چگونه از فرهای رنگی مراقبت کنیم

[ad_1]

همه ما از مدل موی ظریف ، پاستیل های رویایی و سایه های پیکابو دوست داریم موهایمان را عوض کنیم. اما واقعیت این است که رنگ آمیزی موهای ما می تواند سلامتی کلی آن را تحت فشار قرار دهد – به خصوص اگر موهای فر دارید. در واقع ، فرها به ویژه در مقایسه با موهای صاف ، شکننده و مستعد شکستن هستند. این اغلب باید فشار زیادی را تحمل کند و از طریق یک شکل محافظ و مهار کردن ، که می تواند باعث شکستگی و خشکی در طول و انتهای آن شود ، تحمل کند.

اگر به آن ، یعنی رنگ موهای دائمی و نیمه دائمی ، رنگ مصنوعی بیفزایید ، در نتیجه موها بیش از اینکه فقط با یک ظاهر طراحی شده در معرض مواد شیمیایی و استرس قرار بگیرند ، باعث آسیب بیشتر می شود. با این حال ، این بدان معنا نیست که ما نوزادان مو فرفری نمی توانیم موهای خود را رنگ کنیم. ما کاملاً می توانیم ، اما چند کار باید انجام دهیم تا فرهای خود را سالم نگه داریم و رنگ را تا آنجا که ممکن است حفظ کنیم.

GLAMOR از برخی از متخصصان نکات مهم در مورد مراقبت از موهای رنگ شده شما را خواسته است. آنچه آنها برای گفتن در اینجا آورده اند:

آیا می توان موهای فر را رنگ کرد و محکم ماند / الگوی خود را از دست نداد؟

وینی آوا ، بنیانگذار Carra ، پلتفرم شخصی سازی خدمات آفریقایی و بافتنی ، می گوید: “بله کاملاً – من یک وصیت نامه هستم.” قبل از قفل کردن ، من موهای نخ صورتی و آب نبات داشتم. با این حال ، رنگ آمیزی فر باید با مسئولیت پذیری انجام شود ، زیرا مو نسبتاً شکننده است و رنگ آمیزی یک فرآیند شیمیایی است که باعث افزایش کوتیکول مو می شود ، در نتیجه در معرض خشکی و شکستگی قرار دارد. برای اطمینان از استحکام مو ، ضروری است اقدامات اضافی برای جبران مجدد رطوبت و تعادل پروتئین مو انجام شود. ”

فردریک فکای ، آرایشگر ستاره ها و بنیانگذار مارک موی Fekkai ، موافق است: ”موهای فر می توانند حتی هنگام رنگ آمیزی نیز قوی بمانند ، با این حال ، باید اطمینان حاصل کنید که فرهای خود را مرطوب نگه دارید. برای اینکه شما ساختار و الگوی فرها را حفظ کنید. رنگ آمیزی فرهای شما ممکن است بافت را کمی خشک کند ، اما به هیچ وجه الگوی فر را از بین نمی برد. ” Fekkai توصیه می کند برای محافظت از ساختار فر ، بدون از بین بردن رنگ ، از ژل جدید تعریف کنید.

نیک و شان از The Hair Bros با ذکر همه موارد بالا افزودند که ممکن است موهای بکر به توجه بیشتری نیاز داشته باشند: نیازی به استفاده مکرر از سفید کننده ندارد. این می تواند به معنای انتخاب balayage به جای موارد برجسته باشد. ”

بهترین نکات برای مراقبت از فرهای رنگی در خانه و سالن؟

رنگ آمیزی مو برای اولین بار باید با یک متخصص انجام شود ، وقتی که در خانه هستید ، Awa توصیه می کند درمان های تهویه و پروتئین عمیق BFF خود را انجام دهید. “جایگزینی این دو روش درمانی به شما اطمینان می دهد که موهای شما از نظر آب مرطوب است. اطمینان حاصل کنید که آنها آزمایش رشته را قبل از شروع درمان انجام می دهند و برای محافظت در برابر شکستگی از درمان Olaplex استفاده می کنند. ” نیک و شان همچنین یک روال بدون گرما یا بدون گرما را ترویج می کنند. “روشی را برای خشک کردن موهای خود پیدا کنید که به گرمای بیش از حد نیاز ندارد.”

فردریک اضافه می کند که یک روال ثابت مو برای موهای رنگ شده و شیمیایی بسیار مهم است: “همیشه از یک شامپو ، نرم کننده و مهمتر از همه ماسک استفاده کنید تا مطمئن شوید رنگ سالم باقی می ماند و رنگ نمی بازد و موهای شما پر از حالت و موج دار می شوند. . نکته دیگر استفاده از درمان ماسک عمیق برای چند ساعت در هفته است ، زیرا این کار باعث می شود تمام رطوبت دوباره فر شود. “

مواردی که باید موهای رنگی فر دارید از آنها اجتناب کنید؟

آوا به همه ما توصیه می کند اگر موهای صاف شده شیمیایی دارید از رنگ دور باشیم. “دیون اسمیت ، آرایشگر مشهور یک بار به من گفت که اگر موهای من شل باشد ، اجازه نمی دهد موهایم را رنگ کنم. این امر به این دلیل است که پردازش شیمیایی مضاعف باعث می شود موها به ویژه در معرض آسیب و شکستگی قرار بگیرند. ”

در حالی که ، Fekkai به ما یادآوری می کند چیزی که برخی از ما در آنجا مقصر آن هستیم – هرگز موهای خود را مسواک نزنید و موهای خود را شانه نکنید! “شما همیشه باید مطمئن شوید که قبل از لمس موهای خود از برس یا شانه خود استفاده کنید ، زیرا این امر به حفظ ساختار و جلوگیری از موخوره کمک می کند.” از نظر مواد تشکیل دهنده ، Fekkai ما را تشویق می کند “در صورت امکان از نمک و آب کلر خودداری کنیم.”

نیک و شان همچنین ما را تشویق می کنند که از هر محصولی حاوی سیلیکون ، سولفات و الکل دوری کنیم. “سولفاتها و سیلیکونهای غیر محلول در آب معمولاً موهای فر را خشک یا خشک می کنند. عملکرد اصلی سولفاتها مانند SLS شفاف سازی مو است. این باعث از بین بردن روغن پوست سر ، ایجاد تجمع محصول و ایجاد آلودگی می شود که منجر به خارش پوست سر می شود. ” آنها همچنین افزودند: به همین ترتیب ، برای سولفاتها ، الكل موها را از رطوبت و روغنهای اساسی رد می كند و موها را خشك تر و صاف تر می کند. “

توصیه های محصول برای فرهای رنگی؟

چیدن شامپوها و نرم کننده های تقویت کننده ایمن رنگی که از محو شدن جلوگیری می کنند و رنگ شما را همچنان شاداب و تازه نگه می دارند مهم است. آوا می گوید: «مراقب محصولات استایل دار باشید که الکل دارند زیرا باعث خشکی آن می شود و باعث کم رنگ شدن زودرس رنگ شما می شود. از مرطوب کننده های روزانه با ضد آفتاب برای محافظت از موهای خود استفاده کنید. ”

اگرچه محصولاتی برای هر نوع مو موجود است اما هیچ دو سر یکسان نیستند. Carra.Co ، ایده اصلی وینی آوا دقیقاً با همین ذهنیت ساخته شده است. “اگر به فکر رنگ آمیزی موهای خود هستید و یا در مراقبت از موهای رنگ شده خود به پشتیبانی نیاز دارید ، ثبت نام کنید تا با مربیان متخصص مو کاررا ما صحبت کنید.”

ما لیستی از 15 کالای رنگی مناسب را به شما کمک کرده ایم تا به شما کمک کند تا سایه دلخواه خود را بدست آورید و همچنین از موهایتان مراقبت کنید.

sheimamona

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>