چرا ما باید به شخصی که خودآزاری یا خودکشی می کند گوش دهیم

[ad_1]

هشدار راه انداز: خودکشی و خودزنی.

در اوایل این ماه ، مگان مارکل به اپرا وینفری گفت که ، در ابتدای سال 2019 هنگامی که از پسر آرچی باردار بود ، احساس خودکشی کرده بود. مگان گفت: “من فقط نمی خواستم دیگر زنده باشم.” این تکان دهنده ترین افشاگری از یکی از پر صحبتترین مصاحبه های تلویزیونی زمان ما بود.

بسیاری مگان را بخاطر صحبت صریح در مورد مبارزات بهداشت روان تحسین کرده اند ، اما برخی او را به دروغگویی متهم کردند ، از جمله شخصیت های عمومی مانند پیرس مورگان و آلن شوگر و انبوهی از مردم در شبکه های اجتماعی.

او را “گریه کودک” ، “دروغگو” ، “خودشیفتگی” و “دستکاری” صدا می کردند. به آن “عملکرد” ​​می گفتند.

این اخراج تحقیرآمیز “جلب توجه” ، “عمل کردن” یا “چشمگیر بودن” است که می شنویم اغلب علیه کسانی که مایلند به خود آسیب برسانند ، و آنها را مجبور می کند در سکوت ، بیش از حد شرم آور یا ترس از قضاوت این چیزی است که هنگام تماشای مستند اخیر کارولین فلاک ، بینندگان به آن یادآوری می شوند ، کارولین فلاک: زندگی و مرگ او، که یک سال پس از خودکشی مجری 40 ساله پخش شد.

مادر كرولین ، كریستین و خواهر دوقلویش ، جودی فاش كردند كه كارولین سابقه خودزنی دیرینه ای دارد و قبلاً سعی كرده بود كه زندگی خود را بكشد ، اما كرولین به شدت مایل نبود كه كسی متوجه این موضوع شود. آنها می گویند: “او احساس شرم کرد.”

دوستش آنا بلو در مورد مستند شدن کارولین در مورد بزرگ شدن حالت عاطفی کارولین صحبت می کند: “او خیلی عمیق تر از آنچه که احساس می کردم احساس چیزها می کرد. فکر نمی کنم که در جوانی چنین چیزی را داشته باشم. فقط فکر می کردم او به عنوان یک دوست ، یک نقطه خاص وجود دارد که در آن فکر می کنید: “بیا ، آنقدرها هم بد نیست”. اما این خیلی بد بود. “

7 چیز دلخراش که از مستند قدرتمند کارولین فلاک آموختیم

انتخاب عدم باور به شخصی که می گوید خودکشی کرده یا به خود آسیب زده است ، توصیف ناپذیری و خطرناک است.

زیرا افرادی که به خود آسیب می رسانند یا به آسیب رساندن به خود فکر می کنند ، اغلب در سکوت از ترس بدرفتاری یا بی اعتمادی رنج می برند. همانطور که مادر کارولین در پایان این مستند دلخراش می گوید: “بسیاری از مردم که واقعا دچار افسردگی هستند هنوز در مورد آن صحبت نمی کنند. شما یا از آن شرمنده اید ، یا از این ترسیده اید. [people will] در مورد تو چیزی فکر کن بنابراین من فکر می کنم مردم هنوز از گفتن آن ترسیده اند. “

دقیقاً به همین دلیل است که من در سال 2018 به کسی نگفتم که خودم را آزار می دهم. همانطور که خانواده کارولین اغلب در این مستند به عنوان محرک افسردگی خود ذکر می کنند ، شکستن قلب نیز برای آن دوره کم زندگی من کاتالیزور بود و به نوبه خود ، بخاطر اینکه می خواهم با سوزاندن پوست به خودم آسیب برسانم.

این راهی برای کنار آمدن با همه مشکلات بود. نوعی وسیله برای پاکسازی درد. اما این همچنین روشی برای دفع احساسات شدید نفرت از خود بود که دل شکستگی شما را اغلب با آن روبرو می کند – این افکار بی وقفه در مورد دوست نداشتن بودن و به اندازه کافی خوب نبودن است. این نهایت قصاص نفس بود. در آن زمان فکر کردم همان چیزی است که سزاوار آن هستم.

بگذارید صریح بگویم ، من تظاهر نمی کنم که می دانم اقدام به خودکشی چیست و به هیچ وجه تجربه خود را با کارولین مقایسه نمی کنم. تجارب فردی خودآزاری قابل مقایسه نیست.

اما من می دانم که مارپیچ رفتن به مکانی با تاریکی که آسیب زدن به خود احساس می کند تنها گزینه چگونه است. بودن در آن مکان با چنین عذاب روانی بی امان ، و پخش شدن همه آن در اذهان عمومی – که توسط هزاران نفر در رسانه های اجتماعی و مطبوعات به طور مداوم مورد تحقیر قرار می گیرد – برای کارولین و مگان کاملاً غیر قابل تحمل بوده است. . و همانطور که به طرز غم انگیزی با کارولین مشاهده کرده ایم ، تحمل یک نفر ممکن است بیش از حد باشد.

اگر مگان ، با تمام امتیازش ، باور نشود ، چه امیدی برای زنان سیاه پوستی که همچنان در برابر تعصب ، نژادپرستی و زن ستیزی رنج می برند ، وجود دارد؟

“هر نوع آسیب به خود یا اختلال در خوردن – مشکلات بهداشت روانی که بدن را درگیر می کند – نوعی ارتباط است که ممکن است” چشمگیر “به نظر برسد ، اما این به این دلیل است که پریشانی منتقل می شود است میشل اسکات ، روان درمانگر از The Recovery Group ، چشمگیر است. “این اقدامات راهی برای کمک به درک ، پردازش و رهایی از پریشانی عمیق عاطفی می شوند.

“اما هرچه بیشتر به خود آسیب بزنید – به جای درک و پردازش احساسات خود – بیشتر احساسات خود را بی اعتبار می کنید و احساس شرم بیشتری می کنید. شما می توانید کاملاً از خود جدا شوید. احساس بی حسی می کنید و کاملا احساس می کنید کم شده.”

اسکات همچنین اشاره می کند که آسیب به خود مانند یک دارو است. افراد می توانند تحمل کنند. او می گوید: “این اعتیاد آور است.” “بدن شما تا حدی از درد عادت کرده و حساسیت زدایی می کند ، به این معنی که خیلی سریع می تواند بسیار خطرناک شود.”

به همین دلیل ، وقتی کسی می گوید که به خود آسیب می رسانند یا به فکر این کار هستند ، نباید جای بحث باشد. خودزنی بحثی نیست. ذهنی نیست. مردم نباید بتوانند درباره آنچه شما با بدن خود می کنید و اهداف شما در پشت آن بحث کنند.

خوشبختانه ، من هرگز مجبور نبودم تجربه كنم كه در آن زمان در زندگیم مورد بی اعتنایی یا بی اعتقادی قرار بگیرم. زیرا تنها شخصی که وقتی به خودم آسیب می رساندم آنجا بود – که می دانست چه کار می کنم و وقتی این کار را می کردم چه احساسی داشتم – من هستم. برای اثبات آن جای زخم در سرتاسر بدنم وجود دارد. زخمهایی که آن خاطرات دردناک را در خود جای داده اند. من باید هر روز از زندگی ام به آن زخم ها نگاه کنم.

اینکه بخاطر احساسی که از من پرسیده می شود ، مورد تمسخر یا تحقیر قرار می گرفتم – درست مثل کارولین ، مگان و بسیاری دیگر – غیر قابل تحمل بود. تردیدی ندارم که این کار مرا از حد قابل قبولی شکست. به همین دلیل بسیار مهم است که ما کسی را جدی بگیریم و وقتی او می گوید خودآزاری می کند به او گوش فرا دهیم. باور داشتن آنها بسیار حیاتی است.

یک سال بعد از مرگ دلخراش کارولین فلاک ، #BeKind دوباره روند رو به رشد دارد … اما آیا ما واقعاً مهربان تر هستیم؟

اگر فکر می کنید می خواهید به خودتان آسیب برسانید ، با سامری ها با شماره 116 123 تماس بگیرید یا [email protected] را ایمیل کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>