چرا Lockdown باعث می شود من در مورد دوستی های ناموفق خود فکر کنم

[ad_1]

من به وضوح می توانم اولین باری که یکی از دوستی هایم از بین رفت به یاد بیاورم. وارد ببو شدم (یادت هست؟) دیدم که راشل * مرا به عنوان “نیمه دیگر” خود حذف کرده است. ما 13 ساله بودیم و تا آن زمان بهترین دوستان بودیم ، اما بعد از آن صحبت او با من کاملاً قطع شد. من هرگز نفهمیدم چه اشتباهی رخ داده است.

بعد اولیویا * بود ، ما بعد از اینکه او با دوست پسرش در دانشگاه زندگی کرد ، از هم دور شدیم. سوفی * ، یک هم اتاقی سابق که توسط من و ناتالی * ، که در انتهای دریافت شایعاتی با اطلاعات غلط و متعاقب فروپاشی جدایی قرار داشت و من هرگز نتوانستم آن را اصلاح کنم ، ناامید شدم.

اخیراً ، خاطرات این دوستی های ناموفق ، بازدید ناخواسته ای از مغز من درست قبل از خواب رفتن من ایجاد کرده است. مثل یک مشت روده که مرا در مورد اشتباهاتی که مرتکب شده ام و افرادی را که به خاطر آن از دست داده ام ، مسخره می کند.

تماس های Zoom Silent می تواند کلید حفظ دوستی در طی همه گیری باشد

ناخودآگاه من به جای تأمل در دوستی های زیبایی که دارم ، هم دوستانی قدیمی که از کودکی شکوفا شده اند و هم دیگرانی که بی سر و صدا به چیزی درخشان شکوفا می شوند ، دردسرهای گذشته را برای من تأمل می کند.

اما من تنها نیستم. برای بسیاری از مردم ، همه گیر شدن و قفل شدن متعاقب آن فرصتی منحصر به فرد برای تأمل در زندگی ما و تعیین مواردی که برای ما مهم است فراهم کرده است.

روانشناس لی چمبرز می گوید: “با وجود بیماری همه گیر که تهدیدی مهم برای زندگی ما به شمار می رود ، مسلماً میزان آن فضایی را ایجاد می کند که ما بیشتر در مورد ستون های اصلی زندگی ، از شغل خود گرفته تا روابط خود ، بازتاب بیشتری پیدا می کنیم.” زرق و برق.

دی جانسون ، عضو دایرکتوری مشاوره ، اضافه می کند که ما این فرصت را داشته ایم که حقیقت را در روابط خود و انتخاب سبک زندگی خود ارزیابی کنیم – در نهایت متوجه می شویم که زمان واقعی ما واقعاً چقدر ارزشمند است.

جانسون می گوید

آیا شما دوست ریختن هستید؟ در اینجا دلیل دوستی ما با گذشت زمان تکامل یافته است …

برای من ، به نظر می رسد این زمان تأمل خاطرات دوستانی را که به هر دلیلی آمده و رفته اند ، برای من به ارمغان آورده است. این من را مجبور کرده است که یک قدم به عقب برگردم و ببینم چه چیزهایی می توانم از آن بیاموزم ، اینکه سهم من در آن چیست و کارهایی که متفاوت انجام می دادم.

جانسون توضیح می دهد: “ارزیابی تعیین ارزش و اهمیت از طریق بررسی چگونگی این دوستی ها باعث احساس ، باور و رفتار شما شده است و چگونه آنها از نظر روانی و عاطفی شما را حمایت یا کاهش می دهند.” “اگر عینی ارزیابی کنید ، بینش می تواند مفید باشد.”

دوستی هایی که من در مورد آنها تأمل کرده ام بیشتر در نوجوانان و اوایل 20 سالگی من اتفاق افتاده است ، که در واقع یک سن محوری است وقتی که صحبت از رفت و آمد افراد از زندگی شما می شود. یک مطالعه در سال 2016 از دانشگاه آکسفورد و دانشگاه آلتو در فنلاند نشان داد که بعد از 25 ، محافل اجتماعی شما شروع به کاهش چشمگیر می کند.

چمبرز می گوید: “دوستی ها بخشی حیاتی از تجربه انسانی ما هستند و به همین دلیل ، باید در مورد اینکه چه کسی بخشی فعال از زندگی ماست ، تصمیمات هوشیارانه ای اتخاذ کنیم.” “دوستی ها به عنصری از تعادل و هماهنگی احتیاج دارند و گرچه می توانند دوره های چالشی را پشت سر بگذارند ، اما هر دوستی باید برای هر دو طرف سالم باشد. باید ثبات تماس برقرار باشد و این توانایی وجود داشته باشد که خود معتبر باشید و بتوانید آن را به اشتراک بگذارید. “

یک مفهوم قدیمی وجود دارد که می گوید دوستان به یک دلیل ، یک فصل یا یک عمر وارد زندگی شما می شوند و اگرچه شما مطمئناً باید دوستی هایی را ادامه دهید که معنی بیشتری می بخشند ، اشکالی ندارد که دوستی ها نیز محو شوند.

جانسون می گوید: “اجازه دهید مردم محو شوند ، یک حادثه بزرگ نیست ، بلکه صرفاً همانطور است که ما رشد می کنیم و نیازها و خواسته های خود را تغییر می دهیم.” “ما با محک زدن ارزش شخصی خود با توجه به میزان” دوستان “و” لایک “های شبکه های اجتماعی ، در فرهنگ فشار ، انتظار زیاد و حتی خود داوری زندگی می کنیم. نگه داشتن هر آنچه در زندگی ما قرار دارد غیرممکن است. “

ویروس کرونا ویروسی ثابت کرده است که یک آزمایش واقعی دوستی است و آنچه در اینجا آموخته ایم در اینجا است

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانیم از دوستی ها بیاموزیم که آمده اند و از بین رفته اند – یعنی می تواند راهنمایی برای نحوه حرکت در روابط آینده باشد. این به ما کمک می کند صفات و ارزش های معنادار در یک رابطه را ببینیم و به ما کمک می کند نقشی را که در این عدم تعادل هماهنگی بازی کردیم ، ببینیم.

“با ناکامی های ما به ما آگاهی بیشتر ، فرصتی برای یادگیری و تمرکز بیشتر بر آنچه می خواهیم در دوستی ما باشد ، به ما این فرصت را می دهد که به ادامه زندگی هدفمند و معنی دار ادامه دهیم ، در مورد نیازهای دوستی خود روشن تر باشیم و زندگی خود را با انسانهای دیگری تقسیم کنیم که با آنها ارتباط ویژه داریم. “چمبرز می گوید.

“ما می توانیم مناطقی را ببینیم که ممکن است لازم باشد کارهای بیشتری انجام دهیم ، مرزهای مشخص تری تعیین کنیم و برای چالش هایی که همه دوستی ها دارند آماده باشیم ، زیرا دوستی های ناموفق ، طرح دوام و دوام بیشتری را در دوستی هایی که می خواهیم شکوفا شویم فراهم می کند.”

بنابراین اگر اشکالی ندارد که من از دست دادن دوستانی که قبلاً آنها را می شناختم و دوستشان داشتم ناراحت باشم ، مانند اکثر چیزهای زندگی این یک فرصت یادگیری است و به من کمک می کند از دوستان شگفت انگیز دیگری که دارم بیشتر بدانم. اگر ما در وسط یک بیماری همه گیر نبودیم ، من می دویدم که در این لحظه یکی از آنها را بغل کنم.

* به دلایل مشخص ، نامها تغییر کرده اند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>