چرا هنوز هم در سال 2021 موهای سیاه سیاسی شده است؟

[ad_1]

آیا تا به حال شده است کسی موهایی را که از پوست سر شما بیرون می آیند با مکمل ها مقایسه کند؟

اگر دارید ، ببخشید! اگر به عنوان راحتی باشد ، تنها نیستید. اگر این کار را نکرده اید ، امیدوارم هرگز این کار را نکنید. ناخوشایند است و در مقیاس از یک نژادپرستانه ، جایی در نزدیکی دومی نشسته است. بنابراین اگرچه توصیه نمی کنم ، از شما دعوت می کنم برای چند دقیقه وارد این کفش ها شوید ، تا بتوانید خود را بهتر برای اتحاد مجهز کنید.

تصور کنید معلمان شما را به دلیل موهای خیلی بزرگ ، نوارهایی که خیلی حواسشان را پرت می کنند ، سرزنش می کنند؟ یا اینکه مجبور شوید از شرایط چسبناک در غذاخوری مدرسه طفره بروید (بله منظورم چسبناک است – شما می دانید آن بچه در مدرسه که هدفش را پیدا می کند با هدف پودینگ زدن به سر مردم برای آزمایش قدرت Afro خود است؟). متأسفانه این یک تجربه کاملاً واقعی است و همسالان من و من خیلی با آن آشنا هستم.

این مدرسه دخترانه لندن اولین کسی بود که با استفاده از Halo Code قول داد که در برابر تبعیض موهای سیاه قرار بگیرد

موهای سیاه ، موهای آفرو ، موهای دنج ، موهای گره خورده – اساساً موهایی که از سر سیاه پوستان بیرون می آیند ، از آغاز استعمار موضوع بحث بوده است. موهای بافتی را می توان به روش های بی شماری دستکاری کرد ، تقریباً تا حدی که از همان جایی که قابل تشخیص نیست ، هنری است ، جسورانه است و جادوی پشت آن است. پس چرا جامعه چنین مشکلی با آن دارد؟

GLAMOR با زنان از دنیای مد ، زیبایی ، رسانه های اجتماعی ، موسیقی و هنر برای شنیدن تجربیات ، الهامات و تفکراتشان در مورد نمایندگی ، در مورد سیاست موهای سیاه نشست.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

اما دبیری ، نویسنده ، مجری و دانشگاهی با GLAMOR به اشتراک گذاشت: “من فکر می کنم که موهای سیاه هنوز سیاسی هستند. اگر این نبود ، شما قوانینی در قانونگذاری نگاشته اید که تبعیض در برابر آن را غیرقانونی تشخیص می دهد … “. یومی آدگوکه ، روزنامه نگار و نویسنده کتاب “Slay In Your Lane” می گوید: “هیچ نژادی دیگر از افراد که این تعداد فرض را به مدل مو ببندند.”

این قابل درک است که چرا موهای سیاه سیاسی شده است ، که از ویژگی های اصلی تاریخ سیاه است. در حقیقت ، در تمدن های اولیه آفریقا ، مدل مو می تواند زمینه خانوادگی ، قبیله و موقعیت اجتماعی فرد را ترسیم کند. از موهای سیاه حتی به عنوان نمادهای وابستگی های سیاسی و مذهبی استفاده شده است. این معروف به عنوان بیان نمادین غرور و افتخار در میان پلنگ سیاه در طول جنبش حقوق مدنی شناخته می شد. مو به زنان سیاه قصیده ای برای خلاقیت ماست. این تاج ماست ، و به هر کجا که نگاه کنیم زنان سیاه پوست دیگری را می بینیم که از تنوع موهایشان جشن می گیرند.

به همین دلیل است که زنان سیاه پوست به طور ناعادلانه پول زیادی را صرف موهای خود می کنند

متأسفانه ، سازه های اجتماعی ساخته شده است که برای قرن ها موهای آفرو را شرور می کند و ادعا می کند که این موها بیش از حد بزرگ ، درشت و بی نظم ، بیش از حد حواس پرت یا زشت است. این امر باعث شده زنان سیاه پوست در تحصیل ، محل کار و فضایی که در جامعه اشغال می کنند مانع شود و این بسیار مسئله ساز است.

کتاب های تاریخ نشان می دهد که برخی از اولین مواردی که زنان سیاه پوست به دلیل موهایشان مجازات می شدند ، به طور رسمی در دهه 1700 ثبت شده است. در آن طرف استخر ، فرماندار لوئیزیانا (استبان رودریگز میرو) مجموعه قوانینی را وضع كرد كه زنان رنگین كریول را ملزم می كرد موهای خود را بپوشانند ، خصوصاً به دلیل ترس و وحشت زنان سفید پوست ، مردان سفیدپوست آن را جذاب می دانستند. امروز سریع به انگلستان می رود و زنان سیاه پوست اعلام می کنند که هنوز هم امری رایج است که برای مشاغل رد می شود زیرا آنها موهای خود را در نوارهای مویی یا زیرانداز قرار می دهند.

آیا صنعت زیبایی در حال شکست خوردن زنان کارآفرین سیاه پوست است؟

شما ممکن است فکر کنید که افرادی که دیگران را با توجه به بافت موهایشان قضاوت می کنند ، باید در گذشته و حداقل در زمان های قبل از BLM باشند. من برای شما خبری دارم! اینگونه نیست ، بافت گرایی هنوز واقعی است و تعصب هنوز وجود دارد. اگرچه موهای آفرو طبق قانون برابری 2010 ویژگی محافظت شده ای است ، اما واضح است که بین قانون و سیاست و شیوه کار درمدرسه / کار درمورد موهای آفرو اختلاف فزاینده ای وجود دارد.

در انگلستان اخیراً گزارش های زیادی در مورد محروم شدن دانش آموزان سیاه و سفید و مخلوط از مدرسه در مواردی منتشر شده است که جرم آنها وجود مو (یا فقدان آن) است ، خواه این نوع قفسه ها ، نوارهای بافتنی ، محو شدن یا آفریقای طبیعی در میان بسیاری دیگر از محافظین یا مدل موی طبیعی طبق گزارش روز جهانی آفرو ، به نظر می رسد که “سیاست های ضد موی آفرو 66.7٪ افزایش یافته است و برای بزرگسالانی که در مدرسه مشکلاتی را تجربه کرده بودند ، فقط 27٪ گفتند که سیاست مو مسئله است ، در حالی که در کودکان امروز 46٪. ”

Zezi Ifore ، پخش کننده و مشاور خلاق در جشن زیبایی سیاه از GLAMOUR به اشتراک می گذارد “حتی اکنون بچه ها در مدرسه هنوز در حال جنگیدن هستند که حق دارند موهای خود را در حالت طبیعی خود بپوشند ، زیرا از نظر برخی معلمان این کار” نامرتب “است ،” لغو ” و “حواس پرتی” ، مضحک است. ” AJ Odudu در مورد تجربه شخصی خود با سیاست های مربوط به سیستم مو و مدرسه خود صحبت می کند. “من همیشه احساس می کردم که اجازه ندارم موهایم را همانطور که می خواستم بپوشم. حتی در مدرسه ، من اجازه نداشتم تارهای بلند و دانه دار با مهره یا چیزهایی از این قبیل داشته باشم. “

البته موهای Afro هنوز در حال سیاسی شدن هستند ، زمانی که ما هنوز برای تصویب قوانینی برای محافظت از آنها می جنگیم! مانند بحث فعلی در مورد به روزرسانی قانون برابری سال 2010 به صراحت شامل مو. آنچه نگران کننده است قسمت “ساکن” است. جامعه انگلیسی سیاه پوست چه کار دیگری می تواند انجام دهد تا “متوقف کردن” 46٪ از والدین که می گویند سیاست مدرسه فرزندانشان موهای آفرو را مجازات می کند “* ، یا برای متوقف کردن” 58٪ از بچه ها که نام صدا یا رفتار منفی دارند “و” 59٪ سوالات ناراحت کننده ای را تجربه نمی کنند ” در مورد موهای بافت آفریقایی آنها “؟

مفهوم “موهای خوب” باید مورد بحث و استراحت قرار گیرد ، زیرا همه موها موهای خوبی هستند

پائولا آكپان ، بنیانگذار Black Girl Fest به GLAMOR می گوید: “هر كاری كه می كنیم همیشه سیاسی تلقی می شود و ذاتاً سیاسی است ، اما گاهی اوقات فقط به معنای واقعی کلمه است:” من فقط می خواهم موهایم را کوتاه کنم ، مدیریت آن آسان است ” چه برخی از زنان ممکن است مو را به عنوان نوعی ابراز وجود یا بیان سیاسی ببینند ، در نهایت قبل از هرگونه پیچیدگی دیگر ، موهایی که از پوست سر شما رشد می کنند هنوز در درجه اول فقط مو هستند.

اگر کسی در این زمینه مشکلی داشته باشد ، باید بداند که این یک مشکل از آنها است ، و هیچ نگرانی برای بقیه ما وجود ندارد ، زیرا ما لیاقت این را داریم که به جای مبارزه با تعصبات موجودیت روزمره ، زمان بیشتری را صرف انجام جادوی Black Girl کنیم

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستیار زیبایی و ویژگی های Glamour UK Shei Mamona ، وی را در Instagramsheimamona دنبال کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>