چرا داشتن “ذهنیت بدون عنوان” مانع شما از نظر اقتصادی می شود

[ad_1]

همه ما شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی را شنیده ایم ، اما شکاف استحقاق چه می کنید؟ در آستانه روز جهانی زن در 8 مارس ، یک مطالعه جدید “تفکر غیراصولی” ریشه دار در میان زنان را کشف کرده است که باعث نابرابری در حقوق و پیشرفت شغلی زنان شده است.

این مطالعه که توسط روانشناس دانشگاه کمبریج دکتر Terri Apter انجام شد و یک نظرسنجی جداگانه که به سفارش LinkedIn انجام شد ، هدف آن است که نشان دهد زنان در چه شرایط اجتماعی نسبت به مردان در همه زمینه های زندگی خود کمتر برخوردار هستند.

این تحقیق که توسط موسسه خیریه آموزشی The Female Lead منتشر شد ، نشان داد که از بین 2000 متخصص شاغل در سنین 25 تا 55 سال ، 44٪ از زنان در این نظرسنجی معتقد بودند که زنان کمتر حق ارتقا یا افزایش حقوق را دارند. بیشتر 45٪ از زنان هرگز در مورد افزایش حقوق با کارفرمای خود مذاکره نکرده بودند زیرا آنها از درخواست خود راحت نبودند – در مقایسه با 34٪ از مردانی که همین حرف را می زدند.

“درآمد منفعل” راز پول ساز ثروتمندان است و شما می توانید در حالی که می خوابید انجام دهید. در اینجا چگونگی …

بعلاوه ، 63٪ از مردان گفتند كه درمقابل پرداخت برای نقش جدید درمقابل 40٪ از زنان مذاكره می كنند در حالی كه 61٪ از مردان گفتند كه با كارفرمای فعلی خود در مورد افزایش حقوق مذاكره می كنند در حالی كه فقط 38٪ از زنان این كار را انجام می دهند.

تقریباً نیمی از مردان مورد بررسی (48٪) درخواست افزایش حقوق را در خارج از بررسی سالانه خود در مقایسه با 32٪ از زنان داده بودند – از کسانی که مورد بررسی قرار نگرفته بودند ، 37٪ از مردان آن را در نظر می گیرند در حالی که فقط 17٪ از زنان چنین کاری می کنند. اکثر مردان مورد بررسی همچنین اظهار داشتند که آنها قبل از درخواست صلاحیت برای ارتقا ، دو ماه صبر می کنند. زنان گفتند که تا دو سال صبر کردند.

ادوینا دان ، رئیس زن سرب زن ، توضیح می دهد: “زنان شاغل در اواسط شغلی پیشرفت های بزرگی دارند ، اما در بسیاری از موارد ، با یک ذهنیت بدون عنوان مانع می شوند.”

“این شکاف استحقاق ایجاد کرده است که در طی شیوع Covid بدتر شده است. با این حال ، وضعیت فعلی جریان و اختلال فرصتی برای ایجاد عمده فروشی است. ما از مشاغل می خواهیم که گام هایی مانند دعوت فعالانه مباحث مربوط به حقوق و طراحی مشاغل با ارزش بالا را که انعطاف پذیری واقعی دارند ، بردارند. ما از دولت می خواهیم گزارش های Gender Pay Gap را بازگرداند. “

یک سوم از زنان مورد بررسی (34٪) گفتند که بیماری همه گیر تأثیر منفی بر روی الگوی کار آنها با 40٪ دارد و افزود که آنها احساس می کنند از زمان ابتلا به همه گیری به عنوان وظایف خود در خانه ، زندگی حرفه ای آنها عقب مانده است یا به حالت تعلیق درآمده است ( مانند آموزش در خانه) گسترش یافته بود.

به لطف کوید ، زنان اکنون “بلند پروازانه تر در مورد شغل خود” هستند تا مردان

“از نظر بیشتر زنان ، یافته های مطالعه ما تعجب آور نیست – بدون شک زنان در این سال گذشته اوقات سختی را گذرانده اند. شما می توانید از اطلاعات ما ببینید که چگونه شغل زنان به طور نامتناسبی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است. و همچنین آسیب پذیر بودن شغلشان ، بسیاری از زنان مجبور شده اند مسئولیت های اضافی را در خانه به عهده بگیرند. این علاوه بر “شکاف استحقاق” است که زنان را از افزایش حقوق و ارتقا they لیاقت خود بازمی دارد. “

این گزارش همچنین نشان داد که متوسط ​​سنی که زنان انتظارات شغلی خود را پایین می آورند در 33 سالگی است ، دلیل این که بار ذهنی آنها افزایش یافته و داشتن احساس داشتن کاندیدای مناسب برای پیشرفت ، داشتن فرزندان است. بله ، ما می دانیم ، این زباله است.

علی رغم افزایش سیاست های کاری انعطاف پذیر ، 69٪ از زنان در نظرسنجی اظهار داشتند که معتقدند بچه دار شدن بر پیشرفت شغلی آنها تأثیر گذاشته است. زنان همچنین معتقدند که به دلیل اتخاذ الگوی کاری انعطاف پذیر ، در محیط کار با مجازاتی روبرو می شوند ، از جمله اینکه “کمتر متعهد” دیده می شوند ، مورد آزاری همکاران قرار می گیرند ، حق درخواست افزایش حقوق و عدم پیشرفت شغلی را ندارند.

پس از آن جای تعجب نیست که 60٪ از مردان مورد بررسی با کودکان گفتند که حرفه آنها در اولویت است ، در حالی که 47٪ از زنان همان را گفتند.

دکتر آپتر ، نویسنده مشترک این گزارش می گوید: “یک جنبه مهم” طرز فکر بدون عنوان “این است که فقط چیزی نیست که زنان را در کار خود تحت تأثیر قرار دهد. وقتی از نزدیک به این مفهوم نگاه کردیم ، آن را ریشه بسیاری از مشکلات زندگی زنان و بخش مهمی از آنچه زنان را در موقعیت کم امتیازتری در جامعه نگه می دارد ، یافتیم.

با بیکاری در یک رکورد بالا ، و جوانان در معرض خطر از دست دادن شغل خود ، این راهنمای شما برای مقابله با افزونگی است

بنابراین چه می توانیم در مورد این اختلاف نظر انجام دهیم؟ این گزارش مجموعه ای از توصیه ها را برجسته و توضیح داد كه رفع “فاصله استحقاق” به یك رویكرد دو جانبه نیاز دارد: پرداختن به ساختارهای جاسازی شده در محیط كار و جامعه كه از دستیابی زنان به حقوق برابر جلوگیری می كند ، ضمن تقویت خودآگاهی بیشتر و رفع موانع داخلی به زنان احساس سالم از استحقاق خود.

روش انجام این کار این است که سازمانها سیاست های مثبت را مورد توجه قرار دهند و مایل به پذیرش کار انعطاف پذیر و دعوت فعالانه از بحث پرداخت و روشن کردن نتایج احتمالی باشند.

“اگر زنان انتظار کمتری دارند ، پس از داشتن کمتر شکایت نمی کنند. دکتر آپتر اضافه می کند ، پس از دانستن “طرز فکر بدون عنوان” ، آن را در همه جا مشاهده خواهید کرد – از “گسترش انسان در قطار” ، گرفته تا بار خانگی نابرابر در خانه و تعداد زیادی کار زن بدون حقوق در سطح جهان. ” “” ذهنیت غیرمستقیم “کاملاً بخشی از ساختارهای مردسالار ماست و با نامگذاری این” ذهنیت “نباید پیشنهاد کنیم که این مسئله کاملاً در ذهن زنان است.”

برای مشاوره مالی ، به گروه فیس بوک GLAMOR Money Matters ما بپیوندید.

ستون Money Matters را دوست دارید؟ آیا نگران امور مالی خود هستید؟ یا فقط می خواهید در زمینه دستیابی به اهداف مالی خود به کمک متخصص کمک کنید؟ از طریق [email protected] با ما در تماس باشید تا دفترچه یادداشت پول خود را ارائه دهید تا به مشاوره متخصص و متناسب با امور مالی ما دسترسی پیدا کنید! این ارسال ها می توانند ناشناس باشند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>