چگونه با افسردگی تابستانی کنار بیاییم

[ad_1]

اختلال عاطفی فصلی ، که در غیر این صورت SAD شناخته می شود ، اغلب مترادف با زمستان است. هیچ رازی نیست که روزهای تاریک طولانی و شبهای سرد می تواند احساس گریزناپذیری از افسردگی ، خستگی و اضطراب را تحریک کند. با این حال ، SAD در تابستان به همان اندازه واقعی است.

SAD همچنین به عنوان اختلال افسردگی اساسی (MDD) با الگوی فصلی شناخته می شود ، نوعی افسردگی است که با تغییرات فصلی ارتباط دارد. گرچه این امر معمولاً با کاهش نور و هوای تاریک زمستان همراه است ، اما برخی از افراد به دلیل افزایش آفتاب و افزایش درجه حرارت و همچنین فشارهای اجتماعی از آن رنج می برند.

دکتر کالانیت بن آری ، روانشناس ، نویسنده و درمانگر می گوید: “SAD به عنوان” افسردگی زمستانی “شناخته می شود ، زیرا علائم آن معمولاً در زمستان بیشتر است.” با این حال ، 10٪ از افراد مبتلا به SAD ممکن است علائم معکوس داشته باشند ، به این ترتیب آنها در زمستان احساس بهتری دارند ، اما در تابستان احساس بدتری دارند. “

این احساس “خفیف” که اکنون تجربه می کنید – کاملاً غمگین نیست ، خیلی خوشحال نیست؟ به آن “خسته کننده” گفته می شود ، و تعریف آن بسیار روشن است

چه عواملی باعث افسردگی در تابستان می شود؟

به نظر گیج کننده می رسد ، ما می دانیم. در زمستان ، کمبود نور خورشید چیزی است که تصور می شود باعث SAD می شود ، بنابراین چگونه می تواند در تابستان نیز بر مردم تأثیر بگذارد؟ خوب ، متخصصان بهداشت توضیح داده اند که موارد SAD که در ماه های تابستان اتفاق می افتد ممکن است نتیجه آن باشد خیلی زیاد آفتاب.

این به این دلیل است که نور خورشید بیش از حد باعث تولید ملاتونین در بدن شما می شود. ملاتونین هورمونی است که چرخه خواب و بیداری شما را تحریک می کند ، بنابراین روزهای طولانی تری که تابستان به همراه می آورد می تواند باعث کمبود ملاتونین در بدن شود. Summer SAD همچنین دارای برخی از جنبه های مخالف SAD زمستانی است ، که می تواند باعث افزایش وزن و خواب آلودگی در سایر علائم شود. در عوض ، SAD تابستانی می تواند منجر به کاهش وزن ، مشکل در خوابیدن و احساس بدبختی شود.

همچنین ممکن است برخی از تأثیرات SAD تابستانی را به دلایل اجتماعی مشاهده کرده باشید. اگر همه اطراف شما سرگرم می شوند و از خود لذت می برند – به ویژه بعد از قفل شدن به دلیل از سرگیری معاشرت – این می تواند احساس گناه یا “غیرطبیعی” بودن برای احساس آرامش در شما ایجاد کند.

دکتر بن آری می گوید: “اتفاق نظر روشنی در مورد علل SAD وجود ندارد ، اما من معتقدم بدن و ذهن به هم پیوسته اند ، بنابراین علت صرفاً جسمی نیست.” “بدن ما بر ذهن ما تأثیر می گذارد ، و بالعکس. حوادث گذشته در زندگی ما ، و همچنین چالش های فعلی و سطح استرس ما نیز می تواند علائم SAD را افزایش دهد. با این وجود ، ساعات بیشتر تابستان در تابستان اغلب منجر به خواب کمتری می شود ، گرما و رطوبت ، و نگرانی های فصلی در مورد تصویر بدن نیز به عنوان محرک های رایج SAD ذکر شده است. “

تا جایی که به خاطر می آورم از اضطراب رنج برده ام و این 15 محصولی هستند که به من کمک می کنند تا آرامش خود را حفظ کنم

چگونه می توان فهمید که من SAD تابستانی دارم؟

ممکن است برای بعضی از ما تشخیص این که آیا تابستان SAD را تجربه می کنیم یا فقط کمی احساس کمبود می کنیم سخت باشد. طبق Healthline ، اگر شما با علائم زیر روبرو هستید می توانید SAD تابستانی داشته باشید …

علائم رایج SAD تابستانی:

من حرکت جسورانه ای را برای کنار گذاشتن داروی اضطراب انجام دادم ، دقیقاً اینجاست که چه اتفاقی افتاده است …

دکتر نورمن روزنتال ، استاد بالینی روانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه جورج تاون ، در گفتگو با MSNBC گفت: “در شدیدترین شکل آن ، افراد مبتلا به افسردگی فصلی تابستان ممکن است بیش از SAD در هوای سرد در معرض خطر خودکشی باشند.”

دکتر روزنتال افزود: خودکشی بیش از آنکه افسرده و رخوت داشته باشد بیشتر نگران کننده است.

ارتقا health سلامت روان شما همیشه سفری است که نیاز به عشق و احتیاط زیادی دارد بدون توجه به اینکه در چه فصلی قرار داشته باشیم. اما اگر در تابستان مخصوصاً با SAD دست و پنجه نرم می کنید ، چند روش برای درمان آن وجود دارد. طبق گفته کارشناسان و تحقیقات ، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی کنار آمدن وجود دارد …

1. احساسات خود را بپذیرید

اولین قدم در درمان اختلال عاطفی فصلی خود این است که آن را تشخیص دهید ، آنچه را که هست ، راحت انجام دهید و مراقبت از خود را انجام دهید.

مایند با اشاره به تکنیک های آرام سازی مانند مدیتیشن و ذهن آگاهی می گوید: “یادگیری آرامش می تواند به شما کمک کند تا در هنگام استرس ، اضطراب یا مشغله از سلامتی خود مراقبت کنید.”

2. وعده های غذایی خود را تغییر دهید

طبق تحقیقات ، عادات سبک زندگی سالم می تواند علائم SAD را به حداقل برساند. این گزارش شامل خواب منظم ، رژیم غذایی سالم همراه با پروتئین بدون چربی ، میوه ها و سبزیجات و ورزش است. دکتر بن آری همچنین توصیه می کند مکمل های امگا 3 مصرف کنید در حالی که Mind بر اهمیت نوشیدن مقدار زیادی آب به منظور هیدراته ماندن تأکید می کند.

3. از درخواست کمک نترسید

افسردگی و اضطراب می تواند برای کسانی که تابستان SAD را تجربه می کنند بسیار زیاد باشد. یکی از روش های توصیه متخصصان بهداشت برای درمان این مراجعه به یک درمانگر است. تلاش برای یافتن درمانگر مناسب همیشه آسان نیست اما برداشتن قدم اولیه برای این کار مهم است. بسیاری از روش های درمانی گفتاری وجود دارد که می تواند در درمان SAD م beثر باشد ، از جمله خدمات موجود در خیریه بهداشت روان ، ذهن.

دکتر بن آری توضیح می دهد: “گفتگو درمانی برای کشف ریشه موضوع و ارائه درمان مناسب برای پردازش و تسکین هر نوع استرس ، ضربه یا اضطرابی که احساس می کنید مهم است.” “اگر تردید دارید یا نگران سلامت روانی خود هستید ، همیشه توصیه می شود که به پزشک عمومی یا متخصص واجد شرایط مراجعه کنید.”

4- مدتی را در تاریکی سپری کنید

از آنجا که تحقیقات نشان می دهد SAD در تابستان می تواند با قرار گرفتن در معرض نور خورشید بسیار مرتبط باشد ، در حالی که اعتقاد بر این است که SAD در زمستان ناشی از فقدان آن است (از این رو نور درمانی یک درمان معمول است) ، پیشنهاد می شود که زمان بیشتری را در تاریکی بگذرانید اتاق ها می توانند کمک کنند. اگر اتاق هر دو تاریک و خنک باشد ، پس حتی بهتر است. سفر به سینما ، شاید؟

5- از پرده خاموشی برای کمک به خوابیدن استفاده کنید

خوابیدن وقتی احساس اضطراب یا افسردگی می کنید هرگز آسان نیست ، ذهن شما با فکر پس از فکر کار می کند. با این حال ، طبق گفته دکتر بن آری ، تلاش برای خوابیدن هرچه بیشتر می تواند احساس شما را بسیار بهتر کند. او می گوید: “برای خواب کافی زمان لازم را اختصاص دهید و از پرده خاموش برای اطمینان از تاریکی کامل در طول شب استفاده کنید ، تا مزاحم نشوید.”

6. صبح یا عصر ورزش کنید

همه ما می دانیم که ورزش برای سلامت روان ما مفید است ، اما بسیار مهم است که هنگام ابتلا به SAD در تابستان ، تمرینات خود را براساس آن برنامه ریزی کنید. دکتر بن آری توصیه می کند: “در قسمت خنک روز ورزش کنید تا به تعادل بدن کمک کند.” “سعی کنید به عنوان مثال عصر هنگام مراقبه یا شنای سرد در طول روز آرام باشید.”

احساس تنهایی؟ این پادکست ها به تقویت روحیه شما کمک می کنند

اگر احساس افسردگی می کنید و به مشاوره یا پشتیبانی نیاز دارید ، با شماره 0300 123 3393 Mind یا سامریان با 116 123 تماس بگیرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>