چرا خوابیدن در خورشید خطرناک است

[ad_1]

همه ما آنجا بوده ایم: خواب آلود ، گرم و با درخشش خورشید آرامش یافته ایم. این بسیار وسوسه انگیز است – حتی خوشمزه – در حالی که اشعه های خورشید بر روی پوست شما قرار می گیرند ، روی پتوی پیک نیک یا صندلی آفتاب بخوابید.

فقط شما بعد از مدتی بیدار می شوید ، با خط برنزه و یا سوختگی ، و سردرد.

به گفته یک متخصص ، بهترین ضدآفتاب های مطلق برای پوست سیاه که آن را خاکستر نمی کند

خوابیدن در زیر آفتاب قبل از انجام آن ، همیشه فکر ایده ای بهتر از آن است. و در واقع ، ترسناک نیست ، می تواند پیامدهای جدی بر سلامتی داشته باشد.

این واقعاً یک گناهکار لذت ، اجازه دهید به شما بگویم. با شروع از پوست ، هریت دالوود ، سخنگوی انجمن متخصصان پوست انگلیس ، به GLAMOR می گوید: “خوابیدن در زیر آفتاب می تواند وسوسه انگیز باشد ، اما واقعاً مشکل آفرین است و می تواند شما را در معرض آسیب های شدید خورشید قرار دهد.

“تکیه بر ضد آفتاب به عنوان تنها دفاع شما یک اشتباه است ؛ این باعث نمی شود شما در برابر آفتاب آسیب پذیر نباشید و به ویژه در مناطقی که یک نقطه را از دست داده اید یا کرم ضد آفتاب را خیلی نازک استفاده کرده اید ، آسیب پذیر می شود.

“کرم ضد آفتاب همچنین می تواند مالش داده شود ، یا با تعریق برطرف شود و حداقل باید هر دو ساعت دوباره استفاده شود. کرم ضد آفتاب باید آخرین خط دفاعی شما باشد ، نه تنها کرم ضد آفتاب. به همین دلیل است که ما مردم را به استفاده از لباس محافظ تشویق می کنیم و از سایه استفاده کنید.

“مهم است که به یاد داشته باشید وقتی آسیب به پوست وارد شد ، قابل جبران نیست ، بنابراین اگر در خارج از خانه احساس خواب آلودگی می کنید ، خود را از آفتاب خارج کرده و به یک منطقه تحت سایه محافظت کنید.”

ضد آفتاب Black Girl در واقع روی پوست قهوه ای قابل مشاهده نیست

همه ما از اهمیت استفاده از SPF می دانیم و خوشبختانه نگرش در حال تغییر است – به لطف فرمولاسیون های مدرنی که ضخیم نیستند و رنگ سفید دارند ، بسیاری از افراد در حال حاضر از استفاده از ضد آفتاب انتخابی خود لذت می برند.

اما بیایید صادق باشیم ، احتمالاً همه ما عادت نداریم که به دفعات لازم دوباره اقدام کنیم. و زوج اگر اینگونه باشد ، بعید است که به تمام تکه های پوست توجه کامل مورد نیاز را بدهیم.

آسیب به پوست ، چه از نظر زیبایی (سلام ، رنگدانه) و چه از نظر بهداشتی ، هنگام خوابیدن در باغ / ساحل / پارک / پاسیو آسان است.

دکتر تیوی ماروتاپو ، متخصص پوست و سخنگوی بنیاد پوست انگلیس ، به ما می گوید که خوابیدن زیر آفتاب “کابوس یک متخصص پوست” است.

“این شما را در معرض آفتاب سوختگی قرار می دهد زیرا ممکن است از میزان گرم بودن آفتاب آگاهی نداشته باشید و ممکن است از ضد آفتاب لازم استفاده نکنید.

“اگر می خواهید چرت بزنید ، یک مکان سایه دار پیدا کنید ، SPF بزنید و در صورت امکان لباس هایی مانند لباس محافظ UPF (لباس تست شده با استانداردهای SPF) را بپوشانید. یک تایمر را روی تلفن خود تنظیم کنید تا شما هم چرت نزنید طولانی است و می تواند SPF را هر چند ساعت یک بار دیگر اعمال کند “، او توصیه می کند.

فراتر از پوست ، خطرات دیگری نیز وجود دارد. Babylon GP ، دکتر Claudia Pastides ، هشدار می دهد که ممکن است کم آبی بدن رخ دهد.

این زن با عکس های باورنکردنی خود قبل و بعد از عکس های آسیب خورشید ، اینترنت را متحیر کرده است

وی توضیح می دهد: “بدن باید بدن را تنظیم کند تا اندام های بدن به درستی کار کند. این کار را به چند روش مختلف انجام می دهد و یکی از آنها تعریق است.

“تعریق می تواند باعث کمبود آب بدن شود و کمبود آب بدن می تواند احساس ناخوشایندی از احساس خستگی و ضعف گرفته تا سردرد و سرگیجه ایجاد کند. بی آبی شدید می تواند کشنده باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که وقتی بیرون گرم است آب کافی بنوشید و از خواب رفتن خودداری کنید. نور مستقیم خورشید “.

سایر موارد جدی که باید در نظر گرفت ، گرمازدگی و افزایش احتمال سرطان پوست است.

یک لحظه آرامش ممکن است منجر به کابوس آفتاب سوختگی شود که بهبود آن روزها طول می کشد ، یا حتی بدتر. چطور است که دفعه بعد یک مکان سایه دار انتخاب کنید ، یا اینکه بعد از 20 دقیقه زنگ ساعت را تنظیم کنید؟

بدن شما از شما تشکر خواهد کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>