی انگلستان (PHE) ، به ما می گوید که هدف نهایی “کاهش مدت آلودگی زنان از طریق تشخیص و درمان به موقع” است. به طور خاص ، كیت فولكارد ، معاون مدیر خدمات ملی عفونت ، همچنین در بهداشت عمومی انگلستان ، به ویژه ، برنامه ملی جدید غربالگری كلامیدیا (NCSP) برای جلوگیری از “حاملگی خارج رحمی ، بیماری های التهابی لگن و ناباروری” به كار گرفته شده است.

از نظر بسیاری ، فرصت مهار این شرایط و محافظت از سیستم تولید مثل ما موضوعی است که نمی توان با آن بحث کرد ، اما برای زنانی که – نعوذ بالله – ممکن است قصد بچه دار شدن نداشته باشند ، این ضروری است که ما باید شانه خود را بپوشانیم. بار ، و این اقدام نمونه دیگری از جامعه است که زنان را به عنوان مادران در نظر گرفته شده در جعبه قرار می دهد.

وقت آن رسیده است که از بدحجابی به زنانی که ترجیح می دهند بدون فرزند باشند ، دست برداریم

یکی دیگر از نگران کننده ترین نکات این برنامه این است که نقش مردان در انتقال را تأیید نمی کند. همچنین مردان همجنسگرا و دوجنسگرایی را در نظر نمی گیرد که از طریق برنامه جدید ، فرصت های بسیار کمتری برای آزمایش داشته باشند. در سال 2021 ، نحوه برخورد ما با سلامت جنسی چگونه جنسیتی و ناهماهنگ است؟

دبی لایکاک ، رئیس سیاست در امور خیریه سلامت جنسی ، ترنس هیگینز تراست ، موافق است: “تغییرات NCSP باعث می شود کلامیدیا مسئله زنان باشد ، اما اینطور نیست.” لایكوك می افزاید كه این برنامه به دلیل نوعی “محدودیت آسیب” دارای نقص است. این تنها اثرات پس از تشخیص را در نظر می گیرد و روند انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر – توسط هر دو مرد را نادیده می گیرد و زنان. اگر هدف کاهش میزان “حاملگی های خارج رحمی ، بیماری های التهابی لگن و ناباروری” باشد ، اما این بیماری از طرف مردان و زنان ناشی می شود ، مطمئناً منطقی ترین کار این است که تمام منابع بالقوه را غربال کنید ، نه اینکه اجازه دهید تا جایی که تست مثبت ما زنان است؟

در حقیقت ، جدیدترین اطلاعات غربالگری سالانه کلامیدیا NCSP از سال 2018-2019 نشان داد که این بیماری می تواند در مردان شیوع بیشتری داشته باشد ، بنابراین بی توجهی به آزمایش مردان می تواند برای زنان همجنسگرایان و مردان همجنسگرا و دوجنسگرایان به طور جدی مضر باشد – به ویژه با توجه به وجود هیچ اشاره ای به عوارض مردان نمی شود. طبق NHS ، التهاب بیضه ها (‘اپیدیدیمیت’) و آرتریت واکنشی هر دو عوارض جانبی بالقوه ای برای مردان هستند ، پس چرا این موارد زیر رادار رفته اند؟

مبارزان معتقدند که مثل همیشه ، این تلاش به تلاش دولت برای پس انداز می رسد. در این حالت ، با کاهش تعداد آزمایشاتی که باید انجام دهند. این نماینده یک مسئله بسیار بزرگتر است – کمبود مزمن پول برای خدمات بهداشت جنسی.

لایكوك می گوید: “دولت همچنان به شدت تحت كمبود خدمات بهداشتی جنسی محلی قرار می گیرد.” “ما هنوز یک سال پس از وعده داده شده در انتظار راهبرد ملی بهداشت جنسی هستیم.”

با پیشگیری از بارداری خود مبارزه می کنید؟ 78٪ ما نیز هستیم ، و این زن مأموریت دارد که امور را بهتر کند

اگر بودجه را کنار بگذاریم ، برنامه جدید کلامیدیا بیانگر فرض جامعه بسیار گسترده تری است. این زنان هستند که باید مسئولیت بهداشت جنسی را متحمل شوند. حدود 100 میلیون زن در سراسر جهان قرص های ضد بارداری می خورند ، در حالی که کوئل ، تزریق ، ایمپلنت و وصله نیز برای انتخاب ما وجود دارد. از طرف دیگر ، مردان فقط به لاستیک فروتن یا وازکتومی جراحی محدود می شوند.

هنگامی که تحقیقات پیشگیری از بارداری مردان آغاز شد ، به اصطلاح “انقلاب جنسی” پیشرفت کرد: آزمایشی برای تزریق هورمون مردانه برای کاهش تعداد اسپرم در سال 2016 وجود داشت (به دلیل عوارض جانبی “غیر قابل تحمل”) ، در سال 2019 ، یک قرص نر اولین آزمایش های ایمنی خود را پشت سر گذاشت (تحقیقات در حال انجام است) ، و روش های دیگر از جمله کاشت مرد ، میکروچیپ کنترل از راه دور که هورمون های روزانه زیر پوست را تحویل می دهد و وازکتومی برگشت پذیر در حال بررسی است.

یک مطالعه اخیر نشان داد که 50٪ از مردان مایل به استفاده از یکی از این موارد هستند – هورمونی یا غیر – و گزارش مشاوره ای درباره تغییرات NCSP در ابتدای سال 2020 نشان داد که فقط 32٪ از پاسخ دهندگان طرفدار تمرکز هستند قرار دادن بر روی زنان. همه ما مایل هستیم که درمورد سلامت جنسی تلاش خود را انجام دهیم ، و همه ما نقشی داریم ، پس چرا مسئولیت فقط به عهده زنان است؟

لایكك نتیجه گیری می كند: “تمركز روی آسیب های درازمدت مرتبط با كلامیدیا مورد استقبال قرار گرفته است ، اما NCSP جدید اگر نقش مردان را درگیر كند موثرتر خواهد بود.” “در حال حاضر ، این ایده را اضافه می کند که زنان تنها مسئول سلامت جنسی و تولید مثل هستند. این ضربه دیگری برای تلاش برای مقابله با بیماری های مقاربتی در انگلیس است.”

زنان و مردان هر دو از نظر جنسی فعال هستند و بنابراین وظیفه بهداشت جنسی باید به طور مشترک انجام شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>