چه عواملی باعث سفید شدن مو می شود و چه زمانی باید انتظار داشته باشیم؟ دو متخصص توضیح می دهند

[ad_1]

همه ما می دانیم که احتمالاً در بعضی موارد خاکستری می شویم ، اما آنچه کمتر مشخص است این است چرا. دانش یک قدرت است و وقتی صحبت از موضوعی غیرقابل اجتناب و طبیعی مانند رشته های نقره می شود ، می توانیم حقایق را نیز بررسی کنیم.

برای مبتدیان ، موهای خاکستری در واقع خاکستری نیستند. Anabel Kingsley ، متخصص مغز و اعصاب و رئیس مراقبت از موهای فیلیپ کینگزلی توضیح می دهد: “این رنگ سفید است. فقط به نظر می رسد که خاکستری است و با موهای رنگی آمیخته می شود.”

‘ترکیب خاکستری’ روش جدیدی برای خاکستری های طبیعی است که شما * باید درباره آن بدانید

در مورد اینکه چه چیزی باعث سفید شدن مو می شود ، چه موقع باید آن را انتظار داشت و چه چیزی طبیعی است ، ما با Anabel و Eleanore Richardson ، مشاور Trichologist MIT در کلینیک پوست و مو فولام به گفتگو نشستیم تا درباره موهای ما و روند رنگ آن بیشتر بدانیم.

علت سفید شدن مو چیست؟

الینور توضیح می دهد: “سفیدی زودرس معمولاً به دلیل ژن های ما است زیرا این سلول ها تعیین می کنند که چه تعداد سلول تولید کننده رنگدانه (ملانوسیت) در دسترس ما است.” “در پایان هر چرخه مو ، سلولهای ملانوسیت ما از تعداد محدودی از سلولهای بنیادی جایگزین می شوند و پس از چرخه های موی بسیار ، این سلولها می توانند از بین رفته و فولیکول ها با تولید رنگدانه های خود روبرو شوند.”

این گفت که سبک زندگی و محیط زیست ما نیز می تواند کمک کند. الئونور می گوید: “آنها می توانند با ایجاد اختلال در عملکرد ملانوسیت ها در نتیجه استرس اکسیداتیو ، روند اجتناب ناپذیر خاکستری را تسریع کنند.” در عمل ، این به معنای “تغییرات التهابی در بدن (مصرف زیاد الکل یا استعمال دخانیات) ، استرس روحی-عاطفی ، قرار گرفتن در معرض نور ماورا UV بنفش ، آلودگی و بیماری های خودایمن مانند ویتیلیگو یا آلوپسی آره آتا است” ، الئونوره توضیح می دهد. وی می افزاید: “حتی خود تولید ملانین در موهای ما نیز منجر به استرس اکسیداتیو می شود.”

آیا موهای سفید طبیعی است؟

الئونوره می گوید: “کاملاً طبیعی! با گذشت سالها همه چیز در بدن ما پیر می شود ، بنابراین جای تعجب نیست که موهای ما نیز بخشی از این روند باشد.”

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

به طور کلی در چه سنی موها سفید می شوند؟

Anabel می گوید: “مردم معمولاً در اوایل 30 سالگی متوجه اولین موهای خاکستری خود می شوند و به طور متوسط ​​بیش از نیمی از موهای ما تا 50 سالگی سفید (بدون رنگ) می شوند. با این حال ، زنان و مردان از همان اوایل شروع به خاکستری شدن می کنند 18 ، در حالی که دیگران اولین موهای سفید خود را خیلی دیرتر از زندگی تجربه می کنند. “

الئونور موافق است: “به طور متوسط ​​حدود 11 چرخه مو شروع می شود تا مو شروع به خاکستری شدن کند ، هر چرخه مو حدود 3 سال طول می کشد ، بنابراین اکثر افراد می توانند انتظار داشته باشند که تا 33 سالگی برخی موهای خاکستری ظاهر شوند.”

چرا من در سی سالگی موهای خاکستری را بغل کردم و هیچ حسرتی ندارم

آیا افرادی بخصوص مستعد موهای سفید هستند؟

الئونوره خاطرنشان می کند: “همه احتمالاً در هر برهه ای خاکستری می شوند ، اما ژنتیک اغلب بزرگترین نکته در مورد اینکه آیا احتمال دارد زود خاکستر شوید یا بیشتر خاکستری می شود ، خواهد بود.” یک نشانه خوب این است که خانواده نزدیک خود را در نظر بگیرید. آنابل توضیح می دهد: “اگر مادر یا پدر شما از سنین جوانی موهای سفید خود را بدست آورند ، به احتمال زیاد شما نیز چنین خواهید کرد.”

الئونوره می گوید: “بعضی از گروه ها نشان می دهند که خاکستری آنها کندتر از دیگران است. تحقیقات نشان می دهد که زنان نسبت به مردان در همان رده سنی کندتر خاکستری می شوند و از نژاد آفریقایی و آسیایی نیز کمتر خاکستر می شوند.” هنوز روشن نیست که چرا ، اما “این امر به ارث مربوط است و همچنین تصور می شود به دلیل سطح بالاتری از ملانین موجود در پوست باشد”.

آیا برای جلوگیری از سفید شدن مو می توان کاری انجام داد؟

الئونوره می گوید: “برای جلوگیری مستقیم از سفید شدن موها؟ نه” وی می گوید: “اما آیا می توانیم سلامت ملانوسیت ها را بهبود ببخشیم تا احتمال کمتری تحت تأثیر استرس اکسیداتیو قرار بگیرند؟ البته” “مصرف کمتر الکل ، سیگار و غذاهای پر قند می تواند کمک کند. کنترل استرس عاطفی و روانی که روزانه با آن روبرو می شویم و نیز تحمل می کنیم نیز مهم است ، اما مسلما بسیار پیچیده تر است.”

بهترین محصولات برای موهای خاکستری – چه بخواهید آنها را پنهان کنید و چه آنها را در آغوش بگیرید

دلیل سفید شدن مو در سنین جوانی چه می تواند باشد؟

“سه علت شایع سفید شدن مو در سنین جوانی ژنتیک ، بیماری و استرس است. شرایط ژنتیکی مو مانند فلج اطفال یا ویتیلیگو می تواند باعث سفید شدن مو از بدو تولد شود ، در حالی که دوره های استرس عاطفی / روانی بالا نیز می تواند باعث سفیدی زودرس شود. ، “الونوره می گوید.

آنابل اضافه می کند: “کم خونی بدبختانه و اختلالات تیروئیدی نیز می تواند باعث سفیدی زودرس شود.” در همین حال “وقتی مو در ابتدا پس از آلوپسی آرهیا دوباره رشد می کند ، اغلب سفید رنگ می شود و سپس معمولاً به رنگ پیگمانت معمول خود برمی گردد.”

Anabel توضیح می دهد: “یکی از دلایل این امر این است که استرس ، بیماری و رژیم غذایی نامناسب می تواند بدن شما را از ویتامین B تهی کند – و مطالعات مختلف نشان داده است که کمبود ویتامین B می تواند موها را زودرس سفید کند.”

برای اطلاعات بیشتر از معاون ویرایشگر زیبایی GLAMOUR ، اِل ترنر او را در Instagramelleturneruk دنبال کنید.

7 بهترین شامپو که از موهای خاکستری زیبا نهایت استفاده را می کنند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>