چگونه به دوستان خود بگویید که نمی خواهید بعد از قفل کردن آویزان شوید

[ad_1]

صحنه را به تصویر بکشید: 20 ژوئن است و شما لباس خود را برای روز بزرگ فردا برنامه ریزی کرده اید ، زمانی که قوانین فاصله اجتماعی یک بار برای همیشه برداشته می شود. موهایتان تمام شده است (بالاخره) و باغهای آبجو بسته بندی شده اند. فقط یک سوال وجود دارد: چه کسی در لیست مهمان شماست؟

ویروس کرونا ویروس بسیاری از روابط ما را زیر و رو کرده است. از دوستان معتمد که به نظر می رسد نظریه های توطئه فیس بوک هستند ، تا همسران تازه واردی که به قایق های حیاط قفل شده تبدیل شده اند ، همه گیری ها گروه های دوستی ما را متزلزل کرده است ، شاید برای همیشه.

در حالی که بسیاری از ما ارتباط خود را با عزیزان به دلیل مسافت یا تکنوفوبیا از دست داده ایم (فقط چند بار می توانید به شخصی یادآوری کنید که لال است) اما روابطی نیز وجود دارد که کمی فاصله اجتماعی از آنها ثابت شده است چیز خوب. شما می دانید که ما در مورد چه چیزی صحبت می کنیم: جفتی که فقط هر وقت شما را می خواهد نیمه شب وقتی می خواهد بیرون برود و دوستی که هر وقت اسکناس می آید “راحت” درگیر است ، شما را صدا می کند. اگر احساس گناه می کنید که فکر می کنید – نجوا کنید – اخیراً ندیدن آنها بسیار زیبا بوده است ، شما تنها نیستید. به “روابط دوستانه” خوش آمدید – هنر قرار دادن روابط زیر سوال برانگیز خود روی یخ.

واقعیت تکان دهنده زورگویی سازنده در نزدیکترین محافل ما. پس این چیست؟ و آیا در حال دریافت بوده اید؟

الکس 29 ساله می گوید: “قبل از همه گیری ، افرادی بودند که فقط پنج شنبه شب در باشگاه ها می دیدم آنها.” آنها فقط اگر WhatsApp را بخواهند مهمانی بگیرند و انتظار داشته باشند که برگه را پرداخت کنم فقط WhatsApp را به من می دادند. این نوع “دوستانی” است که بدون بلند کردن قفل می توانم انجام دهم. “بسیاری از ما در طی سال گذشته دریافته ایم که برخی از به اصطلاح همسران در حقیقت چیز زیادی به زندگی ما اضافه نمی کنند – به جز وقتی که صحبت از یک شنبه شب است خزیدن در میله. آیا وقتی آزادی خود را به دست آوردیم وقت خواهیم داشت؟ آلیس 26 ساله چنین عقیده ای ندارد: “برخی از عناصر قفل وجود دارد که من از آن لذت برده ام”. “من خماری کمتری دارم ، بیشتر آخر هفته ها و زمان را برای خودم خنک کردم. من فکر می کنم دوست دارم از دوستان همه گیر کمتر ، اما بهتر بیرون بیایم – اما نمی دانم چگونه مردم را از زندگی خود جدا کنم. “

سیمون بوز ، مشاور موسسه خیریه Relate انگلستان ، می گوید که مایل به کنار گذاشتن چند دوست پس از قفل کردن کاملاً طبیعی است. وی می گوید: “مردم در حال ارزیابی مجدد هستند که چگونه می خواهند وقت خود را صرف کنند وقتی از این امر خارج می شوند و این شامل دوستی آنها نیز می شود.” “شاید شما متوجه شوید که اولویت های شما در حال تغییر است.”

آیا شما دوست ریختن هستید؟ در اینجا دلیل دوستی ما با گذشت زمان تکامل یافته است …

اما چگونه به دوستان خود بگوییم که نمی خواهیم آنها را برای مهمانی های وحشی بی پایان که در ماه ژوئن برگزار می شود ، ببینیم؟ اگر می خواهید از یک مهمانی فاصله بگیرید ، سیمونه به شما توصیه می کند که دلیل آن را توضیح دهید. او می گوید: “همه چیز را باز نگه دارید ، تا به احساسات آنها آسیب نرسانید و شاید پیشنهاد کنید کار دیگری انجام دهید.” “متناوباً ، سعی کنید فقط به آنها بگویید که چند بار نمی توانید این کار را انجام دهید ، و ممکن است متوجه شوید که آن شخص به طور طبیعی محو می شود زیرا در شرایط خاصی آنها را می شناختید.”

بعضی اوقات ، باید کمی مستقیم تر باشید. سیمون می گوید: “اگر کسی کاملاً پافشاری می کند ، وقت آن است که با او صحبت کنیم.” “این کار را بیش از متن انجام ندهید و آنها را سرزنش نکنید. ملایم باشید و آن را به روی خود بگذارید: توضیح دهید که از دوستی تغییر کرده و رشد کرده اید. آنها حق دارند که آسیب ببینند ، اما در نهایت ، شما “کسی را رهبری نمی کنید.” اما اگر فکر کنید – بدترین کابوس همه – همسرتان به یک تأثیر سمی تبدیل شده است؟

ویروس کرونا ویروسی ثابت کرده است که یک آزمایش واقعی دوستی است و آنچه در اینجا آموخته ایم در اینجا است

سیمون می گوید: “یک فرد سمی کسی است که در اطراف او احساس خوبی نداشته باشید ، که شما را زمین بیندازد ، از شما انتقاد کند یا فضای زیادی از دوستی را اشغال کند.” آنها به شما علاقه ندارند ، نیازمند هستند و بسیاری از روابط را کنترل کنید. اگر می خواهید از یک دوست احمق مانند این فاصله بگیرید ، با احتیاط قدم بردارید ، آنچه را که می گویید از قبل برنامه ریزی کنید و آماده باشید تا آنها را بترسانند یا مقابله کنند. “آنها ممکن است سعی کنند شما را به دوستی تغییر دهند سیمون هشدار می دهد یا یکی از این نگرانی ها را برانگیزد ، فقط آن را رها کنید ، توضیح دهید که دیگر با شما در تماس نخواهید بود و اگر مجبور باشید آنها را از رسانه های اجتماعی خود جدا کنید.

تجدیدنظر در مورد یک دوستی – خواه آن دوستی باشد که به نظر شما آسیب رساننده باشد ، و یا حتی یکی را که فقط احساس می کنید بیش از حد رشد کرده اید – همیشه یک تجربه استرس زا است. اما اگر بتوانیم از همه گیری به خاطر یک چیز تشکر کنیم ، این به ما نشان می دهد که دوستان واقعی ما چه کسانی هستند. و چه کسی می خواهد با دیگران ارتباط برقرار کند؟

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>