چرا زندگی نامتعارف من برای برخی از یهودیان مضر است

[ad_1]

من می توانستم 18000 ساعت از نمایش جدید واقعی و جذاب Netflix را به نام My Unorthodox My Life تماشا کنم. این هیجان انگیز و غیرمنتظره است و آن احساس وحشتناک تلویزیون در واقعیت را به من نمی دهد ، انگار مغز من مخفیانه برداشته شده و در یک مرکز ذخیره شده است.

من همچنین فکر می کنم که این نمایش به طور مستقیم در خطرناک ساختن زندگی برای برخی از یهودیان نقش خواهد داشت. بگذار توضیح بدهم.

در تاریخ 28 دسامبر 2019 ، شخصی در حالی که یک قمه در دست داشت در یک مهمانی هانوکا به خانه یک خاخام هاسیدی در مونسی ، نیویورک وارد شد. او پنج نفر را با ضربات چاقو کشت و یک نفر را کشت. دادستان گفت که او چیزهایی مانند “چرا هیتلر از یهودیان متنفر بود” را گوگل کرده است.

این دومین بار در طی یک ماه بود که یک خاخام در شهر کوچک مونسی چاقو می خورد. پیش از این پدر چهار فرزند به بیرون ایستاده در كنیسه خود حمله كرد. در همان ماه ، فقط چند مایل دورتر در نیوجرسی ، تیراندازان به یک فروشگاه مواد غذایی کوشر تیراندازی کردند و سه نفر را کشتند. مقامات گفتند که این فروشگاه هدف قرار گرفته است زیرا یهودیان در آن بازدید می کردند.

مردی با فریاد “هیتلر کار خود را به درستی تمام نکرد” مرا تعقیب کرد. در اینجا احساس یهودی ستیزی در واقع چگونه است

بنابراین برای من سخت است که از زندگی نامتعارف خود لذت ببرم ، که به دنبال جولیا هارت ، زنی که از جامعه یهودیان ارتدکس مونسی خارج شد ، برای شروع زندگی جدید به عنوان یک یهودی عمدتاً سکولار در منهتن. هاارت باورنکردنی است – خنده دار و فمینیست و ظاهراً یک تاجر بسیار موفق. او و چهار فرزندش احساس می کنند نسل جدیدی از کارداشیان هستند ، اما ماهیت بیشتری دارند. قبیله هارت مانند آن خانواده ، با مهارت نادر شیمیایی در تبدیل زندگی روزمره (خوردن سالاد ، انجام تبلیغات پولی اینستاگرامی) به درام بالا ، از دور تلفنی است. آنها هنگام راه رفتن بین مرز جاه طلبی و استحقاق ، پاشنه پنج اینچی می پوشند.

اما این نمایش اضافه کاری می کند تا یهودیان فوق ارتدوکس را به عنوان افراد تندرو ، به عنوان افراد شرور به تصویر بکشد. “آنها اصولگرا هستند” ، بارها و بارها اعلام می کند و جامعه خود را “خطرناک” می داند. رفتار مذهبی پسر جوان او “بسیار لون” است. اعضای کم نظیر خانواده به یهودیان مونسی می خندند و از آنها انتقاد می کنند. در یک لحظه دختر هارت شایعه ای را در مورد یک حلقه مخفی مخفی مونسی تمام دختر توصیف کرد. هنگامی که هاارت از مواد غذایی موجود در مونسی دیدن می کند ، کار دوربین خریداران ارتدوکس را به یک یکپارچه متحرک تبدیل می کند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

درست است که برخی از اعمال یهودیان ارتدکس بیشتر از نظر اخلاقی برای بسیاری از ما مذموم است. اما تماشای و قضاوت درباره آنها در تلویزیون فعالیتی نیست. عصبانیت هارت قابل توجیه است و در بخشهایی از نمایش او و خانواده اش به زیبایی صحبتهای زیبایی درباره یهودیت و فمینیسم می کنند. (اتفاقاً ، هارت هنوز با تمرکز کمتری بر مونسی و تمرکز بیشتر بر قسمتهای دیگر زندگی اش ، طلای تلویزیون واقعیت است.) اما این نمایش یک پیام را هدیه می کند: یهودیان فوق ارتدکس خطرناک هستند.

صرف نظر از اینکه با آنها مخالف باشید و یا اینکه برخی از اعمال آنها مضر است ، مجازات کردن یک گروه اقلیت قابل قبول نیست. این به زنان ارتدکس کمک نمی کند. این فقط همه افراد ارتدکس را در معرض خطر قرار می دهد. این طور نیست که تصویرسازی یهودیان در رسانه ها باید مطلوب باشد. این است که یهودیان ارتدکس در ترس قانونی از حمله زندگی می کنند. ساختن یک واقعیت نمایشی که آنها را به عنوان هیولا به تصویر می کشد می تواند هدف بزرگتری را بر پشت خود قرار دهد.

بیشتر افرادی که زندگی غیرمعمول من را تماشا می کنند ، ضد یهود سخت نخواهند شد ، زیرا به دنبال شواهد بیشتری در مورد دفع یهودیان هستند. در عوض ، برخی از بینندگان ، از جمله یهودیان ، ممکن است با تحقیر بیشتر نسبت به همه افراد فوق مذهبی ، از نمایش دور شوند. و این غم انگیز است.

با بزرگ شدن در یک محیط لیبرال یهودی ، زنان ارتدکس را ترحم کردم. فکر کردم آنها قربانی شده اند. من حدس می زنم این همان چیزی است که مردم فکر می کنند ، حتی اگر آنها آن را با صدای بلند نمی گویند. مدت بسیار کمی در بین زنان واقعی ارتدکس طول کشید تا همه فرضیات من از بین برود.

من کاملاً نادرست بودم که تصور کنم هر زن ارتدوکس باید احساس گرفتاری و ناراحتی کند.

به نظر من شیوه های یهودی من کاملاً برآورده کننده است. اما یهودیان ارتدوکس سطحی از رسم و رسوم و آیین ها را چنان بی پایان و معنادار دارند که مردم جهان سکولار به راحتی نمی توانند آن را درک کنند. حیفم بی جا بود.

“هولوکاست همان اتفاقی است که وقتی نفرت از دیگران کنترل نشد”: در اینجا دلیل همه ما این است که چه اتفاقی برای 6 میلیون یهودی افتاده است که توسط هیتلر کشته شدند

در حقیقت ، من فهمیدم که هر زن ارتدوکس معذوریتی ممکن است به حق من ترحم کند هنگامی که به زنان ارتدکس نگاه کردم ، قربانیانی را دیدم – مجبور به پوشاندن ، بدون تحصیلات ، و از نیروی کار دور هستند. اما یک زن ارتدوکس می تواند به من نگاه کند و زنی را ببیند که احساس می کند باید لباسهای تنگ و آشکار بپوشد اما دائماً به عقاید دیگران درباره بدن او وسواس دارد. آنها می توانستند زنی را ببینند که در سیستمی تحصیل کرده است که به روشی ساکت تر ، با مردان و زنان نیز رفتار متفاوتی دارد. زنی که اگر می خواهد بچه دار شود ، هیچ حمایت واقعی از فرهنگ خود برای این کار ندارد.

این طور نیست که من می خواهم اقدامات ارتدکس را که زنان را مقهور می کند توجیه کنم. فقط من در موقعیتی نیستم که بتوانم نحوه زندگی افراد ارتدکس را قضاوت کنم. هیچ یک از ما از چیزهای وحشتناکی که ممکن است در طول زندگی یک زن اتفاق بیفتد ، مانند سو abuse استفاده ، شکاف ناعادلانه دستمزد و کمبود بودجه تحقیقات مراقبت های بهداشتی زنان ، عاری نیستیم. به هر حال ، پوشاندن مو و لباس پوشیدن متواضعانه ، قرن هاست که در آیین های بزرگ در سراسر جهان انجام می شود. افراطی نیست این فقط با آنچه بعضی از ما به آن عادت کرده ایم متفاوت است.

در طی سکانس مواد غذایی مونسی ، دو زن محلی مدت کوتاهی با هاارت ارتباط برقرار می کنند – به نظر نمی رسد هیچ کدام از آنها زندانی باشند. اگر این نمایش هر زمانی را با افرادی که زندگی در مونسی را انتخاب می کردند سپری می کرد ، تصویر پیچیده تری را ترسیم می کرد. اما من می فهمم که این یک نمایش واقعیت است ، نه یک مستند.

رسانه ای که تصور می کند افرادی که از یهودیت ارتدوکس – زندگی نامتعارف من ، سریال تلویزیونی معروف و غیرمعمول Netflix ، و فیلم نافرمانی راشل مک آدامز – در سال 2017 ، گمراه می شوند ، گمراه کننده است ، زیرا این آثار نمی توانند حاوی تجربیات افرادی باشند که اجتماعات خود را دوست دارند.

من می فهمم که اگر شما به این داستان ها علاقه مند شده اید – من هم خودم هستم. اما اینکه تصور کنید هر گروه از مردم در زیر شما هستند ، زندگی آنها اندک است ، اشتباه است. من این واقعیت را دوست دارم که وقتی پدر و مادرم به دنیا آمدند ، یهودیان در بعضی از کلوپ های کشور مجاز نبودند و اکنون یک برنامه تلویزیونی واقعیت وجود دارد که در آن خانواده ای شنتزل را به لوئیس ویتون خود می اندازند و با عجله به پاریس می روند تا در یک سیزدهم از Sukkoth جشن بگیرند- قلعه قرن.

اما این تفریح ​​نباید به ازای عزت و امنیت یهودیان ارتدکس انجام شود. جولیا هارت می تواند خود را از نو اختراع کند ، یک شرکت را اداره کند ، چهار فرزند بزرگ کند و در سبک های چوبی شابوس بپزد. اگر کسی می تواند تلویزیون واقعیت را با ظرافت بیشتری نشان دهد ، او است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>