چرا مردم می خواهند بازی های المپیک توکیو را لغو کنند

[ad_1]

پس از جنجال بی پایان در مورد بازی های آینده و تصمیماتی که به عنوان تبعیض آمیز و غیرمنصفانه خوانده می شوند ، المپیک 2020 طی هفته گذشته یک نکته بزرگ صحبت شده است.

برنامه ریزی شده برای برگزاری در توکیو ، ژاپن از 21 ژوئیه تا 8 آگوست 2021 ، با برگزاری مسابقات پارالمپیک از 24 آگوست تا 5 سپتامبر 2021 ، بسیاری – از جمله مشاهیر و ورزشکاران – خواستار لغو مسابقات جهانی ورزش برای تعدادی شده اند. به دلایل مختلف ، به نظر می رسد که همه اینها نشان می دهد که المپیک هنوز نتوانسته است خطاهای سیستمی خود را در رابطه با سیاست های مربوط به نژاد ، جنسیت و کلیات برطرف کند.

در طی یک هفته ، کمیته بین المللی المپیک (IOC) و فدراسیون بین المللی شنا (فینا) با اعلام ممنوعیت استفاده از کلاه شنا که از بافت های موی آفریقایی محافظت می کند و رد صلاحیت Sha’Cari Richardson امیدوار آمریکایی به دلیل استفاده از ماری جوانا ، خشمگین شد. به ترتیب در 18 ایالت ، از جمله یكی كه در آن بود ، قانونی بود ، در حالی كه دو زن نامیبیایی به دلیل مقادیر بالای تستوسترون از حضور در بازی ها محروم بودند (بله ، واقعاً!) – الگویی را مشاهده كردید؟ و این حتی همه نیست.

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد اینکه چرا بازی های المپیک توکیو با واکنش روبرو شده است بدانید …

کلاه شنای آفرو از حضور در المپیک منع شد


وقتی فینا تصمیم گرفت که به شناگران اجازه ندهد از کلاه هایی که برای موهای آفریقایی طراحی شده اند در المپیک استفاده کنند ، رسانه های اجتماعی غوغا کردند و درست هم بود. این خبر پس از آن اعلام شد که از طرف هیئت حاکمه ورزش ، Soul Cap ، یک شرکت تولید کننده کلاه شنا که به طور خاص برای قرار دادن در خلال ها ، بافت ها ، نوارها و قارچ ها طراحی شده است ، گفته است که کلاه های آنها برای استفاده در بازی ها مجاز نیستند. به گفته بنیانگذاران ، دلیل آنها توسط فینا این بود که کلاه ها “از فرم طبیعی سر پیروی نمی کنند” ، که منجر به ناامیدی ورزشکاران سیاه پوست و طرفداران ورزش شد و آن را عملی تبعیض آمیز دانستند که مانع استعداد سیاهان از ورود به مسابقات بین المللی.

دلیل این امر این است که سفید کننده ای که در استخرهای شنا یافت می شود ، می تواند به کسانی که دارای موی آفریقایی هستند ، آسیب برساند که تمایل به داشتن بافت خشک تری نسبت به سایر موها دارد ، بنابراین به محافظت نیاز دارد.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

شناگر آلیس عزیز ، که امیدوار است بتواند اولین شناگر زن سیاه پوست المپیکی برای تیم GB و سفیر Soul Cap باشد ، تصمیم فینا را عقب نگه داشت ، و اهمیت بازی برای ورزشکاران سیاه پوست را بیان کرد.

از آن زمان فینا اعلام کرد که آنها در تصمیم خود تجدیدنظر خواهند کرد ، گرچه هنوز به طور رسمی موضع خود را تغییر نداده اند. در همین حال ، شنای انگلیس با انتشار بیانیه ای به شناگران سیاهپوست اطمینان داد كه Soul Caps هنوز در مسابقات داخلی انگلیس مجاز هستند و “از طریق مجاری مناسب” ادامه خواهد داد تا نگرانی های خود را در مورد تصمیم فینا افزایش دهد.

طوماری علیه ورزشکاران تراجنسی در المپیک راه اندازی شد


بله ، این به همان اندازه که به نظر می رسد ترنسفوبیک است. در حالی که این بیشتر از IOC به مردم مربوط می شود ، اما گفتگو در مورد اینکه آیا افراد تراجنسیتی می توانند در بازی های المپیک شرکت کنند ، به دنبال صعود لورل هوبارد از نیوزیلند به مسابقات وزنه برداری زنان در بازی های توکیو در تابستان امسال انجام شد. هوبارد ، که هشت سال پیش تغییر وضعیت داده است ، تمام الزامات IOC و مقررات آن را برای ورزشکاران برنزه و انصاف رعایت کرده است. این شامل نشان دادن این است که سطح تستوسترون کل وی حداقل 12 ماه قبل از اولین مسابقه زیر یک اندازه گیری خاص است.

با وجود همه اینها ، یک طومار change.org فراخوانده است که IOC از رقابت زنان ترانس در این بازی ها منع شده است. تاکنون ، دادخواست بیش از 21000 امضا دریافت کرده است ، چهره های عمومی از جمله پیرس مورگان (شوک) برای حمایت از موضع دادخواست و رقیب بالقوه هوبارد ، آنا ون بلینگن ، بلژیکی ، گفتند که مشارکت هوبارد “مانند یک شوخی بد است” ”برای زنان رقیب.

ورزشکاران به دلیل زانو زدن ، بالا بردن مشت یا پوشیدن لباس BLM مجازات می شوند

در حالی که این قانون مختص المپیک امسال ژاپن نیست ، اما قوانین مربوط به اظهارات سیاسی در المپیک بحث برانگیخته است – خصوصاً با سیل اطلاعات غلط در شبکه های اجتماعی. IOC به طور منظم منشوري را با دستورالعمل هاي حاکم بر بازي هاي المپيک منتشر مي کند. پیش از بازی های امسال ، هیئت حاکمه تصمیم گرفت که به اجرای قانون 50 ادامه دهد – قانونی که “تظاهرات یا تبلیغات سیاسی ، مذهبی یا نژادی در مکان های المپیک” را ممنوع می کند. طبق IOC ، این یک قانون محافظت از بی طرفی ورزش و بازی ها. با این حال ، بسیاری احساس می کنند که از بین بردن حق ورزشکاران برای استفاده از بستر جهانی برای حمایت از عواملی مانند Black Lives Matter از طریق حرکات و لباس درست نیست ، به خصوص پس از جنبش حقوق مدنی سال گذشته علیه انواع نژادپرستی و بی رحمی پلیس.

افسوس ، سابقه طولانی است که ورزشکاران این قاعده را نادیده می گیرند و برای بیان عدالت اجتماعی مهم در المپیک اقدام می کنند.

Sha’Carri Richardson به دلیل مصرف ماری جوانا از بازی های المپیک رد صلاحیت شد


هفته گذشته هنگامی که اعلام شد وی پس از مثبت شدن آزمایش دارویی که برای استفاده از ماری جوانا انجام داده بود ، اعلام کرد که وی دیگر نمی تواند در مسابقات المپیک توکیو شرکت کند ، مشاهیر و طرفداران در سراسر جهان حمایت گسترده ای از Sha’Carri Richardson ورزشکار پیست نشان دادند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

از نظر بسیاری ، این تعلیق به دلیل عدم ماری جوانا به عنوان یک داروی تقویت کننده عملکرد ، بسیار ناعادلانه احساس می کرد. و این واقعیت که پلیس استفاده از آن از لحاظ تاریخی ریشه در نژادپرستی دارد. دلایل Sha’Carri برای استفاده از آن نیز وجود دارد: دختر 21 ساله مادر خود را فقط چند هفته پیش از دست داد و توضیح داد که برای مقابله با اضطراب غم و اندوه خود ، سیگار کشیدن علف های هرز (در کشوری که انجام آن کاملاً قانونی است) .

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

سیدنی لروکس ، فوتبالیست مدال طلای المپیک ، با اشاره به این نکته مهم ، گفت: “ما باید مقابله کنیم که به چه ورزشکارانی داده می شود تا با خواسته های روحی و جسمی ورزش خود مقابله کنند. اگر زاناکس و مواد افیونی قانونی هستند ، ماری جوانا باید باشد “

در همین حال ، دیگران ، از جمله Cardi B ، Gabrielle Union و Seth Rogan ، همگی در دفاع از Shar’Carri صحبت کردند.

در نهایت ، همه ورزشکاران مجاز به انجام تست دارویی قبل از واجد شرایط بودن برای شرکت در المپیک هستند ، به این معنی که در مورد پرونده Sha’Carri هیچ پروتئین نقض نکرده است. در عوض ، این س wال گسترده تری در مورد آنچه که طبق قوانین آژانس جهانی ضد دوپینگ مطابق با مقررات IOC مجاز است یا چه مجاز نیست ، ایجاد کرد.

الكساندريا اوكاسيو-كورتز ، نماينده كنگره ، در اين باره نكته اي را مطرح كرد و در توئيت خود نوشت: “جرم انگاري و تحريم حشیش ابزار سیاست نژادپرستانه و استعمار است.”

وی افزود: IOC باید در مورد تعلیق خانم ریچاردسون و هر ورزشکاری كه به دلیل مصرف حشیش مجازات شده اند ، تجدیدنظر كند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

جن پسکی ، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در مورد این موضوع گفت که رئیس جمهور جو بایدن به استقلال آژانس ضد دوپینگ ایالات متحده احترام می گذارد تا در مواردی از این قبیل تصمیم گیری کند و بنابراین مداخله نخواهد کرد.

“این یک تصمیم مستقل است که توسط آژانس ضد دوپینگ ایالات متحده اتخاذ شده است ، و نه تصمیمی که توسط دولت ایالات متحده اتخاذ شود ، همانطور که مناسب است” ، قبل از اینکه “Sha’Carri” را به عنوان یک زن جوان الهام بخش که بسیاری شخصاً “و همچنین” یکی از سریعترین زنان در جهان است. “

IOC در این مورد توضیحی نداده است.

دو زن نامیبیایی به دلیل تستوسترون طبیعی غیرقابل قبول در بازی های المپیک بودند


در یک تصمیم بحث برانگیز دیگر ، دونده های سرعت نامیبیا کریستین امبوما و بئاتریس ماسیلگی به دلیل طبیعی بودن سطح تستوسترون ، در مسابقات 400 متر زنان در المپیک توکیو صلاحیت ندارند. به گزارش وب سایت دو و میدانی جهان ، این دو ورزشکار 18 ساله امسال 4 بار در 400 بار 400 بار در جهان حضور داشته اند.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

هنوز هم ، هیئت حاکمه حکم داد که هر دو دختر “قبل از اینکه بخواهند سطح تستوسترون خود را با دارو پایین بیاورند (که مشابه قرص های ضد بارداری است)” مقررات واجد شرایط دو و میدانی جهانی برای طبقه بندی زنان را رعایت نکردند ، که آنها آنها را رد کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>