چه کسی هالستون بود ، موضوع دکتری جدید Netflix

[ad_1]

شما پیش نمایش تریلر جذاب و جذاب Netflix را برای جدیدترین برنامه های مد هفت سین ، هالستون مشاهده کرده اید … جمعه 14 مه در یادآوری های شما تنظیم شده است … شما می دانید که این در مورد افزایش (و سقوط یک طراح مد آمریکایی از جانب) شکوه اما اگر هنوز در مورد هالستون ، فرد س questionsالی دارید ، ما اینجا هستیم تا شما را پر کنیم.

برای دیدن این تعبیه شده ، باید کوکی های رسانه اجتماعی را تأیید کنید. تنظیمات برگزیده کوکی من را باز کنید.

خوب ، هالستون کیست؟

اصولاً مهمترین طراح مد آمریکایی … قبل از اینکه کالوین ، رالف و دونا یا حتی مارک و تام به دنیای مد راه پیدا کنند ، هالستون بود.


نروژی-آمریکایی متولد 1932 در آیووا با نام روی هالستون فروویک ، در انستیتوی هنر شیکاگو تحصیل کرد و ضمن یادگیری ساخت کلاه در یک فروشگاه بزرگ کار کرد. هالستون با ساخت اولین کار خود در زمینه تولید میل ، روی را از نام خود رها کرد و در سال 1959 قبل از پیوستن به برگدورف گودمن به عنوان سرمربی ، به نیویورک نقل مکان کرد. او از سال 1966 شروع به طراحی لباس زنانه کرد و مشتریان مشهور وی که دوست شدند ، به تقویت شهرت فوق ستاره اش کمک کردند. مهمانی سخت در استودیو 54 ، ارادت هالستون به دیسکو ، و سبک زندگی لذت طلبانه که با آن همراه بود ، به عنوان خنثی سازی نهایی وی ذکر شده و وی در سال 1990 در سانفرانسیسو ، بر اثر سرطان مربوط به ایدز درگذشت.

هالستون: هر آنچه در مورد جدیدترین درام مد یوان مک گرگور که می خواهد به عنوان مهمترین چیز در Netflix باشد ، بدانید

چرا او اینقدر مهم است؟

هالستون ظاهر “لباس ورزشی” آمریکایی را ایجاد کرد که متشکل از قطعات ساده و راحت بود که هنوز هم به طرز مخربی سکسی بودند. طراحی های او در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 اغلب از جذابیت مد اروپا جلوگیری می کرد و به عنوان خانه استعدادهای تازه طراحی ، کانون توجهات ایالات متحده را خریداری کرد. طرفداران مشهور او نام او را محبوب کردند و پیراهن پیراهن “Ultrasuede” که در پاییز 1972 راه اندازی شد ، به یک کلاسیک فرقه تبدیل شد. هالستون یکی از اولین طراحان دهه هفتاد بود که به عنوان لباس شب بر روی هالترکن تمرکز کرد ، که باعث شد شکل به عنوان یکی از نشانه های دهه دیسکو نیز تبدیل شود.

امروزه طراحان در مورد پایداری صحبت می کنند ، اما پنجاه سال پیش هالستون قهرمان لباس های ماندگار بود. وی در مصاحبه ای گفت: “مد خوب باید چند سال به طول انجامد.” وی افزود: “من اعتقاد ندارم كه زن مدرن آمریكایی ایده اصلاح دو بار در سال را دوست داشته باشد. من هم چنین نیستم. ” و ما هم چنین نیستیم.

هالستون همچنین مجوز کسب و کار خود را با صدور مجوز به نام خود (میلیون ها دلار درآمد) و ایجاد مجموعه ای از قطعات خرد شده با قیمت پایین تر با JC Penney ، به لیبل خود خرید. در حالی که همه ما عادت داریم به کلاژهای طراح در خیابان های بزرگ بپردازیم ، در سال 1982 این انقلابی بود. اگرچه این برای برخی از فروشگاه های سطح بالا ، که مجموعه های خود را جذب می کردند ، یک قدم دور بود. وی در مصاحبه بعدی گفت: “من همیشه می خواستم … آمریکا را بپوشانم.”


چه کسی هالستون را پوشید؟

طراحی های هالستون نشان دهنده آنچه زنان در دهه 1970 از لباس خود می خواستند و او با معاملات تجاری خود صنعت را تغییر داد. اما شاید این قدرت ستاره Halstonettes (گروه زنان زیبایی بود که او را محاصره کرده بودند) بود که به Halston ستاره ای شد. هالستون دقیقاً فهمید که محبوبیت مشهور برای مارک خود به چه معناست.


جکی کندی در مراسم افتتاحیه JFK در سال 1961 کلاه هالستون به سر داشت. ظاهراً این کلاه خیلی کوچک بود بنابراین کندی مجبور شد آن را در مقابل باد بگیرد و در مواد جای خود را ترک کند. این کلاه به یک احساس پیش از ویروس تبدیل شد و از آن در سراسر ایالات متحده کپی شد … اگرچه هر نسخه کپی گربه با فرورفتگی دوباره ساخته شد.

هالستون در سخنرانی ها و نمایش های خود از سوپرمدل های خود ، نائومی سیمز ، پت کلیولند و لولو د لا فالایز برای پیاده روی استفاده می کرد و با اندی وارهول و دوستانش از جمله پات آست ، بازیگر ، قدم می زد. در سال 1966 با لیزا مینلی آشنا شد ، که به یک دوست طولانی مدت تبدیل شد ، همانطور که بیانکا جگر که هالستون جشن تولد خود را در استودیو 54 در مه 1977 برگزار کرد.


حال هالستون چطور؟

اگرچه می مت گالا (بزرگترین لحظه فرش قرمز صنعت مد) به دلیل Covid-19 به تعویق افتاد ، اما در سپتامبر و مه آینده با برگزاری جشن طراحی آمریکایی در دو قسمت برمی گردد ، بنابراین میراث هالستون سی سال پس از مرگش به ویژه مناسب شناخته می شود. برند هالستون ، در اواخر ناوگی با سارا جسیکا پارکر و راشل زوئی در هواپیما متولد شد – اگرچه خیلی زود راه خود را از شرکت جدا کردند. شما می توانید طراحان مجدد دهه 1970 را در Net-a-porter.com و قطعات پرنعمت را در Vestiaire Collective پیدا کنید. و البته ، این جمعه لباسهای پر زرق و برق زیادی در اتاق نشیمن خود خواهید ریخت.


برای کسب اطلاعات بیشتر از مدیر مد Glamour UK به طور گسترده الکس فولرتون ، او را در Instagram دنبال کنیدalexandrafullerton

26 مورد از به یادماندنی ترین نقل قول هایی که مد را ثابت می کند * خیلی بیشتر از بی احتیاطی است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>