چرا شکاف بازنشستگی جنسیتی بر مادران تنها اثر می گذارد

[ad_1]

در سال های اخیر آگاهی فزاینده ای درباره شکاف بازنشستگی جنسیتی وجود دارد ، که نشان دهنده تأثیر مرکب شکاف دستمزد جنسیتی بر زنان تا زمان بازنشستگی است. و آخرین آمار کاملاً یادآور مقیاس مسئله است.

طبق تحقیقات سال 2020 شرکت NOW: حقوق بازنشستگی ، شکاف بازنشستگی جنسیتی در انگلستان 145700 پوند است – مردان با متوسط ​​203،200 پوند و زنان با 57،500 پوند ، بازنشسته می شوند. این بدان معناست که زنان قرار است با امنیت مالی بسیار کمتری نسبت به مردان بازنشسته شوند و در معرض فقر بعدی زندگی قرار دارند. این امر بیشتر در مورد زنان قومی سیاه پوست ، آسیایی و اقلیت ، که تحت تأثیر اختلاف دوجانبه اختلاف نژادی و بازنشستگی جنسیتی قرار دارند ، تشدید می شود.

با این حال ، آنچه لزوماً در این آمار نشان داده نمی شود ، چگونگی تحمیل این شکاف توسط مادران تنها است. اکنون با مشارکت موسسه سیاست های بازنشستگی ، بازنشستگی اولین مطالعه عمیق در مورد تأثیر شکاف بازنشستگی بر مادران تنها را انجام داده و دریافت که آنها معمولاً با کمتر از یک سوم حقوق بازنشستگی زنان متوسط ​​به بازنشستگی می رسند . اکنون: حقوق بازنشستگی می خواهد این تغییر کند – و آگاه ساختن زنان و مادران از این اختلاف بزرگ فقط اولین قدم برای دادن فرصت بهتر به مادران مجرد برای بازنشستگی با ثبات اقتصادی است.

برای شروع مقابله با این مسئله ، باید دلایل کمبود حقوق بازنشستگی مادران تنها را تحت شرایط موجود بررسی کنیم و چند راه حل عملی برای آرامش بازنشستگی ارائه دهیم:

ما باید در مورد حقوق بازنشستگی صحبت کنیم: چرا زنان مجرد عقب می مانند و چه کاری باید در این زمینه انجام دهیم

تقریبا نیمی از مادران تنها از معیارهای ثبت نام خودکار در مستمری محل کار خود برخوردار نیستند

در انگلستان ، کارمندان با دریافت حداقل 10 هزار پوند در سال در بازنشستگی محل کار خود ثبت نام می کنند. این بدان معنی است که آنها علاوه بر کمک هزینه شخصی ، از کارفرمایان نیز کمک هزینه بازنشستگی دریافت خواهند کرد (اساساً پول رایگان!). در طول دوره شغلی فرد ، کمک های کارفرمایی به طور قابل توجهی به صندوق بازنشستگی آنها اضافه می شود ، اما کسانی که درآمدشان کمتر از آستانه است ، به طور موثر از دریافت این مزایا محروم هستند. در میان مادران تنها ، این رقم خیره کننده 43٪ است که از 31٪ در سال 2020 افزایش یافته است. مهمتر از همه ، برای کسانی که چند شغل کار می کنند تا در محل نگهداری از کودکان یا ساعات مدرسه متناسب باشند ، هر شغل به طور جداگانه ارزیابی می شود – بنابراین شما می توانید بیش از the در کل 10 هزار آستانه ، اما هنوز برای ثبت نام خودکار واجد شرایط نیست.

کار نیمه وقت ، حقوق کمتر و هزینه های بیشتر ، پس انداز برای بازنشستگی را دشوارتر می کند

عموماً والدین تنها ، اما به ویژه مادران تنها ، درآمد بالقوه کمتری دارند و تقاضای بیشتری از درآمدشان نسبت به کسانی که در روابط هستند ، هستند. در طول سال گذشته ، مادران تنها شاهد کاهش درآمد خود به طور متوسط ​​حدود 1400 پوند بوده اند. برای بسیاری ، “شیفت والدین” – به موجب آن والدین به نوبت مراقبت از فرزندان خود را انجام می دهند تا دیگری بتواند کار کند ، بنابراین در هزینه های مراقبت از کودک صرفه جویی می کند – امکان پذیر نیست ، به این معنی که مادران تنها اغلب چاره ای جز کار نیمه وقت ندارند . با درآمد بسیار اندک کشیده شده ، کاملاً قابل درک است که زنان برای تأمین هزینه های زندگی خود در کوتاه مدت حقوق بازنشستگی خود را در اولویت قرار نمی دهند.

زنان هزاره به دلیل شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی می توانند با “فقر بازنشستگی” روبرو شوند (و برای جبران مردان نیاز به 37 سال کار طولانی تر دارند)

همه گیری Covid-19 اوضاع را با چالش بیشتری روبرو کرده است

تخریب گزینه های مراقبت از کودکان در طی همه گیری فقط باعث شده است که کار برای مادران تنها تنها دشوارتر شود. با بسته شدن مدارس و مراکز نگهداری از کودکان در فواصل زمانی مختلف در طول سال های 2020 و 2021 ، حتی خانواده های دو پدر و مادر نیز این دستکاری را تقریباً غیرممکن می دانند ، اما تصمیم گیری های سختگیرانه تر برای کسانی که به تنهایی والدین را انجام می دهند ، مانده است.

فرح بالدوک ، رئیس ارتباطات Gingerbread ، خیریه برای خانواده های تک والدی ، گفت: “هزینه های بالای مراقبت از کودکان باعث می شود که بسیاری فقط بتوانند در نقش های نیمه وقت یا ناامن کار کنند و توانایی درآمد خود را محدود کنند. همراه با تقاضای بیشتر از درآمد خود به عنوان تنها درآمد خانوار ، والدین تنها تنها برای تأمین هزینه های زندگی خود در معرض خطر بیشتری قرار دارند که بدهی بگیرند ، به این معنی که پس انداز و حقوق بازنشستگی به راحتی از دسترس خارج می شوند. “

به نظر می رسد آمار ONS در مورد تأثیر اقتصادی همه گیری در زنان و مردان در مورد ادعاهای وی پشتیبانی می شود ، جایی که می بینیم ، در آغاز اولین قفل انگلیس در مارس 2020 ، زنان 55٪ بیشتر از مردان برای مراقبت از کودکان بدون حقوق صرف می کنند . با این حال ، این در سپتامبر و اکتبر سال 2020 ، زمانی که زنان 99٪ بیشتر از مردان برای مراقبت از کودکان بدون حقوق وقت صرف می کردند ، به طرز چشمگیری افزایش یافت.

چه چیزی باید تغییر کند؟

در حالی که این آمار کاملا نگران کننده است و ما قبل از تحقق بخشیدن به عواقب طولانی مدت مادران تنها ، در یک نقطه حساس برای رفع این شکاف ها قرار داریم ، راه حل هایی وجود دارد. اکنون: حقوق بازنشستگی مأموریت خود را برای تأمین حقوق بازنشستگان منصفانه برای همه دنبال می کند و در حال لابی کردن دولت برای تغییرات زیر است:

  • حذف آستانه 10 هزار پوندی سالانه ثبت نام خودکار بازنشستگی ، که 3 میلیون زن دیگر از جمله 400 هزار مادر مجرد دیگر را وارد سیستم می کند و به آنها امکان می دهد از کمک های کارفرمایی بهره مند شوند.
  • کمک های بازنشستگی از 1 پوند اول ثروت بازنشستگی مادران تنها را 52٪ افزایش می دهد.
  • معرفی “شارژ مراقب خانواده” برای اینکه 3 میلیون زن بتوانند حقوق بازنشستگی خود را پس از وقت گذرانی برای مراقبت از کودکان یا بستگان مسن خود افزایش دهند.

سامانتا گولد ، رئیس روابط عمومی و تبلیغات در NOW: Pension اظهار داشت: “ثبت نام خودکار پس انداز حقوق بازنشستگی را با اتوماتیک شدن کمی آسان تر می کند و مطمئناً مزایای اضافی که کارفرما نیز می پردازد را دریافت می کنید – مانند افزایش حقوق است. . پس از یک سال دشوار ، با تحمل سنگینی زنان در مورد خستگی و مسئولیت مراقبت از کودکان ، واقعا نگران کننده است که حتی بیشتر مادران مجرد از پس انداز بازنشستگی محروم شده اند.

“ما باید اطمینان حاصل کنیم که همه فرصت یکسانی برای پس انداز برای آینده خود دارند ، به همین دلیل ما از دولت می خواهیم تغییرات مهمی در سیاست ایجاد کند که باعث می شود 3 میلیون زن دیگر از جمله 400000 مادر مجرد پس انداز کنند.”

یک راهنمای واقعا ساده برای حقوق بازنشستگی و اطمینان از بازنشستگی با شرایط خود

نکاتی برای کمک به شما در این زمان برای بازنشستگی پس انداز کنید

اگرچه برای کمک به تساوی شرایط بازی برای زنان و به ویژه مادران تنها ، باید تغییرات بزرگتری در سیاست ها ایجاد شود ، اما خوب است به یاد داشته باشید که برای فکر کردن در مورد حقوق بازنشستگی ، هرگز خیلی زود یا دیر نیست. در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید به آنها کمک کنید تا در این بین به خودتان آرامش دهید.

  • هرچه زودتر شروع کنید. حتی اگر حداقل 10 هزار پوند برای ثبت نام خودکار و مشارکت های کارفرمایی را کسب نکنید ، می توانید درخواست عضویت در طرح بازنشستگی کارفرمای خود را داشته باشید.
  • هر کمی کمک می کند. تنظیم سهم منظم در طرح بازنشستگی کارفرمایان یا بازنشستگی خصوصی بسیار درخشان است ، حتی اگر فقط از 1٪ درآمد خود شروع کنید و آن را همانطور که می توانید افزایش دهید.
  • بازنشستگی خود را مرتباً کنترل کنید. این نه تنها یک روش خوب برای بررسی میزان پس انداز کافی شماست ، بلکه دیدن این ساختمان تخم مرغ لانه متعاقباً می تواند انگیزه ایجاد کند.
  • حقوق بازنشستگی خود را در ازای خسارت های ناگهانی یا ارثی که دریافت می کنید در نظر بگیرید. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک مبلغ کلان پول دریافت کنید ، مقداری از آن را برای جبران مستمری خود در نظر بگیرید.

با هم می توانیم در جهت آینده مالی بهتر مادران تنها و دیگر گروه های تحت بازنشستگی تلاش کنیم.

سامانتا ادامه می دهد: “من خودم به عنوان یک مادر تنها ، می دانم که تنها درآمد و مراقبت در یک خانه چقدر سخت است و حتی فکر کردن در مورد پس انداز برای زندگی بعدی نیز بسیار دشوار است. با این حال ، برخی از پوشش های نقره ای وجود دارد. با توجه به کاهش توانایی ما در هزینه در طول سال گذشته ، برخی از خانوارها در واقع توانسته اند بیش از هر زمان دیگری پول صرف کنند ، اکنون 125 میلیارد پوند در حساب های پس انداز انگلیس تخمین زده می شود – این متوسط ​​به ازای هر خانوار حدود 4000 پوند است. اکنون ممکن است زمان مناسبی باشد تا مردم به فکر پس انداز طولانی مدت خود باشند و سکه های اضافی را در محل کار یا بازنشستگی خصوصی خود قرار دهند.

“همانطور که تحقیقات ما نشان می دهد ، هرچه زودتر پس انداز کنید ، ساخت یک قابلمه مناسب برای بازنشستگی آسان تر است و آینده شما از این بابت متشکرم!”

بهترین (کاملاً رایگان!) ابزار مدیریت پول برای کمک به شما در پس گرفتن امور مالی خود

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>